Įkraunama...
Įkraunama...

Kokiais būdais taupote pinigus?

QUOTE(Miaška @ 2012 03 05, 09:48)
Prsiminkit laikus be mobiliųjų telefonų - na, kam amžius leidžia - juk neatrodė gyvenimas baisiai sudėtingas, neturint mobiliako. Ir pagalvokit dabar, ar jo atsisakytumėt?

Mobilaus atsisakiau, ir visai neskausmingai. Deja, del darbo teks vel prie jo grizti. Turbut ir masinos nesunkiai atsisakyciau, jei reiketu.
Atsakyti
QUOTE(Pireja @ 2012 03 05, 11:41)
Mobilaus atsisakiau, ir visai neskausmingai. Deja, del darbo teks vel prie jo grizti. Turbut ir masinos nesunkiai atsisakyciau, jei reiketu.

Pagarba 4u.gif

Aš nesunkiai atsisakiau mašinos, o mobilaus darbinio negaliu atsisakyt, asmeninio - nenoriu. Be to, gavau pagaliau sau tinkamiausią planą, ir nudžiugino sąskaita už vasarį - 25 Lt thumbup.gif
Atsakyti
Neseniai girdėjau taiklų apibūdinimą. Turtingi skandinavai važinėja dviračiais, o vargšai lietuviai pusės sunkvežimio pajėgumo automobiliais. Turtingi skandinavai kooperuojasi kelionėms, o vargšai lietuviai mėgsta važinėti po vieną. O po to skųstis ir dejuoti belieka kad nėra pinigų.
Atsakyti
QUOTE(sotto @ 2012 03 05, 14:36)
Neseniai girdėjau taiklų apibūdinimą. Turtingi  skandinavai važinėja dviračiais, o vargšai lietuviai  pusės sunkvežimio pajėgumo  automobiliais. Turtingi skandinavai kooperuojasi kelionėms, o vargšai  lietuviai mėgsta važinėti po vieną. O po to skųstis ir dejuoti belieka kad nėra pinigų.

cia panasiai, kaip susipykus su vienu vyru teigti "visi vyrai kiaules". nemegstu as tokiu suabsoliutinimu.
mes kiekviena diena pravaziuojame apie 60km, masina musu ekonomiska, taciau visgi kurui isliaidziame daug pinigu. musu sutaupymas jau vien toks - kad vazinejame viena masina, antra yra tiesiog malonumui.
nematau galimybiu kooperuotis dar su kazkuo is sodu vazinejimui kartu, nes:
- reiktu kiekviena diena derintis - kada isvaziuojam mes, kada paimti kazka is kaimynu, kada kas baigia darbus - ka surinkti podarbo, o jei nori i parudotuve? o jei reikia dar kakzur uzsukti? o esi isipareigojes buti kaimynui vairuotoju, tai ka jam kasdien skambintis ir tartis, kaip siandien darom? tu manes lauki ar vaziuoji su manim kaip bagazas i parduotuve?
- reiktu kazkaip dalinti vistik ir masinos amortizacijos islaidas, tik kaip? juk ir savom reikmem vazineji, ne tik kaimynus vezi. o skaiciuotis po centuka...
Atsakyti
QUOTE(KibirVibir @ 2012 03 05, 09:28)
vienareiksmio sutarimo nebus daugelyje sriciu - ir del maistui skiriamu pinigu, ir del kosmetikos islaidu, ir del masinos  schmoll.gif  bet gyvenant uzmiestyje be jos issiversti neimanoma  ax.gif

Pritariu. drinks_cheers.gif mano vyrui iki darbo 7 km. tai užkampis, kur autobusai nevažiuoja. Ką daryti be auto?? g.gif
Papildyta:
QUOTE(Gorada @ 2012 03 05, 14:03)
nematau galimybiu kooperuotis dar su kazkuo
- reiktu kiekviena diena derintis - kada isvaziuojam mes, kada paimti kazka is kaimynu, kada kas baigia darbus - ka surinkti podarbo, o jei nori i parudotuve? o jei reikia dar kakzur uzsukti? o esi isipareigojes buti kaimynui vairuotoju, tai ka jam kasdien skambintis ir tartis, kaip siandien darom? tu manes lauki ar vaziuoji su manim kaip bagazas i parduotuve?


Nu nekenčiu tokio kooperavimosi ir aš.. schmoll.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo deltadu: 05 kovo 2012 - 14:22
QUOTE(Gorada @ 2012 03 05, 15:03)
cia panasiai, kaip susipykus su vienu vyru teigti "visi vyrai kiaules". nemegstu as tokiu suabsoliutinimu.

*nematau galimybiu kooperuotis dar su kazkuo is sodu vazinejimui kartu, nes:


suabsoliutinimas man irgi nepatinka. Bet statistiškai paskaičiavus dalis lietuvių gyvena ne pagal išgales. Perka galingesnes mašinas nei reikia, mėgsta naujausios laidos telefonus, TV ir pan., o vėliau labai mėgsta verkti ir skųstis, kad neužtenka pinigų. Trūksta suvokimo kaip gyventi ne į skolą, o pagal išgales, paskaičiavus kiek gali sau leisti, o kur reiktų pataupyti. Kai reikia pataupyti- mažiau komforto būna, o to taupantieji nė už ką nenori pamažinti.
* prispaustų būtinybė, tų "nes" labai sumažėtų. O jei galimybės leidžia, tai gyveni žmogus patogiai.
Atsakyti
QUOTE(sotto @ 2012 03 05, 16:26)

* prispaustų būtinybė, tų "nes" labai sumažėtų. O jei galimybės leidžia, tai gyveni žmogus patogiai.

zinoma, yra vietu kur galima daryti kompromisus. o is bado, kaip sakoma suva zole...
Atsakyti
Sveikos, dėl automobilio, tai su vyru skaičiavom, jog kuras per mėnesį kainuoja apie 300 litų, pilamės baltarusišką blush2.gif Kartą per mėnesį važiuojam pas tėvus,vyras kasdieną važinėja į darbą. Viešuoju transportu praktiškai nesinaudojam.
Jei nenaudotumėm mašinos,tai išlaidos transportui būtų panašios. Kelionė pas tėvus 30 lt vienam žmogui į vieną pusę, tai kelionė pirmyn atgal šeimai kainuotų 120 lt, nuolatinis kainuotų 110 lt (vyrui, kuris važinėja kasdien), ir dar man bilietėliai apie 50 lt, nes kelis kart per savaitę ir aš turiu reikalų ar važiuoju per parduotuves. Tai tas viešasis transportas gaunasi 280 lt per mėnesį smile.gif brangokai...
Na, mašina dar kainuoja papildomai 100 lt per mėn, jei skaičiuočiau draudimą, einamuosius remontus, padangas ir pan. Tai šitų papildomų šimto litų tikrai negaila už komfortą važiuojant savo automobiliu, tuo labiau, kad visur keliaujam su mažu vaiku, vežiojamės vežimėlį. Na ir be abejo laiko sąnaudos, man labai svarbios wink.gif
Atsakyti
Vilniuje dirbant centre vyras pasirinko vaziuoti mikriuku. Per men 120lt...per kamscius su masina - nervai (kur parkuotis ir kaip greiciau 17val isvaziuoti is centro) ir apie 300lt kurui. Beje vaika ir mikriuku i darzeli veza, nes prie darbo. Butu galimybes manau butu kitaip. rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Tutti @ 2012 03 05, 15:28)

Na, mašina dar kainuoja papildomai 100 lt per mėn, jei skaičiuočiau draudimą, einamuosius remontus, padangas ir pan.

Kaip cia tiek mazai? Dar parkingus reikia skaiciuot... doh.gif Ir baudas biggrin.gif
Atsakyti


...darbas ne senamiesty tai parkingas nekainuoja, baudų negaunam
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tutti: 05 kovo 2012 - 16:30
Kalbant apie automobilius - noriu išgirsti jūsų nuomones, patarimus. Nors patirtis su automobiliais nekokia (jau antrą automobilį remontuodami sumokam jo pirkimo kainą doh.gif ), tačiau atsisakyti neketinam. Dabar situacija tokia, kad mūsiškis automobilis taisomas, bet tvirtai nusprendėm po remonto jį parduoti (kad ir klimpsim į nemenką minusą).. Klausimas - ar pirkti automobilį pagal galimybes, t.y. turimus pinigus (bet bijom tikimybės įsigyti panašų pinigų ryjiką), ar šiek tiek pasiskolinti ir pirkti geresnį? Kalba eina apie maksimum 5000lt pasiskolinimą ir tai būtų be jokių palūkanų. Bet, nuo liepos mėn. tikriausiai liksim be mano atlyginimo, tad iki to laiko būtina atiduoti, pasispaudus tikrai įmanoma, bet vėlgi, nežinia kas gali įvykti. O ir automobilis, mano galva, kaip loterijoje, tad - brangesnis, nebūtinai visais atvejai geresnis... g.gif
Atsakyti