Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštukai - krikštynų žurnaliukai

mergaites gal galite padėti blush2.gif ant saldainiu popierėlio maketo nuotraukėlių pridėti

https://plus.google....598405345212497
Atsakyti
As dariau pati... Nieko labai mandro, toks ganetinai paprastas mano laikrastukas, bet galiu pasidalinti mergaitisku variantu blush2.gif ka domina, rasykir i a.z.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo raimute89: 30 birželio 2014 - 14:59
Sveikos cia skirta kas pacios ruosiasi sventei. Imetu keleta minciu.
10 įsakymų krikšto tėveliams
1.Mano atvaizdą privalote pasikabinti matomiausioje savo namų vietoje;
2. Tikiuosi būti Jums svarbiausiu ir galbūt vieninteliu krikštasūniu jūsų gyvenime;
3. Nepamirškite mano gimtadienių ir kitų man svarbių dienų, nes privalėsite sveikinti ir dovanoti dovanas;
4. Taupykite pinigus mano būsimoms užgaidoms ir norams įgyvendinti;
5. Jau šiandien dairykitės man žmonos, kad turėčiau pasirinkimą iš daugelio variantų;
6. Nepamirškite, kad ir aš pretenduoju į Jūsų turtą;
7. Ginkite mane visose gyvenimiškose situacijose, net ir tose, kai reiks ką nors nuslėpti nuo tėvų;
8. Turėsite mane ugdyti ir mokinti, o tam geriausias būdas – ekskursijos;
9. Tęsėkite visus man šiandien duotus pažadus, nes tai geriausias meilės įrodymas;
10. Mylėkite mane taip stipriai, kad šią meilę jaustų visi esantys aplinkui

10 įsakymų krikšto tėveliams
1. Mylėkite ir branginkite krikšto sūnų, kad jau įsivėlėte į šį reikalą.
2. Padėkite tėveliams dorai užauginti.
3. Iškilus problemoms, patarkite dėl meilės reikalų (kai paūgės truputį).
4. Kartą per pusę metų praleiskite kartu visą dieną: išradingai, naudingai, linksmai.
5. Nesišvaistykite pažadais, nes juos reikės ištęsėti.
6. Kai duosite pinigų smulkioms išlaidoms, tai geriau popieriniais, nes metalinius lengviau pamesti.
7. Švęskite kartu šventes, net ir po 50-ies metų.
8. Nepamirškite dovanoti dovanų.
9. Nelepinkite saldumynais, nes gausite sąskaitą už dantų gydymą.
10. Labai nepykite už iškrėstas išdaigas, nes nervinimasis kenkia grožiui ir sveikatai.
Papildyta:
Prašymai krikšto tėveliams
1. Niekada nepamirškite mano gimimo dienos.
2. Palydėkite mane į pirmąją Komuniją.
3. Atsakykite į visus iškilusius klausimus, kad ir kaip keistai jie skambės smile.gif
4. Stenkitės mane aplankyti ne tik per mano gimtadienį.
5. Nelepinkite manęs saldumynais, nes odontologo paslaugos brangiai kainuoja.
6. Neišlaidaukite brangioms dovanoms, verčiau nusiveskite mane į vaikų teatrą.
7. Užjauskite ir paguoskite, kai man labai to reikės.
8. Nepamirškite retkarčiais mane pasikviesti į svečius.
9. Mano nuotrauką laikykite matomiausioje savo namų vietoje.

Krikšto tėvelių pasižadėjimas
Mes, Gretutės krikšto tėveliai Vaida ir Mindaugas, nejausdami jokio spaudimo iš aplinkinių ir tėvelių, norime prisiimti pilną atsakomybę už savo veiksmus ir – PASIŽADĖTI:
1. Mylėsime ir branginsime krikšto dukrytę, kaip savo vaiką.
2. Padėsime tėveliams dorai užauginti.
3. Patarsime, kai reikės suaugusio, bet ne tėvų patarimų.
4. Kartą per pusę metų praleisime kartu dieną: išradingai, naudingai, linksmai… (Gretutei irgi reikia pailsėti nuo kasdienybės).
5. Nesišvaistysime pažadais, nes puikiai suprantam, kad juos reikės ištęsėti.
6 .Moksleivei padėsime paruošti pamokas ir pasidaryti šperų.
7. Švęsime visas šventes kartu.
8. Nepamiršime dovanoti dovanų.
9. Nelepinsime saldumynais, kad dantukai būtų sveiki ir gražūs
10. Nebausime ir labai nepyksime už iškrėstas išdaigas, nes nervinimasis kenkia mūsų grožiui ir sveikatai

Krikšto tėvelių pasižadėjimai:
Mes, (vaikucio vardas) kūmai, (kumu vardai), visų čia dalyvaujančių akivaizdoje iškilmingai pasižadame:
•Nesišvaistyti pažadais, nes juos reikės ištęsėti.
•Palaikyti (vaiko vardelis) tėvelius morališkai, auklėjant ir auginant sūnų.
•Nelepinti (vaiko vardelis) saldumynais, kad paskui netektų apmokėti sąskaitos už dantų gydymą.
•Padėti skaičiuoti senelių sutaupytus pinigus.
•Užtarti prieš tėvus, kai (vaiko vardelis) paryčiais grįš iš pirmojo pasimatymo.
•Kasmet išpildyti bent vieną (vaiko vardelis) svajonę.
• Švęsti kartu šventes, net ir po 50 metų.
• Būti tikrais kūmais – neleisti seneliams lepinti anūkėlio.
Sau nuosprendį paskelbė (vaiko vardelis) kūmai: (kūmų vardas)

Krikštatėvių įdarbinimo prašymas
Mes, (krikšto vaiko vardas) mama ir tėtis, prašome tavęs (krikšto mamos vardas) ir tavęs (krikšto tėčio vardas) dirbti šį sunkų darbą ištisus metus, be atostogų ir poilsio dienų, taip pat visą dieną ir visą naktį. Nepamiršti įsipareigojimų ir pareigybinės instrukcijos. Bendradarbiauti tarpusavyje ir klausyti bei vykdyti viršininko (krikšto vaiko vardas pavardė) nurodymus:
1. Kas minutę galvoti apie mane
2. Kas valandą tikrinti telefoną ir elektroninį paštą – ar tik neatėjo žinutė nuo manęs
3. Kiekvieną dieną sveikinti mane su naujai išaušusią diena
4. Vieną kartą savaitėje daryti generalinę tvarką vaikų (t.y. mano) kambaryje
5. Vieną kartą per mėnesį siųsti man kišenpinigių
6. Vieną kartą metuose organizuoti šventę – mano gimtadienius
7. Po 10 metų vežti mane komandiruotėn į svečią šalį
8. Po 20 metų finansuoti mano vestuves
9. Kai išleisiu į pensiją – prižiūrėsite mano vaikus
10. Įteiksiu padėką Jums, Jūsų garbingo jubiliejaus proga. Tad ilgiausių metų!
Viršininkas (krikšto vaiko vardas)
Koordinatoriai (tėvai)
Vykdysime (krikšto tėvai)

Krikšto tėvelių pasižadėjimai
Mes, Rokučio krikšto tėveliai, nuo šiandien pasižadėję rūpintis, auklėti ir vesti Dievo keliu Jūsų mažąjį sūnelį, visų šventėn susirinkusių žmonių akivaizdoje atsakingai PASIŽADAME:
1.Turėti savo namuose bent vieną Rokučio nuotrauką, kuri kabės matomiausioje namų vietoje;
2. Kad Rokutis mums bus pats svarbiausias ir mylimiausias krikšto sūnus;
3. Niekada nepamiršti Rokučio gimtadienių bei kitų jam svarbių švenčių;
4. Taupyti pinigėlius Rokučio auklėjimui ir lavinimui;
5. Bendrauti su Rokučiu bet kuriuo paros metu ir visada, kai tik jis to norės;
6. Padėti išsirinkti geriausią kandidatę į žmonas ir tikimės, kad Rokutiss prieš tai visas jas mums pristatys;
7. Ginsime Rokutį visose gyvenimiškose situacijose ir padėsime iškilus problemoms;
8. Dalyvauti Rokučio Pirmosios Komunijos šventėje ir padėti berniukui pasiruošti Pirmąjai Komunijai. Kai tėveliai negalės, mes lydėsime Rokutį į bažnyčią;
9. Būtinai sudalyvauti Rokučio išleistuvių, diplomo teikimo bei vestuvių šventėse;
10. Būti pačiais geriausiais krikšto tėveliais ir visais įmanomais būdais pateisinti tėvelių lūkesčius mus pasirinkus.
Papildyta:
Diplomas krikšto tėveliams
Pažymime, jog …. ir …. baigė Tarptautinį Krikštatėvių Universitetą bei Aukščiausios Gandrų komisijos sprendimu 2010 m. spalio mėn. 2 d. sėkmingai įgijo Krikštatėvių specialybę pagal šiuos įvertinimus:
Gugavimo meno pagrindai – puikiai
Pampersologija – patenkinamai
Finansinė apskaita krikšto sūnaus įgeidžiams – gerai
Košių maistinių medžiagų analizė – puikiai
Šiuolaikinė šypsenos metodika – puikiai
Kūdikio psichologija – gerai
Skalbimo technologijos – puikiai
Verksmo kontrolė – gerai
Vežimėlio sandaros teorija – gerai
Šliaužtinukų modeliavimas – puikiai
Laisvalaikio organizavimas – puikiai
Krikštatėvių politika – puikiai
Auklių darbo istorija – gerai
Ropojimo ir šliaužiojimo geografija – puikiai
Krikštynų profesinė praktika – gerai
Įvertinus įgytas žinias ir gavus šią specialybę ….. ir ….. leista būti…..krikštatėviais.

Krikšto mamos pasižadėjimas (mergaitei)
Aš,………………… krikšto mama, iš didelės meilės savo krikšto dukrai, čia visiems jums girdint noriu pasakyti – PASIŽADU:
- Mylėti ir branginti krikšto dukrą, kad jau įsivėliau į šį reikalą;
- Savo atostogų metu, bent savaitę praleisti su krikšto dukra;
- Palydėti į pirmąjį pasimatymą;
- Išmokyti dažytis, pabrėžti savo grožį;
- Vestuvėms surasti gerą svočią arba svočiauti teks pačiai.

Krikšto mamos pasižadėjimas (berniukui)
Aš, ……………. krikšto mama, iš didelės meilės savo krikšto sūnui, čia visiems jums girdint noriu pasakyti – PASIŽADU:
1 Palaikyti tėvelius morališkai auklėjant ir auginant sūnų ir mylėti jį kaip savą.
2. Išmokyti papildomos užsienio kalbos, kurios jis dar nemoka.
3. Padėti išprašyti tėvų, kad leistų įsigyti šuniuką, kačiuką ar kitokį gyvūnėlį.
4. Nepamiršti, kad ir tu pretenduoji į mūsų turtą.
5. Ginti tave visose gyvenimiškose situacijose, ypač tose, kuriose reikės ką nors nuslėpti nuo tėvų.
6. Tave ugdyti ir mokyti, o tam geriausias būdas ekskursijos.
7. Nepamiršti tavo gimtadienių ir kitų svarbių dienų, ir karts nuo karto tave aplankyti.
8. Nelepinti saldumynais, kad netektų pačiai apmokėti išlaidų už dantų gydymą.

Krikšto tėčio pasižadėjimas (mergaitei)
Aš, ……….. krikšto tėtis, nejausdamas jokio spaudimo norėčiau prisiimti pilną atsakomybę ir pasakyti – PASIŽADU:
- Kad krikšto duktė bus, jei ne vienintelė, tai bent jau svarbiausia mano gyvenime;
- Retkarčiais leisti krikšto dukrai pailsėti nuo tėvų, senelių ir aišku krikšto mamos;
- Pamokyti, kaip gerti tekilą su citrina (žinoma, tik sulaukus 18 m.);
- Kai krikšto dukrai sukaks 16 m., išmokyti vairuoti automobilį;
- Vestuvėms surasti gerą piršlį arba piršliauti teks pačiam.

Krikšto tėčio pasižadėjimas (mergaitei)
Aš, ………………………. krikšto tėtis, nejausdamas jokio spaudimo, norėčiau prisiimti pilną atsakomybę ir pasakyti – AŠ PASIŽADU:
1. Retkarčiais leisti ……. pailsėti nuo tėvų, senelių ir krikšto mamos.
2. Padėti …………. įkalbėti tėvus, kad nupirktų šuniuką, kačiuką, žiurkėną, papūgėlių…
3. Išmokyti …………….. gerti tekilą su citrina ir druska (žinoma, kai sulauks LR įstatymų numatyto amžiaus).
4. Iškilus problemoms, patarsiu dėl meilės reikalų (kai paūgės truputį).
5. Nesišvaistyti pažadais, nes juos reikės ištęsėti.

Krikšto tėčio pasižadėjimas (berniukui)
Aš, ……………………. krikšto tėtis, nejausdamas jokio spaudimo, norėčiau prisiimti pilną atsakomybę ir pasakyti – AŠ PASIŽADU:
1.Krikštasūnis bus,jei ne vienintelis, tai bent jau svarbiausias mano gyvenime
2. Retkarčiais leisti krikštasūniui pailsėti nuo tėvų, senelių ir aišku krikšto mamos
3. Krikštasūnį kaip elgtis per pirmą pasimatymą.
4. Pamokyti, kaip gerti tekilą su citrina.
5. Vestuvėms surasti gerą piršlį, arba piršliauti teks pačiam.
6. Per krikštasūnio gimimo dienas ir kitokias šventes, nustebinti vis didesnėmis dovanomis, nes jie juk irgi auga.

Įsakymai tėveliams
1.Mano rankos dar mažos: būkit geri, nelaukite, kad aš gerai pasikločiau lovą, nupieščiau piešinį arba numesčiau kamuolį. Mano kojos dar trumpos: eikit lėčiau, kad aš suspėčiau.
2. Mano akys dar nematė tiek pasaulio, kiek jūsų: būkit geri, leiskite man pamažu jį ištirti; neverskite manęs, kai tai nebūtina.
3. Namų ruoša niekur nedings; būkit geri, skirkit man laiko paaiškinti apie šį nuostabų pasaulį ir darykit tai su noru.
4. Aš esu jautrus! Būkite atidūs mano poreikiams; nesikabinėkite prie manęs visą dieną. Elkitės su manimi taip, kaip norėtumėte, kad su jumis būtų elgiamasi.
5. Aš esu ypatinga dovana! Saugokite mane, reikalaukite iš manęs atsakomybės už savo veiksmus, duokite nurodymų, kaip reikia gyventi, ir drauskite mane su ypatinga meile.
6. Man reikia paramos, kad galėčiau augti. Būkit geri, neskubėkite kritikuoti. Jūs galite kritikuoti veiksmus, kuriuos aš darau ne taip, bet ne mane.
7. Duokite man laisvę pačiam spręsti. Leiskite man suklysti, kad galėčiau pasimokyti iš savo klaidų. Taip aš išmoksiu apsispręsti, kai iš manęs pareikalaus gyvenimas.
8. Būkite geri, neatlikite už mane to, ką aš turiu padaryti pats. Tai priverčia mane jausti, kad mano pastangos neatitinka jūsų lūkesčių. Aš žinau, kad tai sunku, bet prašau, nelyginkite manęs su seserimis.
9. Nebijokite išvykti savaitgaliui abu kartu. Vaikams taip reikia “atostogų” be tėvų. Be to, tai yra puikiausias būdas įrodyti, kad jūsų santuoka yra nuostabi.
10. Būkite man dvasinis vadovas. Išmokykite mane tikrų vertybių namuose ir rodykite man gerą pavyzdį, kuriuo galėčiau sekti.

Geriausia instrukcija ir jei tėvai jos laikysis, tuomet vaikas bus pats laimingiausias:
* Stabtelėk su savo vaiku – kai kiti aplink šitaip skuba.
* Vaikščiok su savo vaiku – kai kiti vien tik bėga.
* Kalbėk su savo vaiku – kai kiti geriau šaukia.
* Klausykis vaiko – kai kiti apsimeta užsiėmę.
* Juokis su savo vaiku – kai kiti žiūri piktai.
* Žaisk su vaiku – kai kiti patys nori būti linksminami.
* Pagirk savo vaiką – kai kiti mato tik prasižengimus.
* Mokykis iš savo vaiko – kai kiti yra praradę žinių poreikį.
* Svajok su savo vaiku – kai kiti tapo labai ciniški.
* Skaityk su savo vaiku – kai kiti pirmenybę teikia televizoriui.
* Melskis su savo vaiku – kai kiti yra praradę tikėjimą.
* Atsiprašyk savo vaiko – kai kiti apsimeta neklystančiais.
* Drausmink savo vaiką – kai kiti nesugeba nustatyti apribojimų.
* Apkabink savo vaiką – kai kiti neįvertina prisilietimo jėgos.

Laiškas mažyliui
Tu pats didžiausias mūsų Stebuklas, kurį mums atsiuntė Dievas – kad būtume geresni, išmintingesni, kilnesni Meilės ir Ramybės.
Telaimina Dievas, kuris yra su mumis dabar ir visados.
Tepadeda Viešpats, Tau mūsų vaikelis, mūsų Žmoguti, kurį mylim.
Tenutolsta visoks riksmas ir pyktis. Telydi Tave suprantančių žmonių mintys ir malda.
Vien tik MEILĖ yra dabar ir visados. Tu gimei iš mūsų ,ir drauge skaičiuosime Tavo augimo ,mokymosi ir brendimo laiką, todėl ir pasirašome šį kreipimąsi į Tave:
1. mes norime, jog Tu žinotum, kad mes mylime Tave;
2. atleisk mums, kuomet netenkame kantrybės, elgiamės neteisingai, kaip ir mes Tau atleisime už panašias akimirkas;
3. atleis už tai ,jog kartais esame priversti Tave bausti. Suprask, mūsų bausmė skirta Tavo augimui, Tavo dvasios didybei;
4. pasižadame stengtis būti vertais Tavo tėvelių vardo, mokytis drauge su Tavimi: sau ir Tau;
5. kviečiame Tave bendradarbiauti: mes stengsimės padėti Tau būti geru sūnumi, o Tu padėk mums mūsų pašaukime ir likime;
6. mes stengsimės ieškoti vienybės ir minties tapatumo;
7. kaip mes stengsimės būti Tau dėmesingesniais, taip ir Tavęs prašome būti dėmesingesniu mums;
8. mes prašome priimti mūsų taisykles, nors kartais jos ir ne visai suprantamos. Patikėk, kartais mes žinome geriau ir linkime Tau visa ko geriausia;
9. tebūnie Tau pavyzdys patys iškiliausi žmonės, į kuriuos mes visi kartu drauge lygiuosimės elgesiu ir pastangomis.

Mažylio kreipimasis į visus
Laiškas tėveliams, seneliams, tetoms ir dėdėms, visiems, kurie mane pažįsta Aš esu! Jūsų Meilės Gyveniman pakviestas, širdimi ir sąžine palaimintas, Jūsų raukšlėm išsaugotas, šypsena pakylėtas… Auginkit mane! Auginkit mane tokį, kad vėjai nurimtų, kad saulė spindėtų ir debesys jos neuždengtų. Teisingą auginkit. Švelniausiai migdykit ir bauskit skaudžiausiai. Taip lengva ir paprasta viskas. Užaugsiu. O jei neužaugsiu auginkit dar kartą. Sėkmės būsimiem tėveliams.
Aš – trapus baltas popieriaus lapas,
Pats nusispalvinti negaliu,
Tad, jei piešite tamsiomis spalvomis,- būsiu niūrus,
Jei piešite mane skaisčiomis spalvomis, -būsiu šviesus ir linksmas
Aš – paruoštas lipdymui molio gabalas,
Pats nusilipdyti negaliu,
Tad, jei lipdysite mane piktą ,-būsiu gąsdinantis,
Jei lipdysite mane mąstantį,- būsiu paguodžiantis.
Aš- maža ir gležna gyvybės sėkla,
Pati išdygti negaliu,
Tad, jei sėsite mane abejingai, užaugsiu menkas,
Jei sėsite mane su meile, užaugsiu derlingas.
AŠ- jūsų sumanytas, bet neužbaigtas dainos,
Pats sau žodžių pasirašyti negaliu ,
Tad, jei sudėsite į mane, bet kokius žodžius skambėsiu padrikai ,
Jei sudėsite į mane išminties pilnus žodžius, skambėsiu gyvai.
Globokite, mylėkite mane, aš – jūsų vaikas.

Štai ko aš nenoriu girdėti iš jūsų visų suaugusių
Stovėk ramiai, eik greičiau, kur bėgi, paskubėk, neliesk, būk atsargus, viską suvalgyk, išsivalyk dantis, neišsitepk, jau išsitepei, patylėk, kalbėk, atsiprašyk, pasisveikink, ateik čia, nesimaišyk man po kojomis, eik žaisti, netrukdyk, nebėgiok, nesuprakaituok, žiūrėk nepargriūk, sakiau pargriūsi, dabar tai tau bus, kodėl manęs neklausai, šito tu nesugebėsi, esi per mažas, duok aš padarysiu, tu jau didelis, eik miegoti, kelkis, pavėluosi, aš užsiėmęs, eik žaisti vienas, apsirenk, nestovėk saulėje, eik į saulę, nekalbėk pilna burna.
O visada norėčiau girdėti:
Myliu tave, tu toks gražus, kaip gerai, kad tave turiu, pasikalbėkime truputį, pabūkime kartu, kaip jautiesi, ar tau liūdna, gal bijai, kodėl gi šito nenori, tu toks mielas, tu toks švelnus, papasakok man, ką tu išgyvenai, ar tu laimingas, man patinka kai juokiesi, verk, jei nori, tau kažkas nepasisekė, kas tave nuskriaudė, kas tave taip supykdė, papasakok man viską, jei nori, pasitikiu tavimi, tu man patinki, ar aš tau patinku, kada tau nepatinku, klausau tavęs, žinau, kad mane myli, ką apie tai manai, man patinka būti su tavimi, noriu su tavimi pakalbėti, noriu išklausyti tave, pasakyk, kada jautiesi nelaimingas, man patinki toks, koks esi, mums gera būti kartu, pasakyk, jei suklydau.

10 įsakymų sesutei (broliukui)
1.Besąlygiškai mylėti ir gerbti mane.
2. Niekada neatsisakyti su manimi pažaisti.
3. Ginti mane nuo kiemo vaikų, jei jie atiminės iš manęs žaislus ar kitaip įžeidinės.
4. Padėti susitvarkyti man kambarį, kad tėveliai nebartų dėl netvarkos.
5. Neatiminėti žaislų ir saldainių, kai norėsiu pats (pati) duosiu.
6. Nepykti, jei ne vietoje paliktai Bratz lėlei bus išsuktos rankos ar kojos(mašinai bus nusukti ratai).
7. Pabūti su manimi, kai tėveliai norės kur nors išeiti.
8. Kai eisiu į mokyklą, padėti ruoši pamokas, kartai ir už mane jas padaryti.
9. Nepykti, kai per mano šventes visas dėmesys bus skirtas man.
10. Neišduoti mano patikėtų paslapčių.

Sesės pasižadėjimas
Aš, ………………. pažadu kad:
1.Visada būsiu tau paslaugi.
2. Niekada nepamiršiu tavo gimimo dienos.
3. Nepaliksiu tavęs vieno netgi, kai leisiu laiką su savo draugėmis.
4. Mokysiu tave žaisti, skaityti, rašyti, skaičiuoti ir piešti.
5. Dalinsiuosi savo žaislais ir kitais daiktais.
6. Retkarčiais paklosiu tavo lovą.
7. Ir prižiūrėsiu, kad krikšto tėvai laikytųsi savo pažadų.

10 įsakymų broliui (žymiai vyresniam)
1.Besąlygiškai mylėti ir gerbti mane.
2. Niekada neatsisakyti su manimi pažaisti.
3. Ginti mane nuo kiemo vaikų, jei jie atiminės iš manęs žaislus ar kitaip įžeidinės.
4. Sutvarkyti mano žaislus, kai per juos nebus galima praeiti.
5. Perduoti savo jaunų dienų patirtį.
6. Nieko nesakyti, jei ne vietoje paliktas mobilus telefonas bus išardytas.
7. Pabūti su manimi, kai tėveliai norės kur nors išeiti.
8. Kai eisiu į mokyklą, padėti ruoši pamokas, kartai ir už mane jas padaryti.
9. Nepykti, kai merginų dėmesys bus nukreiptas daugiau į mane.
10. Nereikšti nepasitenkinimo, kai iškvepinsiu naujausius prancūziškus kvepalus.

Sesutės pasižadėjimas (galima pritaikyti ir broliui)
Aš vyriausioji Gretutės sesutė Kamilė, labai ją mylėdama, niekieno neverčiama, savo noru iškilmingai pasižadu:
Išmokinti Gretutę susišukuoti ir susipinti kasytes, kad mamytė rytais galėtų ilgiau pamiegoti.
Visada išsivesti sesutę į lauką, kad jai nebūtų liūdna vienai namuose.
Prižiūrėti sesutę, kai tėveliai norės kur nors išeiti.
Visada ginti sesutę nuo kiemo mušeikų.
Mano žaisliukai – jos žaisliukai. Tad niekada nepyksiu jei ne vietoje paliktai lelytei bis išsuktos kojos, o į mėgstamą knygelę bus prirašyta keverzonių.
Saugoti visas Gretutės paslaptis, ir nuslėpti išdaigas nuo tėvelių.

Močiutės – bobutės pasižadėjimai (anūkėliui)
Aš,……. močiutė, ……., savo valia, eilinį sykį neklausydama savo vyro, apakus iš meilės anūkėliui, visų čia dalyvaujančių akivaizdoje, PASIŽADU:
Kad ir kas benutiktų, nepamiršti,kad vaikai būna arba švarūs, arba laimingi. Todėl nepyksiu, kai ………… Riebaluotais pirštais nučiupinės ka tik perdažytas namų sienas, žemėtom kojom nutipens per baltą svetainės kilimą.
Prižiūrėti Lauryną per jo tėvų atostogas ir visada, kada tik jie norės pailsėti ar šiaip be jokio svarbaus reikalo.
Nebesigraudinti pasitinkant ir išlydint.
Duoti Laurynui smulkioms išlaidoms popierinių pinigų, nes metalinius sunku nešiotis.
Būti rūpestinga močiute – lepinti anūkėlį iki pilnametystės, o vėliau reguliariai skambinti ir rašyti jam SMS ne rečiau kaip kas dvi dienos.
Lauryno pirmagimiui einant į pirmą klasę, iškepti tortą.

Senelio – dieduko pasižadėjimas (anūkui)
Aš,……….. močiutės Dainos vyras, senelis ………., savo valia, neįtakojamas žmonos ir būdamas pakankamai blaivios galvos, visų čia dalyvaujančių akivaizdoje, iškilmingai PASIŽADU:

*Kad ir kas benutiktų, išlaikyti šaltakraujiškumą ir savitvardą situacijose, kai pasireikš ……… savimonė ir fantazija. Todėl nepyksiu, kai ……… ,visą gyvenimą tausotą meškerių kolekciją iškeis į vienaakį katiną nušiurusią uodegą.
*Pamokyti ………, kaip dirbti sode, nes jo tėvai tikrai to nepadarys…
*Išmokyti …….. vairuoti ir gimnazijos baigimo proga nupirkti jam automobilį ne prastesnį nei savo.
*Prižadu išmokyti:užmauti slieką ant kabliuko,sukurt laužą.
*Per Kalėdas persirengti Kalėdų seneliu ir, žinoma, nepamiršti dovanų.
*Būti tikru močiutės vyru –neleisti močiutei lepinti anūko.
Pats sau nuosprendį pasiskelbė senelis – diedukas Jonas

Močiutės pažadas (ANŪKEI)
Aš, Augustės močiutė, ________________, iš didelės meilės anūkėlei visų čia dalyvaujančių akivaizdoje iškilmingai PASIŽADU:
• Kad ir kas benutiktų, nepamiršti, kad vaikai būna arba švarūs, arba laimingi. Todėl nepyksiu, kai Augustė riebaluotais pirštais nučiupinės ką tik perdažytas namų sienas, žemėtom kojom nutapens per naują kilimą ar į šuns būdą paklos ką tik iš valyklos parneštą kostiumėlį.
• Be jokių atsikalbinėjimų pažiūrėti Augustę savaitgaliais, švenčių die-nomis, per jos tėvų ir krikštatėvių atostogas ir šiaip be jokio reikalo.
• Augustei smulkioms išlaidoms visada duoti ne metalinius, o popierinius pinigus, nes popierinius lengviau nunešti iki parduotuvės.
• Pamokyti Augustę:
1. Kaip išsireikalauti pakvietimo į restoraną, užuot virus sriubą iš kirvio.
2. Kaip vienu blakstienų mirktelėjimu apsukti vyrus aplink mažąjį pirštelį.
3. Kaip elgtis, kad šeimos kaklas visuomet vadovautų galvai.
• Būti tikra močiute – nelepinti anūkėlės.

Močiutės pažadas (anūkei)
Aš, …… močiutė ……savo valia, eilinį sykį neklausydama vyro ir apakus iš meilės savo anūkėlei, visų čia dalyvaujančių akivaizdoje iškilmingai PASIŽADU:
• Kad ir kas benutiktų, nepamiršti, kad vaikai būna arba švarūs , arba laimingi. Todėl nepyksiu, kai ……… riebaluotais pirštais nučiupinės ką tik ištapetuotas namų sienas, žemėtom kojom pripėduos švarias grindis ar į šuns būdą paklos ką tik iš valyklos parneštą mano naujausią kostiumėlį.
• Pasižadu nepykti, kai anūkėlė iškvėpins mano naujausius prancūziškus kvepalus ir išdažys lėles brangiausiais mano lūpų dažais.
• Be jokių atsikalbinėjimų pažadu prižiūrėti ……… savaitgaliais, švenčių dienomis, per jos tėvų ir krikštatėvių atostogas ir šiaip be jokio reikalo.
• Primegzti mergaitei madingų megztukų, o jos lėlytėms gražių drabužėlių.
• Pamokyti skoningo pasipuošimo meno ir sutaupyti iš pensijos jos papuošalams, kosmetikai ir šiaip visokiems moteriškiems maloniems niekučiams ( nors močiutė dar ne pensijoje)
• Išmokyti mergaitę skaniai gaminti valgyti, nes mamai tam reikalui tikrai neužteks kantrybės.
• Pamokyti kaip elgtis, kad šeimos galva neįsakinėtų kaklui ir kaip vienu blakstienų mirktelėjimu apsukti vyrą aplink mažąjį pirštelį.
• Būti gera senelio žmona ir neleisti jam lepinti anūkėlės.

Senelio pažadas (anūkei)
Galioja nuo 2010 …….. iki anūkės pilnametystės

Aš, ……….senelis ………. savo valia, neįtakojamas žmonos ir būdamas pakankamai blaivios galvos, visų čia dalyvaujančių akivaizdoje iškilmingai PASIŽADU:
• Kad ir kas beatsitiktų, išlaikyti šaltakraujiškumą ir savitvardą situacijose, kai pasireikš anūkės savarankiškumas ir fantazija. Todėl nepyksiu, kai mergaitė nukarpys mano katinui ūsus, nutampys triušiams ausis, nulodys šunį, o iš tvarto išvarys į kiemą vištas.
• Nepykti kai anūkėlė į mano lovą nakčiai suguldys lėles, o man teks prigulti ant sofutės.
• Paklusti anūkėlės norui, kad televizorius visada rodytų tik filmukus ir net tada, kai bus transliuojamos labai svarbios krepšinio rungtynės ar rodys Teleloto.
• Pamokyti…….. ravėti daržą, nes jos tėvai to tikrai nepadarys ir nepykti, kada vietoj piktžolių ji išravės visas daržoves
• Vasarą kas antrą savaitgalį nusivežti mergaitė į pajūrį ir, kad ji nenuobodžiautų, kartu pažaisti su smėliuku. Žiemą važinėti rogutėmis tiek, kiek tik ji panorės, o Kalėdoms iš miško parnešti eglutę.
• Būti geru močiutės vyru ir neleisti jai lepinti anūkės.

Atmintinė seneliams
1.Mylėkite, gerbkite ir lepinkite mane.
2. Kartą per mėnesį nueikite su manimi į vaikų teatrą.
3. Nepykite už iškrėstas jums išdaigas.
4. Padėkite mano tėveliams mane dorai užauginti.
5. Kartą per mėsesį pasiimkite mane pas save, kad mano tėveliai galėtų pabūti dviese.
6. Nepamirškite man duoti pinigėlių smulkioms mano išlaidoms.
7. Kartu praleiskime laiką linksmai, smagiai ir naudingai.
8. Paskaitykite man pasakėlių prieš miegelį.
9. Visada laukite manęs pas jus atvykstant, nes atvykęs padovanosiu jums savo šypsenėlę.
10. Per mano gimimo dienas, ir kitas man svarbias šventes, nustebinkite mane smagiomis dovanėlėmis.

Prašymai močiutei
1.Palepinti mane skaniomis košėmis ir gardžiomis uogienėmis.
2. Stengtis būti kantresnei ir labai nebausti už iškrėstas išdaigas.
3. Neatiduoti man visos pensijos, kad ir kaip gražiai prašyčiau.
4. Užjausti ir paguosti, kai man labai to reiks.
5. Duoti naudingų patarimų bet kokioje gyvenimo situacijoje.
6. Išmokti gražių pasakų, kad galėtum man pasekti.
7. Padėti mano tėveliams dorai mane užauginti.
8. Išmokyti mane eilėraščių.
9. Nepamiršti man duoti pinigėlių smulkioms išlaidoms.
10. Visada laukti manęs pas Tave atvykstant, nes atvykęs padovanosiu Tau savo šypsenėlę.

Įsakymai seneliams
1.Padėkite mano tėveliams dorai užauginti, nes doros jie ir patys dar nelabai moka… smile.gif
2. Per mano gimimo dienas ir kitas svarbias šventes nustebinkite mane vis didesnėmis dovanomis – nes juk ir aš augu ir didėju…
3. Kai mušite – muškite liežuviu, ne diržu…
4. Išmokykite mane rašyti, kad tėveliai grįžę po darbų namo, žinotų kur manęs ieškoti…
5. Kai duosite pinigų savoms išlaidoms, geriau duokite popieriniais ne metaliniais, nes metalinius lengviau pamesti
6. Kai tėveliai norės pabūti dviese su malonumu mane prižiūrėkite, nes juk ir man reikia sesutės…
7. Nuo šiandien iš algos, o vėliau ir iš pensijos, pradėkite taupyti pinigėlius mano smulkioms išlaidoms, nes man jų reiks vis daugiau ir daugiau…
8. Mylėkite, gerbkite, lepinkite mane, nes jeigu taip nepadarysite kentės Jūsų vaikai… smile.gif

KRIKŠTYNŲ PAŽYMĖJIMAS
Šiuo dokumentu pažymime,kad pilietė
……………(vardas, pavardė)
Yra pasiruošusi krikštynoms!!!
Krikštas Tave,…….(vardas), paženklino Gyvojo Dievo
antspaudu. Švenčiausioji Trejybė suteikia
neįkainojamą malonės dovaną – Dievo gyvenimą,
kuris padaro Tave Dievo vaiku ir gyvuoju
bažnyčios nariu.
Skirk laiko mąstymui, Tai – stiprybės šaltinis.
Skirk laiko maldai, Tai – didžiausia jėga žemėje.
Skirk laiko juokui, Tai – sielos muzika.
Skirk laiko žaidimui, Tai – amžinos jaunystės paslaptis.
Skirk laiko mylėti ir būti mylimai, Tai – Dievo duota privilegija.
Skirk laiko duoti ,Diena per trumpa,kad būtum savanaudė.
Skirk laiko skaitymui, Tai – išminties fontanas.
Skirk laiko draugiškumui, Tai – laimės kelias.
Skirk laiko darbui, Tai – sėkmės kaina.
Skirk laiko gailestingumui,Tai – raktas į dangų.
(Motina Teresė)
Pažymėjimas išduotas….(data)

EILĖRAŠČIAI IR PADĖKOS

PADĖKOS RAŠTAS KRIKŠTO TĖVAMS
Brangūs Krikštotėveliai
Ši diena ypatinga. Degant baltai žvakelei, šiandien aš tapau
turtinga. Gavau Dievulio meilę, dovanų kalnelius, kunigėlio
palaimą ir antrus tėvelius! Iš visos širdelės dėkoju Jums, kad
man atvėrėt vartelius į tikėjimo kelią, pirmą kartą nekaltą
vaikelį pas Dievulį lydėjot!!!
Būkit jūra gerumo, švelnumo ir meilės,
Kur galėtų plukdyti mažylė laivus.
Jūsų pasakų skliautais vaikystę nuvedus
Ji užaugtų protingu, laimingu žmogum.
Būkit jūra bekraštė, išliejusi meilę,
Kur galėtų braidyti mažylė dažnai.
Ir išgirskit, Jai krykštaujant, vaikišką laimę -
Būkit savo Krikštodukrytei artimiausi draugai!
Dėkoja ….ir jos tėveliai

KRIKŠTUKO PADĖKA KRIKŠTATĖVIAMS
O kaip džiaugiuosi, kad pasirinkot Jūs mane,
Ir sutikote pakrikštyti tada
Kai Kalėdų šerkšnas spaudė širdį,
O krikšto žvakė ją sušildė.
Smagu bus augti ir juokauti,
Su tavimi dėde pabendrauti,
Tau teta laišką parašyti
O per atostogas pasimatyti.
Žinau, kad Jums gali būt sunku,
Bet padaryti nieko negaliu
Tėveliai šitaip pasirinko,
Bet mūsų nuomonės dėl to sutiko.

SVEIKINIMAS
Visi šiandieną susirinko
Tavęs pasveikinti, mažuti,
Bažnyčioj sukalbėt maldelę,
Uždegt ta proga po žvakutę…
Šią ypatingai gražią dieną
Baltu drabužiu pasipuošęs,
Palydimas krikšto tėvelių,
Tapti krikščioniu pasiruošęs…
Tegul vien laimė, meilė, gėris,
Tave telydi visados..
Krikšto žvakelės šildanti liepsnelė,
Te šviečia, neužgęsta niekados.

KRIKŠTO TĖVŲ SVEIKINIMAS KRIKŠTO DUKRAI
Sveikinam Tave, Dukruže,
Su saulėtekiais rausvais,
Su audra, kur bangos lūžę
Plaukia buriniais laivais.
Linkim Tau sparnuoto skrydžio,
Mėlyno vilčių dangaus
Ir svajonių tokio dydžio,
Kokios būna tik žmogaus.
Mylim Tave, Krikšto Dukra,
Viliamės tokios lemties,
Kurios siekiai nesuzlunga,
Nes jai Dievas kelią ties.

KRIKŠTO TĖVŲ SVEIKINIMAS KRIKŠTO SŪNUI
Mantuk,
Dar nemoki nieko,nieko,
Dar tau pačiam be galo reikia
Rūpesčio visų.
Mirksės žvaigždelės,
Augsi tu iš lėto
Ir mokysies
Šito pasaulio paslapčių.
Mielas vaikeli, greitai suprasi,
Koks grumstelis kietas,
Bet krikšto angelas
budės šalia žingsnelių netvirtų.
Gal tau pavyks suprasti,
Kaip gyvenimas sudėtas,
Ir rast saulėtą krantą,
Kupiną šviesių dienų.

PALINKĖJIMAS KRIKŠTO VAIKUI
Linkime tau užaugti gražia ir protinga mergaite. Visuomet turėk svajonių, siek aukštų tikslų, džiaukis ir mylėk gyvenimą… Linkim tau atradimų ir stebuklų. Linkim tau sėkmės. Linkim tau juoko, ramybės ir tikro gyvenimiško džiaugsmo. Ir visada visada linkim tau meilės.

PALINKĖJIMAS KRIKŠTO DUKRAI
Tavo vaikiškas, mažas pasaulis
Dar apgaubtas stebuklų skraiste,
Ir veidukas dar švyti kaip saulė,
Kai miegodamas šypsais sapne.

Tu tyra ir trapi asmenybė
Dar nei melo, klastos nežinai…
Tavo vaikiškas mažas pasaulis
Tegul būna ilgai, dar ilgai…

PALINKĖJIMAS KRIKŠTO DUKRAI
Sveikinam Tave, Austyte,
Su saulėtekiais rausvais,
Su audra, kur bangos lūžę
Plaukia buriniais laivais.
Linkim Tau sparnuoto skrydžio,
Mėlyno vilčių dangaus
Ir svajonių tokio dydžio,
Kokios būna tik žmogaus.

PALINKĖJIMAS KRIKŠTO DUKRAI
Sveikinam Tave, Austyte,
Su saulėtekiais rausvais,
Su audra, kur bangos lūžę
Plaukia buriniais laivais.
Linkim Tau sparnuoto skrydžio,
Mėlyno vilčių dangaus
Ir svajonių tokio dydžio,
Kokios būna tik žmogaus.

PADĖKA KRIKŠTO TĖVELIAMS
Krikšto tėveliams palinkėsim sėkmės,
Jie rūpintis krikšto vaikeliu turės,
Paguosti nelaimėj ar dalintis džiaugsmais,
Visad patarti, būt geriausiais draugais.

PADĖKA KRIKŠTATĖVIAMS
Nėra žodžių kalboje tokių,
Nes apsakyti negaliu,
Ką šiandieną aš jaučiu…
Ir padėkos tikrai čia maža,
Bet gaila iš tiesų,
Daugiau aš nieko negaliu,
Tik tai ištart žodelį – „ačiū”.

PADĖKA TĖVAMS – KRIKŠTO TĖVAMS
Būkit jūra gerumo, švelnumo ir meilės,
Kur galėtu plukdyti mažylis laivus.
Jūsų pasakų skliautais vaikystę nuvedęs
Jis užaugtu protingu, laimingu žmogum.
Būkit jūra bekraštė, išliejusi meilę,
Kur galėtų braidyti mažylis dažnai.
Ir išgirskit, jam krykštaujant, vaikišką laimę-
Būkit savo mažyliui artimiausi draugai!

Krikšto tėvų sveikinimas krikšto dukrai
Sveikinam Tave, Dukruže,
Su saulėtekiais rausvais,
Su audra, kur bangos lūžę
Plaukia buriniais laivais.
Linkim Tau sparnuoto skrydžio,
Mėlyno vilčių dangaus
Ir svajonių tokio dydžio,
Kokios būna tik žmogaus.
Mylim Tave, Krikšto Dukra,
Viliamės tokios lemties,
Kurios siekiai nesuzlunga,
Nes jai Dievas kelią ties.

SVEIKINIMAS KRIKŠTO VAIKUI
Nepamirštamas rytas Krikštynų,
Kai vitražų šventuosius languos
Apipylė Jus Viešpats iš tyrų
Taurumu Dievo Dvasios šventos.

Jo šaltiniuos semiu meilės versme
Ir saulėtą palaimą nešu.
Rytmetinę bažnytinę giesmę
Dovanoju iš rankų Krikštu.

Spinduliuojanti saulė nušvito
Dėl dvasingo gyvenimo ryto.

PADĖKA TĖVELIAMS
Jei kūdikėlio laimė priklausytų nuo krikštynų šventės gausos ir linksmumo,
tėvai turbūt sudrebintų žemės rutulį.
Jei kūdikėlio gyvenimo sėkmė priklausytų nuo žmonių skaičiaus puotoje,
tėvai, turbūt sukviestų visą pasaulį.
Tačiau viskas priklauso nuo tėvų rūpesčio ir begalinės meilės savo vaikams…
Rūpinkitės savo vaikais, mylėkite juos, mokykite ir veskite doros keliu!

PADĖKA SENELIAMS
Aš dar esu mažytė,
Bet pas jus aš skubu.
Kaip gera, kad aš jus turiu.
Man patinka kai ant rankų nešiojate jūs,
Ir dėmesį skiriate man.
Jūs palaukit neskubėkit
AŠ – UŽAUGSIU,
Paūgėsiu ir Jums pagalbininke būsiu.
Ir niekad nepamiršiu
Jūsų paglostyt ir tyliai ištarti,
Seneliai, kaip gera, kad aš Jus turiu.

PADĖKA SENELIAMS
… už bemieges nakteles, kai supo ne lopšelis, ne mėnulio
laivelis, o Tavo šiltas glėbys, — prašau Tau dangiškos
palaimos ir ramybės suteikiančios laimę…
… už rūpestėlių naštą prie sergančių lovelės, kai gydė
ne vaistai, o Tavo geras žodis, — prašau Tau dangiškos
sveikatos ir tvirtumo ilgaamžiškumo kelyje…
… už atsidavimo kibirkštį, kuri buvo kaitresnė už didžiausią
laužą, — prašau Tau artimųjų meilės ir globos,
kuri lietųsi tarsi dangiški lietūs…
Apkabinu ir džiaugiuosi, kad Tave turiu, Močiute.

PASIŽADĖJIMŲ TEKSTUKAI
1. Pasižadu, prižiūrėti, kad visi čia esantys tęsėtų pažadus.
2. Pasižadu, kai Gretutei sukaks 16 metų, išmokyti ją vairuoti.
3. Pasižadu,kai Gretutė išmoks vairuoti, nupirkti jai automobilį,
neprastesnį nei savo.
4. Pasižadu, pasirūpinti, kad Gretutė kasmet aplankytų vis kitą pasaulio šalį.
5. Pasižadu, prižiūrėti, kad Gretutė uoliai valytų dantukus ir
prireikus padengti odontologų išlaidas.
6. Pasižadu,retkarčiais padėti Gretutei “pailsėti” nuo tėvelių.
7. Pasižadu,palydėti Gretutę į pirmąjį pasimatymą.
8. Pasižadu,išmokinti Gretutę skaičiuoti senelių jai sutaupytus pinigus.
9. Pasižadu,išmokinti Gretutę žvejybos gudrybių.
10. Pasižadu,prireikus suteikti Gretutei psichologo, neurologo,
seksologo paslaugas.
11. Pasižadu,surasti Gretutei piršlį / svočią, o jei nerasiu, pats/
pati piršliausiu jos vestuvėse.
12. Pasižadu, surasti Gretutei gerą ir pigią auklę, o jei nerasiu,
pats / pati atliksiu auklės pareigas.
13. Pasižadu, išmokinti Gretutę papildomos užsienio kalbos, kurios ji
nesimokys mokykloje.
14. Pasižadu, kasmet padėti išsipildyti bent vienai Gretutės svajonei.
15. Pasižadu, išmokinti Gretutę berniukų “viliojimo” paslapčių.
16. Pasižadu, sulaukus pensijinio amžiaus, pasidalinti su Gretute savo pensija.
17. Pasižadu išmokinsiu skaityti,… kad galėtų perskaityti meilės laiškelius.
18. Pasižadu išmokinsiu praustis,… kad matytųsi natūralus įdegis.
19. Pasižadu išmokinsiu valytis dantukus,…kad sutaupyčiau tėvelių
išlaidas stomatologui.
20. Pasižadu išmokysiu užsirišti batukus,…kad nereikėtų lopyti kelnių
ir gydyti nubrozdintų kelių.
21. Pasižadu padėsiu turiningai leisti laiką,…kad nekankintų tėvelių
su klausimu: “ką man šiandien veikti?”
22. Pasižadu išmokinsiu dažytis, pabrėžti savo grožį …taip, kad to
niekas nepastebėtų.
23. Pasižadu išmokinsiu susišukuoti, susipinti kasytes,…kad mama
rytais galėtų ilgiau pamiegoti.
24. Pasižadu išmokinsiu skaičiuoti,…kad neapgautų parduotuvėj
atidavinėjant gražą.
25. Pasižadu išmokinsiu dirbti kompiuteriu,…kad perimtų jį iš tėčio.
26. Pasižadu išmokinsiu piešti,… kad namų sienos būtų gražesnės.
27. Pasižadu išmokinsiu rašyti,…kad tėveliai grįžę namo žinotų,kur
ieškoti savo vaiko.
28. Pasižadu nunerti Gretutei suknytę
29. Pasižadu šią vasarą, savo atostogų metu, bent savaitę praleisti su Gretute
30. Pasižadu, kai Gretutei sueis trys metukai, išmokinti ją važiuoti dviratuku
31. Pasižadu piršliauti Gretutės vestuvese
32. Pasižadu septynių metukų Gretutę išmokinti plaukti
33. Pasižadu per kiekvieną gimtadienį Gretutei atsiūsti sveikinimo
atviruką paštu
34. Pasižadu per šių Naujų metų sutikimą prižiūrėti Gretutę, o jos
tėvelius išleisti pasilinksminti
35. Pasižadu numegsti Gretutei megstuką.
36. Pasižadu, per šias Kalėdas ateiti pasveikinti Gretutės persirengęs
(-usi) Kalėdų seneliu
37. Pasižadu per šias Velykas iškepti Gretutei kiškio pyragą
38. Pasižadu per šias Velykas numarginti Gretutei 10 kiaušinių
39. Pasižadu pirmą dieną darželyje pabūti su Gretute, kad jai nebūtų
baisu su svetimais vaikais
40. Pasižadu padovanoti Gretutei mažą leliuką, kad ji turėtų su kuo žaisti.
41. Pasižadu šiandien nebaliavoti ir prižiūrėti Gretutę.
42. Pasižadu iškepti tortą pirmąjam Gretutės gimtadieniui.
43. Pasižadu prižiūrėti, kad gerai augtų Gretutės medis.
44. Pasižadu išmokinti Gretutę slidinėti.
45. Pasižadu sudainuoti Gretutei lopšinę.
46. Pasižadu padėti įrengti Gretutės kambarį naujame name.
47. Pasižadu išmokinti Gretutę daug dainelių.
48. Pasižadu dabar pat su visais kartu sudainuoti Gretutei ilgiausių metų.
49. Pasižadu trijų metukų Gretutę nuvesti i cirką.
50. Pasižadu Gretutę išmokinti daryti į puoduką.
51. Pasižadu antrojo gimtadienio proga Gretutei padovanoti vokiečių
aviganių šuniuką.
52. Pasižadu pasirūpinti, kad Gretutė laiku prieitų pirmosios komunijos.
53. Pasižadu nuvesti į pirmąjį pasimatymą.
54. Pasižadu išmokinti gerti tekilą su citrina ir druska (žinoma tik po 18m).
55. Pasižadu padovanoti šarpėjuką.
Atsakyti
Pasaka "Iš kur atsiranda vaikai"
Danguje gyveno vaikutis ir ruošėsi netrukus gimti. Vieną dieną jis paklausė Dievo:
- Man sako, kad tu rytoj ketini mane nusiųsti į žemę, bet kaip aš ten gyvensiu būdamas toks mažytis ir bejėgis?
- Iš daugelio angelų aš išrinkau vieną tau. Jis lauks tavęs ir tavimi rūpinsis, – atsakė Dievas.
- Bet juk čia, danguje, man nieko netrūksta, bet tos dainos ir šypsenos…man jų reikia, kad būčiau laimingas…
- Tavo angelas tau dainuos ir šypsosis kiekvieną dieną. Tu jausi jo meilę ir būsi laimingas.
- Bet, – neatlyžo mažasis, – kaip aš suprasiu, kai su manim kalbės, juk aš nemoku žmonių kalbos?
-Tai paprasta, tavo angelas kalbės tau pačius gražiausius ir šilčiausius žodžius, kokių tu dar nesi girdėjęs, ir su didžiule kantrybe bei rūpesčiu jis mokys tave kalbėt. Vaikutis pakėlė į Dievą akis:
- O ką aš darysiu, kai norėsiu pasikalbėti su tavimi?
Dievulis nusišypsojo:
-Tavo angelas suglaus tavo delniukus ir mokys tave maldų.
-O aš girdėjau, kad žemėje yra blogų žmonių, kas mane apsaugos ir gins? Dievas apkabino vaikutį:
-Tavo angelas tave gins, net jeigu grės pats didžiausias pavojus. Ir staiga mažutis nusiminė:
-Bet aš visą laiką būsiu nelaimingas, nes daugiau tavęs nebepamatysiu…
Dievas pakėlė vaikutį ir tarė:
-Tavo angeliukas visą laiką kalbėsis su tavimi apie mane ir mokys kelio, kad galėtum pas mane sugrįžti. Netgi jei aš visą laiką būsiu šalia tavęs.
Šiuo metu buvo taip gera ir ramu danguje, bet žemėje jau girdėjosi balsai, ir vaikutis paskubomis švelniai paklausė:
- Dievuli, jeigu jau man reikia tave palikti, prašau pasakyk man, kuo mano angelas vardu.
- Tavo angelo vardas nėra svarbus, tu jį tiesiog vadink mamyte.
Papildyta:
Šias juokingas taisykles galite panaudoti krikštuke, scenarijui ar padovanoti atspausdintas tėveliams:

VAIKŲ AKLĖJIMO TAISYKLĖS

1. Kai baigsite žaisti su vaiku, padėkite jį ten, iš kur paėmėte.
2. Visi vaikai mėgsta žaisti slėpynių, bet tėvai nenori prisidėti -atseit labai užsiėmę. Pamėginkite suderinti darbą ir žaidimą. Pasislėpkite nuo vaiko, tarkime, komandiruotėje, ir jis jūsų ieškos visą savaitę.
3. Ką daryti, jei sūnus įlipo į medį ir nebegali išlipti? Jokiu būdu nemėginkite purtyti medžio ar mėginti numušti berniūkštį pagaliu. Rudenį vaikas prinoks ir nukris pats. Arba jį pakąs pirmosios šalnos.
4. Jei nebeturite ką pasakyti vaikui, pritrūkote žodžių, liepkite jam eiti praustis.
5. Jei vaikas žagsi, užsikimškite ausis. Taip kurį laiką atsikratysite žagsulio.
6. Jei vaikas retkarčiais nušvilpia iš jūsų pinigų, nerėkite ant jo, kad netraumuotumėte psichikos. Geriausia surengti linksmą kratą vaiko kambaryje, o po to visai šeimai kartu pažaisti teismą arba sušaudymą.
7. Kad geriau suprastumėte savo vaiką, galvokite ir jauskite kaip jis. Pamėginkite parūkyti slapčia nuo savęs cigaretę kaip sūnus ir iškulkite laidyne porą trejetą langų.
8. Priežasčių, kodėl vaikas neklauso, gali būti daugybė: jis blogai girdi,jūs tyliai kalbate, jūs patys nesuprantate, ką kalbate, ir t.t. Ką daryti? Laimė, yra priemonė: per užpakalį, per užpakalį ir dar kartą per užpakalį.
9. Kad neįvarytumėte vaikui nevisavertiškumo komplekso, niekada nerodykite esantys viršesni: kalbėdamiesi su juo rimtomis temomis šnairuokite į šonus, krapštykite nosį ir seilėkitės.
10. Jei vaikas ilgai verkia ir negali nusiraminti, liaukitės jį mušti, ir nutils.
11. Jūsų vaikas niekada neras uogienės stiklainio, jei jį užrakinsite, o raktą padėsite muilinėje po muilu.
12. Jei dėl vaiko patekote į aklavietę, pastatykite jį į kampą. Niekada nekelkite rankos prieš vaiką - taip paliekate neapsaugotą saulės rezginį.
13. Jei jūsų sūnaus itin bjaurus neįskaitomas raštas, ruoškite jį tapti gydytoju.
14. Jei norite, kad vaikas jus išgirstų, pamėginkite kalbėti tyliai su kuo nors kitu.
15. Jei jūsų vaikas nuolat pučiasi, nupirkite jam tromboną - jis talentingas.
16. Jei vaikas neturi apetito, paruoštus pietus išmėtykite po visą jo kambarį ir įleiskite ten savo brangutį. Mažylis būtinai ims nuo žemės visokią bjaurastį ir kiš burnon. Greit jis bus sotus - ir lėkščių plauti nereikės.
17. Yra geras būdas išmokyti vaiką netempti iš mokyklos dvejetų. Reikia pasiimti diržą ir nukulti mokytoją.
18. Jei vaikas zyzia nupirkti jam dviratį, pirkite. Juk nespėsite apsidairyti, ir vaikas suaugs, o dviratis liks jums.
19. Jei pastebėjote, kad vaikas rūko, neskubėkite jo bausti. Gal jam jau kur kas daugiau nei dvidešimt.
Papildyta:
Krikstukyje "vaiko prašymai"
Štai ko aš nenoriu girdėti iš jūsų visų suaugusiųjų:
Stovėk ramiai; Eik greičiau; Kur bėgi? Paskubėk! Neliesk! Būk atsargus; Viską suvalgyk; Išsivalyk dantis; Neišsitepk; Jau išsitepei! Patylėk! Kalbėk! Atsiprašyk! Pasisveikink; Ateik čia; Nesimaišyk man po kojomis; Eik žaisti; Netrukdyk! Nebėgiok! Nesuprakaituok; Žiūrėk nepargriūk! Sakiau pargriūsi! Dabar tai tau bus, kodėl manęs neklausai?! Šito tu nesugebėsi; Esi per mažas, duok aš padarysiu; Tu jau didelis; Eik miegoti; Kelkis, pavėluosi; Aš užsiėmęs, eik žaisti vienas; Apsirenk; Nestovėk saulėje; Eik į saulę; Nekalbėk pilna burna...

...o visada norėčiau girdėti:
Myliu tave! Tu toks gražus; Kaip gerai, kad tave turiu! Pasikalbėkime truputį, pabūkime kartu; Kaip jautiesi? Ar tau liūdna? Gal bijai? Kodėl gi šito nenori? Tu toks mielas, toks švelnus! Papasakok man, ką tu išgyvenai. Ar tu laimingas? Man patinka kai juokiesi; Verk, jei nori, tau kažkas nepasisekė; Kas tave nuskriaudė? Kas tave taip supykdė? Papasakok man viską, jei nori; Pasitikiu tavimi; Tu man patinki; Ar aš tau patinku? Kada tau nepatinku? Klausau tavęs; Žinau, kad mane myli; Ką apie tai manai? Man patinka būti su tavimi; Noriu su tavimi pakalbėti; Noriu išklausyti tave; Pasakyk, kada jautiesi nelaimingas; Man patinki toks, koks esi; Mums gera būti kartu; Pasakyk, jei suklydau.
Papildyta:

Kol dar nebuvau mama

Kol dar nebuvau mama,
Nebuvau laikiusi klykiančio vaiko vien tam,
Kad gydytojai galėtų apžiūrėti
Ar paskiepyti.
Niekada neverkiau matydama ašaras.
Niekada nesikraustydavau iš proto iš laimės
Vien dėl paprasčiausios šypsenos.
Niekada nesėdėdavau naktį
Žiūrėdama į miegantį vaiką.
Kol dar nebuvau mama,
Niekad nelaikydavau rankose miegančio vaiko,
Nes gaila padėti.
Niekada mano širdis nesubyrėdavo į tūkstančius dalelių,
Kad kažkam negalėjau palengvinti skausmo.
Niekada nemaniau, kad kažkas toks mažas
Gali pakeisti mano gyvenimą taip stipriai.

Aš nežinojau, kad galėjau kažką taip stipriai mylėti.
Ir nežinojau, kad man patiks būti mama.
Kol dar nebuvau mama,
Nežinojau ką reiškia jausti,
Tarsi širdis būtų išlipusi iš kūno.
Ir nežinojau, koks ypatingas jausmas yra
Pamaitinti alkaną kūdikį.
Nežinojau, kad vaiką ir mamą sieja tiek daug.
Ir nežinojau, kad kažkas toks mažas
Galėtų paversti mane tokia svarbia.
Kol dar nebuvau mama,
Aš niekada neatsikeldavau kas 10 minučių
Tiesiog įsitikinti, kad viskas…tvarkoje.
Ir niekada nejutau tos šilumos,
Džiaugsmo,
Meilės,
Stebuklo,
Pasitenkinimo būti mama.
Aš nežinojau, kad galiu jausti tiek daug, kol dar nebuvau mama…
Papildyta:

Laikrastuko turinys :

Gražūs žodžiai apie šventę ir pagrindį jos kaltininką;
Trumpa krikšto sakramento svarba mūsų gyvenime;
Krikštuko dosje ir jo pasiekimai iki šventės: svrabiausi gyvenimo įvykiai, datos, jo augimo duomenys;
Krikšto simbolių trumpas aprašymas;
Pasaka apie angelą (tėvelius);
Krikšto tėvelių puslapis (kas jie tokie, prašymai/pasižadėjimai, sveikinimai ir pan.);
Tėvėlių puslapis (kas jie tokie, prašymai/pasižadėjimai, sveikinimai ir pan.);
Senelių puslapis (kas jie tokie, prašymai/pasižadėjimai, sveikinimai ir pan.);
Sesės/broliuko laiškas arba prašymai jam;
Įvairūs eileraštukai apie krikštą;
Juokingas naujagymio monologas ir kiti linksmi pasakojimai vaikų akimis;
Vaikiškas horoskopas, skelbimų lenta;
Šeimos medis (papildoma paslauga);
Vieta palinkėjimams.

Papildyta:
Naujagimio monologas

Kas per durna liaudis aplink mane gyvena?! Jau 20 dienų negalim susikalbėti. Štai vakar, pavyzdžiui… Apsisiusiojau – visa nugara šlapia.
Naktis. Rėkiu jiems, kad man nekomfortiška taip gulėti, o jie… Kaip reikia manęs nemylėti, kad apsidirbusiam vaikinui vietoj sauso pamperso po užpakaliu, čiulptuką burnon įkištų. Nuo jo sausiau juk nepasidaro… Suprantama, aš jį išspjoviau. Aiškinu jiems toliau apie šlapias kelnes. Nesupranta.

APSISIUSIOJAU AŠ!!! – rėkiu jiems. Jokio rezultato.

Beje, o ar tikrai aš vyrukas? Pasijudinau, pamperse lyg tai kažka yra. Ufff, palengvėjo. Vyrukas. Tikras.

O čia kas per snukis apsimiegojęs išlindo? Koks, nafig, „Valgyt jis nori“??? Šlapia man!

Gal tyliai kalbu? Reikia pamėginti garsiau… Na, štai – jau trys apsimiegoję snukiai. Bando suprasti….. Ne, jie tikrai – arba arabai, arba mongolai. Kas čia per uti-puti? Lietuviškai jiems aiškinu – pampersą pakeiskit… Ne, nu tu tik pažvelk – vėl čiulptuką įkišo… Blin, užaugsiu – pakaišios jie man…
Opa, viena protinga atsirado. Sako, „pampersą reikia pačiupinėti“. Tai čiupinėk gi greičiau – akys ant kaktos išsivers… Aha, aš buvau teisus.
Išsivertė. Eeee… pala pala, tu ką, nurenginėsi mane dabar? O pampersų keitimo technologijos nenurengiant dar nesugalvojo? Tiek to, bala jūsų nematė, nuoginkit. Brrr… Vėsoka. Aprenkit greičiau. Ei, klounai, ką ten apžiūrinėjate??? A? Grožitės? Na, gerai, grožėkitės. Visgi šiltas pampersas – geras daiktas. Ko tai valgyt užsimaniau. Ėsti noriu!!!! Blin, atsiuntė man Dievas šitus stabdžius… Koks po perkūnais – „Vėl apsimyžo“?!!! Kuo sysioti??? Kartoju skiemenimis ir dar garsiau – nė-ra kuo!!! Stop stop, kuriems galams pampersą nuiminėji, aš gi ką tik apšilau tiktai. Ko nustebus tokia? Tuščia ten? Taigi taigi!! O ėsti kaip norisi, jomajo… O! Vėl ta protinga sako – gal pamaitinti jį? Šaunuolė. Tikrai protinga. Skiriu vyresniąja. Girdžiu, ta, kur protinga, tam, kuris durnas, sako – tą padaryk, aną, šitą… Taip, viskas gerai, nesuklydau dėl jos. Ji čia svarbiausia. Čept čept… mmmmm… skanumėlis… Lafa… Ko tai miegas apėmė… Nusnausti gal, ar ką? Čiulptuką duok. Kam sakau – čiulptukas kad man būtų!! Čiulptuką, čiulptuką! O! Netgi tas durnesnis jau suprato. Vystosi liaudis ir tai džiugina. Rytoj atsikelsiu – toliau auklėsiu… Hrrrr
Atsakyti
sveikos, kurios darot krikstynu lankstinukus, kaip jus atsimatuojate, kad spaustuveje apkrapius baltus sonus susilankstytu gerai? nes man mistika kiek darau tai vis nesigauna sad.gif
Atsakyti
QUOTE(w_ilt_e @ 2014 07 24, 17:02)
sveikos, kurios darot krikstynu lankstinukus, kaip jus atsimatuojate, kad spaustuveje apkrapius baltus sonus susilankstytu gerai? nes man mistika kiek darau tai vis nesigauna sad.gif


A4 formatas yra 210x297mm. tai jeigu spaustuvė pageidauja užlaidų po 2mm. iš visų pusių tai prie esamo A4 formato pridėkite po 4mm. Tai bus 214x301mm.
Atsakyti
QUOTE(Saga 28 @ 2014 07 27, 19:34)
A4 formatas yra 210x297mm. tai jeigu spaustuvė pageidauja užlaidų po 2mm. iš visų pusių tai prie esamo A4 formato pridėkite po 4mm. Tai bus 214x301mm.


o tai man ta formata pasididint ar kaip? nes nesigauna man tada jei dalinsiu i 3 dalis
Atsakyti
QUOTE(lomute @ 2014 08 01, 11:43)
mamytes, gal kuri galetumete atsiusti angliska krikstynu laikrastuko versija. skolinga tikrai nelikciau. Prasome rasykite i az. blush2.gif


va yra pavyzdys anglu kalba http://fotodovanos.b...kalba-nr30.html
Atsakyti
Kur vilniuje atsispausdinti spalvotai ir ant storesnio lapo?
aciu
Atsakyti
Labas, gal galit papasakot, kaip isikelti foto i "Forma" su photoshopu?
Atsakyti
Sveikos mamytės 4u.gif būsiu kūma ir darau laikraštuką, nelabai suprantu kaip jį reikės susegti, atspauzdins man jį ant a4? bet tada gi jo neis susegti akip laikraščio g.gif ir kur klaipėdoje spauzdinat?
Atsakyti
sveikos, ar jums atsidaro pirmam psl nuoroda i hiti.dk? kiek zinau ten raides turi buti...
Atsakyti