Įkraunama...
Įkraunama...

SPSS programa

gal galima detaliau, nes visai su šituo meniu nesu dirbusi ax.gif
Atsakyti
QUOTE(džiaugsmelis @ 2012 01 09, 21:40)
gal galima detaliau, nes visai su šituo meniu nesu dirbusi ax.gif


Galima mirksiukas.gif

Viršuje renkamės Data -> Select Cases -> If condition is satisfied -> spaudžiam mygtuką "If" -> pasirenkam ir į dešinį langelį perkeliam kintamąjį Lytis (ar kaip ten jis pas jus pavadintas) ir prie jo parašom = 1 (pvz., jei moterys užkoduotos vienetukais), taigi dešiniame langelyje gauname formulę Lytis=1, spaudžiam "Continue" ir OK. tada duomenų lange pamatysite, kad visų vyrų eilučių numeriai yra užbraukti - liko neužbrauktos tik moterys, taigi visus analizės veiksmus, kuriuos toliau atliksite, bus daromi tik su moterimis.

Paskui analogiškai vėl pakartokite tą patį veiksmą, tik formulėje parašysite Lytis=2 (jei vyrai užkoduoti dvejetukais). Tada vėl atliksite analizę. Norėdama tęsti analizę su visais duomenis, vietoj "If condition is satisfied" paspausite "All cases" ir OK.
Atsakyti
Sveiki! turime tokią bėdą.... Nelabai žinome kas yra RANGINIAI, NOMINALINIAI IR KINTAMIEJI KLAUSIMAI.. kuo skiriasi ir is vis kam reikalingi? sad.gif(( gal galite pateikti kokių pavizdžių?
Atsakyti
QUOTE(g.alex @ 2012 01 17, 19:45)
Sveiki! turime tokią bėdą.... Nelabai žinome kas yra RANGINIAI, NOMINALINIAI IR KINTAMIEJI KLAUSIMAI.. kuo skiriasi ir is vis kam reikalingi? sad.gif(( gal galite pateikti kokių pavizdžių?


Nominalusis kintamasis: Lytis (1-Vyras, 2-moteris);
Ranginis kintamasis (kurio reiksmes butu galima isrikiuoti didejimo arba mazejimo tvarka): amziaus grupe (1 - iki 25 m., 2 - 26-35 m., 3 - 36-45 m., 4 - daugiau nei 45 m.)
Kiekybinis kintamasis: gali buti tas pats amzius, bet ne intervalai o tiesiog skaicius, arba pajamos, ugis, svoris ir pan.
Atsakyti
laputaitexxx, aciuuu labai labai!!

ir yra dar viena bėda.

3 užduotis. Sukūrimas kintamojo, grupuojančio tiriamuosius į 3 – 5 grupes pagal vieną iš kiekybinių kintamųjų < žinau, kad sunku taip iš oro suprasti ko čia prašo, o aš visiškai nieko moku paaiškinti tame SSPS, bet gal kas nors supranta ką čia reiktų daryti?
Atsakyti
QUOTE(g.alex @ 2012 01 18, 00:37)
laputaitexxx, aciuuu labai labai!!

ir yra dar viena bėda.

3 užduotis. Sukūrimas kintamojo, grupuojančio tiriamuosius  į 3  – 5 grupes pagal vieną iš kiekybinių kintamųjų < žinau, kad sunku taip iš oro suprasti ko čia prašo, o aš visiškai nieko moku paaiškinti tame SSPS, bet gal kas nors supranta ką čia reiktų daryti?


Na pavyzdziui turite amziu (ne intervalais), tai bus kiekybinis kintamasis, tada ji sugrupuojame i tarkim 4 amziaus grupes: 1 - iki 25 m., 2 - 26-35 m., 3 - 36-45 m., 4 - 46 ir daugiau m. Tai bus naujas kintamasis: amziaus grupes.
Atsakyti
Panos,parsisiunciau spss20 versija,meta lenteles kazkokias del sistemos patvirtinimo..
17 versija irgi kvailioja,instaliuoja ir likus nedaug iki pabaigos ismeta klaida doh.gif doh.gif doh.gif doh.gif
kaip ja po galais isiinstaliuot? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(laputaitexxx @ 2012 01 18, 09:30)
Na pavyzdziui turite amziu (ne intervalais), tai bus kiekybinis kintamasis, tada ji sugrupuojame i tarkim 4 amziaus grupes: 1 - iki 25 m., 2 - 26-35 m., 3 - 36-45 m., 4 - 46 ir daugiau m. Tai bus naujas kintamasis: amziaus grupes.

tik skirstyti grupes nereikėtų iš akies reikia pasižiūrėti kiek kokių reikšmių yra ir tada dalinti į tiek lygių dalių kintamuosius kiek kintamojo grupių norima sukurti ax.gif
Atsakyti
Sveiki, gal ir man kas galėtų padėti dėl duomenų apdorojimo spss? Man reikia paskaičiuoti chi-kvadrat kriterijų. Pavyzdžiui, jei mėginiuose Nr.1 rasta bakterijų 18 ir nerasta 351, o Nr.2 rasta 4 ir nerasta 12. Tai man reiktų spss susivesti duomenis kartu visus ar atskirai? Aš noriu nustatyti ar yra ryšys tarp mėginiuose Nr.1 ir Nr.2 esančių bakterijų. Turėčiau duomenis susivesti taip?
rasta nerasta
18 359
4 12
ir žiūrėti kokį chi pateikia?
Atsakyti
sveiki, gal galite pagelbeti...niekur nerandu kaip apdoroti vienos anketos klausima sad.gif
kai yra klausimas X, ir 10 atsakymo variantu....juos reikia sugrupuoti svarbumo tvarka. suprantu kad kiekviena klausima koduoti atskirai, bet tai kaip rasyti VALUES langelyje..

na ir dar labai panasus klausimas, kai is penkiu atsakymo variantu reikia pasirinkti kokius 2?

labai aciu u pagalba smile.gif
Atsakyti
Sveikos, turiu duomenis ekonominių rodiklių pasiskirstymą procentais.
Juos reikia sureitinguoti 9 balų skalėje (pagal vidutinę reikšmę). Ar su SPSS programa būtų galima tai padaryti?
Atsakyti
Sveiki gal kas galite paaiuskinti kuo skiriasi klasteri analize nuo faktorines? kiek zinau abi sutraukia dideli duomenu srauta? bet kuom tai pasizymi sad.gif
Atsakyti