Įkraunama...
Įkraunama...

Grįžimas į darbą po motinystės atostogų

Sveikos mamytes,
paprotinkit jus ir mane smile.gif

1. Ar pratesus vaiko prieziuros atostogas iki 3 metu ar galiu dirbti pagal darbo sutarti?
2. Jeigu iskart suejus 2 metukams neprasitesiau, ar galiu tai padaryti veliau?
3. Jeigu ketvirtais metais susilaukciau vaikelio, kaip skaiciuotu pasalpos dydi? ar ankstesnis skaiciavimas tiktu (t.y. tiek kiek gaudavau su pirmu vaiku), ar naujai imtu vidurki?


is anksto dekoju uz atsakymus smile.gif
Atsakyti
QUOTE(ladybird4 @ 2014 09 13, 21:28)
Sveikos mamytes,
paprotinkit  jus ir mane smile.gif

1. Ar pratesus vaiko prieziuros atostogas iki 3 metu ar galiu dirbti pagal darbo sutarti?
2. Jeigu iskart suejus 2 metukams neprasitesiau, ar galiu tai padaryti veliau?
3. Jeigu ketvirtais metais susilaukciau vaikelio, kaip skaiciuotu pasalpos dydi? ar ankstesnis skaiciavimas tiktu (t.y. tiek kiek gaudavau su pirmu vaiku), ar naujai imtu vidurki?


is anksto dekoju uz atsakymus smile.gif


1. Galite
2. Dėl šito abejoju..
3. Skaičiuos pagal naują. Skaičiuoja pagal seną (galite pasirinkti seną ar naują), jei prieš tai gimusiam vaikui dar nesukako 3m.
Atsakyti
QUOTE(ladybird4 @ 2014 09 13, 22:28)
Sveikos mamytes,
paprotinkit  jus ir mane smile.gif

1. Ar pratesus vaiko prieziuros atostogas iki 3 metu ar galiu dirbti pagal darbo sutarti?
2. Jeigu iskart suejus 2 metukams neprasitesiau, ar galiu tai padaryti veliau?
3. Jeigu ketvirtais metais susilaukciau vaikelio, kaip skaiciuotu pasalpos dydi? ar ankstesnis skaiciavimas tiktu (t.y. tiek kiek gaudavau su pirmu vaiku), ar naujai imtu vidurki?


is anksto dekoju uz atsakymus smile.gif

2-galite.
Atsakyti
QUOTE(ladybird4 @ 2014 09 13, 22:28)
Sveikos mamytes,
paprotinkit  jus ir mane smile.gif

1. Ar pratesus vaiko prieziuros atostogas iki 3 metu ar galiu dirbti pagal darbo sutarti?
2. Jeigu iskart suejus 2 metukams neprasitesiau, ar galiu tai padaryti veliau?
3. Jeigu ketvirtais metais susilaukciau vaikelio, kaip skaiciuotu pasalpos dydi? ar ankstesnis skaiciavimas tiktu (t.y. tiek kiek gaudavau su pirmu vaiku), ar naujai imtu vidurki?


is anksto dekoju uz atsakymus smile.gif


Visus trejus metus galite vaikščioti pirmyn ir atgal į ir iš VPA (klausimas tik kaip į tai reaguotų darbdavys). Jeigu nutraukusi VPA (ar joms pasibaigus, kai vaikui sueina 3) per 12 mėn. išeisite į NGA ir atitinkamai per 12 iš kurių skaičuojasi VPA, gausite pinigėlius pagal prieš tai buvusį skaičiavimą. Turi būtinai papulti į skaičiavimui imamus mėnesius bent viena dieną prieš tai buvusių VPA, o ūs pildydama prašymą sodroje turite būtinai pažymėti varnelę , kad skaičiuotų iš palankesnio periodo
Atsakyti
Ačiū visoms atsakiusioms!!!
Darbdavys žiūri į tai kuo puikiausiai, nes be normalių žmogiškųjų santykių (kuo labai džiaugiuosi), darbo sutarty turiu nepilną darbo dieną, kas irgi neturėtų kliudyti būti dar papildomai ir VPA.

Aišku šeimos pagausėjimas yra tik planai, kaip pavyks ar nepavyks čia jau bus nulemta iš viršaus, tik įdomu kaip vyksta pats tas pašalpos (nors man labai nepatinka šis žodis šiam traktavimui) dydis. Anksčiau buvo imamas metinis DU vidurkis. O kaip suprasti skaičiuotų pagal seną, tik "Turi būtinai papulti į skaičiavimui imamus mėnesius bent viena dieną prieš tai buvusių VPA"? Treti metai, kurių metu negaunu nieko iš Sodros, įeina į tai?


QUOTE(Vandene @ 2014 09 14, 16:11)
Visus trejus metus galite vaikščioti pirmyn ir atgal į ir iš VPA (klausimas tik kaip į tai reaguotų darbdavys). Jeigu nutraukusi VPA (ar joms pasibaigus, kai vaikui sueina 3) per 12 mėn. išeisite į NGA ir atitinkamai per 12 iš kurių skaičuojasi VPA, gausite pinigėlius pagal prieš tai buvusį skaičiavimą. Turi būtinai papulti į skaičiavimui imamus mėnesius bent viena dieną prieš tai buvusių VPA, o ūs pildydama prašymą sodroje turite būtinai pažymėti varnelę , kad skaičiuotų iš palankesnio periodo
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ladybird4: 14 rugsėjo 2014 - 21:02
QUOTE(ladybird4 @ 2014 09 14, 21:01)
Ačiū visoms atsakiusioms!!!
Darbdavys žiūri į tai kuo puikiausiai, nes be normalių žmogiškųjų santykių (kuo labai džiaugiuosi), darbo sutarty turiu nepilną darbo dieną, kas irgi neturėtų kliudyti būti dar papildomai ir VPA.

Aišku šeimos pagausėjimas yra tik planai, kaip pavyks ar nepavyks čia jau bus nulemta iš viršaus, tik įdomu kaip vyksta pats tas pašalpos (nors man labai nepatinka šis žodis šiam traktavimui) dydis. Anksčiau buvo imamas metinis DU vidurkis. O kaip suprasti skaičiuotų pagal seną, tik "Turi būtinai papulti į skaičiavimui imamus mėnesius bent viena dieną prieš tai buvusių VPA"? Treti metai, kurių metu negaunu nieko iš Sodros, įeina į tai?


Taip, įeina treti metai wink.gif, nesvarbu kad pašalpa buvo 0 tada.
Atsakyti
dabar jau aiškiau, jūsų dėka wink.gif
ir manau paskutinis klausimas - kadangi galima turėti darbo sutartis, rašyti prašymus ar informuoti darbe man nereikia, kad prasitęsiu dar 3 metams? smile.gif


QUOTE(priklausomybe @ 2014 09 15, 08:36)
Taip, įeina treti metai wink.gif, nesvarbu kad pašalpa buvo 0 tada.

Atsakyti
QUOTE(ladybird4 @ 2014 09 15, 09:57)
dabar jau aiškiau, jūsų dėka wink.gif
ir manau paskutinis klausimas - kadangi galima turėti darbo sutartis, rašyti prašymus ar informuoti darbe man nereikia, kad prasitęsiu dar 3 metams? smile.gif


Truputėlį neaišku - ar jūs ketinate dirbti tam pačiam darbe, kuriame esate VPA? Jeigu jūs dabar esate paprašiusi suteikti VPA iki dvejų metų pas darbdavį ir užpildžiusi sodroj prašymą gauti pašalpą dvejus metus (tai du skirtingi dalykai, atskirai ir tvarkomi), tai pašalpą gausite, kol vaikui sueis dveji, nepaisant to, ar būsite VPA, ar jas nutrauksite. Jeigu vaikui dar nesuėjo dveji, gaunate pašalpą ir nusprendžiate grįžti į darbą, rašote darbdaviui, kad prašote nutraukti VPA (nes jos kiek suprantu parašytos iki dvejų), jeigu jam sueina dveji, o jūs į darbą grįžti nenorite, rašote darbdaviui prašymą pratęsti VPA dar metams (ar kiek jau ten noras yra). Jeigu jūs grįšite dirbti pagal tą pačią darbo sutartį, vadinasi VPA nutruks. Tokiu atveju darbdavys informuos Sodra, kad VPA nutrauktos. Va nuo tos dienos per 12 mėn. turite išeiti sekančių VPA (vadinasi sekantis vaikas turi gimti maždaug per 10 mėnesių nuo tos dienos), kad jums būtų galimybė rinktis palankesnį skaičiavimo periodą.
Jeigu jūs norit ir dirbti, ir gauti pašalpą, bet ir turėti galimybę rinktis palankesnį skaičiavimą, tuomet turite dvi galimybes:
1.sudarote naują darbo sutartį (ko gero su tuo pačiu darbdaviu to padaryti nepavyks, jūs ten jau dirbate ir jam sodrai parodyti, kad įdarbino jus naujai nepavyks, nes jis gali sudaryti tik papildomas sutartis su jumis, vadinasi sodra matys ir VPA ir išmokas toje pačioje darbovietėje, nežinau, ar tai suderinama, reikėtų tikslintis), senojoje darbovietėje liekat VPA;
2. grįžtat dirbti ir vėl pasiimat VPA likus kažkiek nedaug laiko (pvz. mėnesiui) iki vaiko trečio gimtadienio (šito nebandžiau, gal yra bandžiusių ir pakomentuos).
Atsakyti
Niu va pasiskambinau i darboviete administratorei nes direktores tel nebeturiu, pasakiau noriu grizti, kad negavau jokio ispejimo kad mano darbo vietos nera musu miesteir sakau ka man daryti ir kur grizti? o ta tai mes esame vilniuje ar sutiktumet dirbti pas mus nes kita vadove iseina blink.gif sakau o jus sutinkate apmoketi visas mano islaidas susijusias su kelionemis kraustymusi ir visu kita? sako tuoj mes pasitarsim su direktore blink.gif o numerio man nedave doh.gif zodziu speju nieko gero nelaukia manes schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(afi @ 2014 09 15, 09:12)
Niu va pasiskambinau i darboviete administratorei nes direktores tel nebeturiu, pasakiau noriu grizti, kad negavau jokio ispejimo kad mano darbo vietos nera musu miesteir sakau ka man daryti ir kur grizti? o ta tai mes esame vilniuje ar sutiktumet dirbti pas mus nes kita vadove iseina blink.gif  sakau o jus sutinkate apmoketi visas mano islaidas susijusias su kelionemis kraustymusi ir visu kita? sako tuoj mes pasitarsim su direktore blink.gif  o numerio man nedave doh.gif  zodziu speju nieko gero nelaukia manes schmoll.gif

nenukabinkit nosies, darbo ar taip ar taip toje firmoje nebebus - filialas panaikintas. Dabar Jūs jau nieko neprarandate. Laikykite poziciją ir nesinervinkite.
Atsakyti
QUOTE(afi @ 2014 09 15, 10:12)
Niu va pasiskambinau i darboviete administratorei nes direktores tel nebeturiu, pasakiau noriu grizti, kad negavau jokio ispejimo kad mano darbo vietos nera musu miesteir sakau ka man daryti ir kur grizti? o ta tai mes esame vilniuje ar sutiktumet dirbti pas mus nes kita vadove iseina blink.gif  sakau o jus sutinkate apmoketi visas mano islaidas susijusias su kelionemis kraustymusi ir visu kita? sako tuoj mes pasitarsim su direktore blink.gif  o numerio man nedave doh.gif  zodziu speju nieko gero nelaukia manes schmoll.gif

Kodėl nieko gero - išeitinė laukia mirksiukas.gif Tik nepasiduokit ir jokių pokalbių už gryną pinigą nepriimkit, visko prašykit tik raštu, raštu ir atsakinėkit, pasitarus su advokatu.
Atsakyti
QUOTE(Vandene @ 2014 09 15, 09:11)
2. grįžtat dirbti ir vėl pasiimat VPA likus kažkiek nedaug laiko (pvz. mėnesiui) iki vaiko trečio gimtadienio (šito nebandžiau, gal yra bandžiusių ir pakomentuos).


Yra yra bandžiusių, viskas ok smile.gif
Atsakyti