Įkraunama...
Įkraunama...

ROMA

O aš radau va ką:

From Leonardo da Vinci/Fiumicino, the bus stop is located outdoors at ground level, at the bottom of the Terminal 1 (Domestic Arrivals). You can buy tickets at the tobacco shop in the Terminal 1 baggage area, with the blue sign (Tabaccheria). Lines from Leonardo da Vinci/Fiumicino are:
Aeroporto-Termini-Tiburtina (€4.50)
The schedule for Aeroporto-Termini-Tiburtina is:
from Fiumicino: 1:15, 2:15, 3:30, 5:00, 10:55, 12:00, 15:30

Čia:
http://wikitravel.org/en/Rome

Planą susidarinėju, vadinasi...
Man pačiai neaktualu, mūsų lėktuvas nusileis 16 ar vėliau, bet gal kam pravers...

Papildyta:
Taipogi ten byloja:

An inexpensive choice from Fiumicino is to take the bus (COTRAL) to EUR Magliana (stops directly at the metro station, which belongs to line cool.gif and then take the Metro. It's the cheapest way to get to the centre (€2 bus + €1 metro). The sign on this bus reads "Fiumicino-Porto-Magliana".

Gal kas protingas pakomentuotų? unsure.gif Magliana - tai čia B linijos metro galas...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Noa: 18 gegužės 2011 - 12:27
QUOTE(smailyte @ 2011 05 18, 10:15)
O kada rezervavot? Nes kai įeinu į nuorodą, tai rašo, kad nerastas šis hostelis.


Senokai rezervavau, baslandžio pradžioj...

QUOTE(smailyte @ 2011 05 18, 12:03)
Man atrodo, kad jūs suklydot, nes cotral bus už tokią kainą važiuoja ne iš Fumicino, o iš Ciampino oro uosto:0
http://www.rome.info/transportation/

Papildyta:

ir čia gali būt senos kainos, nes rašo, kad Leonardo express kainuoja 9,5 euro, o iš tikrųjų kainuoja 14 eurų.


Na aš žiūrėjau Cotral puslapyje ax.gif

Cotral

Tikiuosi ten info nėra pasenus
Atsakyti
QUOTE(ingulia @ 2011 05 18, 14:02)
Senokai rezervavau, baslandžio pradžioj...
Na aš žiūrėjau Cotral puslapyje  ax.gif

Cotral

Tikiuosi ten info nėra pasenus

Kitam puslapyje žiūrėjau. Gal reikia parašyt į Contral mailą, kur nusipirkt tų bilietų už 3 eur?
Atsakyti
QUOTE(smailyte @ 2011 05 18, 13:40)
Kitam puslapyje žiūrėjau. Gal reikia parašyt į Contral mailą, kur nusipirkt tų bilietų už 3 eur?


ten toliau iejus i nuorodas atsidaro dokumentas, ir randu va ka: bar, edicole, tabacchi dislocati sull'intero territorio

tai man aiskiausias punktas, kad oro uosto teritorijoje kur tabaka parduoda reik ieskoti biggrin.gif
Atsakyti
Mes jau irgi is Romos sugrizome, buvome 5 dieneles, labai aciu visiems, kas rase ispudzius, pasinaudojome! Buvome ir i Neapoli nusigave traukiniu, jei kam bus idomu, galesiu pakomentuoti!

Del Roma pass, tai ja pasinaudojome tik i du objektus - Kolizieju (atskiras iejimas net be eiliu) su Romos forumu ir i Sant Angelo pili, kitur kaip ir negaliojo, Vatikane nuolaidu nera, dar pasivazinejome metro, tad kaip ir atsipirko, turbut panasiai butume sumokeje ir be Roma pass. Zinoma, kas planuoja daug vaikscioti i muziejus tikrai apsimoka!

Linkejimai viesiems besiruosiantiems ir geru ispudziu 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
Mes bilietus pirkome tiesiai autobuse, nors buvau skaiciusi apie bilietu pardavimo vietas, bet visvien paklausiau pas vairuotoja ir stai jums prasom. Is Ciampino iki metro stoteles Anagnina kainavo 1.20 EUR. Isvis, nereikia bijoti klausti, jaunesni italai jau ivalde anglu kalba, tai i tokius ir taikydavaus. Na o populiariausia kalba pasaulyje - gestu kalba galima su bile kuo susikalbet biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Vidutele @ 2011 05 18, 16:22)
Mes leidomes Fumicino oro uoste:) 4u.gif

Ir kuo ir už kiek iki Romos nusigavot?
Atsakyti
QUOTE(Vidutele @ 2011 05 18, 16:01)
Mes jau irgi is Romos sugrizome, buvome 5 dieneles, labai aciu visiems, kas rase ispudzius, pasinaudojome! Buvome ir i Neapoli nusigave traukiniu, jei kam bus idomu, galesiu pakomentuoti!

Man nesvietnai įdomu, nes skrendu antradienį, o turiu atsispausdinus kokį 100 lapų visokio materijolo, bet kol kas jaučiuosi kaip durnius su rogutėm...

Prašome apie Neapolį smulkiai su kainom ir ypač laikais nuo pat Termini. Tada turėsiu du pasakojimus - šitą ir temos autorės ir jau galėsiu mažiau viduriuot lotuliukas.gif Priešingu atveju man gresią ūmi tryda blush2.gif

Kiek laiko padorus žmogus kabarojasi į Vezuvijų? Turistiniu takeliu? Ir žiūri į kraterį? Pompą gausiu, bus man mastau.gif

QUOTE(smailyte @ 2011 05 18, 17:16)
Ir kuo ir už kiek iki Romos nusigavot?

Aha, kuo? Už kiek? bigsmile.gif
Atsakyti
Sveiki visi,

Vidutele, man irgi būtų įdomu sužinoti kuo daugiau info apie vykimą į Neapolį iš Termini stoties? Kaip nusigavote? Kiek užtrukote, kiek mokėjote ir t.t. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasskee @ 2011 05 19, 14:30)
Sveiki sugryze 4u.gif  Oj, kaip laukiam nesulaukiam jusu pasakojimo  biggrin.gif  4u.gif
Galetumet ir koki fotoreportaza susukt mirksiukas.gif

Patarkit kokius muziejus išnaudot su Roma pass be Koliziejaus su Palatino kalva.
Atsakyti
QUOTE(Rasskee @ 2011 05 19, 15:31)
Aha, viskas labai idomu iki smulkmenu biggrin.gif



Su Roma pass dar galite ieiti i Sant Angelo pili salia Vatikano (siaip bilietas 11 euru). Gal ir Kapitolijaus muziejus priklauso, bet mes i vidu nejome (jis salia Romos forumo). wub.gif

QUOTE(skaiciukas @ 2011 05 19, 11:01)
Sveiki visi,

Vidutele, man irgi būtų įdomu sužinoti kuo daugiau info apie vykimą į Neapolį iš Termini stoties? Kaip nusigavote? Kiek užtrukote, kiek mokėjote ir t.t.  4u.gif


Mes vaziuodami i Neapoli rememes forume issakytomis mintimis, tad esme bus ta pati, gal tik trumpiau sukonkretinsiu.

Termini stotyje yra bilietu kasos, pazymetos TRENITALIA logotipais, kasoje reikia pasakyti, kad norite pigaus bilieto i Neapoli apie 10 euru, daugiau nieko aiskinti nereikia, pasakote kiek bilietu ir kuriai datai (nors ant bilieto buna kokiu triju men terminas, kuriuo jus galesite keliauti). Pigiausi bilietai kainuoja kaip jau rase forume 10,50 euru vnt i viena puse. Nepamirskite geltonoje dezuteje pazymeti pries isvykstant bilietu, nes bauda 100 euru doh.gif

Atvykus i Neapoli (kelione apie 3 val) reikia surasti traukiniu krypti Circumvesuviana ir nusipirkti bilietuka iki Ercolano Scavi stoteles (1,40 EUR). Kryptis - POMPEJA, atkreipkite demesi, nes nuo tos pacios stoteles isvyksta daug traukiniu, kad nesumaisytumet. Reikiama stotele kokia devinta, taciau stebekite ar stoja traukinys kiekvienoje stoteleje, nes musu traukinys ir sustojo butent Erkolano Scavi stoteleje nestodamas kitose. Islipus ir isejus pro duris issyk pasitinka agenturu/mikriuku atstovai ir pasiulo nuvezti i Vezuviju.

Vaziuoti su mikriuku kainuoja 10 euru+ bilietas kopimui i ugnikalni 8 eurai (siek tiek pabrango nuo anksciau rasiusiuju forume). Galima vaziuoti ir autobusu, kiek girdejau pigiau siek tiek, bet mes nesiaiskinome, nesimate ir autobusu stoteles, o cia viskas vietoje, niekur nereikejo skubeti, staigiai surinko grupe ir mes jau vaziavome link Vezuvijaus. Ten duoda 1,5 val laiko, kurio pakanka ikopti i kalna ir nusifotografuoti. Nerealus vaizdas, rekomenduoju!!!!!

I Vezuviju galima vaziuoti ir is Pompejos, ten kiek mateme kainos panasios, su kopimu apie 18-19 euru, tik iki Pompejos traukinio bilietas bus brangesnis (~2,8 euru).

Aplankius Vezuviju reikia sugristi i ta pacia stoti, Erkolano Scavi stotele ir vaziuoti toliau iki Pompejos (bilietukas po 1,5 euro). Pompejos stotyje surasti jau labai paprasta, visur nuorodos, iejimas kainuoja 11 euru, nuolaidu jokiu nera schmoll.gif Pompeja paliko irgi labai gera ispudi, nerelus vaizdai ir pojuciai thumbup.gif thumbup.gif drinks_cheers.gif

Grizimas i Neapoli analogiskas, bilietukai jau po 2,8 eurus, nes tolimesne kelione ir po kokiu 30 min jau bunate Neapolio stotyje. Is viso vienam zmogui kelione i Neapoli, Vezuviju ir Pompeja mums kainavo po 55,7 euru (vienam). Sugrize skyrem dar apie 3 val Neapoliui apziureti - tikrai rekomenduoju, nerealus skirtumas kas nebijo zinoma - visur siuksles, automobiliu kamzsciai, daugybe juoduku, parduotuves salia Max Mara stovi puikiausiai kinietisko slamstelio parduotuves, visur uz balkonu ribu iskabineti dziustantys skalbiniai (keista kodel negalima dziauti balkone???? taip tik Egipte matem Kaire vaziuodami). Zodziu tikras mafijos miestas, verta pasivaikscioti, tik zinoma nereiktu klaidzioti mazomis gatvelemis, pavojinga blink.gif

Tiesa, dar nepaminejau, kad butinai pirkdami i Neapoli traukinio bilietus is Romos pasiklauskite kokie yra traukinio isvykimo ir grizimo galimi laikai, nes galite isesti i ne jusu traukini, kadangi yra bilietu ir po 30 euru i greituosius traukinius, kurie iki Neapolio nuvyksta per 1,5 val, o uz 10 euru letasis, stoja ~18 stoteliu verysad.gif Bet nieko, visa tai greit pasimirsta, kai uzplusta puikus keliones ispudziai 4u.gif 4u.gif 4u.gif

Sekmes! Jei dar turite klausimu, atsaky wub.gif siu

QUOTE(smailyte @ 2011 05 18, 17:16)
Ir kuo ir už kiek iki Romos nusigavot?



Is Fumicino oro uosto vaziuoja traukinys expresas - 15 euru/vnt ir per 35 min buni Romos Termini stotyje. Jei bilieta pirkti bulietu automate (gristant tarkim), tuomet kainuos 14 euru. Gal galima ir pigiau nusigauti g.gif
Atsakyti
Kaip ir kazkas sake (Italijos temoj), kad is zadeto lietaus, jo galima tiketis tik viena pusdieni. Taip ir buvo. Po pietu palijo, atveso, kita diena vel grazu. Aisku, italamas toks oras saltas, nes jie su odinem ar siaip striukem. Maciau ir su zieminiais paltais. O turistai su maikutemis biggrin.gif
Del bagazo. Tai dabar jau tikrai zinau, kad reikia pirkti mazus lagaminelius, nes tas daiktas, kur matuoja bagazo dydi - tikrai nera 20-40-55 schmoll.gif Plotis vos ne 30. Pirmoji mano patirtis tokia siuo klausimu buvo nevykus, bet dabar jau zinosiu, kas ir kaip.
Taip ir nesupratau, kam galioja Roma pasas. Pvz. Georgianos vilai jis negalioja, o Este galioja RomaPass PIU. O transportui? Bet mes tikejomes, kad galioja ax.gif Tiesa, i vilas zymiai patogiau vykti traukiniu is stoties, nes labai daug uzgaisom kelyje - daug transporto, viskas kelias per gyvenvietes ir link kalnu. Tai neverta vaziuoti metro, o tada su autobusais. ir traukinio bilietas apie 2 eurus, jei neklystu.
Beje, nuo sios temos pradzios kainos jau pakitusios. I Este vila jau 11 euru, Georgiana - 5. Adriano vilos nematem verysad.gif Nebeturejau koju ir laiko. Tai pasiliksim antram "uzvaziavimui" ax.gif Nes, kaip mes sakem, kur spjausi, ten grazu. Temos seimininke tai mane stebina geraja prasme, kiek jie visko pamate. Mes irgi daug, nebuvom is tu vietu tik Vatikanu muziejuj, nes norejau tam skirti visa diena, o ne prabegom. O ne prabegom - neimanoma, bent jau man ax.gif
Matem popieziu, o i Bazilika, kaip supratau, buvo negalima pakilti sekmadieni. Bala nemate, panoraminiu vaizdu galima ir is kitu vietu paziureti.
Dar del Romo paso. Tai ranka reikia irasyti, nuo kada jis galioja? g.gif Nes jo nepazymi, kaip pvz paprastu metro bilietu. Maniau, kad automatiskai data atsirase, bet ne.
Dar reikia nepamirsti, kad po pietu daug kas nedirba. Kai nuvyko i Anzio (labai smagu vaziuoti su dviauksciu traukiniu, beje, is pradziu nesupratom, kad bilieta reikia pasizymeti, nes ten nera TOKIOM raidem pazymeta lotuliukas.gif , tai ne visi ir supranta tongue.gif Tai nelabai nuvyke radom kur pavalgyti, nes norejom kazko is zuvies. Teko picos gabaliuku, kurie ten kainuoja 80-100 centu. Tai zymiai pigiau, nei pacioj Romoj. Ir siaip toj pakrantej tokia ramybe dvelkia, nera jokiu ikiriu indusu (labiausiai nervinusios personos).
Kaip supratau, sezonas dar tik prasides, nes dar tik gelbetojai paise ant savo kabinu visokius zenklus. Jura salta, kaip pas mus birzelio menesi. Bet sis, kaip ir Santa Marinela - nemokami papludimiai, todel ten ir vaziavom. Buvau forumuose pasirankiojus apie juos info. Iki Anzio 3.2 eurai, jei neklystu. Valanda kelio stebint vaizdus, man lb patiko ax.gif
Labiausiai nusivyliau savim, kad is anksto nepaziurejau is kur i Champinio vyksta autikas. Tai vos ne iki asaru paieskos tam baisiam rajone. Ne uz ka nenoreciau salia Terminio gyventi. Jau geriau kempinge, kur geras susisiekimas, galima iseiti i lauka, tarp dideliu pusu pasedeti, pavakaroti su vyneliu. Tikrai geriau normalus kempingas, nei aptriuses brangesnis viesbutis, bent jau mums. Aisku, kas gali normalu, tikiu, kad gerai.
Tai va, Teravision, kurie veza i Chamipinio - is kaires puses stoties, jei stoveti i ja atsisukus. Nera JOKIU nuorodu. Priejus tik matosi ju biuras. Beje, autikas velavo beveik pusvalandi. O po to leke kaip pasiutes biggrin.gif Ten visi autiku vairuotojai ne siaip sau, tokie drasus ir greiti.
Stoties fauna tai ispudinga. Dar ispudingiau, kad vaziuoja per miesta greitosios ekipazai ir pvz. 12 nakties juos pazadina, paziuri, kaip sekasi ir pamaitina. O jie miega toli grazu ne atokiai, o labai gerai matomose vietose.
Policija 24 val per para buna salia tokiu, kaip Trevi fontanas. Zmoniu ten mase beveik iki 3 nakties, gal keli turistai ir paryciais uzklysta.
Nusivyliau Traservere. Nei ten grazu, nei ten super kabakai, tik kainos dideles. Jei kam idomu, Depretis gatvej (netoli stoties, einant link Ispanisku laiptu. Trevi fontano) yra picerija, su gan spalvota iskaba, viduj oranzinis interjeras. Ten dazniausiai pensininkai sedi lotuliukas.gif Bet tikrai skaniausia, kur mes buvom, o uz 12 euru - dviems uztenka pavalgyti. Jei pasiimam dvejus kompeksus (jo, ten buvo kompleksai, kas labai gerai), tai teko su savim pasiimti vakarienei. Makaronus patiekia tokios didelese keptuvese, visokiu uzkandziu, vyno taure uz ta pacia kaina. Tai ne Transerverej. Net neatnese kavos, atnese ne ta vyna. Tai parasiau ant cekio, bet vistiek paeme 3 euru aptarnavimo mokesti. Tokie fu seniai pasitaike. Kojos musu daugiau ten nebus tongue.gif

Reziume tokia, kad kelione tikrai labai idomi, lieka patenkinti visapusiski poreikiai: architektura, menas, istorija, gamtos grozis, maistas.
Atsakyti