Įkraunama...
Įkraunama...

Mano veja - 3

QUOTE(saaba @ 2016 05 06, 10:21)
Va, pas mane panaši situacija: reikia po statybų palyginti plotą, kažką padaryti su dabartine laukine žole, užvešti žemių. Firmelių kur daro tai daug, bet kai atvažiuoja: "užsiveškit žemių... pasilyginkit... apsiravėkit... pasikaskit..." nu plią, tai ką aš juos samdysiu tik kad rankom pažarsytų sėklas?
Nu yra ir rimtesnių, nesakau, bet vat ir kaina paskui xx k€ stojas  verysad.gif


tai kas čia tau sudėtingo pasidaryt?
Pasisamdyk vikšrinį mini ekskavatoriuką su kaušu ir peiliu. Kur daug - nukas, kur trūksta -užpils.
Darbam į pabaigą atsiveži juodžemio.
Vėl su tuo vikšrinuku pasipili ir išsilygini.
Viskas - grėblioji, sėji ir voluoji.
Technikos nuoma - apie 30 eu/val
Atsakyti
QUOTE(saaba @ 2016 05 06, 10:21)
Va, pas mane panaši situacija: reikia po statybų palyginti plotą, kažką padaryti su dabartine laukine žole, užvešti žemių. Firmelių kur daro tai daug, bet kai atvažiuoja: "užsiveškit žemių... pasilyginkit... apsiravėkit... pasikaskit..." nu plią, tai ką aš juos samdysiu tik kad rankom pažarsytų sėklas?
Nu yra ir rimtesnių, nesakau, bet vat ir kaina paskui xx k€ stojas  verysad.gif

Kažkur ne ten skambinat unsure.gif Kai tariausi, tai be jokių problemų, ir sulygins, ir nuolydį padarys, dirvožemį ištirs, patręš, jei reikia, žolių mišinį parinks, ir žemių net atveš... Kaina 2 eu už kvadratą, bet pas mane labai mažiukas sklypas. Jei stadioną turėčiau, tai nežinau...
Atsakyti
QUOTE(blynelis @ 2016 05 06, 10:23)
Reikia ir mums įsirengti veją.
Gal rekomenduotumėte, kokią sėklą įsigyti, jei veja ne tik grožėsimės, bet ir vaikščiosim biggrin.gif
Būsiu dėkinga už bet kokius patarimus. biggrin.gif

imk kur užrašyta kad skirta sporto aikštėm. Kauo daugiau mindai- tuo geriau auga.
Atsakyti
QUOTE(džeki čianas @ 2016 05 06, 10:29)
imk kur užrašyta kad skirta sporto aikštėm. Kauo daugiau mindai- tuo geriau auga.


Mano asmenine patirtimi, jei tas vaikščiojimas ir mindžiojimas buitinis, tai sportinė veja yra žiaurus overkill'as - auga greitai, pjauti vos ne kas kelias dienas teks. Po to perku tik dekoratyvinius ar lėtai augančius mišinius.
Atsakyti
QUOTE(Verteris @ 2016 05 06, 11:07)
Mano asmenine patirtimi, jei tas vaikščiojimas ir mindžiojimas buitinis, tai sportinė veja yra žiaurus overkill'as - auga greitai, pjauti vos ne kas kelias dienas teks. Po to perku tik dekoratyvinius ar lėtai augančius mišinius.

Augs lygiai tiek, kiek pilsi azoto trasu. O pilti reiks. Iki liepos reika pjauti kiekviena savaite, po to vel azoto trasu ir vel karta i savaite smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bruonius: 06 gegužės 2016 - 11:09
QUOTE(bruonius @ 2016 05 06, 12:08)
Augs lygiai tiek, kiek pilsi azoto trasu. O pilti reiks. Iki liepos reika pjauti kiekviena savaite, po to vel azoto trasu ir vel karta i savaite smile.gif


Velniop smile.gif Sėji 'liliputą' ir pjauni du-tris kartus rečiau (o vaizdo prasme tai iš esmės tas pats). Aišku, jei yra tokių, kam pjovimas yra malonumas, prašom sėti sportinę žolę ir sportuoti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Verteris @ 2016 05 06, 12:55)
Velniop smile.gif Sėji 'liliputą' ir pjauni du-tris kartus rečiau (o vaizdo prasme tai iš esmės tas pats). Aišku, jei yra tokių, kam pjovimas yra malonumas, prašom sėti sportinę žolę ir sportuoti smile.gif

Kas per 'liliputas' ir kur už geriausią kainą parduodamas? Nes pas mane dabar situacija kaip pas Bronių. Pjauti reikia kas savaitę iki liepos. Beje yra, žmonės kurie pjovimu užsiima. 10a sklypas nupjauti (su vėjapjove + su trimeriu apie augalus) ir surinkus supilti žolę į parodytą vietą kainuoja 30eur (Vilnius).
Atsakyti
QUOTE(Pupcis @ 2016 05 06, 14:01)
Kas per 'liliputas' ir kur už geriausią kainą parduodamas? Nes pas mane dabar situacija kaip pas Bronių. Pjauti reikia kas savaitę iki liepos. Beje yra, žmonės kurie pjovimu užsiima. 10a sklypas nupjauti (su vėjapjove + su trimeriu apie augalus) ir surinkus supilti žolę į parodytą vietą kainuoja 30eur (Vilnius).

cia vienas nupjovimas 30€?? normaliai.
As vis dar jauciu tam tikra malonuma pjaudamas zole, bet 10 aru pjovimas ypac apdrozoiant su trimeriu aplink augalus yra rimtas pusantros valandos uzsiemimas.
siekiant sumazinti pjovimu skaiciu galima nepilti trasu, bet tada veja nyksta ir isigali placialapes piktzoles, o kai tos isigali reikia pilti chemija, kur jas naikina. zodziu, vaistu nera. Arba turi grazia vejha ir ja pjauni kassavaite arba turi kazkoki surogata, kuri irgi reikia pjauti tik reciau.
Atsakyti
QUOTE(Pupcis @ 2016 05 06, 14:01)
Kas per 'liliputas' ir kur už geriausią kainą parduodamas? Nes pas mane dabar situacija kaip pas Bronių. Pjauti reikia kas savaitę iki liepos. Beje yra, žmonės kurie pjovimu užsiima. 10a sklypas nupjauti (su vėjapjove + su trimeriu apie augalus) ir surinkus supilti žolę į parodytą vietą kainuoja 30eur (Vilnius).


Čia turiu galvoje sėklų mišinį Liliputas - http://www.seklos.lt.../Apie-vejas.pdf Kur parduoda gera kaina didelius kiekius nežinau, man sode pusei aro pakako dėžutės iš ermitažo. Pjovimo poreikio skirtumas nuo anksčiau per durnumą pirkto sportmaster mišinio akivaizdus smile.gif

Vejai prie namo ką imsiu, dar nežinau. Gal net kokį mišinį su dobilais, kad išvis dažnai tręšti nereikėtų. Tik va tos bitės galvoju dar ar trukdys man, ar ne...
Atsakyti
QUOTE(bruonius @ 2016 05 06, 15:09)
cia vienas nupjovimas 30€?? normaliai.
As vis dar jauciu tam tikra malonuma pjaudamas zole, bet 10 aru pjovimas ypac apdrozoiant su trimeriu aplink augalus yra rimtas pusantros valandos uzsiemimas.
siekiant sumazinti pjovimu skaiciu galima nepilti trasu, bet tada veja nyksta ir isigali placialapes piktzoles, o kai tos isigali reikia pilti chemija, kur jas naikina. zodziu, vaistu nera. Arba turi grazia vejha ir ja pjauni kassavaite arba turi kazkoki surogata, kuri irgi reikia pjauti tik reciau.

kas savaite pjauti - fantastika. mes kas 3d. turim pjauti lotuliukas.gif auga kaip.... drinks_cheers.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Loreciukaz: 06 gegužės 2016 - 21:31
QUOTE(bruonius @ 2016 05 06, 15:09)
cia vienas nupjovimas 30€?? normaliai.

Vienas nupjovimas. Jeigu samdai, kad pjautu menesi (4 kartai), vienas pjovimas 25eur. Brangu? Mastau, kad reiks tartis, nes man tas "nusienavimas" uztrunka 4-5 val. Kartais gal net 6. Sklypas 17a (ne visur jame zole) + zalia zona apie 3a, kuriuos irgi pjauti reikia. Tiesa, mano zoliapjove nera tobula (Jonsered 50cm) su mazais galiniai ratukais ir kazkaip greitai uzsikemsa. Sekancia pirksiu su dideliais galiniais ratais ir geresniu/gudresniu "ciklono efektu", kad zoles konteineri gerai pritrombuotu.
Atsakyti
QUOTE(Pupcis @ 2016 05 07, 00:32)
Vienas nupjovimas. Jeigu samdai, kad pjautu menesi (4 kartai), vienas pjovimas 25eur. Brangu? Mastau, kad reiks tartis, nes man tas "nusienavimas" uztrunka 4-5 val. Kartais gal net 6. Sklypas 17a (ne visur jame zole) + zalia zona apie 3a, kuriuos irgi pjauti reikia. Tiesa, mano zoliapjove nera tobula (Jonsered 50cm) su mazais galiniai ratukais ir kazkaip greitai uzsikemsa. Sekancia pirksiu su dideliais galiniais ratais ir geresniu/gudresniu "ciklono efektu", kad zoles konteineri gerai pritrombuotu.

Cia jau konkreciai parduotos vasaros. Nebent tos 6 valandos pjovimo lygiagerciai yra praleidziamos geriant 6 alaus, bet ir tai ilgokai. As bendroje sumoje pjaunu ~10aru zoles ir man tai uztrunka 1,5 - 2 valandas. Gal tamstos zoliapjove ne savaeige ar sklypas nelygus?
Uzsikisa zoliapjove tada, kai pjauni auksta zole.
Atsakyti