Įkraunama...
Įkraunama...

Grįžimas į darbą po motinystės atostogų

Sveikos, mamos, noriu konsultacijos. Esu vaiko auginimo atostogose. Antrus metus noriu eiti dirbti. Turiu sukaupusi daug atostogų. Gal teko kam tokioj situacijoj prieš dirbant pirma išeiti atostogų ir tik po to grįžti į darbą??Sekretorė stoja piestu, kad negalima būti ir vaiko auginimo atostogose ir eiti kasmetinių apmokamų atostogų. Bet koks skirtumas ar aš dirbt ateinu ar atostogų? Vis tiek man turi mokėt pinigus. Ir ar grįžtant reikia rašyt kažkokį prašymą kad atšaukt tuos antrus metus į Sodrą? Labai tikiuosi, kad atsiras kam buvo panaši situacija ar bent kas žino tiksliau 4u.gif 4u.gif 4u.gif

Ačiū 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Vandene @ 2014 07 21, 12:16)
Galit ir dabar rašyti

Aciu
Atsakyti
QUOTE(supermamyte9 @ 2014 07 21, 13:30)
Sveikos, mamos, noriu konsultacijos. Esu vaiko auginimo atostogose. Antrus metus noriu eiti dirbti. Turiu sukaupusi daug atostogų. Gal teko kam tokioj situacijoj prieš dirbant pirma išeiti atostogų ir tik po to grįžti į darbą??Sekretorė stoja piestu, kad negalima būti ir vaiko auginimo atostogose ir eiti kasmetinių apmokamų atostogų. Bet koks skirtumas ar aš dirbt ateinu ar atostogų? Vis tiek man turi mokėt pinigus. Ir ar grįžtant reikia rašyt kažkokį prašymą kad atšaukt tuos antrus metus į Sodrą? Labai tikiuosi, kad atsiras kam buvo panaši situacija ar bent kas žino tiksliau 4u.gif  4u.gif  4u.gif

Ačiū 4u.gif

antrais metais grįžus į darbą viskas teka senuoju darbiniu režimu. Turit teise išnaudoti priklausančias atostogas, su VPA darbinės atostogos nekoreliuoja - sekretorė šiuo atveju neteisi. Antrais VPA metais Sodrai visiškai nerūpi, ką jūs veiksit darbe - dirbsit ar atostogausit. Darbo kodekse nėra numatyti apribojimai dėl sukauptų atostogų išnaudojimo. Vienok, pyktis su darbdaviu irgi ne pats geriausias variantas.
Atsakyti
QUOTE(supermamyte9 @ 2014 07 21, 14:30)
Sveikos, mamos, noriu konsultacijos. Esu vaiko auginimo atostogose. Antrus metus noriu eiti dirbti. Turiu sukaupusi daug atostogų. Gal teko kam tokioj situacijoj prieš dirbant pirma išeiti atostogų ir tik po to grįžti į darbą??Sekretorė stoja piestu, kad negalima būti ir vaiko auginimo atostogose ir eiti kasmetinių apmokamų atostogų. Bet koks skirtumas ar aš dirbt ateinu ar atostogų? Vis tiek man turi mokėt pinigus. Ir ar grįžtant reikia rašyt kažkokį prašymą kad atšaukt tuos antrus metus į Sodrą? Labai tikiuosi, kad atsiras kam buvo panaši situacija ar bent kas žino tiksliau 4u.gif  4u.gif  4u.gif

Ačiū 4u.gif

Parašot prašymą darbe,nuokurios datos norit sugrįžti dirbti. Kartu parašot prašymą kad nuo tos ar nuo kurios nors vėlesnės dienos prašote suteikti kasmetines atosogas. Sodrai nieko nerašot, jums ir toliau mokama 40 proc. Pašalpa. Pasibaigus atostogoms tęsiat darbinius santykius. Pašalpą išsodros gausit, kol vaikui sueis dveji.
Atsakyti
QUOTE(gabiiiiiiii @ 2014 05 25, 21:44)
Sveiki, as gal nelabai i tema, bet man toks klausimelis iskilo ir nezinau kur kreiptis. Kaip ir daugelis teveliu, mes esame pasidare, kad antrais metais motinystes ismoka gautu tevelis. Tai klausymas dbar toks: ar eina man stazas kaip dirbancios?
VPA esu pasiemus triems metams. Ar treti metai sedejimo namie irgi ieina i darbini staza ar ne?

Sveiki, aš dar net nepastojusių stadijoj, bet viskuo domiuosi. Klausimas, ką reiškia, ta schema, kad antrais metais išmoką gauna tėtė? Kas tuo yra išlošiama?
Atsakyti
QUOTE(Gorada @ 2014 07 31, 15:21)
Sveiki, aš dar net nepastojusių stadijoj, bet viskuo domiuosi. Klausimas, ką reiškia, ta schema, kad antrais metais išmoką gauna tėtė? Kas tuo yra išlošiama?


Išlošiama tuomet, jei tėvelio alga didesnė, tuomet ir išmoka bus didesnė smile.gif
Atsakyti
Laba diena. Pirmadieni jau laikas i darba po 3 metu vaiko auginimo atostogu. Ir nezinau ka rasiu grizusi, ar paciai lieps iseiti, ar busiu atleista, ar su iesitine ar be jos. Kada reiketu kreiptis i DB, ar ta pacia diena, ar galima veliau? aciu
Atsakyti
Sveikos mamytes, reikia patarimo ka daryti, esme tokia kad bunant VPA 2m, mano darboviete uzsidaro, nebankrutavo tiesiog musu miesto filiala uzdare, apie tai nei rastiskai nei kaip nebuvau ispeta suzinojau is koleges kai jau viska uzdare, visus atleido visi rases savo noru, o as taip ir likau tarp zemes ir dangaus, tarsi darbovietes nebera o as skaitausi dirbanti, arteja diena grizti i darba ir mastau o ka man dabar daryti, ar as atleista tik to nezinau, ar man kazkur reikia atsileisti, ar man priklauso kazkas is imones, nes dar nera vaikui 3m, jokio ispejimo kad netenku darbovietes negavau, valdzia nauja zinau, esme galiu nebent tik internete pamatyti kito miesto filialo administratores numeri ir nieko daugiau gal galit patarti ka ir kaip dabar daryti, juk negaliu paskambinus pasakyti kad noriu grizti i darba, nes nera kur grizti, nors realiai as to nezinau nes jokio ispejimo nesulaukiau g.gif
Atsakyti
QUOTE(afi @ 2014 08 20, 17:29)
Sveikos mamytes, reikia patarimo ka daryti, esme tokia kad bunant VPA 2m, mano darboviete uzsidaro, nebankrutavo tiesiog musu miesto filiala uzdare, apie tai nei rastiskai nei kaip nebuvau ispeta suzinojau is koleges kai jau viska uzdare, visus atleido visi rases savo noru, o as taip ir likau tarp zemes ir dangaus, tarsi darbovietes nebera o as skaitausi dirbanti, arteja diena grizti i darba ir mastau o ka man dabar daryti, ar as atleista tik to nezinau, ar man kazkur reikia atsileisti, ar man priklauso kazkas is imones, nes dar nera vaikui 3m, jokio ispejimo kad netenku darbovietes negavau, valdzia nauja zinau, esme galiu nebent tik internete pamatyti kito miesto filialo administratores numeri ir nieko daugiau gal galit patarti ka ir kaip dabar daryti, juk negaliu paskambinus pasakyti kad noriu grizti i darba, nes nera kur grizti, nors realiai as to nezinau nes jokio ispejimo nesulaukiau g.gif

O kodel negalit. Galit. Ir privalot grizti kai baigiasi parasytos vpa. Jei negrisit, gali uz pravaikstas atleist. Skambinkit i centrini ofisa ir klauskit, kur jums atvaziuot. Lai masto ir siulo.
uzdarinejo filiala, o visi savo noru isejo? Siaubas blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Vandene @ 2014 08 21, 01:54)
O kodel negalit. Galit. Ir privalot grizti kai baigiasi parasytos vpa. Jei negrisit, gali uz pravaikstas atleist. Skambinkit i centrini ofisa ir klauskit, kur jums atvaziuot. Lai masto ir siulo.
uzdarinejo filiala, o visi savo noru isejo? Siaubas blink.gif


aha jie ten gerai sumaklino, tariamai musu filialui pakeite vadovus ale imone pardave, pakeite pardavima ir po poros mensiu uzdare, o priverte kazkaip kad pasirasytu savo noru nezinau kaip bet zinau kad visi taip isejo, bet zinau kad manes i ta nauja imone neperkele kiek kalbejau su drauge, nors jie visaip bande issikvisti i darba visam tam reikalui verdant ir alga didesne, ir kabineta didesni, bet man visa laime nebuvo kr vaiko palikti lotuliukas.gif ir as likau senojoje kurios neber musu mieste doh.gif o jei man jie lieps tai atvaziuok i Vilniu dirbt o as siauliuose, tai ka tada daryti kibo vazyneti?
Atsakyti
QUOTE(afi @ 2014 08 22, 06:45)
aha jie ten gerai sumaklino, tariamai musu filialui pakeite vadovus ale imone pardave, pakeite pardavima ir po poros mensiu uzdare, o priverte kazkaip kad pasirasytu savo noru nezinau kaip bet zinau kad visi taip isejo, bet zinau kad manes i ta nauja imone neperkele kiek kalbejau su drauge, nors jie visaip bande issikvisti i darba visam tam reikalui verdant ir alga didesne, ir kabineta didesni, bet man visa laime nebuvo kr vaiko palikti lotuliukas.gif  ir as likau senojoje kurios neber musu mieste doh.gif  o jei man jie lieps tai atvaziuok i Vilniu dirbt o as siauliuose, tai ka tada daryti kibo vazyneti?

o sutartis buvo sudaryta su filialu ar su centriniu ofisu? Jei su filialu, tuomet viskas ko galite tikėtis - išeitinė išmoka, likvidavus darbdavį nebėra kam vykdyti darbo sutarties iš darbdavio pusės (180,4 punktas). Jei darbo sutartis sudaryta su centriniu ofisu, jums gali pasiūlyti darbo vietą Vilniuje ar kokiame kitame regione, tačiau be abejo, tai būtų neracionalu ir tam reikėtų jūsų sutikimo, nes be sutikimo darbdavys turėtų sumokėti išlaidass numatytas 221 straipsnyje.
Atsakyti
QUOTE(afi @ 2014 08 22, 07:45)
aha jie ten gerai sumaklino, tariamai musu filialui pakeite vadovus ale imone pardave, pakeite pardavima ir po poros mensiu uzdare, o priverte kazkaip kad pasirasytu savo noru nezinau kaip bet zinau kad visi taip isejo, bet zinau kad manes i ta nauja imone neperkele kiek kalbejau su drauge, nors jie visaip bande issikvisti i darba visam tam reikalui verdant ir alga didesne, ir kabineta didesni, bet man visa laime nebuvo kr vaiko palikti lotuliukas.gif  ir as likau senojoje kurios neber musu mieste doh.gif  o jei man jie lieps tai atvaziuok i Vilniu dirbt o as siauliuose, tai ka tada daryti kibo vazyneti?



QUOTE(Keilada @ 2014 08 22, 16:10)
o sutartis buvo sudaryta su filialu ar su centriniu ofisu? Jei su filialu, tuomet viskas ko galite tikėtis - išeitinė išmoka, likvidavus darbdavį nebėra kam vykdyti darbo sutarties iš darbdavio pusės (180,4 punktas). Jei darbo sutartis sudaryta su centriniu ofisu, jums gali pasiūlyti darbo vietą Vilniuje ar kokiame kitame regione, tačiau be abejo, tai būtų neracionalu ir tam reikėtų jūsų sutikimo, nes be sutikimo darbdavys turėtų sumokėti išlaidass numatytas 221 straipsnyje.

Ne taip paprasta. Jei filialasbuvo juridinis asmuo, tai taip, atleidimas likvidqvus darbdavi. Jeigu paprastas padalinys,tai imone darbdavys egzistuoja kr turi kazka siulyti adekvataus turimam issilavinimui ir kompetencijai. Yra teismine praktika del panasios situacijos,kai uzdare viesbuti klaipedoj ir direktorei grizus is vpa pasiule vazinetk i vilniu. Ji nesutikom atleido,ji padave i teisma. MN rodos laimejo. Kaip tai panaudoti ir kas yra konkrecioje sutartyje reiketu konsultuotis su advokatu.
Atsakyti