Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepėjos renkasi čia

Apklausa: Duona kepu: (226 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
QUOTE(svajone* @ 2012 02 21, 22:56)
Mano orkaite tokia nenuspejama,kad as visa kepimo laika turiu laikyt vandeni apacioje,kitaip sedegs. Taip kepu visus kepinius.Paskutini karta padejau gan maza indeli vandens ir apacia buvo tikrai per daug sukepus.
Dar iskepusia duona isimu is skardos,padedu ant groteliu ,patepu sviestu ghi ir uzdengiu svariu ranksluosciu.Plutele buna minksta,skani ir nesukieteja visa valgymo laika.

Galima ir nedaryti vandens vonelių, t.y. nebūtina sudaryti "pirties" efekto, tik tada reikia orkaitę įkaitinti žymiai iki žemesnės temperatūros, pvz. įkaitinti iki 200 laipsnių, o po 10-15min. dar sumažinti iki 180laipsnių. Nors su garais man patinka labiau, tik daugiau darbo.
Atsakyti
QUOTE(*AMRI* @ 2012 02 21, 14:30)
Kiek laiko palaikyti reikia?Kaip suprantu maitinti reikia pries norint kepti duonute.O kokiu santykiu reikia deti miltu ir vandens maitinant starteri?

Aš laikau parą, kaip paprastai užmaišant raugą iki kito maitinimo...
Santykio laikausi tokio paties, kaip ir užmaišant raugą, miltų tiek pat, kiek vandens (tūriu). Nežinau, kiek gerai ar ne, kepiau jau ištraukus raugą iš šaldytuvo vieną kartą, duonytė iškilo, nesiskundžiu... ax.gif
Atsakyti
Sveikos kepejeles, vakar kepiau puruju (Nataliunciko)batona, skonis kaip ir neblogas, bet man jis kazkoks per dregnas gavosi, gal miltu per mazai?Jai ne receptas (dejau tiek kiek parasyta), tai as ideciau daugiau, nes man tesla per skysta atrode. g.gif Gal kas kepe pagal si recepta ir galetu man neismanelei padeti? Dar klausimelis, o kokius jus batonus kepate, nes baisiai noriu pati juos kepti, o ne pirkti, gal pasiulytumet koki kita recepta, ar patartumet del sio? g.gif
Atsakyti
sveikos vakar kepiau palangos duona pagal Terra recepta su raugu. kepiau is visos normos - viena kepaliuka su kmynu seklomis, o kita su saulegrazomis.
man truputeli truksta cukraus duonelei sakyciau, bet gal taip turi buti, o galbut duonele mano gavosi rugstesne del to del to jog dejau as i tesla 200gr ruginiu rupiu miltu+300gr rupiu kvietiniu miltu + 300gr duonai skirtu baltu miltu g.gif . kilo labai gerai, net geriau nei su mielem. tik kadangi jau buvo velokas vakaras o kildinimo tikrai negalejau palikti iki kito ryto, teko imtis gudrybiu ir pabaikti kildinima iki 50 laipsniu ikaitintoje orkaiteje su indu verdancio vandens apacioje. taip iskilo, kad net isbego duonele biggrin.gif .

aci uuz receptuka 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(vilka11 @ 2012 02 22, 11:10)
Sveikos kepejeles,
o kokius jus batonus kepate, nes baisiai noriu pati juos kepti, o ne pirkti, gal pasiulytumet koki kita recepta, ar patartumet del sio? g.gif

Sveikute, esu isbandzius penkis skirtingus batonu receptus, patiko labiausiai sastingio laiku batonas bet as neturiu duonkepes, tai minkau pati, kepu orkaitej, kiek kartu ji kepiau, visa laika pavyko puikiai 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(nataliuncik @ 2012 02 21, 21:17)
Vandens garai kepimo pradžioje padeda duonai kilti (sudaryti garai pagreitina mielių aktyvumą)ir tuo pačiu neužkepa pluta (kietą plutą sunku iškelti).  Vandens reikia pirmoms 10-15min arba dar galima sieneles apipurkšti.

Geras, kaip as toki dalyka praziopsojau, reiks pabandyt taip kept.
Sakau, kad man duona pagal laika dar buna neiskepus, o pluta jau kieta ir lyg noretu apdegt, tai folija uzdengdavau ir dakepdavau.. reiks pabandyt su vandens vonelem bigsmile.gif
Papildyta:
QUOTE(sivita @ 2012 02 20, 17:49)
GabiSima, su nauju raugu kepant, kad užtikrintai pakiltų duonelė, pirmam kartui gali įdėti kruopelę mielių (kitus kartus jau nereikės, raugas bus stipresnis). Aš pirmą kartą dėjau 3 g.

Oij, pagal recepta pripyliau as to raugo 400 ml, mieliu kazkaip neidejau ax.gif , bet jau slapia duonele gavosi, o rugsti.. vienu zodziu kazka blogai padariau doh.gif ka dabar su ja reiks gamint.. dar ir nemaza gavosi duonele, o sumustiniam tai netinka schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(GabiSima @ 2012 02 22, 14:38)
Oij, pagal recepta pripyliau as to raugo 400 ml, mieliu kazkaip neidejau  ax.gif , bet jau slapia duonele gavosi, o rugsti.. vienu zodziu kazka blogai padariau  doh.gif ka dabar su ja reiks gamint.. dar ir nemaza gavosi duonele, o sumustiniam tai netinka  schmoll.gif


jei balta duonele, pjaustyk riekelem, kisk i orkaite kad isdziutu ir perleidus per mesmale turesi kalna nuostabiausiu dziuveseliu. as taip darau su visokiais likuciais batonu, jei tik matau jau nesivalgo koks kampas, tai is karto i maiseli uzsaldau, ir paskui pririnkus nemaza kieki paverciu viska i dziuvesius ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Skarota Egle @ 2012 02 22, 14:45)
jei balta duonele, pjaustyk riekelem, kisk i orkaite kad isdziutu ir perleidus per mesmale turesi kalna nuostabiausiu dziuveseliu. as taip darau su visokiais likuciais batonu, jei tik matau jau nesivalgo koks kampas, tai is karto i maiseli uzsaldau, ir paskui pririnkus nemaza kieki paverciu viska i dziuvesius  ax.gif

Tai vat kad ne balta, sakau gal su cesnaku pakepint, bet kazkaip ji tokia slapia, kad net nzn..
Atsakyti
GabiSima, gal Jūs per daug raugo įdėjot, juk 400 ml tai ne 400 g... O gal silpnai kilo ir ilgai reikėjo kildint, tada rūgo tešla, užtai rūgšti duona gavosi. Gal kitą kartą bus gerai, tik reik nanuleis rankų ir dar mėgint. Tikrai pasiseks.
Kuri klausėte apie batonus. Aš visada kepu kvietinį batoną pagal rusų forumo receptą http://anna973.blogs...-post_8003.html (atleiskit, nemoku įdėti nuorodos). Tikrai geras receptas ir visada gerai iškepa.
Papildyta:
GabiSima, gal Jūs per daug raugo įdėjot, juk 400 ml tai ne 400 g... O gal silpnai kilo ir ilgai reikėjo kildint, tada rūgo tešla, užtai rūgšti duona gavosi. Gal kitą kartą bus gerai, tik reik nanuleis rankų ir dar mėgint. Tikrai pasiseks.
Kuri klausėte apie batonus. Aš visada kepu kvietinį batoną pagal rusų forumo receptą http://anna973.blogs...-post_8003.html . Tikrai geras receptas ir visada gerai iškepa.
Atsakyti
QUOTE(Alinva @ 2012 02 22, 11:59)
Aš laikau parą, kaip paprastai užmaišant raugą iki kito maitinimo...
Santykio laikausi tokio paties, kaip ir užmaišant raugą, miltų tiek pat, kiek vandens (tūriu). Nežinau, kiek gerai ar ne, kepiau jau ištraukus raugą iš šaldytuvo vieną kartą, duonytė iškilo, nesiskundžiu... ax.gif

Aciu.Bandysiu ir as,gal pavyks viskas 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(GabiSima @ 2012 02 22, 14:55)
Tai vat kad ne balta, sakau gal su cesnaku pakepint, bet kazkaip ji tokia slapia, kad net nzn..



manau pabandykit supjaustyti duona taip kaip jus kepate ir truputi ja palaikius kambario temperaturoj kokia pora val padziovinti ir tada pabandykit kepti g.gif
Atsakyti
QUOTE(sivita @ 2012 02 22, 15:02)
GabiSima, gal Jūs per daug raugo įdėjot, juk 400 ml tai ne 400 g... O gal silpnai kilo ir ilgai reikėjo kildint, tada rūgo tešla, užtai rūgšti duona gavosi. Gal kitą kartą bus gerai, tik reik nanuleis rankų ir dar mėgint. Tikrai pasiseks.

Visko gali but doh.gif bandysiu dar ne karta mirksiukas.gif , kada nors tikrai bus gerai drinks_cheers.gif

QUOTE(Skarota Egle @ 2012 02 22, 15:30)
manau pabandykit supjaustyti duona taip kaip jus kepate ir truputi ja palaikius kambario temperaturoj kokia pora val padziovinti ir tada pabandykit kepti  g.gif

aciuks.gif gera ideja, reiks taip ir padaryt smile.gif
Atsakyti
merginos SOS pries tris dienas uzsiplikinau ta vadinama plikini pilytai duonai.marmalas tas skystas gavosi,ir stovi be jokiu kilimo zenklu,vienas kitas burbuliukas,siaip paragavus yra rugstele jausti,ir kas svarbiausia galvoju kad siandien ar nebusiu galutinai sugadinus ,dadejau dar kazkiek miltu,galvoju kad gal neturi jegu pakilti doh.gif doh.gif doh.gif .kazin ar verta man is jos ka kept ar jau verst lauk.lauksiu jusu komentaru.p.s.gal namuose per vesu-apie 21 laipsni ir aisku uzdengta stovi. smile.gif aciukas
Atsakyti