Įkraunama...
Įkraunama...

Islamas

QUOTE(Pilango @ 2016 07 01, 07:42)
Kilo klausimų apie musulmoniškas tradicijas, gal kas daugiau domisi ir galėtų pakomentuoti.

Pvz. kiek žinau Koranas nurodo moteriai dengti plaukus. Kokiu tikslu? Dėl kuklumo? Jeigu taip, ar hijab'o dėvėjimas ir (ryškaus) makiažo naudojimas neprieštarauja vienas kitam? Ar yra kokių nors išaiškinimų dėl to?

Dėl to, kad plaukai yra vienas iš vyrą jaudinančių moters ypatumų... Ir makiažas iš tiesų yra netoleruotinas, kiek žinau - nagų lakavimas, antakių pešiojimas taip pat..

Būtų įdomu iš eksperčių nuomonę sužinot, atsiliepkit kas geriau išmanot, kaip ten su tuo makiažu ypač įdomu... 4u.gif
Atsakyti
Taip, musulmonės gali dažytis tik savo vyrui (neseniai mačiau interviu vieno musulmono).
Daug ko negali musulmonės, buvau radusi laabai ilgą sąrašą, gaila, kad neišsisaugojau. unsure.gif Labiausiai užstrigo faktas, kad musulmonės negali važiuoti su dviračiu. unsure.gif
Atsakyti
Dar vienas klausimas.Kodėl musulmonas vyras gali vesti kitos religijos moterį, o musulmonė moteris negali ištekėti už kitos religijos vyro? unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Milvaja @ 2017 03 16, 17:12)
Dar vienas klausimas.Kodėl musulmonas vyras gali vesti kitos religijos moterį, o musulmonė moteris negali ištekėti už kitos religijos vyro?  unsure.gif

nes kiekvieno musulmono pareiga savo vaikus isaugint tikrai musulmonais. Todel jie mano, kad jei musulmonas ves kitos religijos moteri,tai jis vistiek ja pastatys i vieta ir vaikai irgi muslimais bus. O vat musulmone moteris yra silpna ir durna ir ji pasiduos kitatikio valiai ir jos vaikai jau nebus tikrais muslimais.
Cia taip paprastai aiskintant.
Atsakyti
QUOTE(Terroriste @ 2017 03 17, 15:28)
nes kiekvieno musulmono pareiga savo vaikus isaugint tikrai musulmonais. Todel jie mano, kad jei musulmonas ves kitos religijos moteri,tai jis vistiek ja pastatys i vieta ir vaikai irgi muslimais bus. O vat musulmone moteris yra silpna ir durna ir ji pasiduos kitatikio valiai ir jos vaikai jau nebus tikrais muslimais.
Cia taip paprastai aiskintant.


Taip galima traktuoti tik nuvertinant moteri. Tiesiog islame religija kaip ir paveldima pagal vyro linija. Jei musulmonas tevas, vaikai pagal religines taisykles turetu buti musulmonai. Jei musulmone tik mama, tada vaikai gali buti musulmonais, gali ir nebuti jais. Siais laikais misrios poros retai taiko sias taisykles realiam gyvenime.
Pvz. judaizme religija paveldima pagal moters linija. Todel zydams savo ruoztu labai svarbu, kad sunus vestu zydes, o dukterys turi didesnes galimybes isteketi uz kitatikiu, nes vaikai vistiek turetu buti zydai. Bet ir cia dabartiniame gyvenime daug kas nesilaiko siu taisykliu. nebent labai atsidave tai religijai.
Atsakyti
QUOTE(MAH @ 2017 03 21, 13:02)
Taip galima traktuoti tik nuvertinant moteri. Tiesiog islame religija kaip ir paveldima pagal vyro linija. Jei musulmonas tevas, vaikai pagal religines taisykles turetu buti musulmonai. Jei musulmone tik mama, tada vaikai gali buti musulmonais, gali ir nebuti jais. Siais laikais misrios poros retai taiko sias taisykles realiam gyvenime.
Pvz. judaizme religija paveldima pagal moters linija. Todel zydams savo ruoztu labai svarbu, kad sunus vestu zydes, o dukterys turi didesnes galimybes isteketi uz kitatikiu, nes vaikai vistiek turetu buti zydai. Bet ir cia dabartiniame gyvenime daug kas nesilaiko siu taisykliu. nebent labai atsidave tai religijai.


O liudijimas teisme, kai vyro liudijimai yra virsesni uz moters... Nes kad atsvertu vieno vyro liudijima reikia net keliu moteru liudijimu. Cia anot jusu yra pagarba moteriai?
Atsakyti
QUOTE(Moonte @ 2017 03 22, 22:12)
O liudijimas teisme, kai vyro liudijimai yra virsesni uz moters... Nes kad atsvertu vieno vyro liudijima reikia net keliu moteru liudijimu. Cia anot jusu yra pagarba moteriai?


Cia buvo kalbama apie religijos "paveldimuma". Man neidomu, kur kokioj religijoj nesamones traktuoja, nes nei viena man neturi jokios reiksmes. Beveik visose vyras yra auksciau uz moteri - tik vienose tai pabreziama labiau, kitose - ne taip, kadangi bet kuri religija glaudziai susijusi su tos salies paprociais.
Atsakyti
QUOTE(MAH @ 2017 03 25, 17:39)
Cia buvo kalbama apie religijos "paveldimuma". Man neidomu, kur kokioj religijoj nesamones traktuoja, nes nei viena man neturi jokios reiksmes. Beveik visose vyras yra auksciau uz moteri - tik vienose tai pabreziama labiau, kitose - ne taip, kadangi bet kuri religija glaudziai susijusi su tos salies paprociais.


Kaip patogu...
Atsakyti
QUOTE(Moonte @ 2017 03 27, 07:26)
Kaip patogu...


Kiek atsimenu is anksciau, jus ironiskai atsiliepiat pagrinde apie viena religija - islama. Man tai net neidomu ir nepulsiu irodinet kazkurios religijos reikalingumo ar svarbumo. Kazkas paklause - kazkam atsakiau, kiek zinojau info. Su tuo diskusija baigta.
Atsakyti
QUOTE(MAH @ 2017 03 27, 10:21)
Kiek atsimenu is anksciau, jus ironiskai atsiliepiat pagrinde apie viena religija - islama. Man tai net neidomu ir nepulsiu irodinet kazkurios religijos reikalingumo ar svarbumo. Kazkas paklause - kazkam atsakiau, kiek zinojau info. Su tuo diskusija baigta.


Blogai atsimenat. Bet nieko tokio, bil tik jums nuo to patogiau...

Sutinku, beprasmybes is serijos "kiek atsimenu" tikrai deretu baigti.
Atsakyti
Vaikai islame, kokia jų padėtis?Ar tikrai vaikai yra nevertinami kaip ir moterys? unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Milvaja: 25 gegužės 2017 - 18:57
Man tai įdomu, ar realiame gyvenime musulmoniškų kraštų moterys suvokia save, kaip menkesnį padarą už vyrą, ar čia mums, europiečiams, atrodo, kad ten tokia situacija dėl smarkiai prasismelkusios religijos.
T.y., jei moteris gyvena ne didmiesty, gal nelabai apsiskaičius, kitaip nemačius, tai, kažin, ar gali įsivaizduot, kad čia `kažkas ne taip`.
Gal mums `ne taip`, tiesiog mūsų kultūros per daug skirtingos.
Atsakyti