Auksinė taisyklė:
Sportas+suderinta mityba+aktyvus gyvenimo būdas

5 tema
Kvėpavimas:
Deguonis degina riebalus. Jis pernešamas su krauju. Į kūno vietą, kuri įtempta arba suspausta, priteka daugiau kraujo, o su juo - ir deguonies. Taigi galima deginti riebalus konkrečioje vietoje ir kartu ten stiprinti raumenis. Kvėpuojant masažuojami ir vidaus organai, elastingesnis tampa skrandis. Jis kiek susitraukia, todėl mažiau norisi valgyti.
Kvėpavimo pratimais galima išspręsti žarnyno problemas, vidurių kietėjimą.
Ir štai šiek tiek info apie taisyklingą kvepavimą:
Kvėpavimas ir bėgimas
Viena tų sporto rūšių, kuomet profesionalūs sportininkai ir mėgėjai pajunta didelę kvėpavimo svarbą yra bėgimas. Bėgdami sportininkai naudoja ne vieną metodiką, o profesionalai iki galo nesutaria, kaip kvėpuot efektyviausiai.
Visgi, reikėtų išskirti turbūt populiariausią būdą, kuris laikomas kvėpavimo bėgant pagrindu. T.y. bėgdamas žmogus turi įkvėpti per nosį, o iškvėpti per burną. Šio kvėpavimo principas yra maždaug toks įkvepiama, o po trijų žingsnių iškvėpiama.
Visgi kai kurie sportininkai (ypač ilgų distancijų), tokie kaip Ž.Balčiūnaitė mano, kad dėl didesnio degonies kiekio yra efektyvesnis kvėpavimas pro burną kuomet ir įkvepiama ir iškvepiama pro burną. Šio metodo šalininkų manymų, per burna patenka didesnis oro gūsis, kuris labiau aprūpina kūną taip reikiamu deguoniu.
Visgi, reikia pabrėžti, kad mėgėjams, bėgantiems visais metų laikais nėra pats tinkamiausias esant fizinėms apkrovoms kūno temperatūrą pakylą, o kvėpuojant šaltu oru ir nesant pratus, toks kvėpavimas gali užsibaigti geriausiu atveju gerklės, o blogiausiu plaučių uždėgimu.
Kvėpavimas ir jėgos pratimai
Ne mažiau svarbus ir kvėpavimas kai jūs sportuojate sporto salėje ar namuose ir atliekate įvairius pratimus. Tokiu pratimų metu, sportuojantis žmogus turi įkvėpti per nosį ir iškvėpti per burną. Visai kaip bėgant. Tačiau čia įkvėpti reikia tuomet, kai jūs grįžtate į pradinę padetį be apkrovų. Pavyzdžiui, jei jūs stumiate štangą, įkvėpti reikia tuo momentu, kai grifą leidžiate prie krūtinės. Jei darote pritūpimą tuo momentu, kuomet tūpiate. Iškvėpti turėtumet tuomet, kai jūs atliekate jėgos veiksmą stumiate štangą, kylate pritūpime, keliate svorį ir t.t.
Temos sportininkės ir jų eržilai
Špokė Kettler Verso 309
Annushka Kettler Vito xs
Aronija Christopeit CXM 6
Irmulia Kettler Satura M
Gizzy Proteus EEC-1850
Eaglute - Christopeit EL 5
Zanina Hammer 4182SE ELLYPTECH 4000
Dzineee - Christopeit EL8
Premium - Body Sculpture BE6730G
Mo - Hammer Loop XTR
Relax.in.real. Reebok edge
Pastaba: prisijungusių sąrašiukas yra pildomas (savo info siųsti į až)