QUOTE(300inis @ 2012 03 08, 13:10)
Pasidariau du oro paėmimo taškus - iš šiaurinės ir iš pietinės namo pusės.
Mintis ta, kad oro temperatūros skirtumas saulėtą dieną kartais būna iki 10 laipsnių, perjungiu žiemą iš pietų, vasarą iš šiaurės.
Klausimas toks. Ar verta papildomai pasidaryti pietinėje namo pusėje, grubiai tariant, plokščią juodą iš vienos pusės apšiltintą dėžę ir orą siurbti per ją. Oras sušiltų dar labiau ir mažiau veiktų el. tenas vėdinimo įrenginyje.
Prieš pradedant tokius žaidimus patarčiau sužinoto tikslius skaičius.
Pvz. oro temperatūra pietinėje/šiaurinėje pusėje vidutiniškai skiriasi tik 2"C (kalbu apie oro temperatūrą o ne apie tai kiek rodis termometras jei gauna tiesioginių saulės spindulių), ir tai - jei nėra vėjo. Kai pradėsite siurbti po 400m3/h - oras pavėsyje greitai susimaišys su, šalia esančiu, įkaitintu oru. Juntamas efektas būtu tik imant orą iš didžiulio, šulinio formos kiemo tarp arti stovinčių daugiaaukščių.
Analogiškai ir dėl juodos dėžės. Ji gali duoti efektą tik keletą valandų, saulėtą dieną. Per metus būna vos kelios tokios dienos ir tai - ne kiekvienais metais.
Kokį efektą galima gauti iš saulės - galite įvertinti Wt-tais į m2 paviršiaus, pasižiūrėjęs į saulės kolektorių charakteristikas... Aišku, svarbu yra tą šilumą ne tik gauti, bet ir išsaugoti, kad ne šildyti oro lauke. Todėl vamzdys turi būti gerai izoliuotas. (tiktu keliasdešimt sm. storio akmens vatos sluoksnis, ir stiklopakėtas priekyje.)
Kiek tai apsimoka, skaičiuokite pats.
QUOTE
Ar perspektyviau daryti vandeninį įeinančio oro pašildymą nuo saulės kolektoriaus arba dujų katilo (tokia opcija yra numatyta vėdinimo įrenginyje).
>?
Perspektyviau naudoti rotorinį rekuperatorių ir nesukti sau smegenų. Arba naudoti bet kokį kitą prietaisą taip kai numatyta instrukcijoje ir nesiskusti, kad aparatas ryja per daug elektros, ar kad oras yra per sausas.
Jei ketinate šildymui įrengti geoterminį šilumos siurblį, situaciją galima kiek pagerinti, panaudojant skystį, cirkuliuojanti geoterminiame kontūre. Papildoma įrangą apsieitu 4000-5000Lt. Ar apsimoka tai daryti - skaičiuokite pats. Primenu, kad vidutinė šildymo sezono lauko temperatūra Vilniuje yra -0.9"C