Įkraunama...
Įkraunama...

Bausmės darželyje

QUOTE(ENIGMA @ 2006 03 27, 15:07)
Ir tu stovejai ir matei kaip jam nedave ir tylejai, as cia kazko nesuprantu  g.gif

O as sakiau, kad tylejau ir nieko nesakiau? Ir tai buvo si penktadieni ir tikrai ruosiuosi pasakyti to vaiko tevams, nes pati zinau kaip darzeliuosia buna.
Beje cia veiksmas vilkaviskyje.
Atsakyti
QUOTE(rupestelis @ 2006 03 27, 15:31)
Tikrai tikiu, kad kažkas negero buvo, vaikai patiria darželiuose (žinoma priklauso nuo auklėtojos) prievartą vienokia ar kitokia forma dažnai. Maniškis vieną iš priežasčių kodėl neina į daržą pasakoja "man liepė tą košę kur nemėgstu valgyti". Ir kai įsivaizduoju kaip jis valgę tą košę-čia apie avižinių dribsnių mirksiukas.gif -graudu darosi. O kokiu balsiuku sakydavo išeidamas "ačiū kad davėte man valgyti" vargelis tikras biggrin.gif
O dabar iš pletkų (tikiuosi moderatorė neužpyks). Bendradarbė pasakojo, kad vaikas tik kai išėjo į mokyklą, parisipažino, kad už ausų buvo tampomas. O dar, čia jau iš kaunietiškų "bajerių"-nepatinka vaikas, irzlus, nepaklusnus-į tualetą, langą atidarai-ir nėra vaiko minimum savaitę blink.gif

Aš neturiu ko pykti ir nejaučiu nei vienam dalyviui asmeniškumų mirksiukas.gif


Tik atvirai pasakysiu nesuprantu kur jūs randate tokius darželius g.gif daug darželių žinau ir daugumoj (Vilniuj) esu buvusi , nu nesusidūriau su tokiais dalykais schmoll.gif

QUOTE(Rasma @ 2006 03 27, 15:40)
Ne tik kad susikonfliktuočiau su auklėtojomis bandydama aiškintis kodėl vaikas nevalgęs kampe stovi, bet dar to vaikučio tėvų palaukčiau. O jau kaip tėvai po to spręstų, tai jiems geriau matyt...aš asmeniškai norėčiau žinot, kad mano vaikas taip stovėjo..ir būčiau dėkinga žmogui, kuris apie tai pasakė. Jei rasčiau taip savo vaiką stovint. Neklauskit blush2.gif
Aš bausmių nepripažįstu..yra daug efektyvesnių metodų, nei vien bausti. Bausmės ir mažai efektyvios būna...

Papildyta:
Tai ko tėvai tyli??? Ar kad ne mano vaikui taip, tai valio?? Jei žinomi tokie bajeriai, tai ką - visai nieko blink.gif Ne mano vaikas stovėjo tualete prie to lango?? (čia ne asmeniškai taikau, bet išvis baisiuosi situacija..)
Ne, jau man praeina noras į daržą leisti. Aš kažkaip tikiu, kad jei esi tikras tėvas ar mama, tai tėvu ir mama visada ir išliksi..bet po tokių postų..kad taip būna.. blink.gif  doh.gif

Tai vat aš nuo pat pradžių to tylėjimo nesuprantu, o dabar jau sako pasakys. Aš jau tuo metu iki direktorės būčiau nulėkusi doh.gif ten būtų tokis vėjas pakeltas, juo lab , kad tokiam Vilkaviškyje penkios į tos auklėtojos vietą schmoll.gif
Papildyta:
QUOTE(vota @ 2006 03 27, 15:45)
O as sakiau, kad tylejau ir nieko nesakiau? Ir tai buvo si penktadieni ir tikrai ruosiuosi pasakyti to vaiko tevams, nes pati zinau kaip darzeliuosia buna.
Beje cia veiksmas vilkaviskyje.

Gal galėčiau pasiidomauti - ką sakėt? ką atsakė?

Nu netikiu, kad auklėtoja pati pasakė - aš jį įkišau į kampą ir valgyti nedaviau g.gif na nesupratu todėl ir klausiu smile.gif
Atsakyti



Gal galėčiau pasiidomauti - ką sakėt? ką atsakė?

Nu netikiu, kad auklėtoja pati pasakė - aš jį įkišau į kampą ir valgyti nedaviau g.gif na nesupratu todėl ir klausiu smile.gif
[/quote]
Pati pasakei aukletojos zodzius.
as tik sukuriau tokia tema. Ir jei buciau parasiusi temos pavadinima - Darzelyje nubaude vaika ir as begsiu paskusti. tai tada ir buciau iskart rasius, kad eisiu ten ir ten, tas ir anas sake taip ir taip.
O jus tik visos trykst svyst. padaryciau ta ir ana. Kai bus jums tai ir kalbekit. Toks vaizdas, kad as kalta, kad aukletoja pastate i kampa ir nedave valgyt. Beje vaikas nemazas ir gali pats pasakyti, nes yra ne kukliuju ir kiekviena mama savo vaika pazista geriausiai ir mato kas yra ir kas vyksta su vaiku.
Atsakyti
Man buvo kiek kitokių situacijų..tiksliau dvi..su svetimomis auklėmis..viena baudė vaiką tąsydama ir bandydama juo pataikyti į namo kampą blink.gif (nes užsiplepėjo su drauge, o vaikas vos aparpuolio neįvarė, nes bandė "palįst" po ratais judrioje gatvėje)..Aš tą situaciją mačiau iš šalies. ne vaika skaltas buvo, o neatidi auklė..o jei ir kaltas būtų, tai bent jau ne tokiais auklėjimo metodais veikti..Priėjau ir pasakiau, kad jei tuoj pat nesiliaus, tai paskambinsiu pirmu atveju į policiją, kruei ir tėvus informuos ir gal vaikų teisių kokias tarnybas..nebepamenu..aišku, kad apgalvoti ką ir kaip sakysiu nebuvo blush2.gif Labai pyko auklė, kurgi ne..vėliau man teko ir tuos vaikučio tėvus įspėti, nes su tuo vaiku atsitiktinai pamačiau parduotuvėje.
Antru atveju, pasitaikė "labai gera auklė"..rašiau forume, galvojau, kad gal kas įtars, gal čia tėveliai skaito..nes nepavyko "susekt" kieno tas vaikiukas..ėjau paskui iki namų, bet auklė pasitaikė gudri ..vaikutis buvo mažas, vaikštantis, bet matyt ne tiek tvirtas, kad retsykiais nepargriūtų..bet kai pamačiau įniršusią moterį, kuri tąso jį po pievą už rūbelių ir siuntančią, kad jis nukrito, tai irgi neištvėriau..o kaip žiūrėt vienoje rankoje triratukas, kitoje už striukės apykaklės ore kojom tabaluojantis vaikas..kai nuslysta iš striukelės, tada žeme klykdama auklė tempia verysad.gif Niekada nepamiršiu žodžių, kurie man buvo atgal išrėkti "tėvai durni moka už priežiūrą 800 lt, tai ko man nedirbt" (aišku, tai buvo pasakyti su keiksmažodžiais ir labai nemandagiai..šlykščiai net..).

Aš netyliu, todėl niekas man nesutrukdys temoje pasakyti, kad tiesiog žmogiškai stebiuosi tais, kurie "nesivelia", jei tai konkrečiai neliečia jų vaiko.
Ir tikrai džiaugiuos, kad buvo sureaguota. Aš manau, kad jei Vota būtų buvus abejinga, ji net nebūtų užvedusi tokios temos..šaunuolė, neabejinga ji, jei teisingai supratau tik klausė mūsų nuomonės..o mes ką..mes mamos, tuoj ir savo atvejui priotaikome blush2.gif Aš irgi kartais suabejoju ar tinkamai reaguoju? blush2.gif
Atsakyti



Aš netyliu, todėl niekas man nesutrukdys temoje pasakyti, kad tiesiog žmogiškai stebiuosi tais, kurie "nesivelia", jei tai konkrečiai neliečia jų vaiko.
Ir tikrai džiaugiuos, kad buvo sureaguota. Aš manau, kad jei Vota būtų buvus abejinga, ji net nebūtų užvedusi tokios temos..šaunuolė, neabejinga ji, jei teisingai supratau tik klausė mūsų nuomonės..o mes ką..mes mamos, tuoj ir savo atvejui priotaikome blush2.gif Aš irgi kartais suabejoju ar tinkamai reaguoju? blush2.gif
[/quote]
Butent, kad as cia kaip ir patarimo klausiau. netiesiogiai, bet klausiau. Tik, kad mes vel apsirgom ir namuciuos esam vienos, nes tevelis isvykes, tai siandien su niekuo neteko to aptarti.
As nuejus i darzeli iskart pasakiau, kad tikiuosi vaikai nera baudziami drastiskais budais, nemigdomi per prievarta ir smurta. O direktore: tai aisku, kad ne. Mes jau viska darom naujoviskai.
Kai paklausiau pas auklyte ka tas vaikas daro kampe, o ne su visais valgo, tai atsake, kad ilsisi. Tada griebiau aukletoja. Prie manes aukletoja klausia ar dar taip kalbesi, tada duosiu valgyt? O tas vaikas nepescias: Kalbesiu.
Atsakyti
QUOTE
Butent, kad as cia kaip ir patarimo klausiau.

Iš tikrųjų gerai, kad atkreipei dėmesį..aš kitokio ir negalėčiau duoti patarimo - tik reaguoti rolleyes.gif nepalikti spręsti kažkam, kažkada..jei domėjimąsis nepadės, tai bent žinos auklėtojos, kad tėvai nėra abejingi tam, kaip jos dirba, kaip elgiasi ir kokias bausmes sugalvoja..o tai jau vis šis tas mirksiukas.gif
QUOTE
Prie manes aukletoja klausia ar dar taip kalbesi, tada duosiu valgyt? O tas vaikas nepescias: Kalbesiu.

Kietas riešutukas lotuliukas.gif Mano vaiką tokios auklėtojos su savo bausmėmis badu numarintų..irgi neperkalbama mergiotė doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2006 03 27, 20:31)
Iš tikrųjų gerai, kad atkreipei dėmesį..aš kitokio ir negalėčiau duoti patarimo - tik reaguoti rolleyes.gif nepalikti spręsti kažkam, kažkada..jei domėjimąsis nepadės, tai bent žinos auklėtojos, kad tėvai nėra abejingi tam, kaip jos dirba, kaip elgiasi ir kokias bausmes sugalvoja..o tai jau vis šis tas mirksiukas.gif

Kietas riešutukas lotuliukas.gif Mano vaiką tokios auklėtojos  su savo bausmėmis badu numarintų..irgi neperkalbama mergiotė doh.gif

MANO TAI DAR MAZYTE DUKRYTE, BET SU CHARAKTERIU KAIP REIKIANT. cIA GRUPE MISRI, TAI VAIKAI IR DIDESNI IR MAZESNI. jU TIK 15, O KIEKVIENA DIENA IKI PIETU BUNA VIENA AUKLETOJA, O PO PIETU KITA, BET VIENA IS JU VISTIEK NEGALI NORMALIAI GANYTI VAIKU.
nU JEI TU NETURI NORO IR KANTRYBES, TAI NEDIRBK TOKIO DARBO IR NEKANKINK NEI SAVES, NEI KITU.
NA, AS NEISTOKIU, KURIOS NEREGUOJA IR MOKO SAVO VAIKUS, KAD VISIEMS NUSILEISTU IR PRIES VISKA UZSIMERKTU.
o VIENAI SAVO DRAUGEI PAPASAKOJAU APIE SI IVYKI, TAI JI NIEKO BLOGO CIA NEMATO IR KAI PASAKIAU, KAD PRADEJAU TAS AUKLETOJAS KAMANTINET, TAI BUVAU NESUPRASTA.
Atsakyti
QUOTE(vota @ 2006 03 27, 16:44)
Pati pasakei aukletojos zodzius.
as tik sukuriau tokia tema. Ir jei buciau parasiusi temos pavadinima  - Darzelyje nubaude vaika ir as begsiu paskusti. tai tada ir buciau iskart rasius, kad eisiu ten ir ten, tas ir anas sake taip ir taip.
O jus tik visos trykst svyst. padaryciau ta ir ana. Kai bus jums tai ir kalbekit. Toks vaizdas, kad as kalta, kad aukletoja pastate i kampa ir nedave valgyt. Beje vaikas nemazas ir gali pats pasakyti, nes yra ne kukliuju ir kiekviena mama savo vaika pazista geriausiai ir mato kas yra ir kas vyksta su vaiku.

na tai gerai, kad reagavai, bet as tikrai nesuprantu kodel iskart pas direktore nenuejai g.gif
As kai pamaciau grupej vaikasm vaistus duodant tai iskart atsiduriau pas direktore ir veja pakeliau ir pasibaige nesamones. Nes tai labiau veikia aukletojas nei laukimas, kol papasakosi tevams , jos ir pamirs, o sekanti kart ten gali tavo mergyte buti verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2006 03 26, 22:53)
Jaučiuosi taip, lyg vaiką atiduočiau sužalot savo noru blush2.gif O čia tema apie bausmes..nežinau mamos, bet man nervai jokiu būdu neatlaikytų, jei sužinočiau ar pamatyčiau nubaustą vaiką..net ne savo..

Neverta nei kriokt, nei kitaip kaip nors dvasiškai žalotis. Patikėk, pasikeitė tie darželiai. Gal ne išvaizda, bet atmosfera, pedagogika visai kita...mano mergina eina į jį kaip į šventę...Savaitgaliais liūdi, kad nereik eit. Ypač , kai paskutiniu metu vis tos tridienės valstybinės šventės pasitaikydavo- visai trauma vaikui...
Beja , esu mačius bausmę. Veiksmas vyko lauke- tuomet aš dar tik pratinau saviškę prie lopšelio ir sėdėjau su ja drauge. Buvo toks vaikis- eina ratu ir visus terorizuoja- vienam įspyrė, kitą pastūmė, iš trečio žaislą atėmė, ketvirtam su tuo žaislu per galvą ir t.t. Į auklėtojų barimus nereaguoja. Auklėtojos kentėjo, kentėjo, bet juk reik tėvams atiduot ir kitus vaikus nesuluošintus- jei žodžio neklauso, juk reik tą pasiutelį kaip nors sutamdyt. Todėl tiesiog pasiėmė į glėbį ir pasisodino sau ant kelių. Tas kriokė ir draskės kiek išgalėdamas. Kai viena auklėtoja pavargo- perdavė kitai. Bet ramios tokios, tas vaikas kriokia, o jos nei nervuojas, nei kaukia ant jo- tieiog laiko stipriai prie savęs. Po kokių 10 minučių isterija bičui praėjo, tai paleido prie kitų vaikų. Bent jau kurį laiką tas vaikis nieko neskriaudė...
man patiko toks tramdymo būdas thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(vota @ 2006 03 27, 22:44)
o VIENAI SAVO DRAUGEI PAPASAKOJAU APIE SI IVYKI, TAI JI NIEKO BLOGO CIA NEMATO IR KAI PASAKIAU, KAD PRADEJAU TAS AUKLETOJAS KAMANTINET, TAI BUVAU NESUPRASTA.


Man irgi atrodo, kad per jautriai sureaguota į situaciją nežinant viso įvyki pradžios ir konteksto (turiu omeny tą kietą vaiką ir auklėtoją). Tai viena, o antra -ar nenorėtum (žinoma jei turi sąlygas) vieną dieną sau pasidaryti toje grupėje "atvirų durų dieną" ir pabūti visą ,na nors pusę dienos kartu su vaikais ir auklėtoja.Ne tik kaip stebėtoja ,bet ir kaip dalyvė.Vardan eksperimanto, tda tikrai pamatytum kaip viskas yra .Galbūt dar tvirčiau įsitikintum savo teisumu, ogal atvirkščiai...
Atsakyti
QUOTE(ENIGMA @ 2006 03 27, 21:56)
na tai gerai, kad reagavai, bet as tikrai nesuprantu kodel iskart pas direktore nenuejai  g.gif
As kai pamaciau grupej vaikasm vaistus duodant tai iskart atsiduriau pas direktore ir veja pakeliau ir pasibaige nesamones. Nes tai labiau veikia aukletojas nei laukimas, kol papasakosi tevams , jos ir pamirs, o sekanti kart ten gali tavo mergyte buti  verysad.gif

Istikruju, tai ir as dabar galvoju kodel iskart nenuejau. Nezinau, nespejau taip greit viska apgalvoti. Parejus vis galvojau apie ta ivyki, parasiau jusu teismui ir mastau, kad tikrai reikejo iskart pasakyti.
Papildyta:
QUOTE(geguzevasaris @ 2006 03 27, 22:00)
Man irgi atrodo, kad  per jautriai sureaguota į situaciją nežinant viso įvyki pradžios ir konteksto (turiu omeny tą kietą vaiką ir auklėtoją). Tai viena, o antra -ar nenorėtum (žinoma jei turi sąlygas) vieną dieną sau pasidaryti toje grupėje "atvirų durų dieną" ir pabūti visą ,na nors pusę dienos kartu su vaikais ir auklėtoja.Ne tik kaip stebėtoja ,bet ir kaip dalyvė.Vardan eksperimanto, tda tikrai pamatytum kaip viskas yra .Galbūt  dar tvirčiau įsitikintum savo teisumu, ogal atvirkščiai...

Jei musu darzelyje dar vyksta tokie dalykai kai anais senais laikais, tai nemanau, kad stipriai suregavau.
Beje, tos pacios aukletojos ir mano mergate nemegsta ir labai nenori pasilikti kai dirba is ryto.
O tu manai, kad jei bus kokia nors mama jos elgsis nederamai? g.gif
Papildyta:
Manau, kad sureguota ne per jautriai, nes kai pagalvoju, kad ir mano vaika gali kaip nors nuskriausti ar psihologiskai paveikti, tai negaliu niekaip nereguoti.
Ir apskritai kaip galima per jautriai ar visai nereguoti, jei matai, kad vyksta kazkas negero.
Atsakyti
Žinau vieną tokią mamą, didelę teisybės ieškotoją ir mėgėją paauklėti auklėtojas bei pasisvečiuoti su raportais direktorės kabinete.Taigi studentė.Vieniša.Nėra kada su vaiku būti-tai tegu pasėdi vienas sau bendrabuty užrakintas ,kol parūkys pas drauge ,kol šen ten ,to ano...Ir apskritai tegu darže sėdi "ot zvanka do zvanka"-pasiims tada kai jau durys rakinamos bus .Arba net nepasiims ,drauges pasiųs-oarvesti ir užrakinti ,kol ji pati grįš iš kur nors... Tai pati girdėjau ,kaip auklėtojai moralą bandė skaityti už tai ,kad vaikas buvo lygtai baustas .Toookiu "išmanančiu veideliu " dėstė viską auklėtojai (jai apie 23, auklėtojai -dvigubai).O tas vaikas tai žinoma daržely siaučia kaip į laisvę papuolęs žvėriukas-juk namie tai uždarytas prabūna prie teliko.Ir tikrai žinau ,kad lupamas, o atėjęs žinoma ,išsikrauna ant vaikų.Ir žodynas -bendrabutinis.Nu nežinau ,nežinau....

vota,jei tu būsi darželyje pusę dienos -patikėk ,nei viena auklėtoja nesugebės vaidint pusdienį ,tai neįmanoma ,nes jai ji vienokia būna su vaikais (pvz., teroristė ,kuo tikrai abejoju ,nes netikiu, kad tokių šiais laikais būna), tai jei ji pradės vaidinti gerą -su vaikais nebesusitvarkys -vaikai gi nežiopli pasinaudotų tokia situacija.Iš viso - kaip anais laikais buvo "viskas galima" ,tai šiais laikais "viskas negalima" ,tėvai puola į kraštutinumus ir patys kamuojasi dėl smulkmenų.Aš tai manau taip -kas vyksta grupėje-grupės vidaus reikalas(sveiko proto ribose), kištis ir vadovauti gali tik tuo atveju ,jei matai viską nuo pradžių ,o ne pasekmes.Gal tas vaikas gaus valgyti atskirai nuo visų ,kaip bausmę už netinkamą elgesį? Ar ir tai yra blogai?
Atsakyti