Įkraunama...
Įkraunama...

Islamas

Aciu,kaip tik pati ieskojau informacijos,hmmm,tai jei dave,tai gali ir atasaukti turbut,kai uzsimanys g.gif
Atsakyti
QUOTE(Moonte @ 2014 02 16, 20:11)
Tai as atsakysiu, ne, negali. Bet yra vyrai, kurie duoda rastiskai, patvirtinta leidima visam laikui, bent jau mano drauge toki turi, beje, ji sulaukusi 45 metus, formaliai jau gali vaikscionti be palydos.

Na negali visa kas varyti ant vieno kurpaliaus - negatyvo. Krikscionybe ziurekit kiek turi apraisku-konfesiju, neretai itakotu tam tikros tautos paprociu, kulturos. Lygiai taip pat ir su islamu. Na ne visose islama propaguojanciose salyse yra laikomasi vahabizmo.


Nezinau, apie kokia sali jus kalbat. Kiekvienoj yra skirtingai. Pvz. Irane tais aprasomais knygos laikais vyro pase budavo visa seima surasyta, tai zmona i uzsieni atskiro dokumento kaip ir neturejo, gal nebent budavo reikalas - tai padarydavo atskirai (nesigilinau, kas buvo anksciau).
Dabar tik darant nauja pasa (su kuriuo gali vazinet i uzsieni), vyras turi pasirasyt sutikima del paso, o paskui su tuo pasu gali vazinet n kartu - joks vyro ar tevo sutikimas i uzsieni isvaziuot nereikalingas. Daznai vazinejant, pastebejau daug jaunimo daznai vazineja i uzsieni (ne migracijos, o apsipirkimo ar kokiais pramogu tikslais, pvz, i Turkija).
Kas liecia vaiksciojima su palyda - tokios spec. apraiskos niekur nepastebejau. Bent mano aplinkoje ir tarp pazystamu to nera. Pilnos gatves jaunu merginu (be jokios palydos), pacios vairuoja masinas, eina i darba, i kavines, i parkus ar kt., vaikscioja moterys ir su vyrais ar vaikais - tai cia man atrodo normalu, kaip ir visur. Nebent jau ten kokia ziauriai konservatyvi seima, kad kaip ankstesniais laikais ta palyda turi but.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo MAH: 17 vasario 2014 - 07:49
o kas cia?PIKTIEJI vakaru propagandistai padirbineja nuotraukas? biggrin.gif puiki apranga visiems 4 metu laikams tinkanti lotuliukas.gif .kazkaip per 30 metu ziuriu stiliukas nepasikeite.http://formaliosnaujienos.blogspot.com/2011/07/irane-medzioja-moteris.html
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo perkunkieme: 19 vasario 2014 - 11:06
QUOTE(perkunkieme @ 2014 02 15, 14:07)
perskaiciau knyga tik su dukra,tai zinot kaaa...jei ten visuomene nors 10 procentu tokia kaip aprasyt( na juk ne fantastinis romanas smile.gif ,tai jau geriau tegul lietuvaites nuogos vaiksto.

O skaitete kas vyko 1984m Irane? ,,1979 m. šalyje įvyko revoliucija ir Ajatolos Chomeinio vadovaujami islamistai (daugiausia Teherano universiteto studentai) paskelbė Irano Islamo Respubliką ir įvedė teokratinę monarchiją. Pradėta aktyvi kova prieš JAV (įkaitais paimti ambasados darbuotojai), dėl karo Afganistane prasidėjo konfrontacija su TSRS. 1980 m. kilo Irano-Irako karas dėl naftos telkinių Persijos įlankoje. Vakarų ir arabų šalių remiamas Irakas įsiveržė į Iraną, naikino taikius gyventojus cheminiais ginklais. Iranui pavyko antpuolį atremti, bandyta pasitelkiant Irako šiitus sukelti revoliuciją ir Irake. Karas baigėsi 1988 m.
XX a. pab. Irano santykiai su Vakarų šalimis pagerėjo, tačiau konfrontacija su JAV ir Izraeliu išlieka. Iranas kaltinamas terorizmo rėmimu ir bandymais pasigaminti branduolinį ginklą.''

I toki sali skrido knygos autore. Apie ta laikotarpi ji raso. kaip yra dabar gali kas ten gyvena pasakyt. Netikiu kad vyras epr nakti gali pasikeisti. Nuo draugystes/santuokos pradzios matosi koks vyras salia gyvena...
Libanas musulmoniska salis, bet visiskai skiriasi nuo Irano. Todel neverta mastyti, kad visos islamiskos salys vienodos.
Atsakyti
As pasakiau tik faktus is savos patirties, nei esu uz kazka, nei esu pries. Taip, ta islamo policija yra, o apranga ne vien del religijos, ten valstybiniu istatymu nustatyta, todel eilinis pilietis nieko negali paspriestaraut. Aisku, kad jei kiek netinkamai apsirengus pasitaiko tos policijos akyse, tai ir prisikabina. Asmeniskai as tiek tokiu paneliu maciau, kur skara tik virsugalvi dengia ir t.t. - vnz. minimaliai apsirengusios kiek jos ten gali, bet nieko - sau laisvai gatvemis vaiksto, tai ar jau taip pagalvojus cia taip greiztai persekiojama??? (mano pavyzdys ne is kaimu, o is didziuju miestu). Kaimuose zmones konservatyvesni.
Siaures Irane buvau vienoj sventej, tai ten jaunimas is vis jokiu galvos apdangalu nedevejo (na ten tos policijos ir nebuvo mirksiukas.gif ). Pati asmeniskai niekad nepastebejau gatvej prie ko nors prisikabinant, jums gal atrodo, kad ta policija ant kiekvieno gatves kampo stovi biggrin.gif

Ten vietines moterys nuo mazens priprate taip rengtis ir daugumai tai atrodo normalu. O kad cia mes knygu paskaite svaigstam ir baisimes, tai joms dzin. Jos gal pasibaisetu musu apranga... Dauguma ir nevaiksciotu su mini sijonais, kadangi dauguma gyventoju - musulmonai. Vyresni iranieciai prisimena laikus pries islamo revoliucija (kai nebuvo aprangos istatymo) - tada ir ten, kas norejo, rengdavosi europietiskai, bet faktas, kad ne visi taip elgtis norejo.
Pas mus (turiu galvoje Europoj) per 30 m. irgi apranga kardinaliai nepasikeite, gal labiau sijonai patrumpejo ar iskirptes pagilejo biggrin.gif

Perskaiciau 2 knygas apie Saudo Arabijos princeses ir jos dukteru gyvenima - pasiskaitykit, ten dar didesniu baisybiu aprasyta. Nematau reikalo gilintis i tai, ko savo akimis nemaciusi ir negaliu pagal viena kurpali sprest apie tos salies zmones ar ju santykius.

Labiausiai kontrastiska vietiniu moteru aprangos atzvilgiu - Turkija. Susipazinau ten su ivairiomis turkemis - nuo labai konservatyviai musulmoniskai apsirengusiu iki vos ne nuoga bamba vaiksciojanciu. Pastebejau, kad apranga ir ten dazniausiai neapsprendzia zmogaus vertybiu.

Griztant prie tos knygos "tik su dukra" - ten didziausia baisybe parodoma smurtas seimoje, kito asmens visiskas interesu nepaisymas, paprociu primetimas ir t.t.
Apie sia didele visuomenes problema (smurta pries moteris ir vaikus) vien is musu mazos Lietuvos pavyzdziu galima serija tokiu romanu parasyt - vos ne kazdien per TV ir spaudoje apie tai saukiama doh.gif Todel asmeniskai man si knyga - ne kazkokia sensacija.
O pvz. del paprociu - blogai, kai jie prievarta primetami, bet blogai atvykus i kt. sali ju negerbti taip pat.

Del klimato, siek tiek sveikesnio maisto (labai didele ivairove augalinio maisto auginama salyje, nereikia is kazkur vezti), del pigesnio ir kokybiskesnio pragyvenimo man netgi labiau patinka ten nei Lietuvoj - vienintelis nepatogumas, kaip uzsienietei, per karscius gatveje vilketi ilgom rankovem ir kelnem biggrin.gif Su aplinkiniais zmonemis, kur begyvenu, neturiu problemu (reikia moket pazint ir "atpazint" zmones), bet visur yra visokiu - cia faktas. I politika nesikisu - gyvenu taip, kad man ji netrukdytu. Galeciau sukurpt atbulini varianta - "kaip man prie sirdies gyvenimas Irane" biggrin.gif, tik nelabai turiu laiko tokioms rasliavoms. Kiekvienoje salyje gyvenimas turi savu privalumu ir trukumu.

Papildyta:
QUOTE(Kristina A-A @ 2014 02 19, 12:51)

I toki sali skrido knygos autore. Apie ta laikotarpi ji raso. kaip yra dabar gali kas ten gyvena pasakyt. Netikiu kad  vyras epr nakti gali pasikeisti. Nuo draugystes/santuokos pradzios matosi koks vyras salia gyvena...
Libanas musulmoniska salis, bet visiskai skiriasi nuo Irano. Todel neverta mastyti, kad visos islamiskos salys vienodos.


aisku ir dabar ten galima sakyt policine valstybe - negali taip laisvai bet ka balbatuot gatvese ar rasinet apie politika, pries valdzia, religija ir t. t. Panasiai kaip buvo pas mus TSRS laikais. Kiek pamenu, 2009 m. vyko zmoniu susiremimai su policija del neskaidriu prezidento rinkimu, neapsieita be smurtiniu situaciju, vyko kazkas panasiai kaip dabar vyksta Ukrainoj.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo MAH: 19 vasario 2014 - 13:35
QUOTE(Kristina A-A @ 2014 02 19, 13:51)
O skaitete kas vyko 1984m Irane? ,,1979 m. šalyje įvyko revoliucija ir Ajatolos Chomeinio vadovaujami islamistai (daugiausia Teherano universiteto studentai) paskelbė Irano Islamo Respubliką ir įvedė teokratinę monarchiją. Pradėta aktyvi kova prieš JAV (įkaitais paimti ambasados darbuotojai), dėl karo Afganistane prasidėjo konfrontacija su TSRS. 1980 m. kilo Irano-Irako karas dėl naftos telkinių Persijos įlankoje. Vakarų ir arabų šalių remiamas Irakas įsiveržė į Iraną, naikino taikius gyventojus cheminiais ginklais. Iranui pavyko antpuolį atremti, bandyta pasitelkiant Irako šiitus sukelti revoliuciją ir Irake. Karas baigėsi 1988 m.
XX a. pab. Irano santykiai su Vakarų šalimis pagerėjo, tačiau konfrontacija su JAV ir Izraeliu išlieka. Iranas kaltinamas terorizmo rėmimu ir bandymais pasigaminti branduolinį ginklą.''

I toki sali skrido knygos autore. Apie ta laikotarpi ji raso. kaip yra dabar gali kas ten gyvena pasakyt. Netikiu kad  vyras epr nakti gali pasikeisti. Nuo draugystes/santuokos pradzios matosi koks vyras salia gyvena...
Libanas musulmoniska salis, bet visiskai skiriasi nuo Irano. Todel neverta mastyti, kad visos islamiskos salys vienodos.

viska as zinau,bet kazkaip ar labai jau ten pasikeite pasauleziura,neatrodo kazkaip,juolab,kad kaip isitvirtino tie islamistai,taip ir liko .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo perkunkieme: 19 vasario 2014 - 13:52
QUOTE(perkunkieme @ 2014 02 19, 13:52)
viska as zinau,bet kazkaip ar labai jau ten pasikeite pasauleziura,neatrodo kazkaip,juolab,kad kaip isitvirtino tie islamistai,taip ir liko .


Visuomene keiciasi, aisku mazais zingsneliais, ten gi nuo revoliucijos laiku tokia cenzura buvo ir tiek ivairiausiu tabu. Su taip pasikeitimais parlamentas priverstas koreguoti istatymus, priimti siek tiek demokratiskesnius sprendimus. Ilgus metus esanti politika pamazu puna is vidaus, parlamenta drasko kivircai (kaip ir visur mirksiukas.gif ), nemaza visuomenes dalis mano, kad si diktatura ilgai neatsilaikys.... Reikia ten pagyvent, kad suprastum tuos zmones. Manau, turistines keliones neuztektu.
Atsakyti
Visu pirma, noriu pasakyti bet koki zmgoaus pasirinkima gerbiu, bet tai nereiskia, kad as neturiu savo nuomones, vertinimo apie ji.

1. Man, kaip europietei, butu nepriimtina kad kazkas, nesvarbu kad tai vyras turetu teise varzyti mano judejima. Net galima hipotetine prielaida mane glumina, kad yra toks istatymas. Man asmeniskai tai akivaizdi moters diskriminacija, abejone jos protu, dorove.

2. Velgi, mane kaip europiete, nezavi kad religija yra taikoma valstybiniam lygmenyje. Vadinasi, ten gyenantys zmones turi pkalusti religijai, nepriklausomai, ar ja propaguoja. Todel Perkunkiemes nepritarimas "Islamo policijai" man visai suprantamas. Siaip, as esu labai lojali salies piliete, laikausi istatymu. Na man nera normalu, kad zmones pazeidineja istatymus, neva islamo policija nemato. Kazkaip visame tame gaunasi toks savos rusies amoralumas.

3. Tenka bendrauti su musulmonais gyvenanciais Europoje ir ne tik. Todel galiu is savo patirties, ne is knyguciu patvirtinti. Tas pats musulmonas Europoje ir islama propaguojancioje salyje elgsis skirtingai. Kartais stebiesi, kad cia yra tas pats zmogus. O tai yra labai paprasta. Islamas labai itakoja bendruomene, seima. Ten vienas kita mato, kai Europoje daug maz mes esame susvetimeje. Todel jei vienas seimos narys nusizengia Koranui, visai seimai uztraukia geda. Tai labai itakoja zmones, jie tampa lengvai manipuliuojami. Mes lietuviai, turime mano galva, bjauria savybe, kad kiti ko nepamanytu, nepasakytu, ten toks poziuris zmogu itakoja dar labiau.

4. Skirtumas tarp Lietuvos smurtautoju ir islamiskose salyse yra principinis. Lietuvoje tai laikoma nusikaltimu uz kuri baudziama, kai Islamiskose salyse deja nereta legali praktika. Vyras turi teise aukleti zmona, ir visai nesvarbu kad ja nesinaudoja, bet ta teise, bent jau mane ziauriai glumina.

Pritariu tam, kad toje visuomeneje isaugusi moteris, neturinciai kitokiu kriteriju jai tai yra norma, bet kai europietes laisva valia atsisako dalies savo zmogiskuju tesiu, jas neglumina, jog gali buti vyru kontroliuojamos, kito asmens ribojamas ju pasirinkimas, judejimo lasive, man keistoka.

O del mados tendenciju, turiu pranesti, sijonu ilgiai siuo metu madingi maxi ir midi.
Sužinokite, kokie sijonai madingiausi šį sezoną
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Moonte: 19 vasario 2014 - 15:24
QUOTE(Moonte @ 2014 02 19, 15:19)
Visu pirma, noriu pasakyti bet koki zmgoaus pasirinkima gerbiu, bet tai nereiskia, kad as neturiu savo nuomones, vertinimo apie ji.

1. Man, kaip europietei, butu nepriimtina kad kazkas, nesvarbu kad tai vyras turetu teise varzyti mano judejima. Net galima hipotetine prielaida mane glumina, kad yra toks istatymas. Man asmeniskai tai akivaizdi moters diskriminacija, abejone jos protu, dorove.

2. Velgi, mane kaip europiete, nezavi kad religija yra taikoma valstybiniam lygmenyje. Vadinasi, ten gyenantys zmones turi pkalusti religijai, nepriklausomai, ar ja propaguoja. Todel Perkunkiemes nepritarimas "Islamo policijai" man visai suprantamas. Siaip, as esu labai lojali salies piliete, laikausi istatymu. Na man nera normalu, kad zmones pazeidineja istatymus, neva islamo policija nemato. Kazkaip visame tame gaunasi toks savos rusies amoralumas.

3. Tenka bendrauti su musulmonais gyvenanciais Europoje ir ne tik. Todel galiu is savo patirties, ne is knyguciu patvirtinti. Tas pats musulmonas Europoje ir islama propaguojancioje salyje elgsis skirtingai. Kartais stebiesi, kad cia yra tas pats zmogus. O tai yra labai paprasta. Islamas labai itakoja bendruomene, seima. Ten vienas kita mato, kai Europoje daug maz mes esame susvetimeje. Todel jei vienas seimos narys nusizengia Koranui, visai seimai uztraukia geda. Tai labai itakoja zmones, jie tampa lengvai manipuliuojami. Mes lietuviai, turime mano galva, bjauria savybe, kad kiti ko nepamanytu, nepasakytu, ten toks poziuris zmogu itakoja dar labiau.

4. Skirtumas tarp Lietuvos smurtautoju ir islamiskose salyse yra principinis. Lietuvoje tai laikoma nusikaltimu uz kuri baudziama, kai Islamiskose salyse deja nereta legali praktika. Vyras turi teise aukleti zmona, ir visai nesvarbu kad ja nesinaudoja, bet ta teise, bent jau mane ziauriai glumina.

Pritariu tam, kad toje visuomeneje isaugusi moteris, neturinciai kitokiu kriteriju jai tai yra norma, bet kai europietes laisva valia atsisako dalies savo zmogiskuju tesiu, jas neglumina, jog gali buti vyru kontroliuojamos, kito asmens ribojamas ju pasirinkimas, judejimo lasive, man keistoka.

O del mados tendenciju, turiu pranesti, sijonu ilgiai siuo metu madingi maxi ir midi.
Sužinokite, kokie sijonai madingiausi šį sezoną


Aisku, kad kiekvienas apie viska turi savo nuomone, ir niekas cia nekalba apie kazkokia nepagarba kitam.

1. Man, kaip europietei, tas irgi nepriimtina, todel asmeniskai mano laisves niekas nevarze ir nevarzo. Esu "britki motera" ir savo vyra greiciau suvarzysiu. biggrin.gif Pries istatymus, esant kitos salies pilieciu, nelabai ka pasokinesi. Nereikia laikytis tokio istatymo (del judejimo laisves), cia daugiau "nerasytas" istatymas, uzsilikes nuo seniau.

2. Reikia dziaugtis, kad pas mus religijos neprileido prie salies valdymo, nes ir mes pagal kataliku kunigu dudele "soktumem". Taip, turi paklusti islamiskam gyvenimui (nesvarbu kokios religijos esi), bet tik isoriniam gyvenime - gatveje, darbe. Pvz. ramadano metu, (jei turi kavine), iki saules laidos ji turi buti uzdaryta, nesioti ant galvos salikeli ar skarele ir pan. Sitais dalykais ir as nesizaviu, bet del to dideles problemos nedarau, kad skaityciau del siu smulkmenu nukencia mano asmenine laisve ar kazkokios teises. Cia paprasciausias prisitaikymas prie aplinkos. Kad tik rimtesniu problemu gyvenime nebutu 4u.gif
As irgi stengiuosi nepazeidinet kitos salies istatymu, nes nenoriu ten turet problemu, bet su tuo reikia susitaikyt, nori to ar nenori, nes pasirinkau gyventi ne tik Lietuvoj.
Nepritariu ir tai doroves policijai, nes ir daugumai vietiniu tokie griezti apribojimai nepatinka, moterys stengiasi kazkaip kad ir savotiskai issiskirti is pilkos minios. Todel toki savotiska vietiniu priesinimasi tai doroves policijai kaip tik laikau ne amoralumu, o pazanga.

3. Man bent seimu bendravimas lietuviu ir iranieciu gana panasus (nekalbu apie Vakaru Europos tautas), tik Irane seimos ar gimines nuomone turi siek tiek didesnes itakos negu Lietuvoj, bet nepasakyciau, kad yra didelis skirtumas tarp musu. Gal del to, kad mes ilgai gyvenom rusu itakoje, turejom daugiau rysiu su rytais. Ir ten vaikai taip paciai neklauso tevu ir daro kokias nors nesamones mirksiukas.gif Gal tik didesne pagarba seneliams jauciasi.
Kaip jus rasote, apie musulmonus, kurie vienur ar kitur elgiasi skirtingai, man nepasitaike tokiu apsimeteliu sutikt. As isvis nemegstu tokiu itikinetoju, kurie megsta brukti vienos ar kitos religijos dogmas per prievarta.
Tas poziuris, kad kiti ko nepamatytu ar nepasakytu, panasus kaip pas mus, nemaza dalis religingi yra tik "is idejos" - kad teigiamai pasirodyti religineje visuomeneje.

4. Manau, anksciau nebuvo istatymu, ginanciu moteris ir vaikus. Dabar bent Irane smurtautojai baudziami. Kazkur pries 2.5 metu viena byla buvo ten placiai nuskambejus (smurtavo abu tevai pries 8 m. dukra). Manau, daug ju yra ir nebaudziamu, moterys netgi buna taip isaukletos nuolankiai kesti smurta, bijo pasiskust (del smurto ir pas mus situacija nekazka, kas is to, kad yra istatymas, bet dazniausiai sureaguojama i tai per velai).

Nelabai matau ir vietiniu moteru suvarzymo dabartiniu metu (ypac jaunose seimose) - teka, uz ko nori, studijuoja, ka nori, plius tevai pildo daugeli uzgaidu, dirba, jei nori, nes vyro nerasyta prievole islaikyt seima. Pastebiu, kad jaunimas Lietuvoj daug sunkiau verciasi, bet pliusas - tampa savarankiskesni.
Gal kas ir atsisako savo teisiu, laisviu, dar kazko. Gal joms tai priimtina, ka gali zinot. Kiekvienas gyvena savo gyvenima. Saves prie tokiu asmenu nepriskirciau, kurioje salyje begyvenciau galiu tvarkyt savo asmenini gyvenima pagal savo norus, seimoj tokiu tabu nera, plius gyventi Irane daugiau pati vyra ikalbinau, nebuvo kazkoks vienpusis sprendimas is vyro puses smile.gif

Cia viskas, ka parasiau, tik apie Irana.

p.s. nebuvo kalbama apie mados tendencijas siuo metu, parasiau abstrakciai, kaip palyginima mirksiukas.gif
Atsakyti
Krikščionims apie musulmonus:

1 d.,
2 d.,
3 d.
Atsakyti
Islamas tokia pati religija, kaip ir kitos,
tačiau radikalusis Islamas man yra nepriimtinas visiškai
ir niekada negalėsiu pateisinti jo požiūrio į moterį, kitatikius
bei pasaulietinį gyvenimą
Atsakyti
Daibava, o kas, tavo nuomone, yra radikalusis islamas?
Atsakyti