QUOTE(cibulis @ 2011 09 16, 18:34)
Mano surinkta informacija tokia:
idėjų, ne būtinai teisingų, kratinys
1. sklypas - įvažiavimas iš šiaurės, kad namo terasa - būtų rytų/pietų/vakarų pusėje.
Iš principo teisinga, nors čia dar architektas turėtų tarti savo žodį.
2. Namas - be garažo, be rūsio, dvišlaičiu stogo. Namo apačia - kvadratas. Kuo primityviau, tuo geriau.
Papildomi priestatai pristatyti prie sienos tai tarsi papildomas apšiltinimo sluoksnis tai sienai. Taigi iš principo šį punktą laikyčiau neteisingu. Problemos tiktai šalčio tiltelių išvengimo klausime, bet atidžiau į šį klausimą pažiūrėjus, garažas bus tik pliusas, o ne minusas.
Dvišlaitis stogas turės didesnį plotą, taigi bus didesni nuostoliai, taigi kaip tik teisingesnis sprendimas būtų iš vis plokščias stogas.
3. Šiltos patalpos - pietuose, šaltos - šiaurėje.
Toks vidaus išplanavimas būtų teisingiausias.
4. Architektūroje būtina panaudoti saulės architektūros principus.
Kategoriškai išbraukčiau žodį "būtina". Nieko nėra būtina, o ir dėl saulės, kaip šildymo technologijos naudingumo lyginant su kitomis šildymo technologijomis ankstesnėse temose vyko atkaklūs ginčiai ir bendros nuomonės prieita nebuvo.
Jei čia turima omenyje saulės energija paimama ne specialių prietaisų, tokių kaip saulės kolektoriai ar saulės elementai pagalba, o architektūriniais saulės namo sprendimais, tai aš iš vis siūlyčiau į tai pažiūrėti iš naujo ženkliai kritiškesniu žvilgsniu.
5. Pamatai: tik pamatinė plokštė arba gręžtiniai.
keliai postais aukščiau paneigiau šią nuomonę. Tikrai ne tik. Ir poliniai šiuo atveju sakyčiau netgi mažiau šilti, nei gerai apšiltinti juostiniai.
6. Sienos - EPS blokeliai arba gamykloje surinktas skydas;
Geras pasirinkimas, bet jis tikrai platesnis.
7. Langai - tik tie, kurių U - 0,8. Lietuvos atveju - tik Doleta arba Megrame. Stoglangiai itin pageidautini, tačiau tik pietinėje pusėje. Šiaurinėje jų geriau vengti.
Šiluminė langų varža tikrai tokia rekomenduotina, bet Lietuvoje tikrai ne tik šios dvi paminėtos įmonės tokius siūlo. Aš pavyzdžiui nusižiūrėjęs esu REHAU GENEO profilio langus. Vien langais iš šio profilio prekiauja ženkliai didesnis įmonių kiekis, beje, Megrame kaip suprantu siūlo savo gamybos profilius, kas yra pliusas prijaučiantiems Lietuviškiems produktams.
Tarp kitko, reikia atskirti langus ir stiklo paketus. Langai visuomet bus šaltesni už stiklo paketus, tad tikri PN fanai stato stiklo paketus tiesiai į namo sienas be jokių profilių. Taip gaunasi ir šilčiau ir pigiau. Nors reikia atkreipti dėmesį į sunkesnį tokių langų pakeitimą jiems sudužus.
Stoglangiai iš vis yra labai nepageidautini. Pirmiausiai dėl to, kad tai šalčiausios atitvaros, kurių tikrai nerekomenduočiau statyti į labiausiai termiškai apkrautą namo vietą, antras dalykas, labai svarbu teisingai šešėliuoti į pietų pusę nukreiptus langus. Turint omenyje, kad PN ar A++ namas labai gerai išsaugo visą sukauptą šilumą, tai net ir mažiausi jos kiekiai patekę pro nešešėliuotus langus labai greitai iš gyvenamų patalpų namus pavers pirtimi.
8. Sienų apdaila - tinkas, stogas - čerpės. Lengai parasti, jokiu būdu ne kampiniai.
Nesupratau, kokias čia rekomendacijas pateikėte, šilto namo, ar kaip galima pigiausiai pasistatyti namą? Jei kaip pigiausiai pasistatyti namą, tai taip, sienų apdaila - tinkas, jei kaip galima šiltesnį namą, tai sienų apdaila - kokios tiktai nori, jokių apribojimų. Čerpės, absoliučiai blogas termoizoliatorius ir dar brangi stogo danga, jos čia nei pro vienus vartus netelpa.
Kampiniai langai - šilumos tiltelis, sutinku, tokių reikia vengti.
9. Rekupracija - sistema patikimai veikianti tik žemomis temperatūromis. Šiuo atveju Amalva (bėda tik, kad kvapus sumaišo), nes Alasca bijo žemų temperatūrų.
Yra ženkliai daugiau rekuperacinės įrangos gamintojų. Taip pat ir įvairių technologijų. Čia atskira tema, dėl jos nesiplėsiu, trumpai tik pasakysiu, kad šis teiginys neteisingas.
10. Šildymas - jokiu būdu ne vien elektra. O koks - negaliu pasakyti. Idealu būtų ŠS, bet brangu. Lieka granulės. Arba malkos su didele akumuliacija ir saulės kolektoriais.
Kodėl gi ne vien elektra? Jums gal pateikti "Statyk" žurnale pateiktus specialistų skaičiavimus? Ten "standartui" buvo skaičiuota šildymo įrangos įrengimo kaina ir ekspluatacijos įkainiai ir buvo prieita išvados, kad elektra šildytis nėra brangiausia. Akcentuoju tai, kad skaičiuojama buvo
standartui, PN ar A++ name elektrinis šildymas žiūrėtis turėtų dar patraukliau. Net jei ir nebus pats pigiausias PN šildymo būdas, tai tikrai bus vienas iš pigiausių, beje, dėl galimybės labai tiksliai dozuoti išskiriamos energijos kiekį, šis šildymo būdas yra ir vienas patraukliausių, kai kalba eina apie PN ar A++ namą.
11. Būtinas apsauginės žaliuzės, kad būtų galima pasislėpti nuo saulės vasarą.
Būtina pietų pusėje esančius langus paslėpti šešėlyje. Visai nesvarbu kokiu būdu jūs tai padarysite. Beje, mano nuomone, nuo saulės slėptis žaliuzių pagalba yra pats kvailiausias sumanymas. Negi jūs skaisčią vasaros dieną norite sėdėti namuose prie dirbtinio apšvietimo? Taip, apsauginės žaliuzės yra geras dalykas ir net labai tinkantis PN ar A++, bet labai neteisingas požiūris, kad jomis galima gintis nuo saulės šilumos, o tuo pačiu ir šviesos.