QUOTE(ArtasKm @ 2012 11 13, 11:24)
nemanau, kažkur skaičiau, kad užtenka R~5, jau virs 30 cm bereikalinga investicija gaunasi. Zmones dedasi ir po 40 ir po 50 cm...bet ar to reikia?
na, jei neklystų, net mūsų senukas STR reikalauja stogo varžos R6,25 ir tikėtina šis skaičius koreguosis tik į didesnę pusę. be to, žadama įvesti namo pasą ir jeigu atitvaros neatitiks normų, jį parduoti bus beveik neįmanom, na nebent Jūs pirksite tą pasą. Deja, Lietuvoje viskas įmanoma.
čia tiek apie dokumentus.
noriu perspėti aš ne prieš vatą, tik noriu pasiteirauti ar tikrai apie jos trūkumus žinote viską ir esate linkęs permokėti už šiltinimo technologiją dirbant su šia medžiaga. Jūsų frazė "kažkur skaičiau" leidžia man manyti, jog galimai informacijos trūksta. todėl prieš priimt galutinį sprendimą, siūlyčiau pasigilinti į alternatyvas. Tam net yra atskirios temos SM'e.
Netgi jei statyti sau, o ne pardavimui, sakyčiau Jūs esate visiškai teisus, yra riba, nuo kurios nelieka prasmės šiltinti. Jei mes kalbėtumėm apie purškiamas PU putas, tuomet sakyčiau jog 25cm - didelė prabanga, nes su jomis Jūs užtikrinate ne tik geresnę atitvarų varžą, bet ir sandarumą, bei nykstamai mažą drėgmės įgėrimą. Jei kalbame apie akmens vatą - manyčiau ir 40cm dar neriba ir čia kalbant tik apie varžą. Toliau reiktų nepamiršti sandarumo. jei Jūs paliksite nors menkiausią galimybę vatai vėdintis - galite jos dėti ir 60cm - namie bus šalta. vata gali sėkmingai vėdintis per nekokybiškai užsandarintą murloto mazgą, difuzinę plėvelę, jei ji sudėta nesuklijuojant persidengimų ir dar velniai žino kur priklausomai nuo stogo konfiguracijos.
Toliau ne mažiau svarbu eliminuoti pagrindinį vatos priešą - drėgmę. Jei ji įgeria bent 5proc. drėgmės, jos šiluminės savybės krenta gana stipriai. Privalote užtikrinti kad drėgmė nepatektų į vatą tiek iš vidaus (garas) tiek iš išorės.
jeigu manote jog su visais punktais susitvarkysite, ir Jums nebaisūs nuostoliai per stogą (ir mūsų ir užsienio literatūra trimituoja, jog per stogą netenkame daugiau nei trečdalio energijos) - tuomet viskas tvarkoje. lieka palinkėti tik sėkmės
truputi off topic
užsiminėte apie investiciją. Galima surinkti pinigėlius, skirtus katilinei, kaminams, malkinei, katilui, bei jų aptarnavimui ir investuoti į gerą termoizoliaciją ir sandarumą. pinigais ji bus panaši, skirsi tik mėnesinės išlaidos šilumai palaikyti (jau nekalbant apie patogumą) - ką rinktumėtės?
Papildyta:
QUOTE(Lyžuka @ 2012 11 13, 12:47)
Kodėl vata netinka? Ir ką siūlote vietoj jos kaip alternatyvą?
aš nesakiau jog esu prieš vatą ar kad ji netinka. Tinka ir vata, ir spaliai, ir keramzitas, ir šiaudai. Klausimas kiek tai efektyvu ir ko mes siekiame. Norisi, jog priimtumėt sprendimus ne todėl jog "visi taip daro" arba "statybininkai taip sakė", bet pasigilinę ir į medžiagas, ir į jų savybes. O medžiagų yra tikrai daug.
net ir ta pati vata gali būti ir stiklo, ir akmens, ir šlako, kieta ir minkšta - dabar marketingistai sutarė ją vadinti mineraline vata, o jų savybės skiriasi stipriai.