Įkraunama...
Įkraunama...

Reikalingas teisinis patarimas

Aciu, Vikosiuk, nezinojau 4u.gif Bet kam tada tokia tema SM uzvesta? Aisku, kad cia raso tie, kurie dar nepriejo tos kondicijos, kad is tikruju kreiptusi i "tikra" jurista biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(vikosiuks @ 2012 02 13, 22:16)
pirmine teisine pagalba (konsultacija rupimais klausimais) kiekvienoje savivaldybeje yra nemokama, einate i savivaldybe pas ten dirbanti jurista ir rastu uzklausiate jusu dominanciu klausimu, o jis jau jus pakonsultuos visais rupimais klausimais ir nukreips teisinga linkme.

Na ne visais atvejais zmones ja gali gauti. Taip, jie gali kreiptis i savivaldybe, bet ji gali buti paprasciausiai jiems nesuteikta.

Valstybes garantuojama teisine pagalba gali buti pirmine ir antrine.

Pirminė teisinė pagalba – įstatymo nustatyta tvarka teikiama teisinė informacija, teisinės konsultacijos ir dokumentų, skirtų valstybės ir savivaldybių institucijoms, išskyrus procesinius dokumentus, rengimas. Be to, ši teisinė pagalba apima patarimus dėl ginčo sprendimo ne teismo tvarka, veiksmus dėl taikaus ginčo išsprendimo ir taikos sutarties parengimą. Pirminė teisinė pagalba neapima mokesčių administratoriui teikiamų deklaracijų pildymo.

Antrinė teisinė pagalba – dokumentų rengimas, gynyba ir atstovavimas bylose, įskaitant vykdymo procesą, atstovavimas išankstinio ginčo sprendimo ne teisme atveju, jeigu tokią tvarką nustato įstatymai ar teismo sprendimas. Be to, ši teisinė pagalba apima bylinėjimosi išlaidų bylose, išnagrinėtose civilinio proceso tvarka, su bylos nagrinėjimu administracinio proceso tvarka susijusių išlaidų ir su baudžiamojoje byloje pareikšto civilinio ieškinio nagrinėjimu susijusių išlaidų atlyginimą.

Norint gauti pirminę teisinę pagalbą, neprivaloma deklaruoti savo pajamų ir turto. Tereikia kreiptis į savivaldybės vykdomąją instituciją pagal savo deklaruotą gyvenamąją vietą.

Antrinę teisinę pagalbą asmenys gauna tik tuomet, jei jų turtas ir metinės pajamos neviršija Vyriausybės nustatytų turto ir pajamų lygių teisinei pagalbai gauti pagal Lietuvos Respublikos valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatymą.
Papildyta:
QUOTE(ieglius @ 2012 02 11, 14:28)
Laba diena, kaip suprantu čia galima kreiptis teisiniais klausimais ir sulaukti pagalbos  ax.gif  Situacija tokia: aš ir mano du mažamečiai vaikai eseme deklaravę savo gyvenamąją vietą mano tėvo sodyboje. Žiemos metu laikinai dėdė leido pagyventi savo bute, šiltuoju sezonu gyvename sodyboje, na ir tvarkomės po truputį pagal išgales, su mintim galutinai ten persikraustyti - remontą šiokį tokį pasidarem, vandenį pravedėm ir pan., dar reikia normalią šildymo sistemą įsirengti. Na bet čia ne esmė.

Esmė tame, kad mano tėvas užsimanė tą sodybą parduoti. Ar jis gali tai padaryti be mano sutikimo ir iškeldinti mane besilaukiančią ir su dviem nė penkerių neturinčiais pypliais? Mes kitos gyvenamosios vietos neturime, jokio nekilnojamo turto taip pat, dėdė priėmė laikinai. Mano vyras registruotas savo mamos bute, Vilniuje, šiuo metu uždarbiauja užsienyje.

Būčiau labai dėkinga, jei kas galėtų patarti..  4u.gif

kadangi tai yra jusu tevo asmenine nuosavybe, jis paprasciausiai jus isdeklaraves gali ja parduoti. Jei tai butu jusu asmenine nuosavybe, tada butu reikalingas teismo leidimas, norint parduoti.

O kodel jis nori ja parduoti, reikia pinigu? Gal galima butu su juo susitarti, kad pvz. jus is jo nupirktumet
Atsakyti
Sveikos 4u.gif As su rimtu klausimu, labai noreciau teisininko komentaro 4u.gif Zmogus dirba darzelio aukletoja 25 metus ir zinom, kad nuo 2013 09 keiciasi istatymai, kad nebegales dirbti neturintys bazinio issilavinimo. Jos issilavinimas bakalauras - matematika / magistras - viesasis administravimas. Gal kas gali pakomentuoti si istatyma? ir ar pagal ji zmogus bus atleistas?
Atsakyti
QUOTE(ieglius @ 2012 02 11, 13:28)
Laba diena, kaip suprantu čia galima kreiptis teisiniais klausimais ir sulaukti pagalbos  ax.gif  Situacija tokia: aš ir mano du mažamečiai vaikai eseme deklaravę savo gyvenamąją vietą mano tėvo sodyboje. Žiemos metu laikinai dėdė leido pagyventi savo bute, šiltuoju sezonu gyvename sodyboje, na ir tvarkomės po truputį pagal išgales, su mintim galutinai ten persikraustyti - remontą šiokį tokį pasidarem, vandenį pravedėm ir pan., dar reikia normalią šildymo sistemą įsirengti. Na bet čia ne esmė.

Esmė tame, kad mano tėvas užsimanė tą sodybą parduoti. Ar jis gali tai padaryti be mano sutikimo ir iškeldinti mane besilaukiančią ir su dviem nė penkerių neturinčiais pypliais? Mes kitos gyvenamosios vietos neturime, jokio nekilnojamo turto taip pat, dėdė priėmė laikinai. Mano vyras registruotas savo mamos bute, Vilniuje, šiuo metu uždarbiauja užsienyje.

Būčiau labai dėkinga, jei kas galėtų patarti..  4u.gif



laba. Manyčiau, jūsų tėvas galės namą ir sodybą parduoti tik tuo atveju, kai iš ten bus išdeklaruoti mažamečiai vaikai, ar tai jam pavyks padaryti be teismo įsikišimo - kitas klausimas. Pritarsiu vikosiuks, pasikonsultuoti tokiu opiu klausimu jums nepamaišytu su juristais.

mano atveju buvo kiek kitokia istorija, pirkėjo atžvilgiu - norėjau įsigyti namą, kuris jau buvo įsiskolinęs bankui, tačiau jau sutvarkius visus reikiamus dokumentus, susimokėjus už įvairias pateiktas paslaugas paaiškėjo, kad deja, bet jo negalėsiu įsigyti, nes ten yra deklaruoti du nepilnamečiai vaikai. Tik juos išdeklaravus galimas pirkimo - pardavimo sandoris. Būsto savininkė pateikė duomenis, kad šiuo adresu kur perduodamas būstas vaikai negyvena, tačiau tiek bankas, tiek registrų centras į vieną dūdą pūtė - sandoris NEGALIAMS iki nebus iš ten išdeklaruoti vaikai. spėkit ar pavyko įsigyti būstą? pardavėjos motina nesutiko anūkų pas save deklaruoti žinodama, kad kilus kokiem teisiniam reikaliukam ji negalės laisvai disponuoti savo pačios turtu, iki dukra kitur nedeklaruos savo atžalų... žodžiu...
Atsakyti
QUOTE(Hope2 @ 2012 02 14, 21:02)

mano atveju buvo kiek kitokia istorija, pirkėjo atžvilgiu - norėjau įsigyti namą, kuris jau buvo įsiskolinęs bankui, tačiau jau sutvarkius visus reikiamus dokumentus, susimokėjus už įvairias pateiktas paslaugas paaiškėjo, kad deja, bet jo negalėsiu įsigyti, nes ten yra deklaruoti du nepilnamečiai vaikai. Tik juos išdeklaravus galimas pirkimo - pardavimo sandoris. Būsto savininkė pateikė duomenis, kad šiuo adresu kur perduodamas būstas vaikai negyvena, tačiau tiek bankas, tiek registrų centras į vieną dūdą pūtė - sandoris NEGALIAMS iki nebus iš ten išdeklaruoti vaikai. spėkit ar pavyko įsigyti būstą? pardavėjos motina nesutiko anūkų pas save deklaruoti žinodama, kad kilus kokiem teisiniam reikaliukam ji negalės laisvai disponuoti savo pačios turtu, iki dukra kitur nedeklaruos savo atžalų... žodžiu...

Na taip jūsų kiek kitokia situacija, ten šeima pardavinėjo turtą savo, kurioje šeimoje jau buvo nepilnamečių vaikų, pas tos šeimos mamą turėjo priregistruoti su tokia sutartimi, kad vaikai turės kur gyventi(čia jau įsipareigojimas o ne tik priregistravimas ) todėl ir nebūtų galėję laisvai disponuoti.
O čia situacija kitokia, ne jos sodyba, o jos tėvo. Jo(tėvo) šeimoje nepilnamečių vaikų nebėra. Todėl tas išregistravimas ir pardavimas visai kitoks, nei jūsų situacijoje. Tėvas gali parduoti tą sodybą be teismo leidimo.
Atsakyti
Ačiū labai visoms už atsakymus 4u.gif
Atsakyti
Sveiki, gal kas galėtų pasakyti ar pas notarą pasirašyta sutartis su pasibaigusiu paso galiojimo laiku turi kokią galią ar ją galima skaityti kaip "niekinę"?
Atsakyti
QUOTE(kjurgina @ 2012 02 21, 09:26)
Sveiki, gal kas galėtų pasakyti ar pas notarą pasirašyta sutartis su pasibaigusiu paso galiojimo laiku turi kokią galią ar ją galima skaityti kaip "niekinę"?

Na šiaip jei einant pasirašyti pasas jau nebegaliojo, neturėtų niekas priimti pasirašyti sutarčių... tuomet pagal esmę jei jau priėmė, ji niekinė turėtų būt... neapsižiūrėjo gal? Dokumentai gi turi būti galiojantys, juk jų ir numeris nurašomas ir t.t. neatsimenu, bet man rodos pati rašiau, net iki kada galioja dokumentas.
Juk net banke neaptarnauja jei pasibaigęs galiojimas.
Tačiau jei darėt sutartį kuomet dar dokumentas galiojo, tuomet ji ne niekinė.
Atsakyti
QUOTE(kjurgina @ 2012 02 21, 10:26)
Sveiki, gal kas galėtų pasakyti ar pas notarą pasirašyta sutartis su pasibaigusiu paso galiojimo laiku turi kokią galią ar ją galima skaityti kaip "niekinę"?

O sutartis jau buvo pasirasyta, kai paso jau baigesi galiojimas? Tada ji niekine (nes be galiojancio dokumento jus kaip ir nefiguruojate fiziniu asmenu registre), jei pasirasant dar galiojo, tada ir sutartis ne niekine.

Kiek esu bendravusi su notarais ir kitom valdiskom istaigom, tai jie ispeja, kad ateinant pasirasyti svarbiu dokumentu, iki paso/korteles galiojimo pabaigos butu like ne maziau kaip 6-4 men.
Atsakyti
Laba diena,noriu paklaust,mano mama priregistravo savo mamos sese,ir ta dabar isvaziavo i uzsieni ir nezada grist,ir mama noretu ja isregistruot,ar ji gali be jos tai padaryti?mama yra namo savininke,aciu atsakiusioms 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(jele25 @ 2012 02 23, 14:23)
Laba diena,noriu paklaust,mano mama priregistravo savo mamos sese,ir ta dabar isvaziavo i uzsieni ir nezada grist,ir mama noretu ja isregistruot,ar ji gali be jos tai padaryti?mama yra namo savininke,aciu atsakiusioms 4u.gif


tikrai gali jeigu yra savininkė 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Jovani @ 2012 02 23, 20:03)
tikrai gali jeigu yra savininkė 4u.gif

nu vat kaip idomu,kaip mama ja registrav,jai ta kuri registravopasake kad gales isregistruotja tikper teisma doh.gif na reikes mamaipasakyti kad galijadrasiai isregistruot smile.gif
Atsakyti