Įkraunama...
Įkraunama...

Klasikiniai sodai, kiemeliai

Tai tada tegu taip ir lieka biggrin.gif As sau mintyese atskirsiu, na ne man skirtingi vaizdai galvoje.

As tai nesigincysiu schmoll.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Cobre @ 2012 01 29, 23:53)
Tai tada tegu taip ir lieka  biggrin.gif  As sau mintyese atskirsiu, na ne man skirtingi vaizdai galvoje.
As tai nesigincysiu  schmoll.gif  biggrin.gif

Duosi ... kelią, ane biggrin.gif ?
Bet vistiek būtų geriau jei pasiginčytum mirksiukas.gif , o gal tikrai pro šalį pjaunu su tuo skirstymu blush2.gif
Na, bet rytas už vakarą protingesnis.... biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(bitule @ 2012 01 30, 01:22)
Duosi ... kelią, ane  biggrin.gif ?
Bet vistiek būtų geriau jei pasiginčytum  mirksiukas.gif , o gal tikrai pro šalį pjaunu  su tuo skirstymu blush2.gif 
Na, bet rytas už vakarą protingesnis....  biggrin.gif

Ne. nesigincysiu. tam reikia daugiau ziniu.
Atsakyti
Na, prisidesiu ir as prie diskusijos su savo neprofesionalia nuomone smile.gif .
Kadangi zodis klasikinis reiskia - (sin.) senovinis, pastovus/nekintantis, tradicinis, pavyzdinis, isskirtinis, budingas/tipiskas (kazkokiam laikotarpiui)..., todel jais ir yra vadinami senoviniai sodai, kurie buvo sukurti specialiai, o ne kazkaip naturaliai gamtiskai susiformavo.

Vieni is tokiu - formalieji sodai, dar kitaip vadinami reprezentatyviais/-iniais. Savaime suprantama, kad jie priklauso ne kazkokiai saliai ar regionui, o labiau atititnkamai architekturai ir socialiniam sluoksniui pabrezti.
Kaip ir pvz. klasikinis rubas (kostiumas, vakarine suknele) nera tautinis rubas.
Klasikiniu sodu kilme ir paplitimas, jau atskira tema.
Juk romantiski sodai lygiai taip pat yra kuriami ir sutinkami bet kurioje Europos salyje.

Dazniausiai yra ivardijami 4 pagrindiniai sodu tipai/stiliai:
formalusis/reprezentatyvinis,
romantiskasis,
naturalusis/-istinis,
modernusis.
Tik mano isitikinimu, pastarieji du klasikiniams sodams tikrai nepriklauso.

O jau visi rytietiski-azijietiski-japoniski, Vidurzemio, stepiniai sodai akivaizdziai nurodo tam tikra jiems budinga regiona, landsafta (liet. turbut reljefa), klimata. Tai jeigu ir juos priskirti klasikiniams, tada jau reiketu bent sakyti "klasikinis japoniskas", "klasikinis Vidurzemio"... tongue.gif

I visas kitas sodu rusis - architekturiniai, naturiniai (naudingi), akmenu, kabantys, senkantys ir dar + kokia 20 doh.gif , net nesigilinu.
Cia jau kaip ir su augalu klasifikavimu - klases, seimos, poseimiai, gentys, rusys, porusiai... lotuliukas.gif

Atsakyti
Bitule, labai faina lentelė ir nuoroda. aciuks.gif

QUOTE(Cobre @ 2012 01 29, 22:30)
Bet tu tuos kotedzinius taip skaudziai prie modernu nugrudai  blush2.gif  Gal gali pagal virtualia pazinti perkelti prie klasikos. Arba kaip koki tarpini varianta ikisti per viduriuka  biggrin.gif  Kazkaip negraziai prie moderno jie ziurisi  biggrin.gif


drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif

QUOTE(vida777 @ 2012 01 30, 01:58)
Na, prisidesiu ir as prie diskusijos su savo neprofesionalia nuomone  smile.gif .
Kadangi zodis klasikinis reiskia - (sin.) senovinis, pastovus/nekintantis, tradicinis, pavyzdinis, isskirtinis, budingas/tipiskas (kazkokiam laikotarpiui)..., todel jais ir yra vadinami senoviniai sodai, kurie buvo sukurti specialiai, o ne kazkaip naturaliai gamtiskai susiformavo.

Vieni is tokiu - formalieji sodai, dar kitaip vadinami reprezentatyviais/-iniais. Savaime suprantama, kad jie priklauso ne kazkokiai saliai ar regionui, o labiau atititnkamai architekturai ir socialiniam sluoksniui pabrezti.
Kaip ir pvz. klasikinis rubas (kostiumas, vakarine suknele) nera tautinis rubas.
Klasikiniu sodu kilme ir paplitimas, jau atskira tema.
Juk romantiski sodai lygiai taip pat yra kuriami ir sutinkami bet kurioje Europos salyje.

Dazniausiai yra ivardijami 4 pagrindiniai sodu tipai/stiliai:
formalusis/reprezentatyvinis,
romantiskasis,
naturalusis/-istinis,
modernusis.
Tik mano isitikinimu, pastarieji du klasikiniams sodams tikrai nepriklauso.

O jau visi rytietiski-azijietiski-japoniski, Vidurzemio, stepiniai sodai akivaizdziai nurodo tam tikra jiems budinga regiona, landsafta (liet. turbut reljefa), klimata. Tai jeigu ir juos priskirti klasikiniams, tada jau reiketu bent sakyti "klasikinis japoniskas", "klasikinis Vidurzemio"...  tongue.gif

I visas kitas sodu rusis - architekturiniai, naturiniai (naudingi), akmenu, kabantys, senkantys ir dar + kokia 20  doh.gif , net nesigilinu.
Cia jau kaip ir su augalu klasifikavimu - klases, seimos, poseimiai, gentys, rusys, porusiai...  lotuliukas.gif

Aš irgi labai panašiai galvoju. drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif

Jei pradėt nuo egiptietiškų, tai išvis nesuskaičiuojama galybė tų sodų. smile.gif drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(Cobre @ 2012 01 29, 22:30)
Bet tu tuos kotedzinius taip skaudziai prie modernu nugrudai  blush2.gif  Gal gali pagal virtualia pazinti perkelti prie klasikos. Arba kaip koki tarpini varianta ikisti per viduriuka  biggrin.gif  Kazkaip negraziai prie moderno jie ziurisi  biggrin.gif


Man irgi cottage prie moderno nesižiūri. Kažin, ar galima laikyti modernu sodus, kurie išpopuliarėjo 1870 g.gif Net remiantis vien laiko kriterijumi man modernizmui kažkaip per anksti blink.gif Įmetu nuorodą apie angliškų sodų vystymosi istoriją http://www.britainex...ish-gardens.htm

Bent jau čia cottage stilius įvardijamas kaip "tradicinis". Su juo angliškos tradicijos ir baigiasis, prasideda modernus miksas tongue.gif Bet aišku čia tik mano internetinės žinios, net keista, kaip sunku rasti nuoseklios informacijos apie sodų stilių istoriją blink.gif
Atsakyti
Va čia yra man yra modernizmo pavyzdys, ne vien dizainu, bet mąstysena
user posted image
Atsakyti
QUOTE(aispra @ 2012 01 30, 20:44)
net keista, kaip sunku rasti nuoseklios informacijos apie sodų stilių istoriją blink.gif

Vat butent. Tai sunku ir teisinga savisvieta uzsiimti, ir kazkaip baugu net rasyti apie tai, ka paskaitei. Nes gal kokia mano lygio bobike, ar kokia pradedanti zurnaliste irgi prisisemusi ziniu is interneto, bus viska surasiusi doh.gif

Vida, tai tie vadinami peizaziniai butu prie romantisku pas tave?

Ir dar papildysiu: formalusis/reprezentatyvinis/reguliarusis.
Atsakyti
Jei ir manes klausi, tai man tie peizažiniai prie moderniųjų.

Pvz. Andre kūrybos principai kiti negu Brookso. Pas Andre man toks miksas tarp peizažinio ir kotedžinio stiliaus. ( Čia aš taip manau, remiuosi tik atskirom paskaitom, gal ir ne taip supratau . )

Yra labai gera knyga apie sodo stilius, bet tikriausiai jau išparduota niekaip nerandu internete ,o tikslaus pavadinimo nebeprisimenu. blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ledum: 30 sausio 2012 - 21:05
QUOTE(Ledum @ 2012 01 30, 23:04)
Jei ir manes klausi, tai man tie peizažiniai prie moderniųjų.

Pvz. Andre kūrybos principai kiti negu Brookso. Pas Andre man toks miksas tarp peizažinio ir kotedžinio stiliaus. ( Čia aš taip manau, remiuosi tik atskirom paskaitom, gal ir ne taip supratau . )

Yra labai gera knyga apie sodo stilius, bet tikriausiai jau išparduota niekaip nerandu internete ,o tikslaus pavadinimo nebeprisimenu.  blush2.gif

Tu isitikinusi, kad mes apie ta pati kalbam? g.gif Nes as kiek skaiciau, tai angliski peizaziniai prie klasikos g.gif
Kuo toliau i miska, tuo man daugiau medziu doh.gif
Papildyta:
Cia dar sis tas yra

http://nikolaevdesig...ish-garden.html

Ech, tikrai yra ka veikti ziemos vakarais doh.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Cobre @ 2012 01 30, 21:37)
Tu isitikinusi, kad mes apie ta pati kalbam?  g.gif Nes as kiek skaiciau, tai angliski peizaziniai prie klasikos  g.gif
Kuo toliau i miska, tuo man daugiau medziu  doh.gif
Papildyta:
Cia dar sis tas yra

http://nikolaevdesig...ish-garden.html

Ech, tikrai yra ka veikti ziemos vakarais  doh.gif  biggrin.gif

paskaityk cia, rasi, kad peizaziniai yra rytietiski biggrin.gif :
http://lt.lt.allcons...dizaino-desniai

Is tiesu tai naudingas straipsnis.
Atsakyti
Na va turiu omenyje situos g.gif

http://ru.wikipedia....

Ir cia truputi

http://www.pro-lands...yle/detail/550/


Tai as vel suklaidinta interneto? g.gif
Atsakyti