Įkraunama...
Įkraunama...

Mano veja - 3

QUOTE(Mindaugas7 @ 2022 05 20, 13:05)
Kokias žoliapjoves naudojate: elektra ar benzinu varomas? Tik su surinkimo funkcija ar ir su mulčiavimu? Kur dedate žolę? Elektra šienauti gal pigiau nei benzinu?

Abejoju, kad kas vertina žoliapjovių eksploatacinę kainą. Vat kad įsigijimo vertina tai vienareikšmiškai, bet kurią žoliapjovę eksploatuoti pigiau, tai gal ir gali būti mažas argumentas tarp daugelio, bet tikrai ne esminis.

Aš nevirškinu benzininės įrangos, bet nevirškinu ne dėl eksploatacinės kainos. Nevirškinu, kad benzininė technika reikalauja priežiūros. Jei prieš žiemą tinkamai neužkonservavai, o pavasarį neparuošei naudojimui, tai tą techniką užvesti yra pakankamai sudėtingą, o dar visokios žvakės, tepalai, rūpestis dėl degalų. Nepatinka man tai, todėl ir renkuosi elektra varomą techniką. Su ja nebūna jokių problemų. Padėjai,pasiėmiai ir iškart veikia, nesvarbu kiek laiko ta technika stovėjo, jokių papildomų rūpesčių dėl degalų, tepalų, žvakių, dėl konservavimo ir panašiai.

Taigi, mano pasirinkimas elektra. Tiesa, ankščiau bandžiau naudotis elektriniais prietaisais maitinamais per laidą, bet su tokia įranga daug problemų kurias sukuria laidas. Dabar naudoju akumuliatorinę įrangą. Tikrai labai patogu ir jokios smarvės. Vat kai kas kaiminystėj, kokių 100m spinduliu užkuria benzininę žoliapjovę ar trimerį iškart smarvę pajuntu.

Naudoju akumuliatorinę žoliapjovę be mulčiavimo funkcijos, kadangi mano 43cm žinomo gamintojo žoliapjovė su akcija kainavo apie 200€, o už žoliapjovę su mulčiavimo funkcija tuomet prašė ~300€, tai nusprendžiau, kad papildomas trečdalis žoliapjovės kainos nevertas vienos papildomos funkcijos, nors ir mulčiavimo norėjau. Dabar žiūriu už panašią kainą jau ir su mulčiavimu siūlo, tai aišku imčiau su šia funkcija.

Dabar nupjautą žolę, kaip ir visas kitas maisto atliekas (išskyrus gyvulinės kilmės) iš virtuvės, metu į kompostavimo dėžę, kurių turiu 3 vnt. Vienais metais metu į vieną, kitais į antrą, dar kitais į trečią, dar po metų iškasu kompostą iš pirmosios ir atliekas vėl metu į pirmąją.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 20 gegužės 2022 - 19:12
QUOTE(mintas @ 2022 05 20, 18:51)
Aš nevirškinu benzininės įrangos, bet nevirškinu ne dėl eksploatacinės kainos. Nevirškinu, kad benzininė technika reikalauja priežiūros. Jei prieš žiemą tinkamai neužkonservavai, o pavasarį neparuošei naudojimui, tai tą techniką užvesti yra pakankamai sudėtingą, o dar visokios žvakės, tepalai, rūpestis dėl degalų. Nepatinka man tai, todėl ir renkuosi elektra varomą techniką. Su ja nebūna jokių problemų. Padėjai,pasiėmiai ir iškart veikia, nesvarbu kiek laiko ta technika stovėjo, jokių papildomų rūpesčių dėl degalų, tepalų, žvakių, dėl konservavimo ir panašiai.

...

Dabar nupjautą žolę, kaip ir visas kitas maisto atliekas (išskyrus gyvulinės kilmės) iš virtuvės, metu į kompostavimo dėžę, kurių turiu 3 vnt. Vienais metais metu į vieną, kitais į antrą, dar kitais į trečią, dar po metų iškasu kompostą iš pirmosios ir atliekas vėl metu į pirmąją.


Cibulis neišduoda karinės paslapties - o kiek gi to pjovimo yra. Pas mane vejos sklype liko apie 7-8 arai, tai elektros jokiais variantais, deja, nesvarsčiau. Nors ir bijojau benzino dėl tų pačių išvardytų priežasčių, kankintis su siaura vejapjove jau tingėjau. Paėmiau primityviausią kinietišką 53 cm pločio agregatą (su intencija, kad kada nors vis tiek robotą pasileisiu) su Honda varikliu ir kol kas, tfu tfu tfu, viskas ok (trys žiemos praėjo). Vienintelius darbus, kuriuos darau - po žiemos pakeičiu tepalus. 'Konservacija' žiemai - antroje metų pusėje į benzino baką pripilu kuro konservanto beigi po sezono rudens gale į lauko sandėliuką porai dienų pastatau drėgmės rinktuvą, kad viskas ten viduje pradžiūtų kaip reikiant.

Su kompostavimu dėl sklypo ploto neprasidedu, kaip rašiau, mulčiuoju ir palieku viską ant vejos. Jei mesčiau į dėžę, tai ji užsipildytų po kelių pjovimų, o ir komposto neturėčiau kur dėti - nepalikau jokių daržų ar šiltnamių (nuo vaikystės atsikandau to ūkininkavimo tėvų sode, tai prie namų velniop smile.gif ).
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2022 05 20, 18:51)
Abejoju, kad kas vertina žoliapjovių eksploatacinę kainą.

Man aiškino, kad į benzininės baką telpa apie 3 litrai benzino. Šios dienos kaina išeitų apie 5,50 euro. Su tais 3 litrais galima nušienauti apie 12 arų, t.y. mano sklypą tris kartus. Arba vienas šienavimas sunaudoja apie 1 litrą benzino už 1,85 euro. Elektrinės akumuliatorius pakrauti sunaudojama apie 1,5 kWh elektros už maždaug 0,2-0,3 euro. Mano 4 arams vienos įkrovos pakanka. Taigi vienas šienavimas sutaupo apie 1,5 euro. Per maždaug 6 mėnesį šienavimo sezoną susitaupo apie 72 eurai.

Sakė baterijas reikia būtinai įkrautas laikyti ir ypač prieš žiemą, tada baterijų pakaks 3-4 metams. Tai per visą tarnavimo sezoną sutaupo apie 220-290 eurų. Naujų baterijų kaina tikriausiai apie 150 eurų. Todėl su varoma elektra išeina pigiau. Ypač pridėjus tepalą, žvakes ir pan.
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2022 05 20, 18:51)
Naudoju akumuliatorinę žoliapjovę be mulčiavimo funkcijos, kadangi mano 43cm žinomo gamintojo žoliapjovė su akcija kainavo apie 200€, o už žoliapjovę su mulčiavimo funkcija tuomet prašė ~300€, tai nusprendžiau, kad papildomas trečdalis žoliapjovės kainos nevertas vienos papildomos funkcijos, nors ir mulčiavimo norėjau. Dabar žiūriu už panašią kainą jau ir su mulčiavimu siūlo, tai aišku imčiau su šia funkcija.

Aš esu šitą nužiūrėjęs: mulčiuoja, surenka, su dviem akumuliatoriais, pjauna 43 cm. Esu radęs internete už 378 eurus. Galvoju iki 500 eurų skirti, bet kuo pigiau, tuo geriau. Sako Lidlo neblogos. Tik ar būna varomų elektra? Kokią pats pirkai?
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2022 05 20, 18:51)
Taigi, mano pasirinkimas elektra. Tiesa, ankščiau bandžiau naudotis elektriniais prietaisais maitinamais per laidą, bet su tokia įranga daug problemų kurias sukuria laidas. Dabar naudoju akumuliatorinę įrangą. Tikrai labai patogu ir jokios smarvės. Vat kai kas kaiminystėj, kokių 100m spinduliu užkuria benzininę žoliapjovę ar trimerį iškart smarvę pajuntu.

Kokį plotą nušienauja su vienu įkrovimu? Viena ar dvi baterijos? Kokia jų talpa?
Papildyta:
QUOTE(Verteris @ 2022 05 21, 08:21)
Cibulis neišduoda karinės paslapties - o kiek gi to pjovimo yra.

Su kompostavimu dėl sklypo ploto neprasidedu, kaip rašiau, mulčiuoju ir palieku viską ant vejos.

Paprašyčiau, aš ne Cibulis, o ponas Mindaugas. Grynai mano sklypo žolės plotas - 3,17 aro, bet kadangi sklypas kraštinis, tai dėl grožio praplėčiau iki 3,90 aro. Manau 4 arams turėtų pakakti 5 arus nušienaujančios žoliapjovės.

Aš galvoju irgi mulčiuoti. Kaip dažnai pjauni, kad tikrai mulčiuotų? Kiek žolės cm nuimi? Man sako, kad idealu būtų 3 kartai per savaitę, pvz., antradienis, ketvirtadienis ir šeštadienis. Tada reikėtų labai mažai žolės nupjauti ir ji būtų tikrai sumulčiuota. Beje, kiek kartų per savaitę pjauna robotas?
Papildyta:
Kas užrodys gerą elektra varomą žoliapjovę su mulčiavimo funkcija ir krepšiu? Iki 500 eurų, bet kuo pigiau, tuo geriau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mindaugas7: 21 gegužės 2022 - 10:30
QUOTE(Mindaugas7 @ 2022 05 21, 10:43)
Man aiškino, kad į benzininės baką telpa apie 3 litrai benzino. Šios dienos kaina išeitų apie 5,50 euro. Su tais 3 litrais galima nušienauti apie 12 arų, t.y. mano sklypą tris kartus. Arba vienas šienavimas sunaudoja apie 1 litrą benzino už 1,85 euro. Elektrinės akumuliatorius pakrauti sunaudojama apie 1,5 kWh elektros už maždaug 0,2-0,3 euro. Mano 4 arams vienos įkrovos pakanka. Taigi vienas šienavimas sutaupo apie 1,5 euro. Per maždaug 6 mėnesį šienavimo sezoną susitaupo apie 72 eurai.

Sakė baterijas reikia būtinai įkrautas laikyti ir ypač prieš žiemą, tada baterijų pakaks 3-4 metams. Tai per visą tarnavimo sezoną sutaupo apie 220-290 eurų. Naujų baterijų kaina tikriausiai apie 150 eurų. Todėl su varoma elektra išeina pigiau. Ypač pridėjus tepalą, žvakes ir pan.
Papildyta:

Aš esu šitą nužiūrėjęs: mulčiuoja, surenka, su dviem akumuliatoriais, pjauna 43 cm. Esu radęs internete už 378 eurus. Galvoju iki 500 eurų skirti, bet kuo pigiau, tuo geriau. Sako Lidlo neblogos. Tik ar būna varomų elektra? Kokią pats pirkai?
Papildyta:

Kokį plotą nušienauja su vienu įkrovimu? Viena ar dvi baterijos? Kokia jų talpa?
Papildyta:

Paprašyčiau, aš ne Cibulis, o ponas Mindaugas. Grynai mano sklypo žolės plotas - 3,17 aro, bet kadangi sklypas kraštinis, tai dėl grožio praplėčiau iki 3,90 aro. Manau 4 arams turėtų pakakti 5 arus nušienaujančios žoliapjovės.

Aš galvoju irgi mulčiuoti. Kaip dažnai pjauni, kad tikrai mulčiuotų? Kiek žolės cm nuimi? Man sako, kad idealu būtų 3 kartai per savaitę, pvz., antradienis, ketvirtadienis ir šeštadienis. Tada reikėtų labai mažai žolės nupjauti ir ji būtų tikrai sumulčiuota. Beje, kiek kartų per savaitę pjauna robotas?
Papildyta:
Kas užrodys gerą elektra varomą žoliapjovę su mulčiavimo funkcija ir krepšiu? Iki 500 eurų, bet kuo pigiau, tuo geriau.


Kostmosai su tom kuro sąnaudomis suskaičiuoti. Aš savo bene dvigubai didesnį plotą aplakstau per valandą, pjaunu vidutiniškai kas savaitę, tai per metus gaunasi apie 25-30 'motovalandų'. Kurą į 5l bakelį bent jau pernai pyliausi du kartus, bet buvo kažkiek po žiemos likę, tai per metus ne daugiau 12L susinaudoja.

Bet - pas mane plikas plotas su keliais medeliais, tai nėra brūžinimo aplink visokius krūmelius ir gėlynus, eini ir varai. Jei veja sudėtingesnė ir prisodinta visokių niekalų - laikas didėja bele kiek kartų.

Žolės cm nežinau, kaip sakiau, pjaunu kas savaitę. Šiaip gal reikėtų ir dažniau, gal 5-6 dienos, priklausomai nuo augimo. Robotai brūžina veją kasdien.

Nu ir dėl akumuliatorinių - pirkti reikia tokią, kad akumuliatoriai tiktų ir kitokiems įrankiams. Tai jei ūkyje jau yra makitos daiktų, pasirinkimas aiškus. Jei ne - galima ir kitus gamintojus imti ir komplektuotis žaislus.


Atsakyti
QUOTE(Verteris @ 2022 05 21, 09:21)
Pas mane vejos sklype liko apie 7-8 arai, tai elektros jokiais variantais,


Pas mane vejos plotas kažkas panašaus turėtų būti. Pradėjau nuo elektrinės 33cm vejapjovės, tai nu naf#$, kokių 5 val prireikė tą nedidelį plotą pjauti, nesąmonių nesąmonė ir dar laidas "malonumo" prideda. Tada jau ieškojau gerokai platesnės ir apsistojau ties akumuliatorine 43cm. Rinkausi, gal 46 cm paimt su mulčiavimu, bet pagalvojau, kad 3cm neturėtų pasijausti. Vat 53 su apie 10 cm platesniu peiliu jaustis jau turėtų. Dabar su 43cm akumuliatorine žolepjove pjaunu apie 1:30 val. Problemų nekyla, emociškai ar fiziškai nevargina.

Dėl komposto tai jo, kai pradedi dažniau pjauti tai būna ir nespėja sukristi iki sekančio metimo, tai nupjautą žolę įmetu ir į kitas kompostavimo dėžes. Žolė greitai suyra, tai ir po metų imamam komposte jau bus pilnai suirus.

Nedidelius daržą ir šiltnamį turiu smile.gif, brangioji norėjo kokią ekologišką braškytę ar agurkėlį vaikui užauginti. Beje su laiku po truputį daržo plotai didėja smile.gif.
Atsakyti
QUOTE(Mindaugas7 @ 2022 05 21, 11:43)
Todėl su varoma elektra išeina pigiau. Ypač pridėjus tepalą, žvakes ir pan.


Eksploatacijos kainų skirtumas minimalus, tikrai nekvaršink galvos dėl to. Svarbiausia nervai ir sugaištas laikas, kurie kainuoja gerokai daugiau nei kelių € skrtumas tarp eksploatacijos. Dėl akumų, tai 2*5Ah ~ 140€, 2*6Ah ~180€, turiu du komplektus tai su jais per vieną kartą pilnai ir nupjaunu viską.

Dėl akumų laikymo, tai aš visą laiką laikau pilnai pakrautus, nors prieš ilgesnį laikymą rekomenduojama pakrauti tik ~50%-60% pilnos talpos.

Su benzinine įranga patirties neturiu. Turėjau vieną įrankį, bet kai po žiemos užsi#$# jį užkurti, padovanojau kaimynui. Nereikia man tokios nesąmonės, kurią paėmiai ir iškart dirbti negali, dar fig znajet kiek laiko reikia gaišti, kad ji veikti pradėtų, o ir gilintis į visokias rekomendacijas kaip reikia elgtis neturiu jokio noro. Vis tiek ateitis priklauso elektrai.

Beje, pas mane dar ir saulės elektrinė, kuri turėtų padengti žolės pjovimo kaštus.



QUOTE


Jei jau reklamą varom, tai aš tą pačią, tik pirkčiau ten, kur ir sau pirkau, ten pigiau ;). Aš to pat gamintojo įsigijau, kitų variantų nesvarsčiau, tad vertinimų pateikti negalėčiau.

QUOTE
Kokį plotą nušienauja su vienu įkrovimu? Viena ar dvi baterijos? Kokia jų talpa?


su vienu įkrovimu 5Ah baterijomis nupjaunu pusę sklypo, tada arba krauni, arba antrą komplektą naudoji, aš įsigijau antrą komplektą 6Ah, tai dabar be sustojimų galima pjauti. Gaminys panašus, gamintojas tas pats, tik man užkliuvo, kad nurodytasis modelis su 5Ah pjauna 36 min. Nežinau kiek gamintojas deklaruoja maniškiam modeliui, bet aš su kompletu pjaunu apie 45 min. Tiesa, nemažai laiko žolės nunešimui iki kompostinės sugaišti, tai gal panašiai laiko, kiek deklaruota ir pjauni.

QUOTE
Aš galvoju irgi mulčiuoti. Kaip dažnai pjauni, kad tikrai mulčiuotų? Kiek žolės cm nuimi? Man sako, kad idealu būtų 3 kartai per savaitę, pvz., antradienis, ketvirtadienis ir šeštadienis. Tada reikėtų labai mažai žolės nupjauti ir ji būtų tikrai sumulčiuota. Beje, kiek kartų per savaitę pjauna robotas?


Dėl roboto nežinau, spėju pjauna kas dieną. Dėl mulčiavimo su žoliapjove gal ir geriau vos ne kas antrą dieną, bet yra viena problema. Aš kieme pjaunu 3 cm aukščio, tai jei dažniau pjauni, po to nematai kur ką tik nupjoviai, kad šalimais galėtum pjauti. Robotas tai ten GPS ar dar kažkokias technologijas naudoja, o žmogus kai pjauna, orientuojasi vizualiai, tai kai žolė beveik nesiskiria nuo nupjautos, sunku orientuotis. Aš pjaunu kas savaitę ir vargo nematau. Kai intensyviau augti pradeda (kažkuriuo metu vasarą) tada jau 2 kart per savaitę reikėtų pjauti, bet dažniau nemanau kad verta.

QUOTE
Kas užrodys gerą elektra varomą žoliapjovę su mulčiavimo funkcija ir krepšiu? Iki 500 eurų, bet kuo pigiau, tuo geriau.


Šeip tai aš laužiausi tarp panašios, kaip tu nusižiūrėjai ir šios, 3 cm platesnės ir su mulčiavimu, kai manasis modelis mulčiavimo neturėjo. Tai jei negaila daugiau, aš turbūt mieliau šią pirkčiau. Bet kai pas tamstą tik ~4 arai, tai manau tavo išsirinktas variantas per akis, gal net su vienu įkrovimu viską nupjausi.

Beje, šis pardavėjas lankstus. Manau, kad galima susitarti, jog ne 5Ah akumus, o 6Ah sukomplektuotų už priemoką. Tavo atveju pabandyčiau pasikeisti į didesnius.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 22 gegužės 2022 - 23:13
QUOTE(mintas @ 2022 05 22, 23:04)
Šeip tai aš laužiausi tarp panašios, kaip tu nusižiūrėjai ir šios, 3 cm platesnės ir su mulčiavimu, kai manasis modelis mulčiavimo neturėjo. Tai jei negaila daugiau, aš turbūt mieliau šią pirkčiau. Bet kai pas tamstą tik ~4 arai, tai manau tavo išsirinktas variantas per akis, gal net su vienu įkrovimu viską nupjausi.

Už 3 cm platesnį pjovimo plotą +193 eurai. Ta brangesnė dar lyg ir kažkokių priedų turi, bet nemanau, kad verta taip permokėti.
Atsakyti
QUOTE(Mindaugas7 @ 2022 05 23, 11:17)
Už 3 cm platesnį pjovimo plotą +193 eurai. Ta brangesnė dar lyg ir kažkokių priedų turi, bet nemanau, kad verta taip permokėti.


Ten dar deklaruojama bešepetėliai inverteriniai varikliai. Teigiama, kad jie ekonomiškesni, bet paprastai lyginama su AC varikliais. Nemanau, kad bus ekonomiškesni už DC variklį, o ir pagal deklaruojamą darbo laiką ant tų pačių akumuliatorių stipriai trumpiau dirba, tai vienintelis išlošimas, kad susidėvėjus nereikės šepetėlių keisti, bet aš įtariu, kad per šepetėlių susidėvėjimo laiką ir visa žoliapjovė susidėvės, taip, kad kai ateis laikas keisti šepetėlius, bus proga pačią žoliapjovę pasikeisti.

Mano atveju, mano įsigyta dar ir mulčiavimo priedo neturėjo, bet aš mieliau pasirinkau juntamai pigesnę. Tavo atveju, kai net mulčiavimo funkcija yra, o ir sklypas nedidelis, nematau prasmės permokėti. Na bet klausei geresnės įrangos pavyzdžių, tai ir pateikiau geresnę už beveik įtelpančią kainą smile.gif.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 24 gegužės 2022 - 13:11
QUOTE(vaikis_ @ 2022 05 16, 10:19)
Po ziemos pirmo pjovimo atrodo taip:


Įmetu ir savo pievutę palyginimui. Nuotrauka daryta 2022-05-20 po antro pjovimo šiais metais. Kaip sakiau, po pasėjimo ir laistymo kol sudygs, vėliau ji prižiūrima tik pjaunant, jokio trešimo, jokio laistymo, jokių herbicidų, nes vaikai bėgioja. Matosi žolė nevienalytė, bet kai trumpai (3cm) pjaunama, tai nelabai krenta į akis, o dėl bendro vaizdo, tai ne tik pievutė kiemui grožį suteikia smile.gif.

Priedas  IMG_20220520.jpg   215,94KB   0 Parsiųsta kartų
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 24 gegužės 2022 - 13:45
QUOTE(mintas @ 2022 05 24, 13:09)
Ten dar deklaruojama bešepetėliai inverteriniai varikliai. Teigiama, kad jie ekonomiškesni, bet paprastai lyginama su AC varikliais. Nemanau, kad bus ekonomiškesni už DC variklį, o ir pagal deklaruojamą darbo laiką ant tų pačių akumuliatorių stipriai trumpiau dirba, tai vienintelis išlošimas, kad susidėvėjus nereikės šepetėlių keisti, bet aš įtariu, kad per šepetėlių susidėvėjimo laiką ir visa žoliapjovė susidėvės, taip, kad kai ateis laikas keisti šepetėlius, bus proga pačią žoliapjovę pasikeisti.

Mano atveju, mano įsigyta dar ir mulčiavimo priedo neturėjo, bet aš mieliau pasirinkau juntamai pigesnę. Tavo atveju, kai net mulčiavimo funkcija yra, o ir sklypas nedidelis, nematau prasmės permokėti. Na bet klausei geresnės įrangos pavyzdžių, tai ir pateikiau geresnę už beveik įtelpančią kainą smile.gif.

Be bešepetėlinių variklių brangesnė versija dar turi metalinį korpusą, po du guolius ratui, 3 cm plačiau pjauna žolę ir, anot pardavėjo, geriau žolę mulčiuoja. Toks ir skirtumas. Gal tas pagyrimas dėl mulčiavimo skamba įtikinamiau, o visą kitą didelio skirtumo tikriausiai neturi.
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2022 05 24, 13:37)
Įmetu ir savo pievutę palyginimui. Nuotrauka daryta 2022-05-20 po antro pjovimo šiais metais. Kaip sakiau, po pasėjimo ir laistymo kol sudygs, vėliau ji prižiūrima tik pjaunant, jokio trešimo, jokio laistymo, jokių herbicidų, nes vaikai bėgioja. Matosi žolė nevienalytė, bet kai trumpai (3cm) pjaunama, tai nelabai krenta į akis, o dėl bendro vaizdo, tai ne tik pievutė kiemui grožį suteikia smile.gif.

Priedas  IMG_20220520.jpg   215,94KB   0 Parsiųsta kartų

Tai nieko nedarai tik pjauni? Net neaeruoji?
Atsakyti
QUOTE(Mindaugas7 @ 2022 05 25, 10:47)
Tai nieko nedarai tik pjauni? Net neaeruoji?


Praeitais metais pavasarį aeruota viena kartą.
Atsakyti
Po didesnio lietaus ant sklypo turiu balų. Vietomis gruntas molingesnis papuolė, turėtų geriau drėgmę laikyti, gal mažiau laistyti reikės, bet po lietaus būna balų.

Kaip manote ar augalų šaknys supurens dirvą ir nebus balų, ar reikia kažką daryti? Gal po žiemos įšalas supurens dirvą? Aš galvoju, kai sudygs žolė, tas vietas pabarstyti smėliu. Tik klausimas ar tokios procedūros pakaks. Gal kas turi kokių minčių ir idėjų iš praktikos?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mindaugas7: 28 gegužės 2022 - 10:48