Įkraunama...
Įkraunama...

SPSS programa

QUOTE(Silwa @ 2013 04 27, 14:46)
O tie testai - tai Kolmogorovo ir Shapiro-Wilk testai? Kaip suzinot,i kuri ziuret reikia? Nuo ko tai priklauso?


Shapiro-Wilk testas kai imtis iki 70, o Kolmogorovo-Smirnovo kai imtis didesne nei 70 tiriamuju.
Atsakyti
QUOTE(laputaitexxx @ 2013 04 27, 14:49)
Shapiro-Wilk testas kai imtis iki 70, o Kolmogorovo-Smirnovo kai imtis didesne nei 70 tiriamuju.

Vat kaip! O as maniau,kad jie abu tinka. Mano imtis 60 ,reiskia turiu ziuret i Shapiro-Wilk. Supratau. O tada, kai ziuriu i si testa ir matau,kad puse p reiksmiu yra maziau nei 0,05, o puse daugiau nei 0,05 Tai kokia isvada daryt - kad kintamuju skirstinys skiriasi ar nesiskiria??? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Silwa @ 2013 04 27, 14:58)
Vat kaip! O as maniau,kad jie abu tinka. Mano imtis 60 ,reiskia turiu ziuret i Shapiro-Wilk. Supratau. O tada, kai ziuriu i si testa ir matau,kad puse p reiksmiu yra maziau nei 0,05, o puse daugiau nei 0,05 Tai kokia isvada daryt - kad kintamuju skirstinys skiriasi ar nesiskiria??? g.gif


Tu kintamuju, kuriu p reiksmes yra maziau uz 0,05, reiskia nera pasiskirste normaliai, ir reiktu naudoti neparametrine analize, o tu kintamuju, kuriu p reiksmes didesnes uz 0,05, reiskia yra pasiskirste normaliai ir reiktu naudoti parametrine analize.
Atsakyti
Ir dar del skaliu patikimumo, sakykit,o ka, jei apskaiciavus skale - Cronbacho alha lygus 0,504. Tuo tarpu atskiru sios skales subskaliu patikimumas yra pakankamai aukstas - virs 0,6. ? Ka tokiu atveju dart? Ir kame reikalas?
Atsakyti
QUOTE(Silwa @ 2013 04 27, 19:10)
Ir dar del skaliu patikimumo, sakykit,o ka, jei apskaiciavus skale - Cronbacho alha lygus 0,504. Tuo tarpu atskiru sios skales subskaliu patikimumas yra pakankamai aukstas - virs 0,6. ? Ka tokiu atveju dart? Ir kame reikalas?

Ech..uzsikankinau as jau visai..Nebezinau ka daryt su tais duomenimis,kad rodo toki patikimuma ?r galetu kas nors atsakyt man,kame reikalas ir ka daryt?? verysad.gif
Atsakyti
Jau viskas tvarkoj,pasirodo, ne tuo teiginius buvau sudejus biggrin.gif
Atsakyti
Sveikos merginos:)

Man labai reikalinga jusu pagalba rolleyes.gif Kadangi niekada neteko naudotis SPSS programa, o dabar turiu parasyti magistrini darba, tai jau buvau praradusi vilti, kad kazkas pavyks. Bet pamaciau, kad jus neblogai sioje srityje nusimanote, todel labai labai prasau pagelbeti.
Situacija tokia:
turiu anketa, kuria siekiama issiaiskinti nuomone apie mokymo procesa. Anketa pateikiama likerto skale ir turi tokius blokus:
Mokymo poreikio nustatymas: isskiriamas i tris teiginiu blokus.
Mokymo tikslu nustatymas: i du teginiu blokus.
Mokymo programu igyvendinimas: i du teginiu blokus
Mokymo programu vertinimas: vienas teiginiu blokas

Ir dar papildomi demografiniai bei kiti klausimai.

As isvedziau kiekvieno bloko vidurkius sujungdama i viena per Transform -> Compute. Pirmiausia kiekviena bloka atskirai, o paskui triju bloku vidurkius i viena, kad gauti pvz.: mokymo poreikio nustatymo bendra vidurki. Ir gavus keturis bendrus vidurkius taip pat sujungiau i viena ir gavau mokymo proceso (t.y. viena bendra vidurki).

Klausimas butu toks: ar galiu daryti Spearman koreliacine analize ir lyginti tarkim Mokymo poreikio nustatyma su bendru Mokymo proceso vidurkiu ir nustatyti ar mokymo poreikio nustatymas yra reiksmingas mokymo proceso etapas. Ar tokia koreliacija tai parodys ar reiketu kazka kito naudoti?
Ar galiu naudoti T-testa, kad issiaiskinti koks rezultatu pasiskirstymas pagal pareigybes ar issilavinima.
Galbut galite patarti ka dar galeciau apskaiciuoti su Spss programa pagal tokia anketa.

Gal nelabai aiskiai vietomis parasiau, todel jeigu galesite padeti ir neaisku kazkas, rasykite, bandysiu patikslinti.
Busiu labai labai dekinga uz betokia suteikta pagalba 4u.gif
Atsakyti
Labas, susidūriau su problema, kuri mane iki dūšios gelmių graužia visą savaitgalį.
Reikia atlikti regresinę analizę arba koreliaciją. Duomenys yra tokie: priklausomas kintamasis- rankinis (nuo 1 iki 10); nepriklausomi kintamieji - kategoriniai (sukoduoti atviri klausimai, viso 5 kintamieji). Reikia nustatyti, kuris iš sukoduotų variantų daro didžiausią įtaką ranginiam kintamajam, o po to nubraižyti SWOT grafiką.
Reali situacija, kad būtų lengviau įsivaizduoti: Prašom žmogaus įvertinti tikimybę nuo 1 iki 10, kad įmonę rekomenduos savo draugui. Po to prašome pateikti iki 5 priežasčių, ko įmonei trūksta, kad įvertintų geriau. Ir reikia nustatyti, kokios priežastys lemia prastą įmonės vertinimą ir visa tai sudėti į vizualų SWOT grafikiuką. Gal kas nors turite čia patirties? Bent jau pirmoje dalyje?
Būčiau neapsakomai dėkinga...
Atsakyti
Sveikos, kaip matau klausimų jūra, tik gaila negaliu niekam padėti pas mane toks dalykas smile.gif Kad vyrai ir moterys vertino savo sveikata, paskaičiavau, kad skirtumas statistiškai reikšmingas, ir reikia uždėti ta žvaigždute grafike, bet nežinau kur ja dėti, ar tarkim prie visų moterų vertinimu ar prie vyrų?
Atsakyti
sveiki, turiu klausimuka.
turiu respondentu grupę, kurie atsakinėjo du kartus į tuos pačius klausimus (taip/ne).
kaip nustatyti ar atsakymų kitimas statistiškai reikšmingas?
turėtų gautis kažkas panašaus į paired-t-test, tik kad čia kategoriniai duomenys.
nebesuprantu... smile.gif
Atsakyti
QUOTE(defliuna @ 2013 05 02, 19:33)
sveiki, turiu klausimuka.
turiu respondentu grupę, kurie atsakinėjo du kartus į tuos pačius klausimus (taip/ne).
kaip nustatyti ar atsakymų kitimas statistiškai reikšmingas?
turėtų gautis kažkas panašaus į paired-t-test, tik kad čia kategoriniai duomenys.
nebesuprantu... smile.gif


edit: beje as bandau naudoti McNemar testa. teisingas pasirinkimas?
Atsakyti
Sveiki,
jau ne karta sulaukiau cia pagalbos,gal ir sikart man pagelbetume ax.gif
Esme ta,ka tirdama stresoriu ir streso iveiku rysi, gavau daug neigiamu koreliaciju. Ka tai galetu reiksti? Kodel taip gali buti,kad didejant stresoriui, mazeja tam tikros iveikos taikymas? ka tai sako apie respondentus ar pan.? na neisivaizduoju,kaip tuos neigiamus rysius galima butu paaiskint...

Ir antras dalykas - kaip vidurkis siejamas su standartiniu nuokrypiu?Nes kai kur gavau,jog kuo mazesnis vidrukis, tuo didesnis standart.nuokrpis ir atvirksciai. Kaip tai galima butu paaiskint? Labai labai laukiu atsakymo ir labai is anksto dekoju!!! 4u.gif
Atsakyti