Įkraunama...
Įkraunama...

Mamos ir anytos:padeda ar trukdo?III

kuo toliau anyta tuo geriau smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Alexandra.R. @ 2014 03 07, 13:02)
tada dar geriau. visad reikia primint, kol pagaliau i galva daeis, kad MUSU NAMAI, MUSU TAISYKLES. Ir nesileist i jokias diskusijas.
Blogiau kai svetimuose namuose sedi. Bet ir tada - vaikus turi teise aukleti tik tevai. Jie uz juos atsako.



Tokioje sitaucijoje yra labai geras rusiskas posakis " V chuzoj monostir so svojimi pravylami nehodiat" , pazodinis vertimas butu toks: " I svetima baznycia su savo taisyklemis neinama", siuo atveju - i svetimus namus....
Atsakyti
Aš tik už tai, kad šeima kartu pratintųsi prie pasikeitusio gyvenimo, kai į pasaulį ateina naujas žmogutis. Nemanau, kad svetimi turi kištis, taip pat ir mamos bei anytos. Jei klausia, reikia padėti, bet geriau, kai tėveliai tvarkosi patys. Juk gavę savo kūdikį pirmą kartą ant rankų iškart pasijuntame lyg niekas kitas geriau juo negalėtų pasirūpinti.
Atsakyti
trukdo,kuo reciau jas matau tuo geriau
Atsakyti
As skustis niekaip negaliu... Tiek anyta, tiek mano tevai padeda tiek, kiek mums patiems reikia, bet neikyri. Taip, klausineja kaip sekasi ar nieko netruksta, bet bligo cia nieko juk. Atvaziuoja, pagelbeja namus apsitvarkyt, pietus pasigamint, isleidzia isbegt iki parduotuves... O kai ir aplanko, tai tik smagiau. Arbatos pageriam, paplepam... Vyras dirba ilgai, tai yra kas kompanija palaiko smile.gif
Atsakyti
man nei anyta nei mama nevadovauja. pabande abi gavo atsakymus - gyvenkit savo gyvenimus ir nesikiskit, nes visai neatvesiu ir nerodysiu. tai uztilo. karts nuo karto uzmeta kad ne taip ko mokau -bet abi sako kad vaikas puikiai isaukletas, mandagus.
Atsakyti
Ne apie vadovavimą kalba eina, o pagalbą. Neįsivaizduoju, kaip galima mamai taip pareikšti, nesikišk kitaip anūko nematysi
Atsakyti
QUOTE(Vitulka @ 2015 03 01, 09:52)
Ne apie vadovavimą kalba eina, o pagalbą. Neįsivaizduoju, kaip galima mamai taip pareikšti, nesikišk kitaip anūko nematysi


tai, kas vieniems atrodo pagalba, kitiems atrodo kišimasis todėl kai kantrybė baigiasi, kai atsibosda dalinami patarimai su įsakmiu tonu arba gudriai nusaldinti, kurių net neprašoma, manau laisvai galima pasakyt tokius dalykus, gal būt sunku suprast tiems kas su tuo nesusiduria arba susiduria tik kita forma ir tie patarimai atrodo ir naudingi ir geri ir gal net neprašyti, čia kiekvienam savo biggrin.gif

nes kiek į šią temą užsuku, tiek tas pačias situacijas skirtingai vertina, skirtingos moterys, vienos pyksta, kad neina atsimušt, tėvų, uošvių, lenda, kišasi ir visaip kitaip trugdo, o kitos atvirkščiai sako paskambina kas pusmetį, paklausia kaip gyvenam, anūkas visai nerūpi, nemyli, nenori ant rankų tik vienąk art pėmė atvažiavę...... vat imk ir nors sukeisk uošvius ania, vienoms duok tuos, kurie prilipę su savo patarimais ir vizitais, o kitms tokius kur nesikiša biggrin.gif ir konfliktų neliks biggrin.gif
Atsakyti
Mama toli, o anyta anukes nemyli. Po gimdymo tesugebejo isstenet, kad neatrodau isvargusi. Savo pagalbos niekada nepasiule, nors nedirba ir gyvena uz poros km.
Atsakyti
QUOTE(Katute @ 2015 02 26, 18:37)
As skustis niekaip negaliu... Tiek anyta, tiek mano tevai padeda tiek, kiek mums patiems reikia, bet neikyri. Taip, klausineja kaip sekasi ar nieko netruksta, bet bligo cia nieko juk. Atvaziuoja, pagelbeja namus apsitvarkyt, pietus pasigamint, isleidzia isbegt iki parduotuves... O kai ir aplanko, tai tik smagiau. Arbatos pageriam, paplepam... Vyras dirba ilgai, tai yra kas kompanija palaiko smile.gif

viskas priklauso nuo santykiu tiek su tevais, tiek su vyro tevais.
Mums niekas nevadovauja, bet jeigu reikia - visada padeda, rupinasi. Kai kam gal ir kisimasis, jeigu beveik kasdien skambina ir klausia, kaip gyvenam, nori pamatyti kas savaite - bet man tai normalu 4u.gif
Atsakyti
Mano mama visada padeda su malonumu, jei tik paprašau. Nebūna taip, kad nekviesta ar nepranešusi atvažiuotų. Na,o anyta... Labai stengiasi padėti ir linki anūkui gero, bet tos jos pagalbos jau tikrai per daug. Kai grįžau iš gimdymo namų, nors ir sakėm, kad jos pagalbos nereikia, aš puikiai jaučiuosi, visviena beveik savaitę sėdėjo pas mus,nuolat vydama mane nuo vaiko į kitą kambarį arba neleisdama paimt ir nešioti jo ant rankų,''kad pailsėčiau'', nors aš nuo savo mažylio nenorėjau nė žingsniu atsitraukti. Dar taip važiuodama namo svajojau, kad būsime namie tik aš, vyras ir mažylis. doh.gif Dažnai susigalvoja menkiausią smulkmeną, kad tik galėtų pas mus atvažiuoti. Tarkim iškepa blynų ir būtinų būtinai nori mums atvežt. Dažnai prisiskaito visokių neaiškių straipsnių. Kad ir pvz: apie žindymą. Aiškina, kad galiu valgyti praktiškai tik virtas bulves,morkas, vištiena ir košes virtas ant vandens, nenaudojant jokių prieskonių ar druskos.Jokių vaisių, jokių pieno produktų, jokio kepto maisto ir t.t... Nes jei kažko užvalgysiu, vaikeliui iškart bus diegliukai. Aišku, šitas savo idėjas ir sūnui įteigė, kuris jai išvažiavus, baksnodavo pirštu į maisto produktus šaldytuve, aiškindamas, kad to ar ano man negalima. Su šita bėda greit susitvarkiau, paaiškindama abiems, kad nesiruošiu pusbadžiu kankint savęs,nes jau prisikankinau su mityba būdama nestuke.gif ir žinau,kad visada geriausia yra maitintis sveikai.
Apie mažylio priežiūrą irgi labai daug aiškinti bando, dažniausiai dar gražia forma, bet jei mūsų nuomonės nesutampa (praktiškai visada nesutampa), kiekvieną sykį atvažiavusi vėl aiškina tą patį. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Chanelle @ 2015 04 27, 16:23)
viskas priklauso nuo santykiu tiek su tevais, tiek su vyro tevais.
Mums niekas nevadovauja, bet jeigu reikia - visada padeda, rupinasi. Kai kam gal ir kisimasis, jeigu beveik kasdien skambina ir klausia, kaip gyvenam, nori pamatyti kas savaite - bet man tai normalu 


drinks_cheers.gif
Atsakyti