Įkraunama...
Įkraunama...

Auklės darbo užmokestis

Noriu kai kuriu mamu paklaust, kiek tureciau moketi auklei, jeigu pvz. mano alga butu 900, o vyro 1500. tai gal 1000, o gal 1500,o seimai ir 900uzteks g.gif . Keisti man tie pasisakimai, kad 700lt., tai mazai, jug visu pirma aukle gi isanksto zino kiek jai mokes, ir gali sutikti, o gali eskoti geriau apmokamo darbo.
mano nuomone kiekvienas moka tiek, kiek gali. Jeigu tu gali sumoketi daugiau, tai dziaukis, ir nereikia cia kitu mamu bart, kad jos TYCIOJASI is zmoniu. Jos netyciojasi, paprasciausiai, jos NEGALI daugiau moket.
Ir dar daznai auklem dirba pensininkes, manyciau kokie 500lt., visai neblogas priedas prie pensijos.
Atsakyti
QUOTE(LAILA @ 2006 05 17, 07:51)
Noriu kai kuriu mamu paklaust, kiek tureciau moketi auklei, jeigu pvz. mano alga butu 900, o vyro 1500. tai gal 1000, o gal 1500,o seimai ir 900uzteks g.gif . Keisti man tie pasisakimai, kad 700lt., tai mazai, jug visu pirma aukle gi isanksto zino kiek jai mokes, ir gali sutikti, o gali eskoti geriau apmokamo darbo.
mano nuomone kiekvienas moka tiek, kiek gali. Jeigu tu gali sumoketi daugiau, tai dziaukis, ir nereikia cia kitu mamu bart, kad jos TYCIOJASI is zmoniu. Jos netyciojasi, paprasciausiai, jos NEGALI daugiau moket.
Ir dar daznai auklem dirba pensininkes, manyciau kokie 500lt., visai neblogas priedas prie pensijos.


Visiškai sutinku drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(LAILA @ 2006 05 17, 08:51)
Noriu kai kuriu mamu paklaust, kiek tureciau moketi auklei, jeigu pvz. mano alga butu 900, o vyro 1500. tai gal 1000, o gal 1500,o seimai ir 900uzteks g.gif . Keisti man tie pasisakimai, kad 700lt., tai mazai, jug visu pirma aukle gi isanksto zino kiek jai mokes, ir gali sutikti, o gali eskoti geriau apmokamo darbo.
mano nuomone kiekvienas moka tiek, kiek gali. Jeigu tu gali sumoketi daugiau, tai dziaukis, ir nereikia cia kitu mamu bart, kad jos TYCIOJASI is zmoniu. Jos netyciojasi, paprasciausiai, jos NEGALI daugiau moket.
Ir dar daznai auklem dirba pensininkes, manyciau kokie 500lt., visai neblogas priedas prie pensijos.

O gal reiktu pagalvoti apie vaikucio paauginima iki metu ir po to leisti i lopseli. Taip ir finansiskai nenukentesit labai ir vaikui tikrai nebus blogiau nei su aukle, nes juk nezinia ant kokios pataikysit.
Toks vaizdas kad be aukles jau nera kur vaikuti deti. Juk darzeliai dar neisnyko, tik gal ne tokie madingi kaip aukles.
Atsakyti
QUOTE(Krysta @ 2006 05 16, 15:33)
Jei auklė sutinka su siūloma alga - vadinasi, jai to užtenka. Kokie reikalavimai būna auklei? Pabūti su vaiku, jį pamaitinti, sauskelnes pakeisti, į kiemą išvesti. Kodėl reikalavimai nerealūs?


O tau atrodo paprasti reikalavimai? Ar pati pabuvusi su vaiku namie ir padariusi tik tuos darbus, vakare nesijauti pavargusi, neieškai vyro pagalbos? Tai atrodo elementarūs dalykai, bet kai reikia atlikti, vis dėlto tai yra darbas.

QUOTE(Ingėnas @ 2006 05 16, 19:09)
O tai kiek tu pati uždirbi , jeigu ne paslaptis, ir kiek procentaliai moki auklei g.gif
Beje tie 500, 700 ar 800 Lt auklei ne visada būna vienintelės šeimos pajamos. Kaip mes, mamytės, dažniausiai turim vyrus, kurie parneša pinigėlių, juk dažniausiai ir auklės juos turi. Pvz. aš sumokėdavau auklei pusę savo algos - 700 Lt -  ir likusia suma šiai dienai buvau kaip ir patenkinta. Su mintimi atstatyti per 2.5 metų vaiko priežiūros prarastą kvalifikaciją. Galvoju, gal čia tik mano apetitas pinigams toks mažas g.gif
Dar. Ir oficialiuose darbuose tikrai ne visada ir ne viskas oficialu: atlyginimai į vokelius, nemokami atostoginiai, biuleteniai tik iš "SODROS" lėšų ir tik nuo oficialios atlyginimo dalies. Žinau nemažai pavyzdžių, mano vyro darbe beje irgi taip.
Galų gale dirbant oficialiai įmonėje yra ne tik socialinės garantijos, tačiau ir tam tikros prievolės. Pvz. išeiti iš darbo galima tik parašius prašymą prieš 2 savaites, nebent darbdavys pats anksčiau išleistų. O ne vakare pasakius, kad rytoj nebeateisiu cool.gif
Be to prieš įsidarbindama auklė turėtų pagalvoti, ar siūloma suma ją tenkina. O jeigu jai atrodo permažai, juk visada gali atsisakyti ir ieškotis kito geriau apmokamo darbo, beje nebūtinai auklės ir nebūtinai neoficialaus.


Aš pati uždirbdavau apie 1300. Auklei algą kėliau palaipsniai. Tai reiškia, priėmusi ją į darbą, iš karto pasakiau, kad ji gaus pas mane tiek ir tiek, jos pareigos bus tokios ir tokios, tačiau po mėnesio ar dviejų, kai pamatysiu kaip mums sekasi. Jei viskas yra tvarkoje, vaikas prižiūrėtas, laimingas, lavintas, kodėl nemokėti normalios algos.
Apie tuos pačius vokelius: vokeliai yra skirti, kad žmogus uždirbtų daugiau. Ir žmogus pasirenki arba gauni oficialiai, bet mažiau, arba vokeliuose bet daugiau. TAs pats ir su aukle: nupirk jai patentą ir mokėk mažai, negali nupirkti, mokėk vokelyje, bet padoriai.

QUOTE(SiDo @ 2006 05 16, 21:42)
Jo tikrai sudetingas, siandien grizau ir uztikau savo aukle bevalancia savo batus su musu batu tepalu doh.gif  rolleyes.gif


Sakyčiau siaubas blink.gif ar sugebėsi išgyventi po tokios traumos, nes juk toks nuostolis šeimynai mirksiukas.gif

QUOTE(LAILA @ 2006 05 17, 07:51)
Noriu kai kuriu mamu paklaust, kiek tureciau moketi auklei, jeigu pvz. mano alga butu 900, o vyro 1500. tai gal 1000, o gal 1500,o seimai ir 900uzteks g.gif . Keisti man tie pasisakimai, kad 700lt., tai mazai, jug visu pirma aukle gi isanksto zino kiek jai mokes, ir gali sutikti, o gali eskoti geriau apmokamo darbo.
mano nuomone kiekvienas moka tiek, kiek gali. Jeigu tu gali sumoketi daugiau, tai dziaukis, ir nereikia cia kitu mamu bart, kad jos TYCIOJASI is zmoniu. Jos netyciojasi, paprasciausiai, jos NEGALI daugiau moket.
Ir dar daznai auklem dirba pensininkes, manyciau kokie 500lt., visai neblogas priedas prie pensijos.


Turiu omenyje tai, kad atsisėdi namie prieš pasirinkdama auklę ir galvoji, mokėsiu 500 lt, ir už tai reikalausiu, tik prižiūrėti vaiką. Jei noriu, kad darytų valgyti, plius dar 50 lt, noriu, kad lygintų rūbus plius dar 50 lt, noriu, kad valytų dulkes plius dar 50 lt. Ir taip pasirenki pagal save. ARba auklė ateina prižiūrėti vaiką už 500 lt ir visus šituos darbus pati pasidarai, arba moki normaliai ir pati nieko neveiki. Kur čia prasilenkta su logika??


QUOTE(KreKre @ 2006 05 17, 11:36)
O gal reiktu pagalvoti apie vaikucio paauginima iki metu ir po to leisti i lopseli. Taip ir finansiskai nenukentesit labai ir vaikui tikrai nebus blogiau nei su aukle, nes juk nezinia ant kokios pataikysit.
Toks vaizdas kad be aukles jau nera kur vaikuti deti. Juk darzeliai dar neisnyko, tik gal ne tokie madingi kaip aukles.


Būtent su tuo ir sutinku thumbup.gif jeigu negalite mokėti auklei, kodėl neprižiūrite vaiko pačios, arba nevedate jo į darželį. Taip pigiau.
Mielosios, auklės nėra antrarūšiai žmonės, jau vien dėl to, kad joms visai dienai paliekate patį brangiausią žmogų pasaulyje, t.y. savo vaiką. Tai kodėl jūs taip nusispjaunate į jų gyvenimą? Negi norėtumėte, kad ji nusispjautų į jūsų vaiką??
Atsakyti
QUOTE(Limcamca @ 2006 05 17, 12:46)
O tau atrodo paprasti reikalavimai? Ar pati pabuvusi su vaiku namie ir padariusi tik tuos darbus, vakare nesijauti pavargusi, neieškai vyro pagalbos? Tai atrodo elementarūs dalykai, bet kai reikia atlikti, vis dėlto tai yra darbas.

Kaip matai, turiu du vaikus. Darau pietus kasdien ne tik vaikams (mažam atskirai), bet ir vyrui (ir sau), vakarais studijuoju magistratūroje ir SM spėju kai sūnus žaidžia ar miega (tuo pačiu darbus rašau, laboratorinius sprendžiu), gražiu oru į lauką vaiką išvežu, didžiojo dienotvarkę pareguliuoju ir t.t. ... Be to, susiradau naują darbą (vadinasi,siuntinėjau CV, važinėjau į pokalbius ir t.t.) Auklės dar neturiu, tenka suktis mums su vyru. Nesijaučiu persidirbusi ar pervargusi. Ir žinau, kad labai elementarūs ir paprasti reikalavimai yra tik prižiūrėti vaiką. Sunku rasti gerą žmogų, kuriam gali tai patikėti.
Atsakyti
Ir pridėjus ranką prie dūšios, tikrai 100 procentų, kad tikrai niekada nesijautei pavargusi? Ir tikrai vaikus prižiūri pati, jokiu būdu neprašai nei vyro pagalbos nei senelių??
Atsakyti
QUOTE(Ingėnas @ 2006 05 15, 21:55)
Patentas Vilniuje metams kainuoja 500 Lt

g.gif tikrai nezinau is kur jus tokius skaicius imate.Buhalterija uzsiimu jau ganetinai senai tad mokescius zinau kur surasti, rolleyes.gif galima atsidaryti Vilniaus mokesciu inspekcijos puslapi pagal klasifikacijas rasti aukles darbo apmokejimas pagal verslo liudijima (nebutinai perkama metams verslo liudijimai), ir privaloma moketi Sodrai, ju puslapi taip pat sumos surasytos (nebent aukle su negalia ar pensininke tada Sodroje atleidziama nuo mokescio).Be to labai geras puslapiukas yra maciau kazkuri jau reklamavo www.reikalingaaukle.lt kuriame taip pat nurodyta kokie mokesciai ir kur mokami. mirksiukas.gif Legalios aukles gerai tuo kad galima is ju tada reikalauti atsakomybes (sudaryti teisiskas sutartis), nes dabar mokate "kosminius" pinigus ir ....vagystes ar nelaimes atveju, liksite tik jus kalta g.gif kad isileidote ir palikote svetima zmogu savo bute su savo vaiku...Beto jeigu kas jei "susisviestu" noredama atsikersyti ji gali jus iskusti VMI ir uz nelegalo idarbinima baudos iki 10000Lt doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Krysta @ 2006 05 17, 13:13)
Kaip matai, turiu du vaikus. Darau pietus kasdien ne tik vaikams (mažam atskirai), bet ir vyrui (ir sau), vakarais studijuoju magistratūroje ir SM spėju kai sūnus žaidžia ar miega (tuo pačiu darbus rašau, laboratorinius sprendžiu), gražiu oru į lauką vaiką išvežu, didžiojo dienotvarkę pareguliuoju ir t.t. ... Be to, susiradau naują darbą (vadinasi,siuntinėjau CV, važinėjau į pokalbius ir t.t.) Auklės dar neturiu, tenka suktis mums su vyru. Nesijaučiu persidirbusi ar pervargusi. Ir žinau, kad labai elementarūs ir paprasti reikalavimai yra tik prižiūrėti vaiką. Sunku rasti gerą žmogų, kuriam gali tai patikėti.


Krysta, as irgi esu tokia pati barbe devyndarbe. Todel irgi zinau, kad viskas yra imanoma, tik reikia noreti. Bet as cia apie ta pacia ranka, kaip ir Limcamca. Ar pridejus ranka prie sirdies gali pasakyti, kad nieko neaukoji, kad spetum viska? Ar kartais negaila vaiko, kad vietoj zaidimo su juo mokaisi? Atsakyk nuosirdziai. Klausiu todel, kad man kartais taip buna... Todel ir galvoju, kad is aukles as to tikrai nereikalausiu. Jeigu jau as pati negaliu duoti 100 procentinio demesio, lai ta daro bent jau aukle.
Atsakyti
QUOTE(Limcamca @ 2006 05 17, 13:21)
Ir pridėjus ranką prie dūšios, tikrai 100 procentų, kad tikrai niekada nesijautei pavargusi? Ir tikrai vaikus prižiūri pati, jokiu būdu neprašai nei vyro pagalbos nei senelių??

SUpranti, kalbama apie auklės atlyginimo dydį. Jau daug ir seniai. AŠ nesu despotė, kuri reikalauja iš kitų kažko neįmanomo. Bet jei pas mene ateitų moteris ir sakytų, kad ji gali prižiūrėti mano vaiką už 1000Lt, aš paklausčiau kaip ji įsivaizduoja darbą. Jei ji už elementarų pamaitinimą, priežiūrą ir vaiko valgydinimą nori tiek, niekada nepriimčiau. Jau rašiau - pinigai uždirbami. Jei moteris atitrūkusi nuo realybės, man tokios nereikia. Bet - jei tai būtų vienintelis tos moters pragyvenimo šaltinis, o man reiktų būtent jos - tada į pareigas įeitų daugiau darbų ir įgūdžių (o gal net išsilavinimo ar darbo patirties) norėčiau daugiau. ir ji gautų tą 1000Lt, uždirbtų. Man atrodo, kad daugelis apie tai rašote. Ginčijatės ir ieškote akmenų lygioje vietoje. Taip, ieškodama auklės aš esu darbdavė. Tokiu būdu aš pirmiausia sužinau, kiek auklei reikia pinigų (t.y. kiek ji norėtų uždirbti) ir tada spręsčiau ar galiu tiek mokėti ir kokį kompromisą mums priimti. Jei ateina moterytė, kuriai prie pensijos reikia 300Lt ir ji man atrodo tinkama, kodėl turiu jaustis plėšike? Aš dar premijas galėsiu už gerą darbą mokėti ir atlyginimą kelti be vargo (čia rašau kaip pavyzdį). Juk apie tai ir kalbame.

O apie nuovargį - o po darbo jūs namo pareinate pailsėjusios ar pavargusios? O vaikščiodamos po parduotuves kaip? O per išeigines niekada nepavargstate?
Antra - kai auginau vyresnįjį, namai būdavo sutvarkyti kaip ligoninė - nei dulkytės, vyro laukdavo karšti kepsniai, patiekalai, sauskelnių neįpirkdavom ir automatinės skalbimo mašinos neturėjom, viską rankom skalbiau. Kaip aš jausdavausi vakare? Aš būdavau pavargusi nuo nieko neveikimo, man buvo prasidėjusi depresija nuo monotonijos, namų ir vaiko. Augindama antrą aš jaučiuosi žymiai geriau. Ir šypsausi, ir žaidimus pažaidžiam, ir lopšines užmiegant padainuoju.
Atsakyti
QUOTE(Fanta @ 2006 05 17, 05:27)
Yra tokie dalykai kaip darbuotoju vertinimas ir apskritai - istaigos turimas biudzetas bei kiti kazkokie finansiniai dalykai, i kuriuos as nesigilinu, nes visai neidomu - svarbu alga pakilo  lotuliukas.gif


Ai nu viskas aisku - esi osoba priblezonnas asmuo prie vyresnybes, uz tai tau taip gerai ir sekasi, o eiliniams taip nebuna, galetum cia taip nesigirti, nes pavydas ima mirksiukas.gif cool.gif

QUOTE(Limcamca @ 2006 05 17, 09:46)
O tau atrodo paprasti reikalavimai? Ar pati pabuvusi su vaiku namie ir padariusi tik tuos darbus, vakare nesijauti pavargusi, neieškai vyro pagalbos? Tai atrodo elementarūs dalykai, bet kai reikia atlikti, vis dėlto tai yra darbas.

Mielosios, auklės nėra antrarūšiai žmonės, jau vien dėl to, kad joms visai dienai paliekate patį brangiausią žmogų pasaulyje, t.y. savo vaiką. Tai kodėl jūs taip nusispjaunate į jų gyvenimą? Negi norėtumėte, kad ji nusispjautų į jūsų vaiką??


Nu as irgi jauciuosi pavargusi nuo nuolatinio akiu narinimo i kompa po darbo ir nuo nuolatinio lakstymo su popieriais. Kiekvienas darba kazkiek vargina, ar ne? Bet norint uzdirbti pinigeliu gi reikia kazkiek pasivarginti rolleyes.gif

Ir nereaguok i musu diskusija taip asmeniskai. Turejai auksine auklyte, tai dziaukis, bet negink cia dabar visu - tame tarpe ir tu pasikelusiu tinginiu, kurios mano, kad uz 1000 Lt gali nieko neveikti o pinigai joms turi nukristi savaime, nes matai jos irgi zmones mirksiukas.gif

QUOTE(Krysta @ 2006 05 17, 12:45)
SUpranti, kalbama apie auklės atlyginimo dydį. Jau daug ir seniai. AŠ nesu despotė, kuri reikalauja iš kitų kažko neįmanomo. Bet jei pas mene ateitų moteris ir sakytų, kad ji gali prižiūrėti mano vaiką už 1000Lt, aš paklausčiau kaip ji įsivaizduoja darbą. Jei ji už elementarų pamaitinimą, priežiūrą ir vaiko valgydinimą nori tiek, niekada nepriimčiau. Jau rašiau - pinigai uždirbami. Jei moteris atitrūkusi nuo realybės, man tokios nereikia. Bet - jei tai būtų vienintelis tos moters pragyvenimo šaltinis, o man reiktų būtent jos - tada į pareigas įeitų daugiau darbų ir įgūdžių (o gal net išsilavinimo ar darbo patirties) norėčiau daugiau. ir ji gautų tą 1000Lt, uždirbtų. Man atrodo, kad daugelis apie tai rašote. Ginčijatės ir ieškote akmenų lygioje vietoje. Taip, ieškodama auklės aš esu darbdavė. Tokiu būdu aš pirmiausia sužinau, kiek auklei reikia pinigų (t.y. kiek ji norėtų uždirbti) ir tada spręsčiau ar galiu tiek mokėti ir kokį kompromisą mums priimti. Jei ateina moterytė, kuriai prie pensijos reikia 300Lt ir ji man atrodo tinkama, kodėl turiu jaustis plėšike? Aš dar premijas galėsiu už gerą darbą mokėti ir atlyginimą kelti be vargo (čia rašau kaip pavyzdį). Juk apie tai ir kalbame.


Vat as irgi panasiai galvoju drinks_cheers.gif
Papildyta:
QUOTE(Limcamca @ 2006 05 17, 09:46)

Sakyčiau siaubas blink.gif ar sugebėsi išgyventi po tokios traumos, nes juk toks nuostolis šeimynai mirksiukas.gif


Esme ne nuostolyje, o visoj situacijoj. Aukle labai sutriko, kai as taip netiketai iejau ir kaip cia pasakyti, nu zodziu maciau, kad jautesi labai nepatogiai - lyg as ja vagiant buciau pagavus. Nors as tai jai ne zodzio priekaisto del to napasakiau ax.gif Ir man paciai nepatogu buvo blush2.gif Zodziu durna situacija, manau, kad aukle, neturetu taip elgtis - is principo neetiska naudotis kitu daiktais, kurie ne tau skirti. Arba galima juk paprasyti. Nu bet cia tikriausiai kitos temos objektas 4u.gif
Atsakyti
Jo tikrai sudetingas, siandien grizau ir uztikau savo aukle bevalancia savo batus su musu batu tepalu doh.gif rolleyes.gif


Aš taip pat manau, kad neetiška. Mano viena auklė matydavau, kad naudoja mano kosmetiką, paslėpiau, nes ne dažytis aš ją pakviečiau, o vėliau ir plaukus pas mane dažėsi. Aišku, ji atsiprašinėjo ir prisiekė, kad būtų pati pasakiusi, irgi taip pat nuduodama, tipo, kas čia tokio, bet kol atšveičiau visus kampus, kur buvo bedažant tų dažų pritaškyta, keikiau ją kaip beįmanydama ir niekaip negalėjau suprasti, iš kur tokių drąsių žmonių atsiranda... g.gif
Atsakyti
QUOTE(KreKre @ 2006 05 17, 09:36)
O gal reiktu pagalvoti apie vaikucio paauginima iki metu ir po to leisti i lopseli. Taip ir finansiskai nenukentesit labai ir vaikui tikrai nebus blogiau nei su aukle, nes juk nezinia ant kokios pataikysit.
Toks vaizdas kad be aukles jau nera kur vaikuti deti. Juk darzeliai dar neisnyko, tik gal ne tokie madingi kaip aukles.


tai as ir nemanau, kad daug kas mazesnius vaikus palieka auklems g.gif
o apie darzeli as turiu savo nuomone t.y. ne anksciau 2 metu, o geriausiai nuo 3 metuku. Ar jums nebutu gaila savo maziuka zadinti 5.30val. ir palikti darze iki 18 val., kai jis nei ant puodo nedaro, nei pavalgyt pats sugeba, o kur dar visos lygos. Manau, kad aukle tokiam amziuje tikrai geriau vaikui.
Ir ka cia visos taip gynciojasi, nu nekaip nesuprantu doh.gif doh.gif doh.gif
Kiekvienas moka tiek, kiek gali . Jeigu tavo seimos biudzetas sudaro 2000lt. menesiui, tai aisku ir mokesi 500-600lt., ir tau tai atrodis visai nemazai. O jeigu tavo biudzetas 10000lt. tai gali ir 1000-1500lt. sumoketi ir manyti, kad tai visai normaliai ir dar premija dadeti.
Toks vaizdas susidare, kad kai kurios bando pasakyti, kad jeigu negali sumoketi auklei 1000lt algos, tai nesk savo mazyli i lopseli, arba pati sedek namie. Tai jei aukle sutinka dirbt uz mazesne atlygi tai kas cia blogo, nesutiktu nedirbtu, dar kart sakau. Jug kai kurios eina dirbt ne del savo malonumo, o tam kad seimai butu ka valgyt, jus apie tai pagalvojat a... kaip cia sakoma- "Sitij golodnomu ne tovarisc"
Pazystu aukle, kuri dirba uz 350lt. Ir vaika priziuri ir namus sutvarko, ir esa labai patenkinta. Ir darbas jai nesunkus, ir atsakomybes neperdaug, ir seiminynke gera ir vaikuti myli. Mama tuo vaiko irgi labai patenkinta, kad surado toki zmogu, Su mielu noru sumoketu jai daugiau, bet paprasciausiai negali sau tuo leisti schmoll.gif,nes tektu savaite valgyti vien bulves ar kropas (jeigu ir tam uzteks)

Atsakyti