Įkraunama...
Įkraunama...

Alytaus darželiai

QUOTE(eglejk @ 2013 02 24, 16:43)
oi, tikrai, visai susimaisiau  blush2.gif


Nesižavėkite tomis, Montesori grupėmis
Atsakyti
QUOTE(vastulka @ 2013 02 24, 15:47)
Nesižavėkite tomis, Montesori grupėmis

Montesori metodas visai nieko, o va Vladorfas man visai nepriimtinas schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(eglejk @ 2013 02 24, 09:22)
Kiek zinau, tokia grupe yra Saltinelio darzelyje, putinuose Saltiniu g. priesais Saltiniu pagrindine mokykla.

4u.gif

QUOTE(lili* @ 2013 02 24, 11:22)
...kad Montesori grupė šaltinėlyj


ačiū, kad sureagavote 4u.gif
QUOTE(vastulka @ 2013 02 24, 15:47)
Nesižavėkite tomis, Montesori grupėmis

o dėl ko?

QUOTE(lili* @ 2013 02 24, 18:32)
Montesori metodas visai nieko, o va Vladorfas man visai nepriimtinas schmoll.gif

išbandėte?
Atsakyti
QUOTE(Lydute @ 2013 02 24, 19:20)
išbandėte?

Dukryte lanko pusiau Montesori grupę, tai keletas elementų ugdyme man netrukdo biggrin.gif bet aš už tradicinio ugdymo metodiką ax.gif
Atsakyti
QUOTE(vastulka @ 2013 02 24, 16:47)
Nesižavėkite tomis, Montesori grupėmis

Turit argumentu?
Tas ,kas paprastai taip kalba,turi informacijos,kuri vadinasi "is pletku srities".O argumetai paprastai yra keletas sakiniu "istrauktu is konteksto".
Manau ,jeigu pabutumet nors diena toje grupeje ir susipazintumet su veikla ir vaiku pasiekimais-tikrai taip nekalbetumet.Kitas variantas-kas ta metoda taiko.Tai labai priklauso nuo pedagogo,kuris pasiryzta tam darbui ir kiek tam atiduoda saves,kiek tuo PATS TIKI.Bet kokia gera statine medaus sugadins saukstas deguto.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Viliausmama: 01 kovo 2013 - 17:46
QUOTE(Viliausmama @ 2013 03 01, 18:43)
Turit argumentu?
Tas ,kas paprastai taip kalba,turi informacijos,kuri vadinasi "is pletku srities".O argumetai paprastai yra keletas sakiniu "istrauktu is konteksto".
Manau ,jeigu pabutumet nors diena toje grupeje ir susipazintumet su veikla ir vaiku pasiekimais-tikrai taip nekalbetumet.Kitas variantas-kas ta metoda taiko.Tai labai priklauso nuo pedagogo,kuris pasiryzta tam darbui ir kiek tam atiduoda saves,kiek tuo PATS TIKI.Bet kokia gera statine medaus sugadins saukstas deguto.


Turiu ir labai svarių. Turiu patirties asmeninės, kaip vaikai ir darželyje (neminėsiu pavadinimo), ir po to šalia esančioje pagrindinėje mokykloje mokomi pagal Montesori programą. Kažkas nenormalaus. Vaikai daro ką nori ir kaip nori - o jie visada apart rėkimo, lakstymo nieko veikti daugiau ir nenori - o auklėtojoms irgi gerai: nieko ruoštis, nieko galvoti. Atėjau, atidirbau ir tiek. Džiaugiuosi, kad mano vaikai eina į tradicinį darželį, kur kiekvieną dieną praleidžia naudingai, prasmingai - gamina, piešia, rašo, spalvina lipdo, mokosi dainelių, eilėraščių, žaidimų ir panašiai. Per 1 metus pridarė daug darbelių, skirtingai Montesori programos darželyje, per 4 metus parsinešė vieną darbelį. O po tokio ugdymo atėję vaikai į pagrindinę mokyklą neturi motyvacijos, nesakau, kad visi, bet dauguma. Jiems nieko nereikia, jie nieko nenori. Jeigu 5 klasės mokiniai nemoka normaliai skaityti - skaito skiemenimis, tai ką galima kalbėti apie tolimesnį ugdymą ir panašiai. Dar daugiau galėčiau pateikti argumentų, bet nenoriu plėsti.
Sutinku, kad darbui pagal bet kokią programą reikia ruoštis, bet tame darželyje ir pradinėje mokykloje (kurios jau nėra) kaip tik ir buvo ištraukta ugdymo idėja iš konteksto. Mano akimis ir patirtimi galbūt ir buvo tas šaukštas deguto, kuris sugadino didelę statinę medaus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vastulka: 01 kovo 2013 - 20:06
QUOTE(vastulka @ 2013 03 01, 20:06)
Turiu ir labai svarių. Turiu patirties asmeninės, kaip vaikai ir darželyje (neminėsiu pavadinimo), ir po to šalia esančioje pagrindinėje mokykloje mokomi pagal Montesori programą. Kažkas nenormalaus. Vaikai daro ką nori ir kaip nori - o jie visada apart rėkimo, lakstymo nieko veikti daugiau ir nenori - o auklėtojoms irgi gerai: nieko ruoštis, nieko galvoti. Atėjau, atidirbau ir tiek. Džiaugiuosi, kad mano vaikai eina į tradicinį darželį, kur kiekvieną dieną praleidžia naudingai, prasmingai - gamina, piešia, rašo, spalvina lipdo, mokosi dainelių, eilėraščių, žaidimų ir panašiai. Per 1 metus pridarė daug darbelių, skirtingai Montesori programos darželyje, per 4 metus parsinešė vieną darbelį. O po tokio ugdymo atėję vaikai į pagrindinę mokyklą neturi motyvacijos, nesakau, kad visi, bet dauguma. Jiems nieko nereikia, jie nieko nenori. Jeigu 5 klasės mokiniai nemoka normaliai skaityti - skaito skiemenimis, tai ką galima kalbėti apie tolimesnį ugdymą  ir panašiai. Dar daugiau galėčiau pateikti argumentų, bet nenoriu plėsti.
Sutinku, kad darbui pagal bet kokią programą reikia ruoštis, bet tame darželyje ir pradinėje mokykloje (kurios jau nėra) kaip tik ir buvo ištraukta ugdymo idėja iš konteksto. Mano akimis ir patirtimi galbūt ir buvo tas šaukštas deguto, kuris sugadino didelę statinę medaus.

Jums nepasisekė biggrin.gif
Kad vaikas nemoka 5 klasėj skaityt tai ne Montesoi metodika kalta biggrin.gif

Gaila, kad neminit pavadinimo, paminėkit mirksiukas.gif kitoms gal bus naudinga.

O dėl kitų savo minčių persigalvojau, pasiliksiu sau, bet manau jums tiesiog nepasisekė...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo lili*: 01 kovo 2013 - 20:46
Vat as pritariu lili* nuomonei-Jums LAAAAAABAI nepasiseke.
Mano sunus Montessori kalseje skaite jau budamas 4m,dabar dukra penkiu-jau pradeda skaityt.
Kvieciu i Alytaus Montessori grupe.Jus pamatysit toki KONTRASTA,kad pati nustebsite.
Is Jusu pirmojo pasisakymo jau supratau ir uz tai pirmoje zinuteje rasiau,jog viskas priklauso nuo ZMOGAUS,kuris taiko ta metoda.Deje,toje vietoje ,kur Jus lankete ta grupe dirba zmogus,kuris NETIKI tuo ka daro.Jus pati pritaret ,kad Jusu atveju Montessori grupe turejo TIK pavadinima "Montessori".Todel neteisinga butu sakyti,jog "nereikia zavetis tokio pobudzio grupemis".Greiciausia reikia dometis KAS ta metoda taiko,galbut net pabuti pusdieni ten,kad suprastumet apie ka kalbama ir nuspresti ar tai JUms tinka(taip padareme ir mes).
Neslepsiu.Pirmiausia as pazinau aukletoja,o ne metoda.Suzavejo jos intelektas,mintys,vidine ramybe ir didelis tikejimas tuo,ka daro.Ir TIK TADA as pazinau ta metoda.Ir per daug metu isitikinau,kad si metoda gali taikyti labai labai mazai zmoniu,nes....tai neturi tapti tik darbo valandose isitenkantis tavo suvokimas apie bendravima su vaikais,apie visiskai kitoki priejima prie vaiko.
Del darbeliu.Kaip tik siandien mano mergina pasiskunde ,kad aplankale netelpa jos darbeliai.Bet ne tame esme.....Ten ismokstama,tai ko negali parodyti popieriuje,plasteline ar dar kazkur.Jie skalbia,lygina,lavina rankeles iv.metodais,mokosi suvert ir uzristi batraiscius(siaubas koks dziaugsmas ir ivykis buvo ,kai tai pavyko padaryt bigsmile.gif ),padaryt "bantuka" is juostos,logines uzduotys,pradmenys i tiksliuosius mokslus ir dar milijonas kitu veiklu....... .Dar svarbiau:mokoma pasisakyt savo mintis ir kartu ismokt isklausyt kito mintis,gerbt salia kita darba pasirinkusi drauga arba moket prisijungt prie jo,skatinama padet mazesniam savo draugui,pagelbet jam ,tai kur jis dar silpnas atlikt viena ar kita darba.Visi pasidziaugia ,kai kazkuriam pavyksta ismokti kazka naujo......Oi rasyciau dar daug smile.gif
Rasau ir is visos sirdies apgailestaunu,kad nesutikote savo gyvenimo kelyje zmogaus,kuris butu padejes pazint ta pasauli ir liko patys blogiausi prisiminimai apie tai,apie ka as prisiminsiu ir busiu dekinga aukletojai visa gyvenima.Ir tai irodo,kad daugelis is musu dirbame ne ten ,kur mums gera ir miela,darom ne ta ,kuo patys tikime,kad sutinkame daug zmoniu,kurie uzima ne savo vieta siame gyvenime,kurie ateina i darba,"pasideda varnele" ir tuo pabaigia savo misija.....
As dziaugiuosi atradusi zmogu,kuris su kaupu pateisino mano lukescius.Pasakysiu daugiau -kartu ir "uzaugino mane" ne tik,kaip MAMA,bet ir ,kaip ZMOGU.....
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Viliausmama: 01 kovo 2013 - 21:43
QUOTE(Viliausmama @ 2013 03 01, 21:40)
Jie skalbia,lygina,lavina rankeles iv.metodais,mokosi suvert ir uzristi batraiscius(siaubas koks dziaugsmas ir ivykis buvo ,kai tai pavyko padaryt  bigsmile.gif ),padaryt "bantuka" is juostos,logines uzduotys,pradmenys i tiksliuosius mokslus ir dar milijonas kitu veiklu....... .Dar svarbiau:mokoma pasisakyt savo mintis ir kartu ismokt  isklausyt kito mintis,gerbt salia kita darba pasirinkusi drauga arba moket prisijungt prie jo,skatinama padet mazesniam savo draugui,pagelbet jam ,tai kur jis dar silpnas atlikt viena ar kita darba.Visi pasidziaugia ,kai kazkuriam pavyksta ismokti kazka naujo......Oi rasyciau dar daug  smile.gif

drinks_cheers.gif
pas mus taip vadinamoj pusiau tradicinėj- pusiau montesori tai irgi yra ir man tai patinka thumbup.gif

Kiekviena metodika turi savų pliusų , savų minusų, bet labai svarbu kaip dirba pedagogas drinks_cheers.gif
Atsakyti
Negalėčiau sakyti, kad man nepasisekė. Pritariu, kad ne visi moka tą metodą taikyti ir valdyti. Kiti tik prisidengia tuo pavadinimu, kad pritrauktų daugiau klientų.

Kalbu ne tik kaip pažįstama tų žmonių, kurie nusivylė tokiais metodais, bet ir kaip mokytoja, kuri mokino mokinius po Montesori ugdymo. Jūs nei pusdienio neištvertumėte tokioje grupėje. Buvau ir mačiau kaip dirba.

Pradinės mokyklos įvardinimui nematau reikalo, nes jos jau nėra. O darželis dar gyvuoja - Girinukas.
Atsakyti
Sveikutes 4u.gif

Kaip Alytuje su patekimu i darzeli ? Ar sunku patekti 2m vaikui, ar dideles eiles? Nes Vilniuje - kosmosas doh.gif Yra minciu persikelti gyventi i Alytu. g.gif
Atsakyti
QUOTE(jutata @ 2013 04 08, 12:29)
Sveikutes  4u.gif

Kaip Alytuje su patekimu i darzeli ? Ar sunku patekti 2m vaikui, ar dideles eiles? Nes Vilniuje - kosmosas  doh.gif  Yra minciu persikelti gyventi i Alytu. g.gif

visai nesunku ax.gif Jokių eilių kol kas nebūdavo 4u.gif
Atsakyti