Įkraunama...
Įkraunama...

Mano veja - 3

QUOTE(mintas @ 2022 05 14, 11:21)
Maniškė kai domėjosi, ir kiek man sakė (aš šioje sritį žalias), jog paprastai parduodami mišiniai kurių sudėtį sudaro prabangiau atrodančios, bet lepesnės žolių rūšys ir mažiau lepios bet mažiau gražios. Geriausia išsinagrinėti mišinių sudėtį, pasidomėti ten esančių žolių savybėmis ir vertinti būtent mišinių sudėtį, o ne mišinių pavadinimus bei juos sudarančius gamintojus.

Beje, žvilgtelėjęs į mišinius, abiejuose radau mažą procentą "miglės" sėklų. Pamenu maniškė labai žiūrėjo, kad miglių būtų daugiau. Net specialiai miglės sėklų užsipirkinėjo, kad koncentraciją padidinti.

Mane domina konkreti žolės rūšis, kurią kiekvienas gali rekomenduoti. Kiek perskaičiau informacijos, tai geriausiai sėti mišinį, nes nebūtinai konkreti viena žolės rūšis tiks konkrečiam augaliniam gruntui. Pvz., šitam straipsnyje rašoma: Lietuvoje universaliausi ir tinkamiausi įvairios paskirties vejoms įrengti yra pievinės miglės, raudonieji eraičinai ir paprastosios smilgos. Daugiamečių svidrių, avinių ir nendrinių eraičinų, žemaūgių motiejukų bei baltųjų (šliaužiančiųjų) smilgų tinkamumas priklauso nuo vejos paskirties ir dirvožemio tipo. Visos kitos pateiktos žolių rūšys tinkamesnės specialiosios paskirties vejoms esant išskirtinėms dirvos bei aplinkos sąlygoms. Jos gali būti svarbios tik kuriai nors vienai vejų rūšiai.

Domina konkreti žolės rūšis, kurią kiekvienas gali rekomenduoti. Veja be laistymo sistemos, nenoriu dažniau nei 1 kartą per savaitę pjauti. Idealu būtų 2 kartai per mėnesį.

Beje, nemažai vejininkų pataria sėjant veją jos netrešti, nes tręšia tie, kurie vejas įrengia už pinigus, jiems reikia pirmus 1-2 kartus ją nupjauti, o pinigus gauna po žolės pjovimo, todėl ir tręšia. Taip pat pataria nelaistyti tik kiek gamta palaistys, aišku nebent būtų sausra. Nelaistant susidarys tvirtesnės šaknys. Taip pat ir mulčiuoti neverta. Tokių patarimų prisiklausiau. Taip ir žadu daryti. Liko tik žolės rūšį išsirinkti. Ateinanti savaitė labai tinkama žolės sėjimui. Tai kas ką pasisėjote, ką rekomenduojate, koks rezultatas, priežiūra, ar dažnai laistote, šienaujate?
Atsakyti
QUOTE(Mindaugas7 @ 2022 05 15, 12:47)
Domina konkreti žolės rūšis, kurią kiekvienas gali rekomenduoti. Veja be laistymo sistemos, nenoriu dažniau nei 1 kartą per savaitę pjauti. Idealu būtų 2 kartai per mėnesį.


Mano panašūs pageidavimai buvo smile.gif. Pjaunu savaitgaliais, bet per savaitę juntamai paauga vasaros laikotarpiu, norint visuomet gražios pievutės geriausia robotas kuris nuolatos kursuoja ir pievutė nuolatos šviežiai nupjauta.

QUOTE
Taip pat pataria nelaistyti tik kiek gamta palaistys, aišku nebent būtų sausra. Nelaistant susidarys tvirtesnės šaknys. Taip pat ir mulčiuoti neverta.


Maniškė irgi info prisiskaitė, bet po sėjos, kol žolė pradėjo dygti laistėm nuolat. Kai sudygo laistyti nustojom. Nemanau, kad ji pati sugalvojo, kad reikia laistyti, niekur tokių rekomendacijų neperskaičiusi.

Dėl nelaistymo, gali būti tik vienas pateisinimas - jei laistysi per intensyviai ir per pievą pradės bėgti upeliai, gali išplauti sėklas. Kitų priežasčių nesugalvoju. Juk augalai iš sėklų dygti pradeda tik gavę vandens. Negaus vandens savaitę, visas nesudygusias sėklas paukščiai nules, ar išplaus prapliupus liūtis, kada ant žemės iškritusio vandens kiekio reguliuoti neturi galimybės. Kai jau pradėjo žolytė dygti, laistyti nustojom, bet tik tada šaknys pradeda skverbtis į gruntą, tai gal ta teorija dėl stipresnių šaknų ir turi racijos.

Dėl mulčiavimo, tai čia jau mano pamąstymai. Mulčiavimas, tai pirmiausiai patogaus žolės pjovimo būdas, kai nereikia vargti su nupjautos žolės nešiojimu. Nemanau, kad rasi bent vieną robotą, kuris žolės nemulčiuotų, o robotas tai tas prietaisas, kuris ankščiau ar vėliau atsiras visų pievutes turinčių kiemuose. Mulčiavimas labai stipriai palengvina ir pagreitina žolės pjovimo procesą. Kas liečia susmulkintą žolytę kuri lieką ant pievutės, tai realiai puiki trąša tai pačiai pievutei. Pats nemulčiuoju, nes mano žoliapjovė neturi tokios funkcijos, bet jei turėtų, vienareikšmiškai mulčiuočiau. Tik robotą įsigysiu, iškart pradėsiu mulčiuot smile.gif.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 15 gegužės 2022 - 22:24
QUOTE(Mindaugas7 @ 2022 05 15, 11:47)
Domina konkreti žolės rūšis, kurią kiekvienas gali rekomenduoti. Veja be laistymo sistemos, nenoriu dažniau nei 1 kartą per savaitę pjauti. Idealu būtų 2 kartai per mėnesį.


Šitam reikalavimui atitinka tik mišinys Liliput'as. Bet kai prašiau žolininkų, kad sėtų jį, atkalbėjo - tame mišinyje gal dvi ar trys sėklų rūšys, jei su gruntu ar kokiomis kitomis sąlygomis korta nepaeis, vejos būtų nebuvę. Pasėjo paprastą Ornamental, pjauti tenka kartą į savaitę ar dar dažniau (nes pjaunu tik su mulčiavimu dėl Minto jau surašytų argumentų)
Atsakyti

Šitam reikalavimui atitinka tik mišinys Liliput'as. Bet kai prašiau žolininkų, kad sėtų jį, atkalbėjo - tame mišinyje gal dvi ar trys sėklų rūšys, jei su gruntu ar kokiomis kitomis sąlygomis korta nepaeis, vejos būtų nebuvę. Pasėjo paprastą Ornamental, pjauti tenka kartą į savaitę ar dar dažniau (nes pjaunu tik su mulčiavimu dėl Minto jau surašytų argumentų)

 

Liliputo misinys nera kazkuom ypatingas, asmeniskai visai nepatinka kiek mates ir vaiksciojes . Mano skoniui tik prievine migle ir jokiu nesamoningu misiniu, Amerikonisku veisliu (Kentucky Blue Grass) ka pats ir pasejau pries praktiskai metus. Standi, vaikscioji kaip ant ciuzinio :)  Norint grazios vejos rieks ir pjauti bent 2-3 kart i savate ir laistyti bei tresti, norint tiesiog pievos galima sienauti 2 kart i menesi ir nelaistyti - tada jau pacios pigiausios vejos seklos pakelems. Po ziemos pirmo pjovimo atrodo taip:

HQ8dO.JPG

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vaikis_: 16 gegužės 2022 - 09:27
QUOTE(mintas @ 2022 05 15, 22:20)
Dėl mulčiavimo, tai čia jau mano pamąstymai. Mulčiavimas, tai pirmiausiai patogaus žolės pjovimo būdas, kai nereikia vargti su nupjautos žolės nešiojimu. Nemanau, kad rasi bent vieną robotą, kuris žolės nemulčiuotų, o robotas tai tas prietaisas, kuris ankščiau ar vėliau atsiras visų pievutes turinčių kiemuose. Mulčiavimas labai stipriai palengvina ir pagreitina žolės pjovimo procesą. Kas liečia susmulkintą žolytę kuri lieką ant pievutės, tai realiai puiki trąša tai pačiai pievutei.  Pats nemulčiuoju, nes mano žoliapjovė neturi tokios funkcijos, bet jei turėtų, vienareikšmiškai mulčiuočiau. Tik robotą įsigysiu, iškart pradėsiu mulčiuot smile.gif.

Aš šiuo atveju apie kitokį mulčiavimą kalbėjau, nes vėjų sodintojai mulčiavimu dar įvardija ir tą procesą, kai tik pasėjus sėklas visas paviršius padengiamas plonu juodžemio sluoksniu. Šitas sluoksnis gerai sulaiko drėgmę ir padeda greičiau sudygti žolei.
Papildyta:
QUOTE(Verteris @ 2022 05 16, 05:52)
Šitam reikalavimui atitinka tik mišinys Liliput'as. Bet kai prašiau žolininkų, kad sėtų jį, atkalbėjo - tame mišinyje gal dvi ar trys sėklų rūšys, jei su gruntu ar kokiomis kitomis sąlygomis korta nepaeis, vejos būtų nebuvę. Pasėjo paprastą Ornamental, pjauti tenka kartą į savaitę ar dar dažniau (nes pjaunu tik su mulčiavimu dėl Minto jau surašytų argumentų)

Aš irgi girdėjau nemažai neigiamų atsiliepimų apie Liliputą. O kaip pats mulčiuoji, t.y. kas itin smulkiai susmulkina žolę? Kaip vyksta procesas?

Beje, ar dažnai reikia laistyti Ornamental pievutę?
Atsakyti

mulciavimui daznai vejapjoves turi papildomus priedus, kas ir susmulkina. O kas neturi priedu mulciavimui, galima tiesiog dazniau pjauti be surinkimo jeigu yra toks noras :) Arba kaip Mintas minejo perki vejos robota ir jis visada mulciuos nes pjovimas bus pastovus ir nupjaunama po labai nedaug.

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vaikis_: 16 gegužės 2022 - 10:01
QUOTE(Mindaugas7 @ 2022 05 16, 09:48)
Aš šiuo atveju apie kitokį mulčiavimą kalbėjau, nes vėjų sodintojai mulčiavimu dar įvardija ir tą procesą, kai tik pasėjus sėklas visas paviršius padengiamas plonu juodžemio sluoksniu. Šitas sluoksnis gerai sulaiko drėgmę ir padeda greičiau sudygti žolei.
Papildyta:

Aš irgi girdėjau nemažai neigiamų atsiliepimų apie Liliputą. O kaip pats mulčiuoji, t.y. kas itin smulkiai susmulkina žolę? Kaip vyksta procesas?

Beje, ar dažnai reikia laistyti Ornamental pievutę?


Aš tą Liliputą tėvų sode anksčiau naudojau, kai kokią lysvę gazonu užleisti reikėdavo. Nežinau, žolė kaip žolė, gal ir jaučiasi tas lėtesnis augimas. Ten dirvožemis mat būdavo paturbintas sodinis (visokių mėšlų, kompostų juodžemių daug būdavo vežta), tai audavo normaliai. Prie namo gruntas sunkus priemolis, tai nerizikavau su juo.

Mulčiavimas - tai tiesiog paprasta benzininė vejapjovė su kaiščiu išmetimo į surinkimo krepšį angoje. Roboto prieš tris metus pirkti nenorėjau, vis laukiu, kol atsiras normalūs, kad veiktų be visokių ribų kabelių (ir kaina normalia), tai aplakstau sklypą kas savaitę (šiaip per patį vegetacijos piką gal ir kas 5 dienas reiktų) per valandą. Jei uždelsti ilgiau, tai paskui vejapjovę jau pradeda tįstis tokia paliekama šieno juosta.

Laistymo sistemą pasidaręs, bet dabar paleidžiu tik per pačius karščius.

Atsakyti
Šienpjoviai, ar turite kuris šią žolę užsisėjęs? Neturiu laistymo sistemos, bet sako, kad ji reikalauja vandens ypač per karščius. Pvz., Ornamentalį pamiršai palaistyti ir po naujo lietaus ji atsigaus, o šita gali ir neatsigauti. Visą kitą įprastai. Tai ir suku makaulę ar daug čia ją reikia laistyti, ar ne? Kaip dažnai savo žalius kilimus vandeniu nuliejat?
Atsakyti

Šienpjoviai, ar turite kuris šią žolę užsisėjęs? Neturiu laistymo sistemos, bet sako, kad ji reikalauja vandens ypač per karščius. Pvz., Ornamentalį pamiršai palaistyti ir po naujo lietaus ji atsigaus, o šita gali ir neatsigauti. Visą kitą įprastai. Tai ir suku makaulę ar daug čia ją reikia laistyti, ar ne? Kaip dažnai savo žalius kilimus vandeniu nuliejat?

karta i savaite laistymo sistema bendrai isdirba po 60 min kiekviena zona pietu puseje, siaurineje puseje kazkas po 30 min. Laistymo dar net nepaleides siemet, pakanka visko ir dar nera karsciu.  Maziau klausyk pardaveju nesamoniu, vejos sugebejimas isgyventi per karscius priklauso ant kiek sveikas ir gerai issivystes jos saknynas.  Pas kaimyna golfmasteris ir gyvena be laistymo sistemos, laistydavo tik per karscius. Pas kolega irgi tas pats golfmasteris irgi gyvena be laistymo, siemet buvau - dobilai jau "uzpuole" (prieziuros trukumas).  Norint grazios vejos reikia visas laistyti, tresti, "sienauti" ir naikinti piktzoles. O kas liecia pas mus vejos misiniu pasirinkima sakyciau Lietuva ubagynas su pasiula, tie patys misiniai jau n metu ir nieko naujo. Ornamentali siulo nes jis vienu metu buvo populiariausias tarp apzeldintoju, gal ir dabar toks islikes. Tavo atveju jokio skirtumo ka pasirinksi jeigu sugebesi uztikrinti prieziura bus grazi veja, o ne eilinis zolynas.

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vaikis_: 18 gegužės 2022 - 09:49

Vaiki, turiu klausima. Pagal foto speju, kad cilindrine vejapjove naudoji? Kaip patirtis, jei taip, mulcuoji ar renki? 

Pasakysiu savo patirti del vejos. Min 3 tręšimai, min 2 skarifikavimai, dar ir pasukavimas pora kartu butu ne pro sali. Piktzoliu naikinimas (mcpa+4s) min 1 kartas, pagrinde del dobilu. Laistymas privalomas, jeigu nori grozio. Laistyma kontroliuoja raspberry pagal oro prognoze. Veja Golfmaster.

P.S. gal kas zinot, ar lietuvoj kas nuomoja tikra aeratoriu (su pirstais, o ne peiliais). Bandysiu siemet smeliuoti.

Atsakyti

Vaiki, turiu klausima. Pagal foto speju, kad cilindrine vejapjove naudoji? Kaip patirtis, jei taip, mulcuoji ar renki? 

Pasakysiu savo patirti del vejos. Min 3 tręšimai, min 2 skarifikavimai, dar ir pasukavimas pora kartu butu ne pro sali. Piktzoliu naikinimas (mcpa+4s) min 1 kartas, pagrinde del dobilu. Laistymas privalomas, jeigu nori grozio. Laistyma kontroliuoja raspberry pagal oro prognoze. Veja Golfmaster.

P.S. gal kas zinot, ar lietuvoj kas nuomoja tikra aeratoriu (su pirstais, o ne peiliais). Bandysiu siemet smeliuoti.

Naudoju cilindrine (angliska) ir visai patinka kaip zole pjauna, pasigalandus cilindra ir susireguliavus eina kaip "zirkles" :)  As visada surinkineju. Lietuvoje nuomoja tikra aeratoriu su pirstais tik visos nuomos su operatoriais, facebooke tikrai rasi manau :)  Viena is opciju https://sprendimaivejai.lt/ jeigu smeliuosi naudok 0-2mm frakcijos plauta smeli. Kas liecia dobilus, jiems pakanka Banavel + Bona Superb jog geriau ant lapeliu "priliptu" - na pries purskima galima dar ir azotinem trasom pasitresti is anksto jog efektas pries dobilus pageretu :)

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vaikis_: 19 gegužės 2022 - 07:32
Kokias žoliapjoves naudojate: elektra ar benzinu varomas? Tik su surinkimo funkcija ar ir su mulčiavimu? Kur dedate žolę? Elektra šienauti gal pigiau nei benzinu?
Atsakyti