Įkraunama...
Įkraunama...

Mano veja - 3

QUOTE(bruonius @ 2016 05 07, 06:46)
Cia jau konkreciai parduotos vasaros. Nebent tos 6 valandos pjovimo lygiagerciai yra praleidziamos geriant 6 alaus, bet ir tai ilgokai. As bendroje sumoje pjaunu ~10aru zoles ir man tai uztrunka 1,5 - 2 valandas. Gal tamstos zoliapjove ne savaeige ar sklypas nelygus?
Uzsikisa zoliapjove tada, kai pjauni auksta zole.

Sklypas nera visai lygus. Vejapjove savaeige. Maisas medziaginis 90ltr, tik uzsikemsa uzsipildzius ne pilnam maisui, o mazdaug pusei. Uzsikemsa ta skyle per kuria paduoda i maisa. Tuomet reikia atsidaryti dureles iskrapstyt kamsti ir galima pjauti toliau. Arba dazniau kratyt maisa. Vejapjovei jau 8-ti metai. Ne uz kalnu jos keitimas kita.
Atsakyti
QUOTE(korida @ 2016 05 07, 20:32)
http://gotas.lt/sodo...ultivatorius/lt
issinuomuojat kultivatoriu ,kultivavimo gylis reguliuojasi .



ir as ta buvau radus, bet vyras sako, kad per giliai bus, mums reik tik supurenti., bet matyt reiks pasiskambint pasitikslint kiek ten maziausiai gylio galima pajudint g.gif
Atsakyti
QUOTE(Žydriausia @ 2016 05 08, 11:27)
ir as ta buvau radus, bet vyras sako, kad per giliai bus, mums reik tik supurenti., bet matyt reiks pasiskambint pasitikslint kiek ten maziausiai gylio galima pajudint g.gif



paimi senovines akecias,ikinkai vyra ir vualia-Zeme ispureta.
Atsakyti
QUOTE(Pupcis @ 2016 05 08, 08:32)
Sklypas nera visai lygus. Vejapjove savaeige. Maisas medziaginis 90ltr, tik uzsikemsa uzsipildzius ne pilnam maisui, o mazdaug pusei. Uzsikemsa ta skyle per kuria paduoda i maisa. Tuomet reikia atsidaryti dureles iskrapstyt kamsti ir galima pjauti toliau. Arba dazniau kratyt maisa. Vejapjovei jau 8-ti metai. Ne uz kalnu jos keitimas kita.

Uzsikisa visos zoliapjoves, isjungi, su ranka pagrudi i maisa ir dar kuri laika pjauni. Abejoju ar buna tokiu, kur neuzsikisa?
Atsakyti
QUOTE(bruonius @ 2016 05 08, 13:47)
Uzsikisa visos zoliapjoves, isjungi, su ranka pagrudi i maisa ir dar kuri laika pjauni. Abejoju ar buna tokiu, kur neuzsikisa?


Kodėl nenaudojat mulčiavimo režimo? Žolė susmulinama ir nebereikia galvoti kur ją išversti.
Atsakyti
QUOTE(remiga @ 2016 05 08, 14:53)
Kodėl nenaudojat mulčiavimo režimo? Žolė susmulinama ir nebereikia galvoti kur ją išversti.

Naufoju ir mulciavima, beg kas koki trecia pjovima.
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2016 05 08, 13:38)
paimi senovines akecias,ikinkai vyra ir  vualia-Zeme ispureta.


tame ir problema-kur gauti tas senovine akecias. Vaikytesj pamenu kaip su tevais darza akejom, bet kur tokias akecias dabar rast-neisivaizduoju g.gif
Atsakyti
QUOTE(Žydriausia @ 2016 05 08, 17:55)
tame ir problema-kur gauti tas senovine akecias. Vaikytesj pamenu kaip su tevais darza akejom, bet kur tokias akecias dabar rast-neisivaizduoju g.gif

Vilniuj galėčiau pagelbėti smile.gif Pas mane sodyboj priesmėlis - po kultivavimo (aukščiau nurodytu kultivatoriumi vargu ar pavyks įdirbti žemę tik kelis centimetrus, nebent prabėgsit paviršiumi - pats tokį turiu), sudygus piktžolėms, dar keletą kartų praėjau su akėčiomis. Laimei buvai gana karštos savaitės, tai sujudintos žolės greitai sudžiūdavo, nereikėjo chemijos. Praėjus akėčiomis, paviršių dar palygindavau su kelių metrų bėgio gabalu (bėgis palengvintas, pramoninis). Pasėjus - vėl su akėčiomis, tada su volu.
Atsakyti
Kas tas akėčias traukia (XXI a)???
Begi ir aš susiveikiau 2,5 m, palyginimui. Patraukt yra ka biggrin.gif

QUOTE(Giords @ 2016 05 09, 08:25)
Vilniuj galėčiau pagelbėti smile.gif Pas mane sodyboj priesmėlis - po kultivavimo (aukščiau nurodytu kultivatoriumi vargu ar pavyks įdirbti žemę tik kelis centimetrus, nebent prabėgsit paviršiumi - pats tokį turiu), sudygus piktžolėms, dar keletą kartų praėjau su akėčiomis. Laimei buvai gana karštos savaitės, tai sujudintos žolės greitai sudžiūdavo, nereikėjo chemijos. Praėjus akėčiomis, paviršių dar palygindavau su kelių metrų bėgio gabalu (bėgis palengvintas, pramoninis). Pasėjus - vėl su akėčiomis, tada su volu.

Atsakyti
QUOTE(bruonius @ 2016 05 07, 05:46)
As bendroje sumoje pjaunu ~10aru zoles ir man tai uztrunka 1,5 - 2 valandas. <...>
Uzsikisa zoliapjove tada, kai pjauni auksta zole.
Man vien žolės 9 arai. Pjovimas elektra trunka maždaug 1,5L alaus. Žoliapjovei užsikišinėjimui prisideda ir dėl drėgnos žolės.

QUOTE(remiga @ 2016 05 07, 08:03)
Aš naudojau MTD su didedeliais galiniais ratais, bet nepasaktčiau kad ji kažkuo pran ašesnė. Tiesa žolės bunkeris plastmasinis
Pjaunu
user posted image
Sutrombuoja konteinerį labai taupiai, net kratant ne visada pavyksta ištuštint, reik ir trinktelt smile.gif . Tikrai dabar neįsivaizduočiau darbo žoliapjove su mažais ratukais.

QUOTE(remiga @ 2016 05 07, 11:16)
Be to nepamirškit vaizdo stebėjimo ir įrašymo sistemos bendrai vagysčių prevencijai.
Vadinasi robotukas atsieina 2+0,5k€.

QUOTE(bruonius @ 2016 05 07, 12:20)
Niekas vidurdieni vejos nelaisto, suprogramuoji sistema laistymui nuo 10 valandos vakaro. As pilu 8 laipsniu vandeni ir zole yra visiskai patenkinta.
<...> vagia kai jis vazineja po pieva.
Jei laistymas vyksta per purkštuvus, aš manau, kad vanduo prieš pusrkštuvą buvęs +8*C prieš papuldamas ant žemės būna bent +14*C tai kaip minimum. Priklauso nuo purkštuvo skylučių smulkumo. Ką jau kalbėt kokie šilumos mainai vyksta kai susigeria į žemę.
Įsivaizduoju, gurgšnoji kavutę, žiūri pro langą, stebi kaip robotukas žolę pjauna, o ten iš paskos bėgioja vagis ir bando pačiupt biggrin.gif
QUOTE(remiga @ 2016 05 07, 08:03)
Dabar imčiau tik robotuką - labai patiko demonstracija parodos metu.
Man atšoko fantazijos kai pasakė, kad peilį per mėnesį reikia pakeisti 3-4 kartus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saaba: 09 gegužės 2016 - 09:56
Didesniems plotams puikiai pasiteisina ir senovinės akėčios, kad mažiau grėbliuoti reiktų smile.gif pasilengvinome darbą praeitais metais kaip reikiant.

http://4.bp.blogspot...00/P7178085.JPG
Atsakyti
Aš 17 a taisyklingo stačiakampio pievą (be jokių pastatų ir augalų) su savaeige nupjaunu maždaug per 1 val.
Atsakyti