Įkraunama...
Įkraunama...

Reikalingas teisinis patarimas

QUOTE(jele25 @ 2012 02 23, 15:23)
Laba diena,noriu paklaust,mano mama priregistravo savo mamos sese,ir ta dabar isvaziavo i uzsieni ir nezada grist,ir mama noretu ja isregistruot,ar ji gali be jos tai padaryti?mama yra namo savininke,aciu atsakiusioms 4u.gif

Jusu mama su nuosavybes dokumentais turi kreiptis seniunija berods, ir ten ja isregistruos.
Atsakyti
Sveiki turim su vyru nusipirke nama (bendroji juntine sutuoktiniu nuosavybe)norejau pasiteirauti nelaimes atveju kam pirmenybe i turta(tevam ar vaikam) ar pas nuotara reikia rasirasyti sutarti kokia kad tik vaikam turtas butu dalinamas?
Atsakyti
QUOTE(murgitaj @ 2012 02 27, 08:59)
Sveiki turim su vyru nusipirke nama (bendroji juntine sutuoktiniu nuosavybe)norejau pasiteirauti nelaimes atveju kam pirmenybe i turta(tevam ar vaikam) ar pas nuotara reikia rasirasyti sutarti kokia kad tik vaikam turtas butu dalinamas?

vaikams 4u.gif tačiau galite ir paveldėjimą padaryti, vėliau lengvesnis kelias priimant paveldėjimą. Tačiau to ir nepadarius, pirmumas tenka vaikams.

1. Paveldint pagal įstatymą įpėdiniai lygiomis dalimis yra: 1) pirmos eilės - palikėjo vaikai (tarp jų ir įvaikiai) ir palikėjo vaikai, gimę po jo mirties; 2) antros eilės - palikėjo tėvai (įtėviai), vaikaičiai; 3) trečios eilės - palikėjo seneliai tiek iš tėvo...(toliau vardinti man rodos nebereikia....).
Atsakyti
QUOTE(murgitaj @ 2012 02 27, 08:59)
Sveiki turim su vyru nusipirke nama (bendroji juntine sutuoktiniu nuosavybe)norejau pasiteirauti nelaimes atveju kam pirmenybe i turta(tevam ar vaikam) ar pas nuotara reikia rasirasyti sutarti kokia kad tik vaikam turtas butu dalinamas?


Pirmenybe paveldeti yra vaikams (kartu su likusiu gyvu sutuoktiniu). Jokiu kitu sutarciu rasyti nereikia.
Atsakyti
is pirmos santuokos vaikams ir bendram vaikui dalins po lygiai?
Atsakyti
Laba diena 4u.gif Reikia ir man patarimo... ax.gif
Mano vyras 2010 buvo tėvystės atostogose. Tuo metu dirbo VĮ ir turėjo savo individualią įmonę, todėl jam buvo pareikalauta grąžinti pašalpą, nes turėjo kitų draudžiamųjų pajamų iš IĮ. Nu ir aišku grąžino jis tą pašalpą. Dabar Konstitucinis Teismas konstatavo, kad tai buvo padaryta neteisėtai http://www.delfi.lt/...i.d?id=56012431
Dabar būtų klausimas - į administracinį teismą kreiptis kokie būtų veiksmai? Dėkui 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(murgitaj @ 2012 02 27, 13:32)
is pirmos santuokos vaikams ir bendram vaikui dalins po lygiai?

Visi vaikai į turtą turi vienodas teisę, iš ankstesnės santuokos ar dabartinės, nėra skirtumo, nes tai vis tiek yra vaikas. Ir turtą dalins po lygiai. Jei nori, kad turtas atitektų tik kuriam nors vaikui, tuomet tegul surašo testamentą.
Atsakyti
QUOTE(Alice in wonderland @ 2012 02 27, 14:03)
Laba diena  4u.gif  Reikia ir man patarimo...  ax.gif
Mano vyras 2010 buvo tėvystės atostogose. Tuo metu dirbo VĮ ir turėjo savo individualią įmonę, todėl jam buvo pareikalauta grąžinti pašalpą, nes turėjo kitų draudžiamųjų pajamų iš IĮ. Nu ir aišku grąžino jis tą pašalpą. Dabar Konstitucinis Teismas konstatavo, kad tai buvo padaryta neteisėtai http://www.delfi.lt/...i.d?id=56012431
Dabar būtų klausimas - į administracinį teismą kreiptis kokie būtų veiksmai? Dėkui  4u.gif


Dabar reiktu laukti Vyriausybes veiksmu igyvendinant si LT nutarima. Nemanau, kad vat taip is karto puls visiems grazinti.. Vyriasybe iki siol dar negrazino dirbusiems pensininkams pensiju uz 2001-2002 (mazdaug) metus, taip pat krizes metu nepagrystai sumazintu pensiju. tai tevai, laiku negave pasalpu, manau, tures stotis i laukianciu eile.. g.gif
Kreipimasis i administracini teisma nieko neduos. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Nettle @ 2012 02 27, 15:26)
Visi vaikai į turtą turi vienodas teisę, iš ankstesnės santuokos ar dabartinės, nėra skirtumo, nes tai vis tiek yra vaikas. Ir turtą dalins po lygiai. Jei nori, kad turtas atitektų tik kuriam nors vaikui, tuomet tegul surašo testamentą.

aciu labai uz patarimus 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(saulute85 @ 2012 02 27, 15:58)
Dabar reiktu laukti Vyriausybes veiksmu igyvendinant si LT nutarima. Nemanau, kad vat taip is karto puls visiems grazinti.. Vyriasybe iki siol dar negrazino dirbusiems pensininkams pensiju uz 2001-2002 (mazdaug) metus, taip pat krizes metu nepagrystai sumazintu pensiju.  tai tevai, laiku negave pasalpu, manau, tures stotis i laukianciu eile.. g.gif
Kreipimasis i administracini teisma nieko neduos. 4u.gif


o kodėl nieko neduos kreipimasis į administracinį teismą?
Mano vyrui Sodra priėmė sprendimą, kad jis turi grąžinti tėvystės pašalpą, nes tuo metu turėjo kitų draudžiamųjų pajamų. Jis tuos pinigus ir grąžino.
Aš mąstau, kad reikia susirasti šitą Konstituc. teismo sprendimą (ar kaip jis ten vadinasi) ir juo remiantis surašyti skundą į adm. teismą su prašymu, kad teismas pripažintų šį Sodros sprendimą neteisėtu ir įpareigotų Sodrą grąžinti pinigus g.gif
O kažin kaip čia būtų su senaties visais tais terminais? Mano vyras tą išmoką gavo 2010 gegužės mėn.
Atsakyti
QUOTE(Alice in wonderland @ 2012 02 29, 13:53)
o kodėl nieko neduos kreipimasis į administracinį teismą?
Mano vyrui Sodra priėmė sprendimą, kad jis turi grąžinti tėvystės pašalpą, nes tuo metu turėjo kitų draudžiamųjų pajamų. Jis tuos pinigus ir grąžino.
Aš mąstau, kad reikia susirasti šitą Konstituc. teismo sprendimą (ar kaip jis ten vadinasi) ir juo remiantis surašyti skundą į adm. teismą su prašymu, kad teismas pripažintų šį Sodros sprendimą neteisėtu ir įpareigotų Sodrą grąžinti pinigus  g.gif
O kažin kaip čia būtų su senaties visais tais terminais? Mano vyras tą išmoką gavo 2010 gegužės mėn.


Sodros sprendimas jo priemimo diena buvo teisetas, nes Sodra veike pagal tuo metu galiojancius teises aktus.
Dabar, kai KT prieme toki sprendima, Sodra jums tures grazinti tuos pinigus nepriklausomai ar jus dabar skusit jos sprendima, ar ne.
Laukti grazinimo tvarkos vis tiek reiks. Nebus greiciau.
Atsakyti
QUOTE(saulute85 @ 2012 02 29, 16:19)
Sodros sprendimas jo priemimo diena buvo teisetas, nes Sodra veike pagal tuo metu galiojancius teises aktus.
Dabar, kai KT prieme toki sprendima, Sodra jums tures grazinti tuos pinigus nepriklausomai ar jus dabar skusit jos sprendima, ar ne.
Laukti grazinimo tvarkos vis tiek reiks. Nebus greiciau.


ačiū 4u.gif Tada lauksim grąžinimo tvarkos biggrin.gif
Atsakyti