Įkraunama...
Įkraunama...

SPSS programa

[quote=rasa125,2013 04 08, 21:38]
[quote=laputaitexxx,2012 04 04, 13:28]
Kazka ne taip darote, i Variables langa ikeliame ka lyginame, t.y. pasitenkinimas, o groups - pagal ka, t.y. mokymo istaiga
mano klausimas labai panašus: kaip palyginti tyrimo pradžioje gaunamą gyvenimo kokybę (ji gaunama išvedus vidurkius, jau apskaičiavau) su tyrimo pabaigoje pasikeitusia gyvenimo kokybe: noriu gauti 1-mos grupės (iš 2-jų esančių grupių) tyrimo pradžios gyvenimo kokybes ir tyrimo pabaigos gyvenimo kokybes palyginimą? cia gal reikia naudoti Paired-Samples-T test? o gal iš pradžių prieš lyginant reikia per Select Cases laikinai išbraukt vienos grupės tiriamuosius?
[/quote]

Taip, per select cases pasirenkate kurios grupes tiriamuosius tiriate, o su Paired Sample T test lyginate gyvenimo kokybes pradzioje vidurkius su gyvenimo kokybes pabaigoje vidurkiais drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(laputaitexxx @ 2013 04 08, 20:48)
Taip, per select cases pasirenkate  kurios grupes tiriamuosius tiriate, o su Paired Sample T test lyginate gyvenimo kokybes pradzioje vidurkius su gyvenimo kokybes pabaigoje vidurkiais  drinks_cheers.gif


labai aciu, 4u.gif smile.gif , neisivazduojate, kaip pagelbėjote. bandysiu, bet jei nepavyks, dar butinai klausiu, jei nlb uzknis wink.gif
Atsakyti
Dar susidūriau su tokiu klausimu: o kaip palyginti du vienodus klausimus(kokybinius)?
noriu patikrinti pokytį tarp tyrimo pradžios ir pabaigos. Per kokią funkciją eiti? Gal galite dar pagelbėti?
Atsakyti
QUOTE(rasa125 @ 2013 04 09, 14:07)
Dar susidūriau su tokiu klausimu: o kaip palyginti du vienodus klausimus(kokybinius)?
noriu patikrinti pokytį tarp tyrimo pradžios ir pabaigos. Per kokią funkciją eiti? Gal galite dar pagelbėti?


Issamiau aprasykite kokius klausimus reikia palyginti, nes nelabai aisku g.gif
Atsakyti
tie klausimai (tiksliau teiginiai): "nėra depresijos" (tyrimo pradžioje) užkoduota skaičiuku ir noriu palyginti su "nėra depresijos" tyrimo pabaigoje ir aš noriu gauti tiriamųjų skaičių bei procentus ir patikimumą tarp tyrimo pradžioje ir tyr. pabaigoje depresijos atsakymų
Atsakyti
Sveikos, gal turite patirties su klausimynų patikimumo nustatymu? Nu niekaip "neišknisu" reikiamos info.. Radau, kad skalės klausimams reikia taikyti Kronbacho alfą. Skalinių klausimų turiu tik keturis. Jiems su SPSS apskaičiavau Kronbacho alfos koeficientą. O kaip su kitais klausimais ir bendru klausimyno patikimumu? Reikia dar nustatinėti? Aš net SPSS'e nerandu jokios kitos funkcijos ne vien tik skalės klausimus turinčiam klausimynui g.gif
Atsakyti
Laba visoms 4u.gif
Gal kas man pagelbėtų ir atsakytų į mano klausimą, bandysiu aprašyti situaciją ( Su Spss nedirbu, kaip ir nesuprantu)

Noriu palyginti aš, kad aukštąjį išsilavinimą turinčios moterys dažniau dalyvauja prev. programoje negu turinčios vidurinį. Kaip man tai reikėtų apskaičiuoti? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Zip @ 2013 04 15, 15:43)
Sveikos, gal turite patirties su klausimynų patikimumo nustatymu? Nu niekaip "neišknisu" reikiamos info.. Radau, kad skalės klausimams reikia taikyti Kronbacho alfą. Skalinių klausimų turiu tik keturis. Jiems su SPSS apskaičiavau Kronbacho alfos koeficientą. O kaip su kitais klausimais ir bendru klausimyno patikimumu? Reikia dar nustatinėti? Aš net SPSS'e nerandu jokios kitos funkcijos ne vien tik skalės klausimus turinčiam klausimynui g.gif


Cronbach alfa skaiciuojama skaliu patikimumui nustatyti, t.y. skaliu, kurios sudarytos is vienodai matuojamu klausimu, pvz. likerto skale ar pan.
Jei pas Jus tokiu skaliu nera, tai Cronbach alfa koeficiento nereikia skaiciuoti.
Papildyta:
QUOTE(Melynruge @ 2013 04 15, 16:53)
Laba visoms  4u.gif
Gal kas man pagelbėtų ir atsakytų į mano klausimą, bandysiu aprašyti situaciją ( Su Spss nedirbu, kaip ir nesuprantu)

Noriu palyginti aš, kad aukštąjį išsilavinimą turinčios moterys dažniau dalyvauja prev. programoje negu turinčios vidurinį. Kaip man tai reikėtų apskaičiuoti?  ax.gif


Skaiciuokite Chi-kvadrat kriteriju
Atsakyti
QUOTE(laputaitexxx @ 2013 04 15, 17:01)
Cronbach alfa skaiciuojama skaliu patikimumui nustatyti, t.y. skaliu, kurios sudarytos is vienodai matuojamu klausimu, pvz. likerto skale ar pan.
Jei pas Jus tokiu skaliu nera, tai Cronbach alfa koeficiento nereikia skaiciuoti.
Papildyta:
Skaiciuokite Chi-kvadrat kriteriju


ačiū. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(laputaitexxx @ 2013 04 15, 16:01)
Cronbach alfa skaiciuojama skaliu patikimumui nustatyti, t.y. skaliu, kurios sudarytos is vienodai matuojamu klausimu, pvz. likerto skale ar pan.
Jei pas Jus tokiu skaliu nera, tai Cronbach alfa koeficiento nereikia skaiciuoti.


Pas mane yra, tik jos dichotominės. Išsiaiškinau, kad ir tokioms skalėms reikia skaičiuoti Kronbacho alfą. Ar Jūsų žinios kitokios?
Atsakyti
QUOTE(Zip @ 2013 04 15, 18:17)
Pas mane yra, tik jos dichotominės. Išsiaiškinau, kad ir tokioms skalėms reikia skaičiuoti Kronbacho alfą. Ar Jūsų žinios kitokios?


As kaip pavyzdi rasiau kad Likerto skale, gali buti ir kitokio matavimo
Atsakyti
Nieko nesuprantu, kaip persikelt is exel duomenis anketu, kad toliau galeciau dirbti su SPSS
Atsakyti