aha, aš pradžioj tai grybaudavau. Ir papuoliau į paštą, kur grybaudavo. Tai priimdavo korespondenciją be jokių deklaracijų, o po kurio laiko prisipažino, kad pačios daklijuodavo jau tada, kai mesdavo į maišus. Mat viršininkė kartas nuo karto prakontroliuodavo. Ir pačios parašydavo GIFT, ir vertę iš lempos..
Labas visoms ir visiems pašto klientams. Dirbu pašte tik keli metai, paprasta laiškininke, vairuojanti automobilį. Į daugelį jūsų pastabų neatsakyčiau, trūksta kompetencijos. Faktas, kad iš pašto viršininkų niekas čia nesilanko. Seniau būdavo tikrai neblogas dalykas-skundų pageidavimų knyga. Dabar paštu svarbiausia išgyventi, tai ir matosi, apie tai ir rašote. Pagalvokit logiškai - kur labiau apsimoka pristatinėti spaudą, siuntinius-mieste ar retai gyvenamuose kaimiškuose rajonuose. Paprasti darbuotojai su nekantrumu laukia kitų metų, kai seime nutarta kompensuoti nuostolingą spaudos pristatymą kaime. Tikimės tai pajust pinigine išraiška. Užtat ir prekiaujam ''sėklom ir bengališkom ugnelėm''. Vyresnės dar mena nesenus laikus, kai tekdavo prekiaut ir šokoladukais , ir makaronais ir pelių spąsteliais.... paskui kažkam pasirodė, kad paštas per daug gerai verčiasi, tos prekybos neliko. Užtat ir kelia nepasitenkinimą tas įkyrus prekių siūlymas miesto žmonėms, kaime kitaip. Senam, o dažnai ir vienišam žmogui sunku iki parduotuvės nusigaut. Yra gerų kaimynų, kas ir giminių turi, žodžiu visaip sukasi... Dėl pasirašymo, gaunant siuntas, pagal giminystės ryšius-žmona, vyras, tėvas, motina, sesuo, brolis, sūnus, dukra-gali pasirašyt atsiimant, nebent būtų nurodyta''tiesiai gavėjui į rankas''. Pagal įstatymo raidę tetoms, seneliams, anūkams ir pan. atiduot negalima. Čia man iškyla toks klausimas-kaime aš visus pažįstu, kaip mes juokaujam, priverstos pažinti ir žinoti kas, su kuo ir kur miega, pažįstame vos ne 100 proc. visus iš veido. O tada kaip mieste ? reikia pasitikėt arba prašyt giminystę įrodančių dokumentų? Bandžiau bent kiek reabilituot pašto darbuotojus, jų irgi visokių būna, na kaip ir visur. Reikalavimai irgi savo daro, negali ignoruoti, kai iš tavęs kažko reikalaujama. Atliekam ir savotišką socialinį darbą. Nors geriausia tai patiems pamatyti ir pajausti, kaip gyvena, kuo gyvena paprasti žmonės. Tada negali prašomas atsakyti atvežti vaistų ar duonos. Linkiu visiems pakantumo ir kantrybės, kad kiti metai būtų geresni už praėjusius.
LAbas ačiū už šiltą, jaukų ir gražų postą Ir pačiai linkiu kuo gražesnių švenčių, ir sėkmės darbuose.
Taip, labai sutinku, kad atokiuose rajonuose paštas yra kaip ir bažnyčia - žmonių susiėjimo vieta, aktualių reikalų aptarimo vieta, papolitikavimo vieta. Čia kiekvienam pagal amžių ir socialinį kaip čia pasakius, sluoksnį. Man gal irgi būtų įdomu ir pakantu pabendraut su pažįstamais pašte.. bet kai ateinu kasdien, tai žeurei atrodo tie visi socialiniai dalykai.. arba tada turi būti express eilė tokiems kaip aš klientams.
MAN išsiuntė iš Londono gruodžio 16 dieną. Tikėjaus gauti 23 dieną ,bet gavau tik po švenčių. Mokėjau kaip už registruotą, ta prasme už 2 kg apie 11 svarų, bet kad ir kaip ieškojau ant dėžės reg numerio, tai jo nebuvo.. matyt, kaip dažnam klientui, tai išsiuntė neregistruotu. Tipo pasitiki, o kita ranka išlošė sau apie 5 svarus. Bet kaip nesmagu būtų buvę, jeigu būtų dingę prekės..
QUOTE(anastzen @ 2011 12 29, 20:58)
Ilgai, čia kiek? Kokios 2 sav.? Aš dar galvoju gal kur užsigulėjo per šventes
nepirmenybinė gali eiti 2, 3 ar net 4 savaites. Esu keletą kartų gavusi grąžinamas savo siuntas. Tai pagal pašto spaudus matosi, kad registruota pirmenybinė keliauja apie 7 dienas į atokią Anglijos vietą, ir jeigu per 15 parų niekas ten nepasigenda, neatsiima, tada grąžina Royal Mail į Lietuvą. O atgal grįžta nepirmenybiniu paštu per 2 - 4 savaites. Tai dėl to ir sakau, kad nepirmenybinis gali eiti iki mėnesio laiko.
Aš va iš amerikės laukiu.. apie kilogramą prekės, mokėjau 11 žalių.. nuo rugsėjo eina..jaučiu jau nukeliavo velniai žino į kieno kišenę..