Kas turit medines grindis, ar joms nieko nesidaro?
Pas mus azuolo dvisluoksnes lentos, tai kur sildomos grindys pasitrauke, pasilankste, paskilinejo net kaikur , o miegamajam nesildomos grindys, tai viskas ok.
Zinai, as dar pagalvojau, kad gal jus pirma sezona sildydami is karto labai uzkelet temperatura? Kazkaip sildomom grindim yra normos, kad pajungus sildyma negalima kelt temperaturos kas diena, rodos, daugiau kaip po 5 laipsnius
Nes jei dvisluoksnes parketlentes, tai gi jos skaitomos pacios tinkamiausios sildymui. Nors... as visgi nelbai tuo tikiu. Kai saltis spaudzia virs 30 laipsniu, termofikatas tikrai labai karstas ir...
Cia su slaitiniais stogais tai grynkaip pas mus gal skandinavai megsta, bet ir klasikiniam interjere beveik visur langu apvadai kiek pastebejau. Skandinavu interjeruose man per mazai jaukumo, silumos.
o man mintis su lango apvadais visai normaliai atrodo, tik zinoma reik kruopsciai apgalvoti kaip isspresti kampukus ties palange ir pacios lango angos nepalikti tuscios, t.y. uzdengti ir ta pagilejima iki lango, plius grazios uzuolaidos ir butu tikrai jaukiau, nei plika siena. Papildyta:
QUOTE(Rytine Kava 10 @ 2012 02 09, 17:19)
Kas turit medines grindis, ar joms nieko nesidaro?
Pas mus azuolo dvisluoksnes lentos, tai kur sildomos grindys pasitrauke, pasilankste, paskilinejo net kaikur , o miegamajam nesildomos grindys, tai viskas ok.
taip, medines grindys taip daro - jos vaiksto nuo dregmes pokyciu ir nuo temperaturu pokycio ir taip bus kasmet - prasides sildymo sezonas jos keliaus i viena puse pasibeigs sildymo sezonas jos gris atgal. pas Jus gal istisines storos lentos?
Kai kuriems žmonėms šilta ir jauki raudonų sienų biblioteka ar kambarys su židiniu ideali susibūrimų vieta. Kiti raudonos spalvos intensyvumą iškeistų į šviesesnį toną. Šiems rožinė spalva turi tą patį tonizuojantį poveikį.
Gintaro, persiko ar koralų spalva valgomojo zonoje kelia apetitą ir pagyvina pokalbius; citrinos, jazmino ir auksinio atspalvio geltona spalva sužadina kūrybines galias studijose ir darbo kambariuose.
Raminančios spalvos mėlyna, žalia ir violetinė vėsina ir atgaivina pavargusį protą. Pasirinkite jas poilsio kambariams.
Šviesiai melsva ar žalsva spalva itin tinka svetainei, miegamajam ar skaitymo kambariui. Žalia leidžia susiliesti su gamta, gaivindama mus darbo kambaryje, bendrame šeimos kambaryje ar vonioje. Tamsiai žalia labai dera bibliotekoje, miegamajame ar svetainėje. Tačiau citrinos ar papūgos žalsvumas aktyvuoja ir budina.
Mėlyna ir violetinė nuteikia meditacijai. Žydra ir ledo melsvumo spalva vėsina kambarį ir suteikia jam ramybės. Ryškiai mėlyna skatina atsakingumą ir pasitenkinimą. Šviesi melsvai violetinė pažadina svajones.
Neutralios spalvos ruda, smėlio, pilka, balta. Jos puikiai tinka neutralioms namų teritorijoms, kaip virtuvė, vonia, sujungia bendras erdves. Jos nei aktyvina, nei ramina jos sujungia ir suderina skirtingas spalvas. Balta sukelia atviros erdvės įspūdį, išlaisvina. Ji kvieste kviečia kitas spalvas į kambarį, jas įrėmina ir parodo kuo palankiausioje šviesoje.
Aktyvinančios spalvos, kaip geltona, oranžinė ir raudona, skatina judėti į priekį, sušildo ir pralinksmina, įkvepia pokalbiams. Raudona įžiebia emocijas.
Jei šios ekstravertiškos spalvos jums patinka, naudokite jas aktyviausiame namų kambaryje. Prieškambariams ir koridoriui tinka rubino, avietinė ar plytų raudonumo spalva. Net žmonėms, kurie negali ilsėtis tarp ryškių spalvų, visai patinka pasinerti į raudonos spalvos pliūpsnį praeinant koridoriumi.
Pakeitę sienų spalvą, pajusite, kaip pasikeis kambario nuotaika. Spalva veikia visą erdvę, taip pat baldus, audinius ir akcentus.
Šiltos spalvos
Saulėti raudonos, geltonos ir oranžinės atspalviai kviečia į kambarį, jie linksmi, šilti ir intymūs. Šiltos spalvos mažus kambarius paverčia dar mažesniais, o didelius jaukesniais.
Vėsios spalvos
Pastebėkite, kaip perėjimas nuo šiltos koralų spalvos prie vėsios žalios pakeičia gyvenamojo kambario vaizdą, kaip spalva, rodos, pakeičia kambario temperatūrą.
Gamtos šviežumas, pavasariniai mėlynos, žalios ir violetinės spalvos tonai ramina ir vėsina. Šie ramūs tonai taipogi optiškai didina kambario erdvę. Kadangi dėl jų kambarys atrodo vėsesnis, protinga juos naudoti saulėtame kambaryje.
Spalvų ratas
Dirbant daugiau nei su dvejomis spalvomis, tonus reikia pasirinkti itin kruopščiai. Pagalvokite, kaip derės spalvos. Esti paprastas būdas nustatyti, ar spalvos atrodys harmoningai. Suraskite spalvą spalvų rate, tuomet apibrėžkite, kuriai iš nurodytų toliau kategorijų jos tinka, ir tuomet atitinkamai ją derinkite.
Papildančiosios spalvos opozicinės, pavyzdžiui, violetinė ir geltona, raudona ir žalia. Jų kombinacijose visuomet bus šiltas ir vėsus tonas, kontrastuojantis vienas su kitu. Geriausia leisti vienam iš stipriųjų tonų dominuoti. Pradėkite pasirinkdami mėgstamą spalvą kaip pagrindinę, tuomet tiesiai priešais ją kitoje spalvų rato pusėje ieškokite kitos spalvos. Galite pasirinkti netgi dvi opozicines spalvas.
Analogiškos spalvos yra kaimyninės, pavyzdžiui, žalia, geltona ir oranžinė. Tokius derinius galite sukurti iš bet kurio spalvų rato taško. Spalvos, kurias pasirenkate, nebūtinai turi būti griežtai tik šiltos ar vėsios. Pasirinkite mėgstamą spalvą kaip pagrindinę, tuomet pasižiūrėkite, kokios spalvos yra abiejose jos pusėse.
Patinka abi spalvos? Pasirinkite. Jei patinka tik viena, pasirinkite ją, o kitą naudokite kaip trečią galimybę.
Geriausia analogiškų spalvų metodą taikyti naudojantis trimis ar daugiau spalvų. Tačiau ir nepersistenkite nenaudokite daugiau nei pusės spalvų rato tonų.
Spalvų pritaikymas
Spalvos, kaip ir žmonės, įtakojamos to, kas aplinkui. Vienos spalvos gali daryti įtaką kitoms. Daugumoje spalvų kortelių vienos spalvos šeima išdėstyta pagal gradaciją, kai tik menki skirtumai skiria pustonius. Namuose taip nebus. Jei kambarį planuojate dažyti papildančiomis spalvomis, kiekviena jų atrodys intensyvesnė nei parodyta su susijusiomis spalvomis.
Kad susidarytumėte geresnį įspūdį apie tai, koks bus tikrasis tonas, nukirpkite spalvos kortelės baltas vietas, tuomet pasitikrinkite savo pasirinkimą gretindami su spalvomis, kurios bus naudojamos jūsų namuose.
Mažo dydžio spalvos kortelė taipogi neleidžia įsivaizduoti, kaip atrodys spalva ant didžiulės sienos. Kas patinka kortelėje, sienoje gali atrodyti kur kas intensyviau. Kad aiškiau suvoktumėte, kaip iš tikro atrodys jūsų spalvos, išmėginkite šį didžiai mokslišką metodą. Atskirkite aplinkines kortelės dalis pirštais, laikykite ją prieš sieną ir prisimerkite. Jei norisi ryškesnės spalvos, pasirinkite vienu ar dviem atspalviais šviesesnį toną, kadangi tamsios spalvos dideliame plote atrodo dar tamsesnės. Kitas būdas sumažinti spalvos intensyvumą pasirinkti šiek tiek pilkšvesnę tono versiją. Kita vertus, blanki neutrali spalva gali atrodyti išblukusi, ypač saulėtuose kambariuose paryškinkite spalvą atspalviu ar dviem.
Svarbu atkreipti dėmesį į džiūvimą. Paprastai dažai nudžiūva tamsesniu atspalviu. Kad būtumėte 99 procentais tikslūs, išbandykite dažus ant nesugeriančio balto popieriaus ir leiskite jiems nudžiūti. Blizgesys taip pat pakeičia spalvą. Matinė spalvos versija skiriasi nuo žvilgančios. Kuo labiau spindi spalva, tuo šviesesnė ji atrodo.
Spalvą keičia ir tekstūra. Lygūs paviršiai atspindi šviesą, o nelygi siena atrodys tamsesnė.
Monochromatinės spalvos
Monochromatinių (vienos spalvos) spalvų plane tik vienas tonas, kartojamas vėl ir vėl. Tai saugiausias ir subtiliausias dekoravimas: erdvė tampa vizualiai darni. Nors spalva kartojasi, erdvė netampa nuobodi dėl paviršių bei tekstūrų įvairovės.
Maišytos spalvos
Kad vienos spalvos planui suteiktumėte gilumo, įtraukite atspalvius ir tonus, kurie yra šviesesnė ar tamsesnė tos pat spalvos išraiška. Arba paieškokite gretimo atspalvio spalvų rate. Tai reiškia, kad iš monochromatinio plano pereisite į analogiškų spalvų paletę. Tai įgyvendinti šiek tiek sunkiau nei monochromatiniame variante, tačiau rezultatas viską atperka kambarys gyvesnis ir žaismingesnis.
Balansas
Jei dažysite sienas dviem kontrastingomis spalvomis, galite gauti stulbinamą efektą. Būkite tikri, kad vizualiai subalansavote du atspalvius tarpusavyje ir su baldais.
Vienas pagrindinių dizaino principų balansas. Kai jo laikomasi, balansas sukuria ramybės ir jaukumo jausmą. Jo negalima nusipirkti, tačiau lengva gauti, jei tik įsiklausysite, ką jums sako jūsų kambario spalvos
Cia su slaitiniais stogais tai grynkaip pas mus gal skandinavai megsta, bet ir klasikiniam interjere beveik visur langu apvadai kiek pastebejau. Skandinavu interjeruose man per mazai jaukumo, silumos.
o man mintis su lango apvadais visai normaliai atrodo, tik zinoma reik kruopsciai apgalvoti kaip isspresti kampukus ties palange ir pacios lango angos nepalikti tuscios, t.y. uzdengti ir ta pagilejima iki lango, plius grazios uzuolaidos ir butu tikrai jaukiau, nei plika siena. Papildyta:
taip, medines grindys taip daro - jos vaiksto nuo dregmes pokyciu ir nuo temperaturu pokycio ir taip bus kasmet - prasides sildymo sezonas jos keliaus i viena puse pasibeigs sildymo sezonas jos gris atgal. pas Jus gal istisines storos lentos?
O ar būtų galima įsiterpt į jūsų diskusijas apie grindis sakykit kaunietės kokios pas jus rankenos klasikinėse duryse ir kur būtų galima pasižiūrėt ir pačiupinėt nemažą asortimentą klasikinių rankenų vidinėms durims?
pas mus irgi yra apvadas ir slaitinis stogas.
p.s. bet jei kas leistu atsukti laika atgal, ne uz ka nedarytume iki zemes.
va cia viena didziausiu musu klaidu .
kodėl? Mano visi iki žemės ir durys stiklinės. Aišku dar jame negyvenau,gal ir po metų turėsiu ką pasakyt. Kada buvo lauke -25 pas mus be šildymo name buvo -5,tai įvertino kaip labai gerą varžą, kad ir ne ką tame suprantu,bet matyt gerai
Kai siena yra medine (lentutes, rastai), tada kitos iseities nera, kaip aplink langa daryti apvadus, pvz. pas daffni, bet tas viskas yra vienoje plokstumoje ir vienas kitam ne trukdo, o papildo.
Cia pavyzdziui pasirinktas atitinkamas stilius - mediniai langai, mediniai lango angokrasciai, o visur kitur tinkas. Visai klasikiniai variantai:
O sitoje foto (jeigu cia langas iremintas), tai be to remo siena atrodytu ir erdvesne, ir vientisesne: Juo labiau, kad ant tu lango remu uzkabintas dar ir karnizas, ir uzuolaidos... ir ka tai duoda? Jau ir taip medines lubos optiskai zemina kambari, tai dar ir ant lango papildoma horizontali linija uzdeta. Suprantu, jei i lango angos vidu butu istatyti kokie roletai, markizes... tada gal ir graziau atrodytu, kai langas iremintas ir ne toks plikas. Bet kaip jau sakiau, tada turetu buti ir angokrasciai ireminti.
Gerai, jei zmones randa loginiu paaiskinimu savo sprendimams, bet jeigu ne, tai kam tada taip daryti ...