Įkraunama...
Įkraunama...

Radviliškio darželiai

Dviejų metukų vaikai, dažniausiai be pampersų būna ir patys pavalgyt jau daug maž moka (aš čia pagal saviškį galvoju), tai dar dar auklėtojos įgudę, puikiai susitvarko. Nors darbelio tikrai joms daug. Bet aš galvoju, kad dirikė kalbėjo apie grupės įkūrimą, kur vaikiukus priimtų nuo 0mėn..... blink.gif Aišku gyvenime visokių situacijų būna, ir geriau vaiką į darželį atiduoti,nei į vaikų namus, ar pačiai su vaiku badauti ir t.t. Aš tik galvoju,po kiek vaikiukų priims į tokią grupę??
Dabar galvoju, kad galėjo perspėti,kad grupėje bus po 30vaikų, tai būčiau dar kito darželio paieškojus, o dabar jau nesinori keisti doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Liepa* @ 2009 03 05, 22:39)
Dviejų metukų vaikai, dažniausiai be pampersų būna ir patys pavalgyt jau daug maž moka (aš čia pagal saviškį galvoju), tai dar dar auklėtojos įgudę, puikiai susitvarko. Nors darbelio tikrai joms daug. Bet aš galvoju, kad dirikė kalbėjo apie grupės įkūrimą, kur vaikiukus priimtų nuo 0mėn..... blink.gif  Aišku gyvenime visokių situacijų būna, ir geriau vaiką į darželį atiduoti,nei į vaikų namus, ar pačiai su vaiku badauti ir t.t. Aš tik galvoju,po kiek vaikiukų priims į tokią grupę??
Dabar galvoju, kad galėjo perspėti,kad grupėje bus po 30vaikų, tai būčiau dar kito darželio paieškojus, o dabar jau nesinori keisti  doh.gif


Man, kol kas ta mintis, apie vaiku grupes i ikurima nuo gimimo, atrodo kaip is fantastikos srities g.gif bigsmile.gif Net neisivaizduoju, kaip reikia sukurti tinkama aplinka ir salygas darzelyje vaikuciui, kuris tik atejes i pasauli doh.gif Nebent kaip Danijoje arba Anglijoje darbo trukme butu 4 val. ax.gif...
Juk pagal reglamentus (teoriskai) i lopselio grupe galima vesti vaikucius sulaukusius vieneriu. Taciau tikrai mazai lopseliu visoje LT priima tokio amziaus vaikus, nes paprasciausiai nera tam salygu, juk kai kurie metinukai netgi nemoka savarankiskai vaikscioti. ax.gif
Atsakyti
QUOTE(lyra82 @ 2009 03 06, 13:57)
Man, kol kas ta mintis, apie vaiku grupes i ikurima nuo gimimo, atrodo kaip is fantastikos srities  g.gif  bigsmile.gif  Net neisivaizduoju, kaip reikia sukurti tinkama aplinka ir salygas darzelyje vaikuciui, kuris tik atejes i pasauli  doh.gif Nebent kaip Danijoje arba Anglijoje darbo trukme  butu 4 val.  ax.gif...
Juk pagal reglamentus (teoriskai) i lopselio grupe galima vesti vaikucius sulaukusius vieneriu. Taciau tikrai mazai lopseliu visoje LT priima tokio amziaus vaikus, nes paprasciausiai nera tam salygu, juk kai kurie metinukai netgi nemoka savarankiskai vaikscioti.  ax.gif

Pas mus grupėje buvo vienas metinukas doh.gif Tai tikrai vaikas dar vaikščiot nelabai mokėjo ,o ką jau kalbėt apie valgymą... Tai visas auklėtojų dėmesys būdavo jam. Bet gerai,kad maniškis mokėjo pasirūpinti savim ir labai mažai tebūdavo darželyje...
Atsakyti
QUOTE(Herta @ 2009 03 05, 11:24)

Užsienyje darželiuose po 10-8 max vaikų darželiuose, tada suprantama ir auklėtojom geriau ir vaikam.Pas mus neįmanoma...Kažkada buvo tų darželių, gi uždarinėjo visus, o dabar tikrai reikia ir nėr. Amžinos problemos  doh.gif



Bet uzsienyje tevai vaikus ir nelaiko vaiku visa diena g.gif o keles valandas ir g.gif vaikus tik priziuri darzeliuose o ne ugdo-moko, o pas mus tevai pirma parduotuves pereina po darbo o paskui vaikus pasiima
Atsakyti
QUOTE(rapolas @ 2009 03 06, 20:01)
Bet uzsienyje tevai vaikus ir nelaiko vaiku visa diena g.gif  o keles valandas ir  g.gif vaikus tik priziuri darzeliuose o ne ugdo-moko, o pas mus tevai pirma parduotuves pereina po darbo o paskui vaikus pasiima



drinks_cheers.gif
Taciau yra ir antroji medalio puse ax.gif Uzsienyje (Europoje, nes apie kitu saliu darzelius turiu mazai informacijos) tevams yra sudaromos salygos dirbti lanksciu grafiku ir tik kelias valandas per diena. O musu salyje keliu valandu darbas per diena yra tikras stebuklas, kazkoks sunkiai suvokiamas reiskinys doh.gif (isskyrus vienetinius atvejus). Del to ir nepasiteisina 4 ar 6 val. grupes ikimokyklinio ugdymo istaigose (isskyrus iv.estetinio lav. mokykleles, burelius, muzikos mokyklas ir t.t.). Ir musu salies darzeliu prioritetas yra vaiku ugdymas ir ivairiapusis lavinimas, o ne vien tik prieziura, mirksiukas.gif, todel vaikai ir praleidzia darzelyje visa darbo diena ax.gif Butent del to neturetu buti virsijamos higienos normos, kai vaiku ikim.ugd. skaicius grupeje didesnis negu 25. Taciau vargu ar imanoma ka nors pakeisti doh.gif schmoll.gif
Atsakyti
Herta,rasei kad manai jog vaikus vedam i ta pacia grupe smile.gif tai maniske lanko ankstyvojo ugdymo grupe ( meskuciai ) biggrin.gif tai ar apie ta pacia kalbam?
Atsakyti
QUOTE(nebyli asara133 @ 2009 04 28, 09:12)
Herta,rasei kad manai jog vaikus vedam i ta pacia grupe smile.gif  tai maniske lanko ankstyvojo ugdymo grupe ( meskuciai )  biggrin.gif  tai ar apie ta pacia kalbam?


apie tą pačią, jei buvai susirinkime buvau ryškiai geltona mirksiukas.gif
Atsakyti
buvau susirinkime smile.gif tada zinau ir as jus mirksiukas.gif tik nuo rugsejo jau i atskiras grupes eis
Atsakyti
QUOTE(lyra82 @ 2009 03 06, 23:45)
:Butent del to neturetu buti virsijamos higienos normos, kai vaiku ikim.ugd. skaicius grupeje didesnis negu 25. Taciau vargu ar imanoma ka nors pakeisti  doh.gif  schmoll.gif


Radau zinute .Citata is higienos normos LIETUVOS HIGIENOS NORMA HN 75:2002 ,,IKIMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGOS.HIGIENOS NORMOS IR TAISYKL S“

.7. Ikimokyklin s įstaigos skiriamos vaikų nuo 0 iki 6–7 metų ugdymui. Grup s formuojamos iš topaties arba įvairaus amžiaus vaikų: lopšelio grup se nuo 0 iki 1,5 metų – ne daugiau kaip 10 vaikų, onuo 1,5 iki 3 metų – ne daugiau kaip 15 vaikų; darželio grup se – ne daugiau kaip 20 vaikų [3.3].ra.
Atsakyti
QUOTE(nebyli asara133 @ 2009 05 04, 13:03)
buvau susirinkime smile.gif tada zinau ir as jus mirksiukas.gif  tik nuo rugsejo jau i atskiras grupes eis


O aš užtai nežinau ax.gif
Atsakyti
As Evos mama smile.gif nezinau is ko cia mane galetum atpazinti g.gif turbut jauniausia mama is tos grupes esu,per susirinkima buvau su dzinsiniu sijonu
Atsakyti
Sveikos:)
Net nežinojau, kad dabar grupėse tiek daug vaikučių..Nekas:(
Atsakyti