Įkraunama...
Įkraunama...

Ar dalyvauti laidotuvėse kartu su vaikais?

QUOTE(Ūla @ 2013 01 02, 19:41)
ai, man tai tokie "išmąstymai" primena kai kurių supermamyčių sliekų ieškojimą subinėj ir tiek  irnesakyk.gif
Laidotuvės yra laidotuvės - kokios jos, nusprendžia artimieji. O tu tiesiog atvažiuoji atsisveikint su tuo žmogum.

drinks_cheers.gif
kaip išpuola taip reikia ir daryti, kokios gali būti taisyklės tokiomis akimirkomis. doh.gif
Atsakyti
Manau, reikia atsižvelgti į vaikų amžių ir į giminystės su velioniu ryšius. Jei vaikas pakankamai brandus suvokti mirtį ir sugebės parodyti pagarbą, manau galima vestis į artimo žmogaus laidotuves. Ir šiaip turbūt vaikams derėtų eiti tik į artimų žmonių laidotuves, kam vestis į svetimų, juk tai sunku ir suaugusiems, ką kalbėt apie vaikus. Iš savo patirties galiu pasakyti, kad žmonės, kurie vaikystėje patyrė daug mirčių, dalyvavo laidotuvėse suaugę būna mažiau jautrūs nelaimėms ir ne gerąja prasme. Žinoma, kiekvienam savaip.
Atsakyti
QUOTE(Aimeja @ 2013 01 02, 12:19)
Ir kuo jos nepriimtinos?
Dabartinės? O ankstesnės priimtinos buvo? Kokios konkrečiai, nes šiaip tai nelabai jau jos ir pasikeitę  g.gif

PArasiau dabartines, nes nezinau kaip buvo kazkada anksciau, turiu omeny, taip kaip dabar organizuojamos, bent kiek teko buti, man nepriimtina. KAs konkreciai? SArvojiams, kelias dienas budejimas prie to kuno, savigrauza, alpejimai prie karsto, visokiu Kalnu giedojimai ir dar visokios baisos man giesmes,ar dudu orkestrai, o baisiausia tai baliai po to ir dar per laidotuves daznai buna maitinimas ir gerimas, man tai nepriimmtina. BAIsines sumos isleidziamos visokiems krepseliams vainikmas, karstams tom visom vaisem ir moka dazniausiai artimiausieji doh.gif
MAn priimtina buvo ka maciau Airijoj: numire, palaidojo, visi po to nuejo i restorana pavalge, pasedejo ir kiekvienas uz save susimokejo ir issiskirste. Jokiu dirbtinu dramu, saves alinimo parom ir ziurejimo i ta lavona.
Reikia zmogu gyva atsiminti kazka apie ji grazaus pasikalbeti, o ne spoksoti i ta likusi kuna, ten jau nebera to zmogaus, jis jau iskeliaves, o tai kas liko reiktu ramiai palaidoti ir viskas, ir geriausia sudeginti ,o ne uzkasti. Su zmogum nebutina atsisveikinti prie jo kuno pastovejus, ar prie kapo atejus ,kas irgi madinga(cia dar viena tema tu musu kapu tvarkymas doh.gif kaip sodininku bendrija), ta gali padaryti sirdyje namuose budamas.
GAlu gale galima ne viso , o tik iki pasakyti, nors ir sunku aisku buna su viskuo susitaikyti, ypac jei tai staigi mirtis unsure.gif JAu ir taip artimiesiems sunku, o cia dar balius organizuoti reikia doh.gif JAu tuoj prades renginiu organizatorius samdytis, kaip vestuvems, nors gal taip jau ir daro g.gif
PAmenu mire dedis, tai vaziavom kartu su kita teta(jie brolis ir sesuo)nu ir visa kelia vsikas taip normaliaiv visi snekam, kai atvaziavom lipa is masinos, sako reikia nosine pasiimti , reks verkti doh.gif nu kam tas dirbtinumas.?..O paskui dar tos snekos, tai kaip laidotues ar grazios, tai kaip nabasnikas aprengtas ir visos kitos pievos....Prie duobes alpsta krenta kartu , isejus is akpiniu jau juokauja unsure.gif ir t.t.
DAr yra kiti dvasinisi dalykai ,bet jau nesiplesiu daugiau ir taip dauguma nesupras biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ada21lt: 05 sausio 2013 - 15:06
QUOTE(ada21lt @ 2013 01 05, 14:57)
SArvojiams, kelias dienas budejimas prie to kuno, savigrauza, alpejimai prie karsto, visokiu Kalnu giedojimai ir dar visokios baisos man giesmes,ar dudu orkestrai, o baisiausia tai baliai po to ir dar per laidotuves daznai buna maitinimas ir gerimas,

PAmenu mire dedis, tai vaziavom kartu su kita teta(jie brolis ir sesuo)nu ir visa kelia vsikas taip normaliaiv visi snekam, kai atvaziavom lipa is masinos, sako reikia nosine pasiimti , reks verkti doh.gif nu kam tas dirbtinumas.?.
.Prie duobes alpsta krenta kartu , isejus is akpiniu jau juokauja unsure.gif ir t.t.

tai cia jusu giminej tokie "cirkininkai", kad alpsta, o paskui zvengia iseje is kapiniu. Bet nespreskit tik pagal savo gimine, kiti zmones kitokie.

Mano giminej per 2 nepilnus metus palaidojom 5 zmones. Niekada niekas ten nealpo, isteriju nekele ir raudu neraudojo. Nebuvo naktinio budejimo prie numirusio (tik dienom visada is giminiu kas buvo), nebuvo dudu ar dar kokio rokestro, tik svelni baznytine muzika is CD leidziama. Maitinimo prie karsto atejusiems niekas nedave,tik is toliau atvaziave buvo pakviesti i poilsio kambareli puodeliui kavos (kai kur ir sausainiu buvo, bet nieko daugiau). Gedulingi pietus buvo, bet alkoholis gan simboliskai ir tikrai ne visi gere.
Atsakyti
QUOTE(ada21lt @ 2013 01 05, 15:57)
PArasiau dabartines, nes nezinau kaip buvo kazkada anksciau, turiu omeny, taip kaip dabar organizuojamos, bent kiek teko buti, man nepriimtina. KAs konkreciai? SArvojiams, kelias dienas budejimas prie to kuno, savigrauza, alpejimai prie karsto, visokiu Kalnu giedojimai ir dar visokios baisos man giesmes,ar dudu orkestrai, o baisiausia tai baliai po to ir dar per laidotuves daznai buna maitinimas ir gerimas, man tai nepriimmtina. BAIsines sumos isleidziamos visokiems krepseliams vainikmas, karstams tom visom vaisem ir moka dazniausiai artimiausieji  doh.gif

tai zinok, kad parasei nesamone. Kaip tik dabartines laidotuves yra sutrumpintos. Anksciau tie pasarvojimai ir budejimai prie karsto trukdavo ilgiau ir tai budavo daroma namuose. Ir lygiai tie patys maitinimai budavo ( kur turedavai pats viska suruosti, nes uzsakyti nebudavo kur - tik jeigu gerai su kaimynais sutardavai, kaimynai padeda viska ruosti) ir t.t.
Atsakyti
QUOTE(Bekasė @ 2013 01 06, 21:00)

vat butent. Dabar jau kazin ar kas 3 paras pasarvojes mirusi laiko ir dar naktim prie jo budi. Ir sarvoja dazniausiai ne namuose (gal tik kaimuose dar namuose g.gif ), o sarvojimo sale nuomojasi. O ten, bent musu miestelyje, tikrai nera nei virtuves, nei kokios valgomosios sales, kad dar kiekviena gelyciu atnesusi griebt uz rankoves ir nutempt pavalgyt schmoll.gif Nebent gedulingi pietus, bet po laidotuviu ir kavinej ar restorane.
Atsakyti
QUOTE(Alexandra.R. @ 2013 01 05, 16:26)
tai cia jusu giminej tokie "cirkininkai", kad alpsta, o paskui zvengia iseje is kapiniu. Bet nespreskit tik pagal savo gimine, kiti zmones kitokie.


Cia ne tik is savo gimines ar pazystamu. Buvo kazkad atokios aplinkyvbes,akd kapinese tekdavo dazniau pabuti unsure.gif
Papildyta:
QUOTE(Alexandra.R. @ 2013 01 06, 22:12)
vat butent. Dabar jau kazin ar kas 3 paras pasarvojes mirusi laiko ir dar naktim prie jo budi. Ir sarvoja dazniausiai ne namuose (gal tik kaimuose dar namuose  g.gif ), o sarvojimo sale nuomojasi. O ten, bent musu miestelyje, tikrai nera nei virtuves, nei kokios valgomosios sales, kad dar kiekviena gelyciu atnesusi griebt uz rankoves ir nutempt pavalgyt  schmoll.gif Nebent gedulingi pietus, bet po laidotuviu ir kavinej ar restorane.

TAi prie ko cia namie ar ne namie, salej ar kavinej voiskas vyksta, is esmes man tai nepatinka ir nepriimtina.Koks to tikslas i ta iranti kuna ziureti?
DAr nemaciau laidotuviu be gedulingu pietu, apie ka ir parasiau, kad nepatinka, nes moka artimieji ir dar nemaciau, kad nebutu alkoholio, daug , mazai ne esme, kam kokia norma ziurint biggrin.gif Nu vienu zodziu vienas mire davai ir visi like pasitrucinam , kad greiciau susitiktumem, nu ziauru man visi baliai.... doh.gif
DAr tas cirkas baznycioj... unsure.gif
Ir visa ta absurdo tragedija dar vaikams rodyti doh.gif
Nenoriu pasakyti,akd visos visos tokios buna tikrai ne ,samoningeja zmones, kaip rasot jau nestovi po 3 paras, dudu tikrai retai buna ir t.t. Ir pati kai galiu darau kazka kitaip, pvz per vyro mamos laidotuves irgi atsinesiau Cd su svelnia muzika, tik paskutine diena ten vsi tiek turejo tas litanijas atgiedoti...
DAr tas zmoniu noras atpirkti kaltes jau mirus zmogui, jau viskas per velu,nei krepseliai, nei gelem, nei jokiais ritualais ar apeigom nieko nepakeisi...
Atsakyti
QUOTE(ada21lt @ 2013 01 07, 17:15)
Cia ne tik is savo gimines ar pazystamu. Buvo kazkad atokios aplinkyvbes,akd kapinese tekdavo dazniau pabuti  unsure.gif
Papildyta:

TAi prie ko cia namie ar ne namie, salej ar kavinej voiskas vyksta, is esmes man tai nepatinka ir nepriimtina.Koks to tikslas i ta iranti kuna ziureti?
DAr nemaciau laidotuviu be gedulingu pietu, apie ka ir parasiau, kad nepatinka, nes moka artimieji ir dar nemaciau, kad nebutu alkoholio, daug , mazai ne esme, kam kokia norma ziurint biggrin.gif Nu vienu zodziu vienas mire davai ir visi like pasitrucinam , kad greiciau susitiktumem, nu ziauru man visi baliai.... doh.gif
DAr tas cirkas baznycioj... unsure.gif
Ir visa ta absurdo tragedija dar vaikams rodyti  doh.gif
Nenoriu pasakyti,akd visos visos tokios buna tikrai ne ,samoningeja zmones, kaip rasot jau nestovi po 3 paras, dudu tikrai retai buna ir t.t. Ir pati kai galiu darau kazka kitaip, pvz per vyro mamos laidotuves irgi atsinesiau Cd su svelnia muzika, tik paskutine diena ten vsi tiek turejo tas litanijas atgiedoti...
DAr tas zmoniu noras atpirkti kaltes jau mirus zmogui, jau viskas per velu,nei krepseliai, nei gelem, nei jokiais ritualais ar apeigom nieko nepakeisi...

Manyčiau, kad sėkmingai plėtotumėte lavonų utilizavimo verslą tarp savo bendraminčių - gi "nei gelem, nei jokiais ritualais ar apeigom nieko nepakeisi" (ritualai būtent ir yra skirti PAKEITIMUI, jei jau ne velionio būsenos, tai gedinčiojo). Sužinai, kad numirė ir skambini - utilizuoja - ramu. Dokumentus pristato, pasirašot, užmokat. Labai elegantiška - nei raudų, nei bendrų vaišių, nei karsto. Pigu, nėr problemos vesti vaikus, ar nevesti. Visi gyvena laimingi, nes ko nematai, to nėra :)Man už idėją kokių 0,5 proc. pakaks.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sunute: 08 sausio 2013 - 15:47
QUOTE(Sunute @ 2013 01 08, 16:46)
Manyčiau, kad sėkmingai plėtotumėte lavonų utilizavimo verslą tarp savo bendraminčių - gi "nei gelem, nei jokiais ritualais ar apeigom nieko nepakeisi" (ritualai būtent ir yra skirti PAKEITIMUI, jei jau ne velionio būsenos, tai gedinčiojo). Sužinai, kad numirė ir skambini - utilizuoja - ramu. Dokumentus pristato, pasirašot, užmokat. Labai elegantiška - nei raudų, nei bendrų vaišių, nei karsto. Pigu, nėr problemos vesti vaikus, ar nevesti. Visi gyvena laimingi, nes ko nematai, to nėra :)Man už idėją kokių 0,5 proc. pakaks.

PAvelavot, seniai realizuota. Siais laikais yra krematoriumai ir visos panasios paslaugos. mirksiukas.gif
Nieko nera tragiskiau kaip gelem apdetas irantis kunas ir visas tas kvapu samysis, puvancios mesos ir misriu geliu unsure.gif .
Nu jei zmones tiki tik materija-tai suprantama. Tas kunas -visa kas liko is artimo zmogaus, bet kam tada eiti i baznycia "uzpirkineti" misias ir vaidinti, akd tiki dvasia? Nes jei tiki,kad zmogus ne tik mesa ir kaulai, tai turetum suvokti,akd dvasia nuo sito kuno jau atsiskyrus, ten jau ne tas pats zmogus, tik jo likes kunas,kuris dvasiai tarnavo sioje zemeje,siame gyvenime. Ir kaip jus saket utilizuoji, siaip koks skirtumas kaip tai pavadisni ar taip ar taip is kuno neliks nieko viskas susimaisys su zemem, oru ir aplinka galu gale.
Kaip tokios laidotuves,kokios yra dabar gali pagerinti gedinciu bukle?
Cia tipo atsiperki uz sazines priekaistus, brangiu karstu ar brangiom gelem? g.gif
Atsakyti
QUOTE(ada21lt @ 2013 01 09, 19:43)
PAvelavot, seniai realizuota. Siais laikais yra krematoriumai ir visos panasios paslaugos. mirksiukas.gif
Nieko nera tragiskiau kaip gelem apdetas irantis kunas ir visas tas kvapu samysis, puvancios mesos ir misriu geliu unsure.gif .
Nu jei zmones tiki tik materija-tai suprantama. Tas kunas -visa kas liko is artimo zmogaus, bet kam tada eiti i baznycia "uzpirkineti" misias ir vaidinti, akd tiki dvasia? Nes  jei tiki,kad zmogus ne tik mesa ir kaulai, tai turetum suvokti,akd dvasia nuo sito kuno jau atsiskyrus, ten jau ne tas pats zmogus, tik jo likes kunas,kuris dvasiai tarnavo sioje zemeje,siame gyvenime. Ir kaip jus saket utilizuoji, siaip koks skirtumas kaip tai pavadisni ar taip ar taip is kuno neliks nieko viskas susimaisys su zemem, oru ir aplinka galu gale.
Kaip tokios laidotuves,kokios yra dabar gali pagerinti gedinciu bukle?
Cia tipo atsiperki uz sazines priekaistus, brangiu karstu ar brangiom gelem? g.gif

Jau yra ir paslaugos, kuomet sunkiai sergantį paima iš giminių ir toliau priklauso tik nuo pinigų kiekio. Gi koks skirtumas, kad dar ne velionis, gi jau beveik nieko nebesuvokia g.gif klausimas tik kada utilizacija prasidės...
Sėkmės tobulinant jūsų idėjas ir auginant pozityvius, bet nejautrius vaikus...

Kaip jūs nesuprantat, kad mėsos pūvimą reik gyviesiems suvokt (gražiai Š. Bodleras -Charles Baudelaire tame meilę įprasmino smile.gif ). Bėgimas nuo suvokimo turi rimtas pasekmes. Ne tik vaikams.
Man baisu, kai gėda gedėti ir užjausti gedintį, kai visomis pastangomis bandoma sunaikinti mirties baisumą ir baimę, o ne išgyventi. Mūsų visuomenėje nesekmė tampa gėda, liga tampa gėda, nemokėjimu gyventi ir t.t....
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sunute: 10 sausio 2013 - 09:57
QUOTE(ada21lt @ 2013 01 09, 19:43)
Cia tipo atsiperki uz sazines priekaistus, brangiu karstu ar brangiom gelem? g.gif

ar nemanot, kad net Jums per primityviai išmąstėte smile.gif ?
Atsakyti
QUOTE(ada21lt @ 2013 01 05, 15:57)
KAs konkreciai? SArvojiams, kelias dienas budejimas prie to kuno, savigrauza, alpejimai prie karsto, visokiu Kalnu giedojimai ir dar visokios baisos man giesmes,ar dudu orkestrai, o baisiausia tai baliai po to ir dar per laidotuves daznai buna maitinimas ir gerimas, man tai nepriimmtina. BAIsines sumos isleidziamos visokiems krepseliams vainikmas, karstams tom visom vaisem ir moka dazniausiai artimiausieji  doh.gif


Kai taip kalba suaugęs žmogus, jis man juokingas. Aš tokių kalbančių kaip tu sutikau realybėje, pamatai, kad viskas tam, kad paslėpti savo kompleksus-elementarų nemokėjimą elgtis tam tikroje vietoje t.y. laidotuvėse. Taigi geriau pavaryt ant ritualų, kokie jie nepriimtini.
Aš va galvoju, koks tavo reikalas kiek artimieji laiko mirusį, kokia gėlių kaina, sėdi jie per naktį ar ne, daro jie pietus ar ne, kuo tave tai sakykim paliečia, jeigu tu tiesiog ateini (arba neneši), atneši TAVO supratimu tinkančių gėlių, pabūni pusvalandį, pareiški užuojautą ir išeini. net į laidotuves gali neiti, gali tik išlydėti, gali ir išlydėt neiti, juk niekas ir tų gedulingų pietų su šautuvu nevaro valgyt.
Toks jausmas, kad tu nueini ir domiesi kiek dabar parų laikys, budės ar ne, greit sužinai gėlių kainas, salių nuomos kainas, paskui kai pasako kad bus gedulingi pietūs, tu iš vis vos nenualpsti, nes tau nepriimtina. Nesusireikšmink.
Atsakyti