Įkraunama...
Įkraunama...

Kokiais būdais taupote pinigus?

QUOTE(dominica @ 2012 03 05, 19:56)
tai as ta tukstanti su dziaugsmu sumokesiu uz komforta, laisve ir sutaupyta laika 

drinks_cheers.gif na jeigu netureciau vaiku arba tie vaikai jau butu gerokai paauge (septynmecio Vilniuje tai tikrai nepaleisciau viesuoju autobusu vaziuot vieno, man per daug baisu butu  blush2.gif )

tai ir arkliui aišku, kad automobilis- tai sutaupytas laikas, laisvė, komfortas ir t.t. ir pan. Ne apie tai kalba. Kalbame apie tai, kaip sutaupyti. Jei yra laisvų pinigų- tai ko taupyti, naudokimės komfortu ir prabanga, taupykim laiką. Bet jei su pinigais striuka, tai taupymo programoje naudojimasis automobiliu turėtų pirmoje vietoje, kaip pinigų išleidimo kiauras maišas. Nebūtina jo atsisakyti visiškai, tiesiog yra daug nišų, kuriomis pasinaudojus galima sutaupyti.

Nerandu logikos. Kodėl vieno? Jei yra galimybė su mašina nuvežti, tai ir su viešuoju transportu galima nuvežti.

Neagituoju atsisakyti automobilio.
Atsakyti


na gal yra cia arkliu, kuriems neaisku, pvz man. as laikausi pozicijos, kad jei automobilis sutaupo tau 3 valandas per diena- tai 3 valandos per diena, kurias gali dirbti papildomai, atnesa tam tikra kieki pajamu, kuris per metus jau pvz padengia skirtuma tarp viesojo transporto ir automobilio islaikymo kastu. o jei dar dalis ju lieka laisvu po kuro pirkomo- isvis super.
bet jeigu cia kalbam apie varianta, kad dirbu darba uz tukstanti litu ir is ju 400 supilu i baka- tada taip, sutinku, tai yra totali nesamone.

o logika cia kazkurioje ankstesneje zinuteje- kur supermama viena 7 metu vaika isleidzia i mokykla. kaip supratau, apie palyda ir vaziavima kartu kalbos nebuvo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo dominica: 05 kovo 2012 - 19:41
smile.gif+2012 03 05, 18:17-->
QUOTE(Bridz smile.gif @ 2012 03 05, 18:17)
Nebus taip, kad kita diena suges, jei ji techniskai tvarkinga, cia dar kyla klausimas, ar zmogus kuris vairuoja moka vazineti ar moka lakstyt ir ant aiskteliu saules piesti. Kas liecia ismananti zmogu, tai cia didesne loterija butu, nei su servisu. Ne visi garazeliu meistrai supranta nauju masinu elektronika, siaip manau, kad pirmiausia reiktu nuspresti kokios markes auto nori zmones

Dėl vairavimo - jokių mandrybių nėra, vairuoja suaugęs vyras, dažnai vežantis mažą sūnų smile.gif Arba aš, bet dar (jau) nešovė į galvą saules piešt.
Dėl norimo automobilio markės - jokio "pageidavimo koncerto" nėra - svarbiausia- kad negestų smile.gif Mano tėtis nemenkas automobilių žinovas, pats daugiau nei pusė savo gyvenimo jais prekiavo, bet... ir pats sako, kad tai loterija. Kurioje aš tikrai neištraukiau laimingo bilieto.
Kokie reikalavimai automobiliui? Ekonomiškas, nes reikia pakankamai ilgus atstumus važiuoti, talpus (planuojam apie gausesnę šeimyną) + iš tėvų kaip čigonai apsikrovę visada grįžtam.

QUOTE(sotto @ 2012 03 05, 18:24)
kodėl mikriuku? Paskaičiuokite skirtumą tarp  viešojo transporto ir mikriuko, per metus įspūdinga suma susidaro.

Tikrai nevisiems tinkamas variantas. Mūsų būsimoje gyyvenamojoje vietoje iki viešojo transporto mikriuku reikėtų važiuoti smile.gif Be to, vyras dirba kitam mieste, todėl nuo namų iki darbo vietos reikėtų važiuoti 2 mikriukais (arba mikriuku ir autobusu), tada autobusu į kitą miestą ir ten nuo stoties mikriuku iki darbo doh.gif

QUOTE(raganieška @ 2012 03 05, 18:55)
*O jūs galvojate, kad kitą nusipirkus neteks remontuoti  g.gif 
**tai koks čia nelaimėlis taip genda  g.gif
***Na jei viską taip jau suremontavote, tai gal pasilikite sau, žinote ką pakeitėte, ką tvarkėte, kam parduoti  g.gif
****O jūs "bardačioke" sausainėlių, saldainėlių bildukui paliekate? Gal jis supyko ir paliko jūsų mašiniuką?  biggrin.gif

*Negalvoju, tik timkiuosi smile.gif
**Renault Megane
***Nuspręsta parduoti, dabar tik klausimas dėl kito automobilio pirkimo už savus ar ir skolintus pinigus.
****Senelis kaip tik šiandien pašventintos duonos atnešė...

QUOTE(dominica @ 2012 03 05, 18:56)
o perkant automobili pardavejas jums pasake, kokie yra trukumai, ka reikes tvarkyti? jeigu ne ir jeigu turite tvarkingus pirkimo dokumentus- jei neklystu, kazkur civiliniame kodekse yra straipsnis, pagal kuri galite atgauti visus uz masina sumoketus pinigus.

Aha, pasakė, ir dar paminėjo kokią sumą turėsim investuoti per du metus, bet mes nepatikėjom ir nusipirkom biggrin.gif
Čia būtų tas pats kas gaudyti vėją laukuose (bent jau mūsų atveju).
Toyota būtų mūsų prioritetas, bet nelabai įpirksim, manyčiau.
Atsakyti
QUOTE(mylimukeA @ 2012 03 05, 20:42)
Aha, pasakė, ir dar paminėjo kokią sumą turėsim investuoti per du metus, bet mes nepatikėjom ir nusipirkom  biggrin.gif
Čia būtų tas pats kas gaudyti vėją laukuose (bent jau mūsų atveju).
Toyota būtų mūsų prioritetas, bet nelabai įpirksim, manyčiau.


Tai nelabai suprantu, jei žinojote ką ir už kiek reikės susitverkyti, tai kodėl stebitės, kad teko tvarkyti g.gif
Atsakyti
QUOTE(raganieška @ 2012 03 05, 19:58)
Tai nelabai suprantu, jei žinojote ką ir už kiek reikės susitverkyti, tai kodėl stebitės, kad teko tvarkyti  g.gif

Čia pajuokavau gi doh.gif
O dėl vėjo laukuose, tai dokumentus turiu (pirkimo- pardavimo aktą, ar kaip jis vadinasi blush2.gif ), bet juk tai nieko nekeičia.
Atsakyti
QUOTE(dominica @ 2012 03 05, 20:40)
na gal yra cia arkliu, kuriems neaisku, pvz man. as laikausi pozicijos, kad jei automobilis sutaupo tau 3 valandas per diena- tai 3 valandos per diena, kurias gali dirbti papildomai, atnesa tam tikra kieki pajamu, kuris per metus jau pvz padengia skirtuma tarp viesojo transporto ir automobilio islaikymo kastu. o jei dar dalis ju lieka laisvu po kuro pirkomo- isvis super.
* bet jeigu cia kalbam apie varianta, kad dirbu darba uz tukstanti litu ir is ju 400 supilu i baka- tada taip, sutinku, tai yra totali nesamone.

o logika cia kazkurioje ankstesneje zinuteje- kur supermama viena 7 metu vaika isleidzia i mokykla. kaip supratau, apie palyda ir vaziavima kartu kalbos nebuvo.

tai niekas nesako priešingai tokiu atveju drinks_cheers.gif. Kalbu apie šią * dalį. Beje, gal nepastebėjau, bet nebuvo kalbos apie tai, kad automobilis tokiu būdu atneša pajamas, kad sutaupius laiką, tas laikas išnaudojamas pinigams uždirbti. Buvo kalbėta tik tai, kad taip patogiau, komfortiškiau, nereikia pėsčiomis ir pan. Laikas - pinigai ir pan., bet kad dažnai sutaupius tą laiką, jis nepaverčiamas pinigais.

Dėl logikos. Prie ko tada automobilis? Jei viešuoju transportu- keliaus vienas, o jei neviešuoju- kažkas nuveš. Kodėl viešuoju negali kažkas lydėti? Kam supriešinti du skirtingus variantus? Jei su automobiliu- saugu, jei be automobilio- tai vienas ir nesaugus.
Atsakyti
Hi.
QUOTE(given444 @ 2012 03 03, 11:27)
norejau dar jusu paklaust piniginio klausimo, kuris su morale siejasi. kaip planuojat savo tikslu, tarkim ar mokat paskola, susimokat visa, ir tada remontai ir pan? ar gretutinai darot daug dalyku?

Paskolos neturim, remontų nedarom... Įtariu paskolos neturėsim, bet remontus darysim kažkada... Jeigu būtų lygiagrečiai didelės išlaaidos, tai nepatogesnes stengiausi greičiau anuliuoti, t.y. pirmiausia grąžinti skolą, o po to buitį gerinti mirksiukas.gif
QUOTE(denaxa @ 2012 03 04, 20:26)
Masina-jokia investicija,greiciausiai jau geras pinigu naikinimo aparatas  doh.gif Kai ja turi-zinai,kur dingsta visa tavo alga... doh.gif 
-------
O dabar kai masina yra tikrai taip nebepatempciau,prie gero greit iprantama... blush2.gif

Mašina labai gražiai suvalgo didelę dalį pajamų. Bet mūsų atveju jos atsisakyti negalima. Na taip, vienos mašinos kartais atsisakome, bet abijeų nea schmoll.gif
-------
drinks_cheers.gif
QUOTE(Miaška @ 2012 03 05, 10:48)
Prisiminkit laikus be mobiliųjų telefonų - na, kam amžius leidžia - juk neatrodė gyvenimas baisiai sudėtingas, neturint mobiliako. Ir pagalvokit dabar, ar jo atsisakytumėt? Tas pats ir su auto - kol nėra, tol nereikia, bet jei jau kartą įsigijai - dauguma nebemoka be jo...

drinks_cheers.gif
Visai neseniai buvau prisiminus dienas ne mobilaus telefono. Dabat tai sunkiai suvokima. Stengiuosi skambinti tik esant reikalui bigsmile.gif
QUOTE(sotto @ 2012 03 05, 15:26)
Bet statistiškai paskaičiavus dalis lietuvių gyvena ne pagal išgales.
-------
* prispaustų būtinybė, tų "nes" labai sumažėtų. O jei galimybės leidžia, tai gyveni žmogus patogiai.

šį faktą aš anksčiau bandžiau nupasakoti mirksiukas.gif
-------
Taip, kai turi kažką patogaus ir gero tai ne visada įvertini. Esant reikalui, manau, kiekviena iš temoje diskutuojančių rastume kaip galime sutaupyti. O kai tam didelės būtinybės nėra tai ir gyvename kiekviena sau patogiai mirksiukas.gif
QUOTE(dominica @ 2012 03 05, 20:40)
na gal yra cia arkliu, kuriems neaisku, pvz man. as laikausi pozicijos, kad jei automobilis sutaupo tau 3 valandas per diena- tai 3 valandos per diena, kurias gali dirbti papildomai, atnesa tam tikra kieki pajamu, kuris per metus jau pvz padengia skirtuma tarp viesojo transporto ir automobilio islaikymo kastu.

Nebūtinai schmoll.gif Tuo atveju, kai atlyginimas mokamas už rezultatą tai taip, 3 valandos papildomo darbo = papildomos pajamos. O kas tokiu atveju, kad mokamas fiksuotas atlyginimas? Tada darbe sėdi kaip labdaringos savanoriaujančioj organizacijoj... Darbo laikas ilgėja o pinigai lieka tie patys. Be to, dabar daugėja įstaigų, kur įėjimas/išėjimas iš darbo fiksuojamas kortelėmis ir stebimas darbuotojų laikas praleistas darbo vietoje. Tokiu atveju per ilgai darbe užsibūti nevalia schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(sotto @ 2012 03 05, 20:42)
Dėl logikos. Prie ko tada automobilis? Jei viešuoju transportu- keliaus vienas, o jei neviešuoju- kažkas nuveš. Kodėl viešuoju negali kažkas lydėti? Kam supriešinti du skirtingus variantus? Jei su automobiliu- saugu, jei be automobilio- tai vienas ir nesaugus.


taigi dar karta sakau- cia kalba apie konkrecia zinute. taipogi dar karta sakau, kad as bijociau viena septyneriu metu vaika paleisti vaziuoti i mokykla viesuoju transportu (apie ka buvo kalba zinuteje, kiek as supratau). kalbos apie suaugusio palyda ar vezima automobiliu toje zinute neradau.

o del darbo uz 'sedejima darbo vietoje'- sutinku. man toks variantas nepriimtinas, nemegstu sedeti ir sh malti skaiciuojant valandas kol jau galesiu iseiti blush2.gif, tad man laikas=darbas=rezultatas=pinigai ir apie automobili as kalbu grynai savo konkreciu atveju
Atsakyti
QUOTE(mylimukeA @ 2012 03 05, 21:21)
Čia pajuokavau gi  doh.gif 
O dėl vėjo laukuose, tai dokumentus turiu (pirkimo- pardavimo aktą, ar kaip jis vadinasi  blush2.gif ), bet juk tai nieko nekeičia.


Na dabar supratau, kad pajuokavot, nes savo aplinkoj turiu bent pora tokių žmogelių, kuriems buvo pasakyta (ne pardavėjo, bet draugo), kad nepirk, nes reikės tą ir aną daryti, o darbų kaina kaip puse auto, bet netikėjo, nes pardavėjas ir naują detalę prideda, kurią reikia keisti, tai tik pasikeisti reikės lotuliukas.gif tai vienam pasisekė, kad pardavė kitam žiopliui su nauja detale, kurią tik pasikeisti reikės.
Atsakyti
QUOTE(sotto @ 2012 03 05, 21:42)
Dėl logikos. Prie ko tada automobilis? Jei viešuoju transportu- keliaus vienas, o jei neviešuoju- kažkas nuveš. Kodėl viešuoju negali kažkas lydėti? Kam supriešinti du skirtingus variantus?

tai nera supriesininimas. Tai yra realybe.
Kaip pvz - vezioju vaiku i treniruote du kartus per savaite. Man norint 17.30 nuvesti vaikus i treniruote, uztenka 16.20 iseiti is kabineto ir vaziuoti paimti vaiku. Vaziuojant visuomeniniu transportu as tureciau isvaziuoti 14.57 is stoteles prie darbo (tai is darbo iseiti reiketu dar anksciau), kad speciau nuvaziuoti namo, paimti vaikus ir 17.30 juos nuvezti i bureli - ir dar prie viso sito butu kokie 5 persedimai. 2 autobusai norint grizti namo ir tada dar kokie trys autobusai/troleibusai, kol i treniruote nuvaziuosim.
Atsakyti
QUOTE(Miaška @ 2012 03 05, 10:48)
Tas pats ir su auto - kol nėra, tol nereikia, bet jei jau kartą įsigijai - dauguma nebemoka be jo...
drinks_cheers.gif thumbup.gif Pritariu.
Nebent auto atsisakymas - principo reikalas. Tikrai įmanoma, nors ir labai iš pradžių nesinori ir randamos šimtas priežasčių, kodėl labai laaabai reikia auto.
QUOTE(Pireja @ 2012 03 05, 12:41)
Mobilaus atsisakiau, ir visai neskausmingai. Deja, del darbo teks vel prie jo grizti. Turbut ir masinos nesunkiai atsisakyciau, jei reiketu.
Mobilaus buvau atsisakiusi, kai buvau dekretinėse atostogose. Visi, kurie norėjo, mane rado. Grįžus į darbą, mobilaus vis dėlto reikia. doh.gif
QUOTE(Miaška @ 2012 03 05, 12:48)
Aš nesunkiai atsisakiau mašinos, o mobilaus darbinio negaliu atsisakyt, asmeninio - nenoriu. Be to, gavau pagaliau sau tinkamiausią planą, ir nudžiugino sąskaita už vasarį - 25 Lt thumbup.gif
Šiai temai esu dėkinga už mobiliųjų planų pakeitimus. Niekad nesidomėjau, kaip būtų galima sutaupyti... Taupuolių pamokyta pasikeičiau visus planus. thumbup.gif
QUOTE(mylimukeA @ 2012 03 05, 17:52)
Kalbant apie automobilius - noriu išgirsti jūsų nuomones, patarimus. Nors patirtis su automobiliais nekokia (jau antrą automobilį remontuodami sumokam jo pirkimo kainą  doh.gif ), tačiau atsisakyti neketinam. Dabar situacija tokia, kad mūsiškis automobilis taisomas, bet tvirtai nusprendėm po remonto jį parduoti (kad ir klimpsim į nemenką minusą).. Klausimas - ar pirkti automobilį pagal galimybes, t.y. turimus pinigus (bet bijom tikimybės įsigyti panašų pinigų ryjiką), ar šiek tiek pasiskolinti ir pirkti geresnį? Kalba eina apie maksimum 5000lt pasiskolinimą ir tai būtų be jokių palūkanų. Bet, nuo liepos mėn. tikriausiai liksim be mano atlyginimo, tad iki to laiko būtina atiduoti, pasispaudus tikrai įmanoma, bet vėlgi, nežinia kas gali įvykti. O ir automobilis, mano galva, kaip loterijoje, tad - brangesnis, nebūtinai visais atvejai geresnis...  g.gif
Geroje vietoje ieškote patarimo. biggrin.gif
QUOTE(sotto @ 2012 03 05, 19:24)
kodėl mikriuku? Paskaičiuokite skirtumą tarp  viešojo transporto ir mikriuko, per metus įspūdinga suma susidaro.
Važinėju viešuoju transportu. Mikriukais nevažiuoju. schmoll.gif
QUOTE(karra @ 2012 03 05, 19:32)
nepamirškite ir amortizacijos. mes su vyru skaičiavome kad mašina (bent jau mūsų) nuvertėja apie 3000 Lt. į menus t.y padalinus 3000/12... gauname gana įspūdinga sumą. Čia be jokių kurų, remontų ir etc....
Žmonės neskaičiuoja mašinos nusidėvėjimo, deja. Atrodo, kad ji nieko nekainavo, iš dangaus nukrito.
Savo auto pirkau už tikrai gerą kainą. Bet kai padalinau sumą iš mėnesių, kiek ja pravažinėjau... vis dėlto tai yra "jaučiami" pinigai.


QUOTE(dominica @ 2012 03 05, 20:40)
na gal yra cia arkliu, kuriems neaisku, pvz man. as laikausi pozicijos, kad jei automobilis sutaupo tau 3 valandas per diena- tai 3 valandos per diena, kurias gali dirbti papildomai, atnesa tam tikra kieki pajamu, kuris per metus jau pvz padengia skirtuma tarp viesojo transporto ir automobilio islaikymo kastu. o jei dar dalis ju lieka laisvu po kuro pirkomo- isvis super.
bet jeigu cia kalbam apie varianta, kad dirbu darba uz tukstanti litu ir is ju 400 supilu i baka- tada taip, sutinku, tai yra totali nesamone.

o logika cia kazkurioje ankstesneje zinuteje- kur supermama viena 7 metu vaika isleidzia i mokykla. kaip supratau, apie palyda ir vaziavima kartu kalbos nebuvo.
Mes kalbam apie galimybes ir būdus sutaupyti (taupiųjų tema), ne apie būdus daugiau uždirbti. Kai kurie neturi tokių galimybių. schmoll.gif
Visada skaičiuoju, kas labiau apsimoka - gaišti laiką kažkokiam darbui, ar tuo metu uždirbti ir sumokėti už tą darbą. Kartais viešasis transportas yra greičiau, negu automobilis. Pvz. jeigu kokia sankryža užsikimšusi, o už kvartalo - arterija, kuria normaliai važiuoja transportas. Ratuotas sėdi tokiame kamštyje 40 minučių kinkuodamas į muzikos garsą, ir daugiausia, ką gali padaryti - prisiversti nesinervinti.
Kalbant apie visuomeninį transportą... Jeigu objektai yra "normaliai" pasiekiami, viešasis transportas nėra labai lėtas, lyginant su automobiliu. Tarkim nuo kokio Antakalnio iki Karoliniškių mašina - 20 minučių, labai labai skubant (sėkmingai patekus į žaliąją bangą) - 17 minučių. Viešuoju transportu (sėkmingai persėdant) - 30 minučių, lėtuoju atveju - 40 minučių. Beje, aš važinėju tik troleibusais, taigi mano galimybės ribotos. Manau, kad įsisavinus autobusus, galima migruoti dar greičiau. biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mititėja: 05 kovo 2012 - 22:56
Pratęsiant transporto temą - bent jau Vilniuje piko metu ne kartą esu aplenkusi visą transportą tiesiog pėsčiomis (man iki namų ~30-40 min. pėstute), nekalbant jau apie dviratį, kuriuo visada nuvažiuoju greičiau negu autobusu smile.gif
Atsakyti