Įkraunama...
Įkraunama...

Kokiais būdais taupote pinigus?

QUOTE(Pireja @ 2011 12 30, 19:57)
et labai ilgai atideliojau ta momenta, kai gavus alga, paslepi nuo saves 10% pajamu. Pradzia buvo sunkiausia, dabar jau pinigu atsidejimas kaip ir norma.

ar tuos 10proc visad reikia atsidet net jei grazini kas menesi skola, kaip mano atveju, 50proc visu pajamu? g.gif
dideliais tempais grazinu skola, todel neturiu ne cento lisnu pinigu. turbut negerai?
mano pasvarstymai: jauciuuuuuos super gerai, nes budama viena seimoj dirbanti (du vaikai),sugebejau atiduot uzsibrezta tiksla - 15, 000 lt i metus (nors buvo tartasi del 10, 000lt). man tai didzliuliai pin-kas menesi virs 1000lt nuo saves atidet, kartais po 2000t, kaip kuriais menesiais. gaudavos apie 50-30proc visu pajamu. todel apie jokias kitas sumas net kalbos ner,-"juodai dienai" ar pan.

kiti metai: toliau atidavinet skolas-min po 10,000lt i metus.
SALIA viso to -noriu dar pabrezt, vat todel man ir nelieka tu juodai dienai pinigu-visokie pirkimai:
tai skalbykles (vel bus 1000lt), tai vaikui uz moksla(2000lt turiu "surast"is saves), tai dantys ir tt.
g.gif
ar imanomi kokie koregavimai?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo given444: 31 gruodžio 2011 - 10:35
QUOTE(given444 @ 2011 12 31, 11:35)

O dar ilgai po tiek atidavinesit? g.gif
Gal reiktu tureti truputeli juodai dienai, bet skolos maziau atiduot. maza kas.
Atsakyti
ASs irgi pritarciau tai minciai,kad skola reiketu atidavineti tiek kiek priklauso.As taip patariu ir savp dukrai,kuri turi paskola.Sakau mokek kiekviena men.tiek kiek priklauso,o kur susitaupo,neskubek inesti.Tada tu nesinervuosi jei neteksi darbo ar taip kokia beda atsitiks,tu zinai kad turi pinigu ir nereikes niekur begt skolintis.Taciau aisku kai jau susidarys kokie virs 10tukstanciu,tu jau ta suma gali inesti papildomai,tada vel pagal grafika moketi ir tegul dar papildomai tauposi.
Atsakyti
QUOTE(Pireja @ 2011 12 30, 22:57)
Isleidziate daugiau, nei uzdirbate?  g.gif


Praktiskai taip g.gif , neina atsidet...nes vyro alga labai sumazejo, mano nekyla jau penkis metus nei lito, paskola nedidele, bet yra, plius du vaikai, is kuriu vienas valgantis ta pati per ta pati, o kiti nebenorintys valgyti to pacio maisto, tad gaminti tenka po vakarienes, kas tikrai nera taupu...vyrui iki darbo vaziuot tenka su savoa uto (troleibusai ten nevaziuoja, vien kurui issileidzia iki 400Lt). Mazoji darza kai lanko, snragliujasi...teko kelis menesius vaikscioti pas privatu lor, kol radome problema, didziajai eile dabar pas odontologa (jei kris du dantys, ju vietoje nebus kitu...reikia spresti ka daryti)...Masinai reikia keisti visus amortizatorius, vel islaidos nusimato...Ateis pavasaris, vel vaikams batu, striukiu reiks, plonesniu rubu...Nu ir taip pasaka be galo... doh.gif Galvoju, gal nemoku gyventi pamazejus pajamoms g.gif . O ir siaip kai dirbu dirbu dirbu, ir net su virsvalandziais, o gyvename nuo iki...kazkaip nuotaikos neprideda, nes nei i keliones vazinejame, nei i Pajuri, atostogos sodo lygyje... unsure.gif
Papildyta:
QUOTE(given444 @ 2011 12 31, 11:35)
jauciuuuuuos super gerai, nes budama viena seimoj dirbanti (du vaikai),sugebejau atiduot uzsibrezta tiksla - 15, 000 lt i metus (nors buvo tartasi del 10, 000lt). man tai didzliuliai pin-kas menesi virs 1000lt nuo saves atidet, kartais po 2000t, kaip kuriais menesiais.


Gal alga gera g.gif , mano 1500 unsure.gif , ir dar zinotumet kur dirbu... verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Meger @ 2012 01 01, 15:03)
Gal alga gera  g.gif , mano 1500  unsure.gif , ir dar zinotumet kur dirbu... verysad.gif

Kaip supratau šildymo bendrovėje? Nežinau, kaip įvardinti unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Meger @ 2012 01 01, 15:03)
Gal alga gera  g.gif , mano 1500  unsure.gif , ir dar zinotumet kur dirbu... verysad.gif



na musu padetis panasi 2 vaikai, du suauge. vidutines islaidos (cia sakau metu vidurki su atostogom sventojoje, 2 keliones i uzsieni (cia pas draugus ir ne su seima, bet kiekvienos savikaina virs 1000 lt.), stomatologas 800, dar vienas didelis balius ispuole 3000. na ir... metu vidurkis 2760 per mėn. visa kita atsidejome.

tai kyla klausimas. negi Jūsų vyro toks mazas uzdarbis, ar islaidos dideles... ar galu gale "nedidele" paskola yra virs 1000 blink.gif
Atsakyti
QUOTE(karra @ 2012 01 01, 17:46)
na musu padetis panasi 2 vaikai, du suauge. vidutines islaidos (cia sakau metu vidurki su atostogom sventojoje, 2 keliones i uzsieni (cia pas draugus  ir ne su seima, bet kiekvienos savikaina virs 1000 lt.), stomatologas 800, dar vienas didelis balius ispuole 3000. na ir... metu vidurkis 2760 per mėn. visa kita atsidejome.

tai kyla klausimas. negi Jūsų vyro toks mazas uzdarbis, ar islaidos dideles... ar galu gale "nedidele" paskola yra virs 1000  blink.gif

Meger jau buvo rasiusi, berods jos paskola nevirsija 400lt. Tai tikrai nedidele Vilniuje.

Man ir atrodo, kad su Meger pajamomis galima visai neblogai pagyventi. Gal atostogauti prie Vidurzemio juros kiekvienais metais ir neseis, bet bent jau karta per 2m. kokiam ilgesniam savaitgaliui galima nuvykti i koki nors Europos didmiesti akiraciui praplesti. Atostogos sode irgi nera blogiausias variantas. Manau, daug kas priklauso nuo zmogaus ir jo poziurio.
Atsakyti
na paargumentuokit man del tu nuolat nejudinamu pinigu??? as taip atsikandus infliacijos, nuvertejimo per kitu zmoniu, ypac taryb laiku "bajeriukus" konvertuojant rublius i litus ir tt.

suprantu, atsidet piningus
1. paskolai
2. atsidet pin kitiems dalykams , kurie zinai kad bus metu ar triju metu eigoje: pazv, kelione i uzsieni, operacija, stomatologas, skalbykle, masinos keitimas, vaiko isleistuves plius jo studijos...

taigi, vat pastarajam punktui ir taip nuolat atidedi gyvendamas, o siaip dar atidet pin, kuriuos nejudinsi 10-15m?????????????? tai kokia ju bus verte po to?
nu neitikina manes tie finansiniai knygu patarimai.
Atsakyti
QUOTE(given444 @ 2012 01 01, 19:10)

taigi, vat pastarajam punktui ir taip nuolat atidedi gyvendamas, o siaip dar atidet pin, kuriuos nejudinsi 10-15m?????????????? tai kokia ju bus verte po to?
nu neitikina manes tie finansiniai knygu patarimai.



Sutinku visiškai, plius manau, kad taupymas su konkrečiu tikslu, o ne "kadanors prireiks" palengvina taupymą.
Atsakyti
As kazkada taupydavau, atsidedavau, o 2011m. netaupiau. Praradau tikejima taupymu. 2012m. irgi planuoju neatsidedinet.
Atsakyti
QUOTE(Malena @ 2012 01 01, 18:48)
As kazkada taupydavau, atsidedavau, o 2011m. netaupiau. Praradau tikejima taupymu. 2012m. irgi planuoju neatsidedinet.

Drąsi mergaitė rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Malena @ 2012 01 01, 18:48)
As kazkada taupydavau, atsidedavau, o 2011m. netaupiau. Praradau tikejima taupymu. 2012m. irgi planuoju neatsidedinet.

Kažkada, kai buvau jauna ir graži, irgi taip gyvenau - netaupiau, gyvenau "nuo...iki" ir nejutau nei baimės, nei nesaugumo jausmo...
Ale metai po metų likau tik graži. Taupau. Kiekvieną mėnesį atidedu sumelę į atskirą sąskaitą. Nors ta sumelė nėra labai skausmingai didelė, bet kai tas vyksta reguliariai kas mėnesį, pripranti prie viso to. Ir turi saujoj sumelę, kai prireikia didesniam pirkiniui ar neplanuotom išlaidom.
Atsakyti