Įkraunama...
Įkraunama...

Knygų skaitytojų klubas, 82 tema

Įdomi diskusija. Mano knygų mielomis niekaip nepavadinsi. hihihi.gif

Na, argi galima taip pavadinti Sartro "Šleikštulį" ar Genet "Gėlių dievo motina"? lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(klopedija @ 2012 06 19, 22:11)
Įdomi diskusija. Mano knygų mielomis niekaip nepavadinsi. hihihi.gif

Na, argi galima taip pavadinti Sartro "Šleikštulį" ar Genet "Gėlių dievo motina"?  lotuliukas.gif

O Patrick Suskind"Kvepalai'-jau kokia baisi knyga, bet pradėjau skaityt ir negalėjau atsitraukt-brrr, yra tokių užkerėtų knygų, ir kai filmas pasirodė-žiūrėjau vis laikydama ranką prie pulto-va jau išjungsiu tuoj...Bet iki galo žiūrėjau. Man buvo negera,piktinausi žiaurumu,situacijomis, bet koks respect autoriui-ir perskaičiau, ir filmą pažiūrėjau iki galo. Mano įvertinimas-talentas thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(skirmule @ 2012 06 19, 21:27)
O Patrick  Suskind"Kvepalai'-jau kokia baisi knyga, bet pradėjau skaityt ir negalėjau atsitraukt-brrr, yra tokių užkerėtų knygų, ir kai filmas pasirodė-žiūrėjau vis laikydama ranką prie pulto-va jau išjungsiu tuoj...Bet iki galo žiūrėjau. Man buvo negera,piktinausi žiaurumu,situacijomis,  bet koks respect autoriui-ir perskaičiau, ir filmą pažiūrėjau iki galo. Mano įvertinimas-talentas thumbup.gif

As po tokiu filmu kaip "Kvepalai" ir knygu bestseleriu nustojau dometis siuolaikiniais filmais ir knygomis... Jei ne si forumo tema, dar ir dabar manyciau, kad siuolaikiniai autoriai nieko nesugeba ir skaityciau klasika. Tai tik mano nuomone mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sm2002: 20 birželio 2012 - 09:43
QUOTE(skirmule @ 2012 06 19, 21:27)
O Patrick  Suskind"Kvepalai'-jau kokia baisi knyga, bet pradėjau skaityt ir negalėjau atsitraukt-brrr, yra tokių užkerėtų knygų, ir kai filmas pasirodė-žiūrėjau vis laikydama ranką prie pulto-va jau išjungsiu tuoj...Bet iki galo žiūrėjau. Man buvo negera,piktinausi žiaurumu,situacijomis,  bet koks respect autoriui-ir perskaičiau, ir filmą pažiūrėjau iki galo. Mano įvertinimas-talentas thumbup.gif

Čia tikrai talentas. Skaičiau ir Balandį, ir Pono Ziomerio istoriją, kažkas traukia, viską matai, girdi ir užuodi bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(sm2002 @ 2012 06 20, 09:42)
As po tokiu filmu kaip "Kvepalai" ir knygu bestseleriu nustojau dometis siuolaikiniais filmais ir knygomis... Jei ne si forumo tema, dar ir dabar manyciau, kad siuolaikiniai autoriai nieko nesugeba ir skaityciau klasika. Tai tik mano nuomone   mirksiukas.gif

Idomu, kas tau taip netiko "Kvepaluose", kad visa siuolaikine literatura nutarei nurasyt??? As atsimenu, kad perskaiciau sia knyga labai idomiai, tada siek tiek mane supurte, isliko prisiminimas ir iki siu dienu. Bet kaip galima pagal viena knyga, filma, autoriu spresti apie visuma? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo langana: 20 birželio 2012 - 11:01
QUOTE(langana @ 2012 06 20, 10:59)
Idomu, kas tau taip netiko "Kvepaluose", kad visa siuolaikine literatura nutarei nurasyt??? As atsimenu, kad perskaiciau sia knyga labai idomiai, tada siek tiek mane supurte, isliko prisiminimas ir iki siu dienu. Bet kaip galima pagal viena knyga, filma, autoriu spresti apie visuma? g.gif

Tai buvo kaip pavyzdys filmo, kuriame nematau jokios ypatingos aktoriu vaidybos - liko tik veltui sugaisto laiko pojutis (kaip ir Titanikas, Avatar, kitu pavadinimu net neprisimenu)... Todel perejau prie teatro ir dokumentiniu filmu wink.gif Del knygu tai juk rasiau, kad nusivyliau bestseleriais siuolaikiniais. Pas mus knygynuose mazdaug 1 is 40 knygu tik gera, tai po poros nevykusiu bandymu noras pirkti knygas knygyne dingsta.
Atsakyti
QUOTE(skirmule @ 2012 06 19, 20:10)
Tikrai snobizmas, mada tos knygos , bet yra tendencija vaidinti intelektualus ar kaip ten ...o paslapčia visi skaito mielas dūšiai knygas  smile.gif


Tikras snobas turėtų matomiausioje vietoje laikyti "Ulisą", ir pakiliai dūsauti apie tai paklausus cool.gif

bet pagaliau temoje yra apie ką skaityti bigsmile.gif

Man irgi nepatinka manipuliavimas žmonių jausmais, bet kai kurias "nemielas" knygas - tiek Žano Žene, tiek Siuskindo mielai skaitau biggrin.gif Juk skaitome ne tik dėl aprašomo objekto, bet ir dėl to, kaip tai aprašyta - tskant rašytojo meistrystė pirmoje vietoje - bent jau man biggrin.gif

dar dėl jausmų... hmmm...... visų mūsų gyvenimėlis trumpas (visatos atžvilgiu), niekas nesigiriam sveikata, bet žmonėms yra duotas humoro jausmas, kad sugebėtume išgyventi savo mirtingumo ir trapumo akivaizdoje, tiesa?

Tai va ir nesuprantu to nepagydomų ligų eskalavimo literatūroje unsure.gif
Atsakyti
o man ramybes neduoda retorinis klausimas del tokiu kaip auksciau paminetieji Coelho, Sharma, Picoult ir daugybes ju pasekeju: ar cia auksciausias diletantizmo laipsnis ar giliausias cinizmas norint pasipinigauti?.. cool.gif
Atsakyti
QUOTE(Brūkšniukas @ 2012 06 20, 14:18)
Tikras snobas turėtų matomiausioje vietoje laikyti "Ulisą", ir pakiliai dūsauti apie tai paklausus cool.gif

Kuo toliau, tuo labiau norisi paskaityti tą "Ulisą", noriu pasijusti snobe. lotuliukas.gif Įdomu, ar priverstų dūsauti. mirksiukas.gif lotuliukas.gif
Aš įnikus į Cronin J. "Perėją". Tikrų tikriausias trileris, bet man patinka. Ir visai nesinori jos staigiai praryti. Esu 240 puslapyje, o veiksmas dar tik įsivažiuoja. Dar niekas šito kūrinio nesiruošia ekranizuoti? Būtų kur pasireikšti siaubiakų režisieriams. lotuliukas.gif
Atsakyti
Sveikos

Grįžau biggrin.gif Turbūt jau ir pamiršot ax.gif Vis dėlto tinginys mane įveikia, todėl ir neateinu pasigirt ką perskaičiau blush2.gif

QUOTE(Brūkšniukas @ 2012 06 20, 14:18)
Tikras snobas turėtų matomiausioje vietoje laikyti "Ulisą", ir pakiliai dūsauti apie tai paklausus cool.gif

Tai va ir nesuprantu to nepagydomų ligų eskalavimo literatūroje unsure.gif


lotuliukas.gif

drinks_cheers.gif Man užteko dviejų J. Picoult knygų, kad suprasčiau, jog visos kitos - daugmaž tas pats skaitytojo tampymas už virvučių (tikslaiu nervų). Gerbėjos neįsižeiskit - mano manymu, kiekvienas autorius/knyga randa savo skaitytoją, tad jei kam patinka... Lygiai taip pat manau, kad tikras intelektualas ne tik nesigirs skaitantis P. Coelho, bet ir jo neskaitys. Bet, aišku, ir sąvoką intelektualas kiekvienas supranta ir interpretuoja savaip.

Na o iš neseniai skaitytų galiu paminėti labiausiai patikusias.
Edgaras Alanas Po "Raudonosios mirties kaukė" Apsakymų rinkinys. Vieni patiko labiau, kiti mažiau, bet šiaip laabai patiko.
Juan Rulfo "Pedras Paramas" Chuanas Presijadas atvyksta į Komalą ieškoti savo tėvo - miestelio valdytojo, - tačiau sužino, kad jis mirė. Tačiau Komalos gyventojai pasakoja Chuanui savo ir miestelio istorijas. Jeigu patinka Marquez'as, manau, patiks ir ši knyga, nes ji vadinama magiškojo realizmo pradininke. Man labai patiko.
Tikrai įdomi pasirodė Richard Dawkins "Dievo iliuzija". Tai negrožinė knyga, parašyta ateisto, tad giliai (ir nelabai) tikintiems geriau neskaityti. Ypač jei Saramago knyga pasirodė erezija.
Nors nesu paauglių literatūros mėgėja, visai patiko ir Sherman Alexie "Absoliučiai tikras pusės etato indėno dienoraštis" Tokia paprasta knyga apie draugystę, apie tai kaip nepasiduoti gyvenimo nelaimėms ir siekti daugiau nei turi.
Dabar skaitau Jonas Jonasson "Šimtametis, kuris išlipo pro langą ir dingo". Patinka autoriaus ironija, nekantrauju, kuo gi viskas baigsis.
Atsakyti
QUOTE(Gemma @ 2012 06 20, 13:30)
o man ramybes neduoda retorinis klausimas del tokiu kaip auksciau paminetieji Coelho, Sharma, Picoult ir daugybes ju pasekeju: ar cia auksciausias diletantizmo laipsnis ar giliausias cinizmas norint pasipinigauti?..  cool.gif


Gal tiktų Bredberio mintis? biggrin.gif tiksliai negaliu parašyti, bet panašiai į "aš toks kaip ir jūs, man reikia maisto ir drabužių" lotuliukas.gif

ir vis tik aptariamuoju atveju man regis cinizmas unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(nihilistė @ 2012 06 20, 15:07)
Juan Rulfo "Pedras Paramas" (...) Jeigu patinka Marquez'as, manau, patiks ir ši knyga, nes ji vadinama magiškojo realizmo pradininke. Man labai patiko.
***
Dabar skaitau Jonas Jonasson "Šimtametis, kuris išlipo pro langą ir dingo". Patinka autoriaus ironija, nekantrauju, kuo gi viskas baigsis.
Skaičiau seniai, labai seniai... hihihi.gif Mažai ką bepamenu, bet tuo metu man buvo Ispanų ir Lotynų Amerikos literatūros manija. Skaičiau viską, kas papuldavo ir viskas labai patikdavo. doh.gif
Štai vienas perliukas: http://www.sena.lt/g...gyvenimas/88627 Istorija graudi ir kartu iki ašarų komiška.
***
Skeptiškai vertinau šitą knygą prieš pradėdama, o dabar nė kiek nesigailiu perskaičius, buvo smagu. Jonasson humoras artimas Paasilinna. thumbup.gif

Beje "Šimtametis" Obuolio leidyklos, o maximoj Obuolio knygoms šią savaitę -30% biggrin.gif .

Ta proga pasigirsiu: nusipirkau "Dramblių prižiūrėtojų vaikus". biggrin.gif
Atsakyti