Įkraunama...
Įkraunama...

Islamas

QUOTE(Estela_ @ 2014 08 14, 11:11)
Aš manau vien iš pagarbos jam turėtumėtė pasidomėti.


ji turetu pasidometi? O kazin vyras bibilja skaite? Baznycioj buvo? jei ne, tai kodel JI privalo?

QUOTE(Kristukas94 @ 2014 08 14, 16:45)
Tik as tiesiog jauciu,kad jis bandytu juos visaip lenkti i savo puse.Jo seima nezinau,ka jie ten galvoja.Faktas tas,kad jis lenke vedes pries tai buvo,ir jie turi sunu..Po nevykusio ju gyvenimo mama sake jam ,gad grisk,surasim ten Jordanijoje ka nors.Bet jis nenorejo,ir kai papasakojo apie mane,jie tik pasake,ziurek,kad ir vel nebutu tas pats..

jusu atveju as nerciausi is kailio, kad susirasti jo buvusia zmona. Gal pavyktu pasikalbeti, o tada daug kas gali paaisketi. Gal i gera, gal i bloga, bet manau, kad verta vistiek butu.
Atsakyti
QUOTE(Terroriste @ 2014 08 15, 13:04)

jusu atveju as nerciausi is kailio, kad susirasti jo buvusia zmona. Gal pavyktu pasikalbeti, o tada daug kas gali paaisketi. Gal i gera, gal i bloga, bet manau, kad verta vistiek butu.



Gal ir geras pasiulymas - pasikalbeti su ex zmona... Bet naudinga bus tik tuo atveju, jei ta zmona nuosirdus zmogus ir papasakotu teisybe kaip tikrai buvo. Dazniausiai issiskyrus, viena puse stengiasi apjuodinti kita puse ir nupiesti buvusi gyvenima kuo juodesnemis spalvomis.....
Atsakyti
QUOTE(MAH @ 2014 08 16, 08:52)
Gal ir geras pasiulymas - pasikalbeti su ex zmona... Bet naudinga bus tik tuo atveju, jei ta zmona nuosirdus zmogus ir papasakotu teisybe kaip tikrai buvo. Dazniausiai issiskyrus, viena puse stengiasi apjuodinti kita puse ir nupiesti  buvusi gyvenima kuo juodesnemis spalvomis.....

kiekviena gauta informacija reikia paciai ivertinti. Pagalvoti, ar tai gali buti tiesa, ar tai trugdytu man, kaip pasielgciau as ir pan. Tai galioja ne vien apie ex suteikta informacija apie vyra, bet aplamai. Dar ir savo galva visada reikia apie viska pagalvoti, ne vien tik kitu nuomonem vadovautis. Bet kitu nuomone irgi gali buti labai naudinga.
Atsakyti
QUOTE(Leksa @ 2014 08 16, 10:01)
kiekviena gauta informacija reikia paciai ivertinti. Pagalvoti, ar tai gali buti tiesa, ar tai trugdytu man, kaip pasielgciau as ir pan. Tai galioja ne vien apie ex suteikta informacija apie vyra, bet aplamai. Dar ir savo galva visada reikia apie viska pagalvoti, ne vien tik kitu nuomonem vadovautis. Bet kitu nuomone irgi gali buti labai naudinga.


drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(MAH @ 2014 08 16, 11:48)

Na su ex ir man knietejo kazkada pasikalbeti...bet.kadangi jie turi sunu ,tai vis vaZiuodavom jo pasiimti kas antra savaitgali.Is tu keliu susidurimu,tai nepasirode maloni moteris,o dar kazkada pareiske ,kad as ant jos sunelio saukiau,nors niekada net balso nepakeliau..visgi ne savas vaikas,o ir stengiausi kad jis gerai pas mus jaustusi.Zaizdavo su mano mergaite,aisku ir pasipesdavi kartais,beveik vienmeciai...tai isgirdom ,kad jy mano dukra skriaudzia...o kad tas vaikas islepintas,nevalgo normaliai,maista spjauda,kai snekini ,tai nesneka...na bet kiek galejau stengiausi.Ji uz kito vyro istekejo net metam po skyrybu nepraejus,ir tipo tikro tevo nebereik,vaikui liepe ana tevu vadinti o ta tipo pamirsk.atsieit mes dabar tikra seima...nesuprantu as tokiu dalyku.Kad manasis koks valkata butu ar nesirupintu,bet dabar viska pasiruoses tam vaikui atiduoti.po viso sito kazkaip nebesinori joskalbinti.nemanau kad isgirsciau kazka gero.Juk visi zinom laip skirybu atveju buna...
Atsakyti
QUOTE(Kristukas94 @ 2014 08 16, 16:39)

nezinojau, kad jus jau su ja mateties. Na, tokiu atveju jau nera reikalo su ja per daug bendraut. Matot, kaip jusu vyras bendrauja su savo ex (graziai, be draskymusi, keiksmu ir t.t.), kaip bendrauja su sunum is pirmos santuokos, tai uzdeda jam pliusa.
Maniau, kad gal jie nebendrauja, gal ji nuo jo slapstosi, nes......... na, daug ko galima prisigalvot. Arba gal riejasi kiek pajegia susitike. Kad gal jis nenori su sunum bendraut, nemoka pinigu jo islaikymui ir t.t. Tokius dalykus apie vyra su "kraiciu" as noreciau zinoti.
Atsakyti
QUOTE(Leksa @ 2014 08 16, 20:55)
nezinojau, kad jus jau su ja mateties. Na, tokiu atveju jau nera reikalo su ja per daug bendraut. Matot, kaip jusu vyras bendrauja su savo ex (graziai, be draskymusi, keiksmu ir t.t.), kaip bendrauja su sunum is pirmos santuokos, tai uzdeda jam pliusa.
Maniau, kad gal jie nebendrauja, gal ji nuo jo slapstosi, nes......... na, daug ko galima prisigalvot. Arba gal riejasi kiek pajegia susitike. Kad gal jis nenori su sunum bendraut, nemoka pinigu jo islaikymui ir t.t. Tokius dalykus apie vyra su "kraiciu" as noreciau zinoti.

Moka jis ten viska,vaiku rupinasi.buvo teismas del to,nes ji tipo nenorejo leisti jam su vaiku matytis,tipo jis blogas ,saukia ant vaiko.na bet as tai sito negirdejau,tai nezinau,kaip ten buvo pries tai..o kad jei vaikas susioZiavo ir pasake lad laikui atejus pas teva nenori,tai ji nesistengia kad panoretu...vienu zodziu sunku taip.zina jis nera angelas ,nes ir mes daug pykes,bet kas liecia vaikus,seima,buiti,tai rupestingesnio vyro nemaciau.kiti sakytu,tai ko palikai...o as dabar blaiviau galvodama galiu pasakyt,kad del daugelio dalyku.musu konfliktai,ir dar vis fone savos salies ilgesys mane i depresija nuvare..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kristukas94: 16 rugpjūčio 2014 - 20:24
QUOTE(Kristukas94 @ 2014 08 16, 20:21)
o as dabar blaiviau galvodama galiu pasakyt,kad del daugelio dalyku.musu konfliktai,ir dar vis fone savos salies ilgesys mane i depresija nuvare..

Šis sakinys atrodo pasako viską smile.gif ... Tikiu, tokiais momentais apsispręsti labai sunku..

...

Ir aš nuošidžiai galiu pasakyti, nežinojau kad judu turite savų vaikų, tad manau religijos klausimas abiems turėtų būti ne toks aktualus, nes visgi žmonės nemažai gyvenime matę ir patyrę...

Be abejo, reikia Jums sužinoti, kodėl išsiskyrė su buvusiąja žmona, kad galėtumėte bent pasimokyti iš kitų klaidų ir pačiai nedaryti tų pačių..
Atsakyti
QUOTE(Estela_ @ 2014 08 17, 23:35)
Šis sakinys atrodo pasako viską  smile.gif ... Tikiu, tokiais momentais apsispręsti labai sunku..

...

Ir aš nuošidžiai galiu pasakyti, nežinojau kad judu turite savų vaikų, tad manau religijos klausimas abiems turėtų būti ne toks aktualus, nes visgi žmonės nemažai gyvenime matę ir patyrę...

Be abejo, reikia Jums sužinoti, kodėl išsiskyrė su buvusiąja žmona, kad galėtumėte bent pasimokyti iš kitų klaidų ir pačiai nedaryti tų pačių..

Ta religija mane turbut labiau gasdina...jis nemato jokiu priblemu tame..o ku skyrybos tai manau irgi ne viena priezastis buvo.turbut teisus tie,kad kita tautybe,paprociai ir mastymas visai kitas gali zmones greit isskirti.ir as vis dar bijau,nors ir myliu ta zmogu...bijau lkad mums nepasiseks....dar bijau,kad atstumas gali mis isskirti.vienu zodziu esu baisiai pasimetus visame kame...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kristukas94: 18 rugpjūčio 2014 - 21:11
Senokai kas berašėt, bet gal dar atsiras, kas galėtų šiek tiek papasakoti ir atsakyti į mano klausimus. smile.gif

Pradžia labai paprasta - tiesiog pradėjau bendrauti su islamą išpažįstančiu žmogum ir noriu praplėsti savo akiratį, pažinti jo pasaulį, suprasti su religija susijusius dalykus.

Aš pati - netikinti ir nepraktikuojanti krikščionė, t.y. pakrikštyta, priėjus komunijos ir dermavota (nes taip jau pas mus priimta), bet nei aš, nei tėvai tikėjimo neišpažįstam, į bažnyčias nevaikštom ir melstis nesimeldžiam. Gyvenam pagal sąmoningą supratimą, kad žmogus turi stengtis būti geras, mylintis, supratingas, pagarbus, atjaučiantis ir pan. T.y. esu ateistinių pažiūrių ir tą, ką diktuoja religija kaip gero elgesio normas, gerą gyvenimo būdą, suprantu kaip savaime suprantamą dalyką, nepriklausantį jokiai religijai. Mano draugas - musulmonas gimęs ir augęs Egipte, bet jau nemažai laiko gyvenęs Europoje, šiuo metu gyvenimas sukasi Danijoje, t.y. ne musulmoniškoje šalyje. Bet jam religija svarbi. Man tikėjimo neprimeta, t.y. tai tik mano reikalas, kuom ir kaip tikėti, bet jis nori gyventi teisingai pagal savo įsitikinimus, t.y. su santuoka, kaip pridera, kaip reikalauja tikėjimas.

Dėl to kaip pridera, vienas iš dalykų apie kurį paskutiniu metu diskutuojame, t.y. jei štai bendraujame, pažįstame vienas kita ir matome, kad norime būti kartu, jis nori religinės santuokos, t.y. sudaryti santuokos sutartį mečetėje su liudininkais. Va čia man prasideda įvairūs klausimai.

1. Kas musulmonui/musulmonei yra religinė santuoka? Kokia jos esmė? Krikščionybėje tai kaip ir pasižadėjimas "iki grabo lentos", dėl to šiaip labai rimtas, apsvarstytas žingsnis. Panaikinti bažnytine santuoką ne taip paprasta. Bet kiek supratau, islame mečetėje sudarę santuokos sutartį žmonės gali iššiskirti, ir vėl suradę artimą žmogų turėti antrą religinę santuoką, jei reikia ir trečią ir t.t. T.y. islame tai lyg ir lengvesnis požiūris į tai? Žinau, kad yra nuomonių, jog kai kurie ypač jauni musulmonai turi religines santuokas, nes tiesiog tam, kad galėtų mylėtis teisėtai. Kažkur net skaičiau jog įteisintos ir laikinos santuokos parai, savaitei smile.gif , kas tam tikra prasme įteisina prostituciją. smile.gif Bet aš nekalbu apie tai. Mane domina būtent ta tikroji, religinė prasmė.
2. Religinės santuokos socialinis, teisinis statusas. Pas mus pvz. juk jei žmonės susituokia bažnyčioje, tai kaip ir nebereikia jokių metrikų, ši santuoka yra automatiškai teisiškai oficiali. (Pataisykit, jei klystu.) Kaip su musulmoniška santuoka? Musulmoniškame krašte spėju taip pat? O kaip nemusulmoniškame? Draugas užsiminė, kad man tokia religinė santuoka kaip ir nieko neduotų, t.y. tiesiog tai jam svarbu prieš dievą ir kad tiesiog žiūrėčiau į tai kaip į didelį įsipareigojimą mane mylėti, gerbti, manimi rūpintis. O jei norėtume tai oficialiai įteisinti, tada einama į metrikacijos skyrių ir ten jau susituoktume. Tai kaip suprantu religinė santuoka dar nėra oficiali santuoka, užtikrinanti visas teisines ir socialines garantijas, bent jau ne musulmoniškame krašte?
3. Ankstesnio klausimo tęsinys. Jei religinė santuoka nėra oficiali santuoja ne musulmoniškame krašte, ar tokia santuoka (santuokos sutartis) automatiškai tampa oficiali nuvykus į musulmonišką kraštą? Pvz. Danijoje susituokiame mečetėje, sukuriam šeima, turim vaikų. Ar gali būti tokia situacija, kad pvz. nuvažiavus į musulmonišką kraštą, religinė santuoka būtų (teisinis) pagrindas tarkim suvaržyti mane ar mūsų vaikus, pvz. nebeleisti man ar vaikams išvykti?
4. Ir daugiau paprastas praktinis klausimas - kaip atrodo musulmoniška santuoka? Kokios apeigos atliekamos, kiek trunka, ar yra kažkokie reikalavimai pvz. aprangai? Kaip supratau sudaroma santuokos sutartis. Sutartis tik viena? Ji lieka pas imama, vyrą ar kiekvienas gauna kaip ir tos sutarties kopiją, taip pat ir moteris? Kas santuokos sutartyje nusakoma? Ar apeigos/sutartis tik arabų kalba, jei pvz. aš nemoku, nesuprantu šios kalbos?

Na va kiek prirašiau. Klausimai gal paprasti ir elementarūs, bet ir mano pažintis ir susidūrimas su islamu dar labai jaunas. Aišku, gali būti klausimas, vos pažįstami, o klausimai jau apie vestuves... Taip, o kodėl gi ne. Nebūna nei per anksti, nei per vėlai pažinti žmogų, religiją, kultūrą. Be to, jau geriau iš anksto pasidomėti, ar tai yra tinkama, priimtina, nei rautis plaukus, kai jau nebėra kur dėtis. smile.gif Tad labai lauksiu atsakymų iš merginų, moterų, kurios pačios asmeniškai susidūrė ir galėtų atsakyti į mano aukščiau pateiktus klausimus. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(kycka @ 2015 01 04, 19:08)


bet jis nori gyventi teisingai pagal savo įsitikinimus, t.y. su santuoka, kaip pridera, kaip reikalauja tikėjimas.

jis nori religinės santuokos, t.y. sudaryti santuokos sutartį mečetėje su liudininkais.


as nesu sios srities eksperte, bet ka zinau, tai pasidalinsiu biggrin.gif
jei jau jis nori gyvent teisingai ir pagal savo musulmoniskus reikalavimus, tai priminkit jam, kad jis, kaip musulmonas jusu tevams turetu sumoketi berods, tai kalymu vadinama g.gif na, toks mokestis, kuri jaunikis ar jo tevai moka moters tevams, tam tiksliu, kad jei santuoka isirs, moteris turetu is ko gyventi. Nes pas musulmonus moteris visada skyrybu atveju laikoma labiau nukentejusia puse. Jei jis toks relingingas, tegul moka mirksiukas.gif

jei nori sudaryt santuoka su liudininkais, tai jau zinot, kad sudaromas kazkoks dokumentas (pavadinimo vel nepamenu), kuriam ir jus galit kelt savo reikalavimus. Gali but ten irasyta oficialiai, kad: nedraus jum dirbt, jei noresit, kad isleis per metus 2 ar kazkiek kartu su visais vaikais kartu i LT lankyt tevu, kad vaikai skyrybu atveju liks su jum, netures antros zmonos ir t.t.. Zodziu, sutarty galit ir jus reikalaut ko norit, kad ir 5 sukneliu per metus, kad nupirktu, ne vien tik ka jis sugalvos irasyt.

Ir musulmomai tikrai gali skirtis ir sudaryt kitas santuokas. Ir 4 oficialias zmonas gali turet. O laikinu zmonu kiekis neribojamas, kiek nori, tiek gali turet.

Jei nezinot kaip su santuokos oficialumu kiekvienoj saly tiesiog tuokities ir CMS. Jei vyrui svarbu mecete, tai kodel jum negali but svarbu CMS? Ar gal jis jau turi oficialia zmona apie kuria dar nezinot?
Atsakyti
QUOTE(Terroriste @ 2015 01 04, 19:24)
as nesu sios srities eksperte, bet ka zinau, tai pasidalinsiu  biggrin.gif
jei jau jis nori gyvent teisingai ir pagal savo musulmoniskus reikalavimus, tai priminkit jam, kad jis, kaip musulmonas jusu tevams turetu sumoketi berods, tai kalymu vadinama  <...> Jei jis toks relingingas, tegul moka  mirksiukas.gif

jei nori sudaryt santuoka su liudininkais, tai jau zinot, kad sudaromas kazkoks dokumentas (pavadinimo vel nepamenu), kuriam ir jus galit kelt savo reikalavimus. Gali but ten irasyta oficialiai, kad: nedraus jum dirbt, jei noresit, kad isleis per metus 2 ar kazkiek kartu su visais vaikais kartu i LT lankyt tevu, kad vaikai skyrybu atveju liks su jum, netures antros zmonos ir t.t.. Zodziu, sutarty galit ir jus reikalaut ko norit, kad ir 5 sukneliu per metus, kad nupirktu, ne vien tik ka jis sugalvos irasyt.

Ir musulmomai tikrai gali skirtis ir sudaryt kitas santuokas. Ir 4 oficialias zmonas gali turet. O laikinu zmonu kiekis neribojamas, kiek nori, tiek gali turet.

Jei nezinot kaip su santuokos oficialumu kiekvienoj saly tiesiog tuokities ir CMS. Jei vyrui svarbu mecete, tai kodel jum negali but svarbu CMS? Ar gal jis jau turi oficialia zmona apie kuria dar nezinot?

Dėkui už atsakymus ir nuomonę. 4u.gif
1. Na, kadangi aš nereliginga ir seniai supratau, kad ne piniguose laimė, tai nugrežt žmogaus pagal požiūrį tegul moka niekada nebuvo ir nebus. smile.gif Man tai nebūtų privaloma sąlyga vedyboms. Bet aišku, tai įdomi tema diskusijai, manau tikrai apie tai su juo pašnekėsim. smile.gif
2. Vat man ir įdomu, kas nusakoma tame dokumente. Suknelių kiekiai aišku humoras smile.gif ir neturi nieko bendro su kasdienybe, bet vat įdomu, koks tai dokumentas, ką jis iš tiesų praktiškai gali nusakyti, kaip įpareigoja vyrą, žmoną. Kokias teises, pareigas suteikia kiekvienam. Kokia šio dokumento įstatimiška, teisinė vertė. Ypač nemusulmoniškoje šalyje, kur įstatymai nesiremia islamu.
3. Dėl CMS tai čia viskas aišku. Metrikai, oficiali įstatymais numatyta santuoka, socialinės garantijos ir t.t. Draugas šiuo klausimu atviras - jo požiūriu, jei yra noro, galima ir civilinė santuoka. Tad n-toji oficialioji žmona už jūrų marių nelaukia. smile.gif Bet va religinė - jam to labai reikia. Reikia tai reikia, man tai didelių moralinių problemų nesukelia, jei tai svarbu brangiam žmogui, kodėl ne. Bet... Belenkur galvos kišti irgi nesinori. Noriu suprasti, kokią galią neša viena pati religinė santuoka, santuokos sutarties dokumentas.

Kaip minėjau, man tai naujas pasaulis, ir labai atsargiai į viską žiūrių, kažkiek prisibijau. Siaubų baubų pilnas internetas ir spauda, bet turbūt seniai visiems aišku, kad ir Lietuvoj gyventi ne taip blogai ir niekas už kiekvieno kampo nežudo, ir musulmonai ne visi teroristai. smile.gif Pažinimas sklaido baimes, o gerų žmonių visur yra. Tad kodėl nepamėginti pažinti ir tiesiog suprasti. ax.gif
Atsakyti