Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos

jei vyras išeina tėvystės atostogų, tai moteris po 1mėn turėtų grįžti į darbą, bet girdėjau, kad kol moteris žindo, tol vyras negali išeiti tėvystės atostogų g.gif jam atostogos prasideda, kai moteris baigia žindyti ir ji grįžta į darbą, ar čia mane ne taip informavo? g.gif
Atsakyti
QUOTE(rosebud1 @ 2012 04 25, 22:35)
jei vyras išeina tėvystės atostogų, tai moteris po 1mėn turėtų grįžti į darbą, bet girdėjau, kad kol moteris žindo, tol vyras negali išeiti tėvystės atostogų g.gif jam atostogos prasideda, kai moteris baigia žindyti ir ji grįžta į darbą, ar čia mane ne taip informavo? g.gif

Is kur tokia nesamone istrauket smile.gif
Tevystes atostogos suteikiamos vyrui nuo vaiko gimymo iki kol sueis vaikui menuo,nesvarbu zindo ji vaika,ar misineliais maityna smile.gif
Moteris niekur neprivalo grizti,nes ji yra nestumo ir gimdymo atostoguose ir po ju eis i vaiko prieziuros atostogas.Vat jeigu i vaiko prieziuros atostogas eis vyras,tada taip po nestumo ir gimdymo atostogu moterei reikia grizti i darba.
Atsakyti
sveiki ,
pradejau dirbti nuo 2011.07.21 siuo metu esu 7 savaite nescia , gimdyt tureciau gruodzio 14 diena .
ar as gausiu dekretines ir motynistes pasalpa ?
tureciau iseit i dekreta 2012.10.14 . tai bus 13 menesio stazo , bet kadangi esu suTaupIus 1 men atostogu , tai planuoju jas isnaudot o po ju iskart i dekreta , tai faktiskai iseisiu 2012.09.14 . tai bus 12 men stazo , AR TO PAKAKAS KAD GAUCIAU MOTYNISTES PASALPA ?
Atsakyti
QUOTE(snaigeee @ 2012 04 26, 08:22)
pradejau dirbti nuo 2011.07.21 siuo metu esu 7 savaite nescia , gimdyt tureciau gruodzio 14 diena .
ar as gausiu dekretines ir motynistes pasalpa ?
tureciau iseit i dekreta 2012.10.14 . tai bus 13 menesio stazo , bet kadangi esu suTaupIus 1 men atostogu , tai planuoju jas isnaudot o po ju iskart i dekreta , tai faktiskai iseisiu 2012.09.14 . tai bus 12 men stazo , AR TO PAKAKAS KAD GAUCIAU MOTYNISTES PASALPA ?


NGA jeigu iseinat 2012.10 jums skaiciuos is 2011.09.01-2012.08.31 laikotarpio,todel tikrai gausit ir dekreta ir vaiko prieziuros pinigelius.
Atsakyti
QUOTE(SviesatamsojE @ 2012 04 25, 14:31)

* Jeigu per paskutinius 12 mėn. esu dirbusi dviejuose darbuose, ar Sodra pati pateiks užklausimą abiems darbovietėms apie mano gautas pajamas? Ar iš antros (senesnės) darbovietės reikės eiti prašyti pažymos?
* Jeigu papildomai dar dirbu pagal individualios veiklos pažymą (šiuo metu nėra jokių pajamų, apie tai deklaravau), ar individualią veiklą turiu laikinai nutraukti, kad neprarasčiau pašalpų už vaikelį, ar galiu pasilikti ir vykdyti ją su 0,00 Lt pelno?

Jokiu uzklausimu nereikia, nes darboviete apie darbuotoju pajamas ir taip kas menesi Sodrai ataskaitas siuncia. 4u.gif Sodra turi visus duomenis apie pajamas, nebent darbovietej betvarke ... ir vis pasiaiskinimus Sodrai raso del velavimo doh.gif
O del paskutinio, tai tikrai pasiklauskit Sodroj, o gal kas ir su darbo sutartim+ individualia v. susidures pakomentuos.
Atsakyti
Sveiki noreciau jusu dar paklaust , iseisiu i dekretines kai bus 14 menesio stazo , man tik 19 metai , ar amzius ismokant dekretines ir gaunant motinystes pasalpa kazkaip siejamas ? ax.gif nepaisant mano amziaus , atsizvelgiant i mano darbo staza , visos ismokos man priklauso ?
Atsakyti
QUOTE(snaigeee @ 2012 04 26, 09:53)
Sveiki noreciau jusu dar paklaust , iseisiu i dekretines kai bus 14 menesio stazo , man tik 19 metai , ar amzius ismokant dekretines ir gaunant motinystes pasalpa kazkaip siejamas ? ax.gif  nepaisant mano amziaus , atsizvelgiant i mano darbo staza , visos ismokos man priklauso ?

Amzius cia ne prie ko,ziurima i staza ir i pajamas.
Amzius ziurimas,jeigu esi studenti ir po mokslu baigimo nepraejus 3-ms menesiams isidarbini,tada netaikomas stazas ir amzius turi buti ne daugiau 26 metu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo JOLANCIUK: 26 balandžio 2012 - 08:56
O sakykit,jei dabar as dirbu pilnu etatu,ir dar papildomai isidarbinciau kitur ant puses etato,kaip tada su tais visais dekretais pazymomis ir t.t? g.gif Abu darbdaviai tures mane isleisti i dekreta ar kaip? biggrin.gif Gaunasi dvigubas dokumentu pildymas?
Atsakyti
Sveiki,
prasau paaiskinti si motinystes pasalpos apskaiciavima:
"Tais atvejais, kai asmuo neturi reikiamo ligos ir motinystės socialinio draudimo stažo, nes prieš tai buvo vaiko priežiūros atostogose, ligos ir motinystės socialinio draudimo stažas skaičiuojamas iš 24 mėnesių laikotarpio, buvusio iki vaikui sukaks 2 metai."
Cia turima omeny, kad:
1. NGA ismoka skaiciuos is darbo uzmokescio buvusio pries pirmo vaiko gimima
AR
2. NGA ismoka skaiciuos is Sodros VPA ismoku, kuriuos ji mokeji pirmus ir antrus metus po vaiko gimimo?
Dekoju uz atsakyma 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Aushrita @ 2012 04 26, 10:58)
O sakykit,jei dabar as dirbu pilnu etatu,ir dar papildomai isidarbinciau kitur ant puses etato,kaip tada su tais visais dekretais pazymomis ir t.t? g.gif  Abu darbdaviai tures mane isleisti i dekreta ar kaip? biggrin.gif Gaunasi dvigubas dokumentu pildymas?

Taip abu darbai,o koks dokumentu pildymas,vienas prasimas sodraj ir viskas.
Papildyta:
QUOTE(Charme @ 2012 04 26, 11:05)
Sveiki,
prasau paaiskinti si motinystes pasalpos apskaiciavima:
"Tais atvejais, kai asmuo neturi reikiamo ligos ir motinystės socialinio draudimo stažo, nes prieš tai buvo vaiko priežiūros atostogose, ligos ir motinystės socialinio draudimo stažas skaičiuojamas iš 24 mėnesių laikotarpio, buvusio iki vaikui sukaks 2 metai."
Cia turima omeny, kad:
1. NGA ismoka skaiciuos is darbo uzmokescio buvusio pries pirmo vaiko gimima
AR
2. NGA ismoka skaiciuos is Sodros VPA ismoku, kuriuos ji mokeji pirmus ir antrus metus po vaiko gimimo?
Dekoju uz atsakyma 4u.gif

1.
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2012 04 26, 11:07)
Taip abu darbai,o koks dokumentu pildymas,vienas prasimas sodraj ir viskas.
Papildyta:

1.

Na gal ir taip,bet sitame darbe kur dabar dirbu turiu nepanaudotu atostogu tai iseisiu i dekreta menesiu anksciau...O ka taip iseina kad is kito darbo iseisiu kada ir priklauso o ne anksciau?..Tai kaip tada viskas vyktu? Tokia zalia jauciuos nieko nesuprantu doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Aushrita @ 2012 04 26, 11:20)
Na gal ir taip,bet sitame darbe kur dabar dirbu turiu nepanaudotu atostogu tai iseisiu i dekreta menesiu anksciau...O ka taip iseina kad is kito darbo iseisiu kada ir priklauso o ne anksciau?..Tai kaip tada viskas vyktu? Tokia zalia jauciuos nieko nesuprantu doh.gif

Vienam darbe busit atostoguose,o kitame teks dirbti,nebent ir ten turit nepanauduotu atostogu.
Atsakyti