Įkraunama...
Įkraunama...

Klasikiniai sodai, kiemeliai

Sveikos 4u.gif
šią temelę skaitau nuo pat sukūrimo, bet dabar jau skaityti nebepakanka, norėčiau pasitarti. Turime seną namuka (apie 100 metų pagal dokumentus), pirmajame aukšte įsikūrus mano mama, antrą prisistatinėjame mes su vyru. Eksterjeras dar visiškai nesutvarkytas, tad nelabai yra ką rodyti, bet ateityje namo fasadas bus tinkuotas, šviesaus kolorito. Įėjimą jau daugmaž aptvarkėme, bus mini mini rožynėlis su keliais spygliuočiais fonui ir arka su rožėmis ties durimis. Tačiau namas stovi prigludęs prie šlaito ir vienoje pusėje žemė užslinkusi, tik likę kyšoti buvusių sienų fragmentai. Į tą dalį bus galima patekti tik iš namo, t.y., bus kaip vidinis kiemelis. Pavasarį tvarkysim, atkasinėsim žemes, tad norėčiau jau konkrečiau suformuluoti, kaip tai turi atrodyti. Manau, tiktų kiek pakelta terasa, kad palijus nebūtų šlapia, norėčiau ten pastatyti staliuką su dviem kėdutėmis, padaryti dekoratyvinę malkų sienelę, augalus manau reiktų sodinti terasomis. Pusė vakarinė, bet gana šviesi.
Patarkit prašau, ar labai nusišneku, ar iš tokio lūšnyno neverta daryt jaukaus kampelio, nes vyras kvailina, sako, bus kaip duobėj.
Vaizdai iš antrojo aukšto lango, matosi tik sienų fragmentai ir kaip nuslinkęs šlaitas doh.gif
user posted image user posted image
user posted image user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cordi: 01 vasario 2012 - 17:48
QUOTE(cordi @ 2012 02 01, 18:46)
Patarkit prašau, ar labai nusišneku, ar iš tokio lūšnyno neverta daryt jaukaus kampelio, nes vyras kvailina, sako, bus kaip duobėj.


Cordi, kokio dydžio bus tas vidinis kiemelis? Iš nuotraukų labai sunku suprasti.
Atsakyti
QUOTE(aispra @ 2012 02 01, 18:56)
Cordi, kokio dydžio bus tas vidinis kiemelis? Iš nuotraukų labai sunku suprasti.

atkasus turėtų būti apie 12-14 m2 lygaus ploto, bet ne visai taisyklingo stačiakampio formos, o toliau maždaug dar 3 terasos po 1 m į plotį ir kiek išeina į ilgį kas 1 m kylančios į aukštį. Tikiuosi suprantamai išsireiškiau... blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(cordi @ 2012 02 01, 19:00)
atkasus turėtų būti apie 12-14 m2 lygaus ploto, bet ne visai taisyklingo stačiakampio formos, o toliau maždaug dar 3 terasos po 1 m į plotį ir kiek išeina į ilgį  kas 1 m kylančios į aukštį. Tikiuosi suprantamai išsireiškiau... blush2.gif


Tokioj mažoj erdvėj turbūt reikia labai apgalvoti, kur galės klajoti akys sėdint g.gif Jei prieš pat nosį bus kalnas, gali būti nejauku. Tuomet kėdes ar suolus iš karto reikėtų orientuoti kažkokia "erdvesne" kryptimi.
user posted image

Aš turbūt svarstyčiau du variantus - terasas arba vieną aukštesnę atraminę sienutę, kuri formuotų kambario įspūdį. Nuo jos galėtų svirti kokie vijokliukai žemyn. Tiesiog būtų kambarys be stogo.
user posted image

Čia dar nuorodėlė mažoms erdvėms

http://homeklondike....n-design-ideas/
Atsakyti
Antroji nuotrauka man labai patiko, mūsų kalnas taip pat į tą pusę žemėja. Jaukiai atrodo, nors ir daug akmens - plytų.
Kaip manote, ar senąsias koklonas palikti, ar jas išardžius plytas panaudoti sienelėms mūryti?
Ar medinės terasinės grindys "nesipjautų" su tokiom sienom? Norėtųsi, kad būtų nešalta ir basomis išeiti, nes akmens toje pusėje saulutė neprišildys...
Kokius pasiūlytumėte augalus? Galvojau apie vynvytį (gebenė daug gražiau, bet nušals manau), rododendrą, kad žiedai pagyvintų aplinką ir galbūt kokių žemaūgių pušelių, kad ir žiemą būtų gražu bei sutvirtintų šlaitą.. g.gif
Atsakyti
QUOTE(cordi @ 2012 02 01, 21:13)
Antroji nuotrauka man labai patiko, mūsų kalnas taip pat į tą pusę žemėja. Jaukiai atrodo, nors ir daug akmens - plytų.
Kaip manote, ar senąsias koklonas palikti, ar jas išardžius plytas panaudoti sienelėms mūryti?
Ar medinės terasinės grindys "nesipjautų" su tokiom sienom? Norėtųsi, kad būtų nešalta ir basomis išeiti, nes akmens toje pusėje saulutė neprišildys...
Kokius pasiūlytumėte augalus? Galvojau apie vynvytį (gebenė daug gražiau, bet nušals manau), rododendrą, kad žiedai pagyvintų aplinką ir galbūt kokių žemaūgių pušelių, kad ir žiemą būtų gražu bei sutvirtintų šlaitą.. g.gif


Aš būtinai pasitarčiau su profesionaliu architektu. Atraminės sienelės yra brangus malonumas, reikia įvertinti, kad jos žemių svorį laikytų, apgalvoti drenažo sistemą ir t.t. Architektas gyvai pažiūrėjęs galėtų pasakyti, ar iš viso verta tai daryti, sienelių aukštį įvertintų. Man atrodo kuo mažesnė erdvė, tuo profesionaliau ją reikia tvarktyti, kad gautųsi geras rezultatas. Baisu su patarimais įsibėgėti cool.gif
Atsakyti
QUOTE(aispra @ 2012 02 01, 21:40)
Aš būtinai pasitarčiau su profesionaliu architektu. Atraminės sienelės yra brangus malonumas, reikia įvertinti, kad jos žemių svorį laikytų, apgalvoti drenažo sistemą ir t.t. Architektas gyvai pažiūrėjęs galėtų pasakyti, ar iš viso verta tai daryti, sienelių aukštį įvertintų. Man atrodo kuo mažesnė erdvė, tuo profesionaliau ją reikia tvarktyti, kad gautųsi geras rezultatas. Baisu su patarimais įsibėgėti cool.gif

Na dėl tvirtumo konstrukcijos tikrai nepergyvenu, konsultavomės, bus daug virintos konstrukcijos, įgręžimų į žemę, betonavimo, o plytos jau tik kaip dekoras bus.
Šlaitą mes vistiek tvirtinsime, tiesiog yra du pasirinkimai - arba tą dalį palikti paprastai malkinei ir ūkinėms reikmėms, arba kurti jaukų kampelį. Norėčiau antrojo, todėl ir užsukau pasitarti, nes visgi vaizdai atsiveria iš miegamojo lango, nesinori kasryt prabudus matyt plikas sienas... blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(cordi @ 2012 02 01, 22:13)
Kaip manote, ar senąsias koklonas palikti, ar jas išardžius plytas panaudoti sienelėms mūryti?
Ar medinės terasinės grindys "nesipjautų" su tokiom sienom? Norėtųsi, kad būtų nešalta ir basomis išeiti, nes akmens toje pusėje saulutė neprišildys...
Kokius pasiūlytumėte augalus? Galvojau apie vynvytį (gebenė daug gražiau, bet nušals manau), rododendrą, kad žiedai pagyvintų aplinką ir galbūt kokių žemaūgių pušelių, kad ir žiemą būtų gražu bei sutvirtintų šlaitą.. g.gif

Man tos kolonos kazkaip labai istrigo. Jos atrodo senos pakankamai? bent jau atrodo senai biggrin.gif T biggrin.gif i gal imanoma jas kazkaip panaudoti ateityje g.gif Neskubeciau su jom atsisveikinti.

Del medines terasos tokioje zemoje vietoje gerai pagalvociau. Ar nebus jos tokios gan dregnos pastoviai tos lentos ir vistiek basom nebus smagu tada? g.gif Gal smagiau tada tokios plyteles, kaip pas mamius (gal imes kada nuotrauka, jei ikis cia nosi) g.gif Berods klinkeris ten, sake labai smagiai isyla ir dar vakare siluma laiko.
Puseliu gal atsisakyciau. Kazkaip man nesusidelioja jos g.gif
Praleidau gal poste kur rasei, bet atramines sieneles is plytu bus?
Gal gebeniu issizadeti ankstoka? juk jos kiek suprantu uzuovejoje butu? pagalvociau ir apie vandenuka. Na is sieneles kazka begancio bandyciau padaryti, ada sedint bus i ka akis paganyti. Apie paparcius pamastyciau, melsves.
Kazko romantisko man norisi cia, bet ir formalaus sodo elementu galima ivesti.


QUOTE(aispra @ 2012 02 01, 22:40)
Baisu su patarimais įsibėgėti cool.gif

Neisibegekim, pamazu gal kaip nors mirksiukas.gif . Jei tik bus pakeliui mums su stiliais tongue.gif
Atsakyti
user posted image
Atsakyti
Kolonos tokios pat senos, kaip namas, o atraminės sienelės bus apmūrytos tokiom pat plytom kaip kolonų, liko nugriovus porą pertvarų. smile.gif Klinkerinės plytelės irgi variantas, jei tikrai šilumą laiko g.gif ax.gif
Gebenės pas mane auga prie kitos sienos, irgi užuovėjoje, bet beveik kiekvienais metais dalis, kuri ne po sniego danga, nušąla, tad vargiai ar ir toj vietoj augs... O vynvytis man aptiko dėl gražaus raudonio rudenį, pagyvintų manau tamsoką vietą, žiemą uogelės paukščiukų prišauktų... g.gif nes daugiau nereiklių, pakenčiančių pavėsį, neapšąlančių vijoklių nelabai žinau... blush2.gif
Apie vandenėlį irgi pagalvojau, bet... reikia tuomet judančio vandens, kad neužrūgtų, įranga tvenkinukams su vandens pakėlimo pompa kriokliukui padaryti. Nelabai įsivaizduoju, kaip tai įkomponuoti prie tokios aplinkos, ar neatrodys labai jau nerimta? Nors idėja labai graži, tik reiktų ją išrutulioti smile.gif
Pušelės - pirmas šovęs į galvą spygliuotis, tiesiog svarstau, kad gal reiktų kažko, kas gražiai atrodytų visais metų laikais..? blush2.gif paparčiai pas mane ten vasarą ir natūraliai auga, bet jie, kaip ir melsvės, dekoratyvūs gana trumpai, po to reikia kažkaip tuos stimburius maskuoti. doh.gif 4u.gif


Vajeee, kaip gražu, noriu tokių baldų wub.gif Mačiau antikvariate panašius, bet plasmasiniai doh.gif Deja jų grožis buvo tik iš toliau smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cordi: 01 vasario 2012 - 22:28
Kazkoki toki vaizda galima bandyti isgauti.

user posted image

pasiziurinek sita, gal kokiu ideju kils. Man tik is principo tai saltokai atrodantis variantas, bet manau augalais nesunkiai pataisoma

http://www.vlbanting...ormalgarden.htm

Paparciai pas mano mociutes buvo. Pas viena tiesiog augo vos ne patvoriais, tai ne kaip atrode. O pas kita buvo priziurimi, ravima buvo ten, apatines sakas, kurios prarasdavo dekoratyvuma, vis apskabydavome, tai tokie grazus, puosnus visa sezona budavo wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Cobre: 01 vasario 2012 - 22:35
Kaip įdomiai atrodo bigsmile.gif Kažkodėl įsivaizdavau tą variantą kaip krioklį, o čia visai gražiai dera rolleyes.gif Tik reiktų daryt negilų, nes visi kaimynų katinai plaukios pilvais į viršų lotuliukas.gif Buksmedžiai man kaip gražu wub.gif

Paparčiai taip, prižiūrimi ilgai dekoratyvūs, bet jei juos pasodinčiau terasose, tai dėl kiekvieno nurudusio lapelio neprilaipiočiau tvarkyt... doh.gif tinginė aš, bet sodelio tai noriu lotuliukas.gif

Ten nuotraukoj krūmas labai išraiškingais lapais, šalia vazono gėlių wub.gif Gal žinot koks čia augalas?
Atsakyti