Įkraunama...
Įkraunama...

Vaikas ant puoduko (3 tema)

QUOTE(hachepsuta @ 2013 09 13, 18:09)
Musu 2 su puse berniukas,  kai pasodinam ant puoduko, pradeda verkti ir taip valanda prasedejes nieko nepadaro,  bet kai jau uzmaunam triusikelius tuoj pat apsisisioja, nors pampersa maunam eidami i lauka arba eidami nakti miegoti, o darzely, jei pasiprasyti nemoka, tai ir nesodina ir palieka su sauskelnem. Gal galit patarti kaip su juo susitarti ?

Visiskai nemaukit pamperso ir neverskit sedeti ant puodo, apsisarvuokit kantrybe ir tikrai sulauksit rezultatu. Jis gan didelis ir manau uztektu keliu savaiciu triuso. Dabar jau toks metas kai geriausiai mauti pedkelnes, jos prigludusios ir kai suslapma vaikas jaucia dideli nepatoguma. Kai privarys i pedkelnes nenumaukite is karto, tegul keleta minuciu su jom pabuna, supras kad tai LAAABAI nesmagu, parodykit paaiskinkit, kad tai yra nepatogu ir nesmagu, parodykit puoduka kur reikia daryt. pazaiskit su pliusiniu meskuciu, tegul meskutis pasedi ant puoduko, vaikui nematant i puoduka ipilkit kelis lasus vandens, tegul jis supranta, kad meskutis padare i puoduka siusiuka ir liko sausas, paglostykit meskuti ir pasakykit, kad meskutis saunuolis, pasiulykit vaikui ta pati padaryti, jis taip pat nores buti saunuolis.
O del darzelio tai nuneskit kalna pedkelniu kelnyciu ir kazka seimininkutei, auklytei ir paprasykit, kad nedetu pamperso, o reguliariai pasodintu ant puodo, nes jei namie be pamperso o darzeli su tai negerai.
Parasiau viska is savo patirties, mes pries gera menesi varem dar i pampersus kai turi buti blush2.gif , bet nusprendziau, kad gana jau, o ir i darzeli pradejom eiti tik ka ismoke ant puoduko. Siuo metu darom i puoda kartais pasipraso, bet ne visada, sodinam reguliariai kas 2-3 val. ir avariju laaabai retai pasitaiko. smile.gif
Atsakyti
Mano sunui 2metai1menuo. Jau nuleidau rankas ismokinti ant puodo ar wc sedeti. cool.gif Bet ai ismoks pats .. Pavargau as jau. verysad.gif
Atsakyti
Vargstam ir mes šituo klausimu doh.gif Puoduką nupirkom tik prasidėjus vasarai, manėm bus gera proga būt vaikui be sauskelnių ir mokintis daryt į puodą, tačiau rezultato jokio. Vaikas bijo to puodo, bėga nuo jo, bandymai prikalbint baigiasi ašaromis. Bandžiau ir su žaisliukais pasodint ir net filmuką žiūrėt per telefoną, kas jam labai patinka, bet vis tiek nieko schmoll.gif Bandžiau ir kartu vestis pati eidama į wc, kad kartu sėdėtų, tačiau jis tik parodo, kad vandenį reikia nuleist ir rankas nusiplaut doh.gif dabar pradėjo eit į lopšelį, tai auklėtojos klausiau, gal su kitais vaikais rodo norą bent pabandyt atsisėst, tai sakė, kad tik pamates, kad vaikas kuris sėdas ant puodo jis iš karto bėga iš ten ir net nenori žiūrėt į tą pusę doh.gif
Atsakyti
Sveikos 4u.gif aš matyt kaip ir dauguma mamų , jaučiau nežmonišką spaudimą iš aplinkos, ypač iš tėvų, kodėl gi aš vaiko nesodinu ant puoduko ( nes juk jie mus augino taip, kad tik išmokom sėdėti ir nuo tada ant puoduko darėm). Pradžioj 7 mėnesių buvau užsiėmus aš su tuo puodu, kai pasodindavau padarydavo, bet kažkaip man dabar atrdoo, kad tokio amžiaus lelius dar tikrai per mažas ir tikrai reikalui esant jis pats nenueis ant to puodo, taip kad spjoviau į ankstyvą mokinimą smile.gif
O vasarą kažkaip prisiruošiau, kai oras šiltas, pradėjau jį laikyt namuose be kelnyčių ( nuo 1,8 metukų), tai išmoko per kokias 2 savaites. Bet bėda tokia, kad kol plikas , tai viskas veikia be priekaištų, bet tik uždėk kokias kelnytes, tai iškart jau per šoną srovelė bėga doh.gif lotuliukas.gif O šiaip manau nėr ko pergyvent - kiekvienam yra savas laikas, vienas vėliau šneka, kitas vėliau ropoja, stojasi, o kitas nenori pripažint puoduko smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Voveryyte @ 2013 09 17, 16:17)
Sveikos  4u.gif  aš matyt kaip ir dauguma mamų , jaučiau nežmonišką spaudimą iš aplinkos, ypač iš tėvų, kodėl gi aš vaiko nesodinu ant puoduko ( nes juk jie mus augino taip, kad tik išmokom sėdėti ir nuo tada ant puoduko darėm). Pradžioj 7 mėnesių buvau užsiėmus aš su tuo puodu, kai pasodindavau padarydavo, bet kažkaip man dabar atrdoo, kad tokio amžiaus lelius dar tikrai per mažas ir tikrai reikalui esant jis pats nenueis ant to puodo, taip kad spjoviau į ankstyvą mokinimą smile.gif
O vasarą kažkaip prisiruošiau, kai oras šiltas, pradėjau jį laikyt namuose be kelnyčių ( nuo 1,8 metukų), tai išmoko per kokias 2 savaites. Bet bėda tokia, kad kol plikas , tai viskas veikia be priekaištų, bet tik uždėk kokias kelnytes, tai iškart jau per šoną srovelė bėga  doh.gif  lotuliukas.gif O šiaip manau nėr ko pergyvent - kiekvienam yra savas laikas, vienas vėliau šneka, kitas vėliau ropoja, stojasi, o kitas nenori pripažint puoduko smile.gif

Visiškai sutinku 4u.gif
Vakar mano mažasis lopšelyje jau be streso ir baimės po miego pasėdėjo ant puoduko. Aišku, pirmas kartas be rezultato, bet džiaugiuosi bent tokiu laimėjimu, kad nepabėgo nuo puodo ax.gif
Atsakyti
Maniskei 1,5 m., bet su puodu nelabai draugauja schmoll.gif Pasodinu ir turiu laaabai kazkuo uzimt... Per ilgesni sedejima, kartais kanors ir padaro smile.gif
Atsakyti
Pasipasakosiu, gal kazas pravers:
Savo berniuka pradejau sodinti nuo 7 men. Po miegelio visad "pagaudavom" sysiu i puoduka. Padarius paplodavau, pagirdavau. Taip pat pasosindavau prisiminus. Kartais pavykdavo pagauti. Budavo kitasyk, net pasteni, kad lasiuka ivarvintu...
Nuo 10 men.iki 1 m. Padarem pertrauka su puoduku. Taip jau aplinkybes susikloste, kad teko.
Nuo metuku ir keliu men. vel priminiau apie puoduka, bet deja pertrauka isejo i bloga. Po miego sysiaus nepagaudavom. Pasodintas, stodavo nuo jo ir eidavo. Neprievartavau. vaika namuose laikydavau su triusikeliais VISADA. Bet prisysiotos ar prikakotos kelnes nekele jam jokio diskomforto. Prisivaro ir toliau vaiksto patenkintas. Pries sysiodamas ar kakodamas, jokiu zenklu nerodydavo. Nei sustinkdavo, nei dar kazka.. Emiau prararast vilti, kad kazkaip pavyks ismokinti.. Bet stengiausi toliau. Prisidarius vis gedindavau, sakydavau "fui kaku... Reikia i puoduka daryti..." . Jei netycia pagaudavau momenta pasodinti, kad padarydavo i puoduka, tai plodavau, girdavau, "valio" sakydavau. Na ir sulaukiau... pradejes sysiot i kelnes pasiprasydavo. Buvo metai ir ~7-8 men. Sakydavo "kaku". Nors jau begdavo per leska, bet vistiek, bekdavom ieskot puoduko. Kad ir nelabai i ji spedavo kas pakliut..
Ir po savaites jau prasesi pries pradedamas i kelnes sysiot ar kakot. Dar budavo ilasina bet vis maziau ir maziau...
1 m. 9 men. Pilnai prasesi ant puoduko. Kartais pasitaikydavo nelaimiu, bet ju vis mazejo... I darzeli isejo 2 metuku, tai nebuvo bedu. Visad prasosi.
Taigi, nenuleiskit ranku, kad ir kaip atrodytu, jog niekas nepadeda, i nieka nereaguoja. Viska jie supranta. Ir laikykit be pampiu, kiek tai imanoma dazniau. Maniskis is pradziu prasesi tik namie, nes visad be pampiu budavo. O su pampiu nesiprasydavo. Taciau veliau atejo momentas, kada, uzdejus tolimesnej keliinej sauskelnes, nedare i jas, zyze, kol pakelej nesustojom. Nuo to laiko net nebededu.
Atsakyti
QUOTE(Taurida @ 2013 09 14, 11:15)
Visiskai nemaukit pamperso ir neverskit sedeti ant puodo, apsisarvuokit kantrybe ir tikrai sulauksit rezultatu. Jis gan didelis ir manau uztektu keliu savaiciu triuso. Dabar jau toks metas kai geriausiai mauti pedkelnes, jos prigludusios ir kai suslapma vaikas jaucia dideli nepatoguma. Kai privarys i pedkelnes nenumaukite is karto, tegul keleta minuciu su jom pabuna, supras kad tai LAAABAI nesmagu, parodykit paaiskinkit, kad tai yra nepatogu ir nesmagu, parodykit puoduka kur reikia daryt. pazaiskit su pliusiniu meskuciu, tegul meskutis pasedi ant puoduko, vaikui nematant i puoduka ipilkit kelis lasus vandens, tegul jis supranta, kad meskutis padare i puoduka siusiuka ir liko sausas, paglostykit meskuti ir pasakykit, kad meskutis saunuolis, pasiulykit vaikui ta pati padaryti, jis taip pat nores buti saunuolis.
O del darzelio tai nuneskit kalna pedkelniu kelnyciu ir kazka seimininkutei, auklytei ir paprasykit, kad nedetu pamperso, o reguliariai pasodintu ant puodo, nes jei namie be pamperso o darzeli su tai negerai.
Parasiau viska is savo patirties, mes pries gera menesi varem dar i pampersus kai turi buti blush2.gif , bet nusprendziau, kad gana jau, o ir i darzeli pradejom eiti tik ka ismoke ant puoduko. Siuo metu darom i puoda kartais pasipraso, bet ne visada, sodinam reguliariai kas 2-3 val. ir avariju laaabai retai pasitaiko. smile.gif

Mes bandem taip,bet darzeli arba deda pampersus,arba kai parasiau nedeti,nepermauna ilgai kelnyciu,vaika raudona sikna parsivedu,neuzgyja iki kitos dienos neuzgyja,tada vel pasunta,po keliu dienu issutimas siaubingas.Motyvuoja tuo,kad nespeja kas valanda kelnes maustyt,bet realiai kas val juk nepasysioja..Tai nzn ka daryt..O ant puodo neseda,tiesiog bijo jo,gal arzelyje per prievarta buvo pasodine..
Atsakyti
As dukrytes nepratinau, turejom puoduka, pabandem pora kartu atsisesti, nenorejo, nusprendziau ir neversti, puodas vis metesi po akim, tik zaisdavo su juo. Pries kelias savaites ruosiantis miegoti nuogute vaiksciojo, atsinese pries mane ir teti puoduka ir padare sysiu. Nuo to karto daro visalaik, jau kita ryta atsibudus pati man atnese pridaryta puoda. Dabar lyg bando ribas, daro I puoda, bet kelias dienas is eiles padare ir kitur, pvz, siandien uzlipo ir ant stalo prisiusiojo. Nieko, susipras doh.gif
Atsakyti
Mes bandėme susidraugauti su puodu nuo 6 mėn., bet sūnus jo nenorėjo, pasodintas verkė, tai nusprendžiau nekankinti ir palikti ramybėje. Nuo metų atnaujinau bandymus, puodo jau nebijojo, bet naudojo kaip kėdutę - pasėdi, pasėdi, atsistoja ir padaro savo reikalą. Vis jam sakiau "ajajai kaip negražu, į puoduką reikia daryti". Vaikas protingas, tad nueina į kamputį, padaro savo reikaliuką ir sako " ajajai" ir rodo į puoduką. g.gif
Dabar mums 1.4 mėn., bet ant puoduko dar nedarom. Kartais užeina jam kažkas, atsisėda ir padaro, bet dažniausiai pribėga prie puoduko jau post factum. Vis tikiuosi, kad po kažkiek laiko pats gal pradės prašytis, nes nesugalvoju, ką dar daryt. Stengiuosi namuose be pamperso dažniau laikyti, bet atrodo, kad šlapios kelnytės jam nesukelia jokio diskomforto. doh.gif

Su vyresne dukra buvo taip - bandėm pratintis nuo maždaug metų, atkakliai ją laikiau be pampersų namuose, tai jinai man visus kampus apsisiojo kaip koks katinas. blush2.gif O po to vieną dieną atsisėdo ant puodo, padarė į jį ir daugiau šlapių kelnyčių nebebuvo.
Atsakyti
Seniau šioje temoje klausiau patarimo, kaip pasodinti vaiką ant puoduko ir išlaikyti, kad ką nors padarytų. Labiausiai padėjo filmukai, "Aviukas Šonas"- jėga thumbup.gif . Dabar žmogelis (pusantrų metų) atžygiuoja su puodu, dieną būna be pamperso, į lauką einam be, jei uždedu, kieme stovi ir verkia, nejuda, atseit negaliu, nepatogu. "Avarijų" būna, bet retai. Dabar ruošiuosi ir naktį bandyti migdyti be sauskelnių ir reikia patarimo. Ar naktį, kai prasibunda prašyti pieno, jį sodinti ant puodo? Ar tikėtis, kad iki ryto ištemps? Neramiai jis miega, tai iš vienos pusės, tikiuosi, gal be sauskelnių jam patiks ir bus ramiau, iš kitos- baiminuosi, kad bekilnodama neužerzinčiau ir neišbudinčiau visai g.gif
Atsakyti
QUOTE(Aylin @ 2013 09 06, 16:17)
maniskei 15 menesiu ir ji atsisako tiesiog sestis ant puodo.
bandziau sodinti, jungti fiomukus, duoti zaislus - nieko, nesedi ir viskas, riekia sodinama. Ji pas mane judrus vaikas palyginus, vietoj nenusedintis, todel mums nieko nesigauna Slepiu puoda , po to vel bandau... nieko... matyt dar ne laikas. g.gif



Musu maziuke ir judri ir labai aktyvi,tai as apsisarvavusi kantrybe jau 5 dienas zaidziu ir ant puodo nesodinau stovi jis pas mus kambaryje matomoj jai vietoj o ji vis lakste visas dienas su pedkelnem tik spejau balas valyti ir keisti pedkelnes doh.gif vis aiskinau kam sitas puodas reikalingas ir va siandien viena karta atsisedusi su pedkelnem padare o dar labai patiko nesti ispilti puoduka biggrin.gif ir vel viena balute o kita jau kaip ir pasake sysiu ir tik greit kelnes maut ir i puoduka vel pavyko padaryti,tikiuosi vis eisis tik geryn... 4u.gif
Atsakyti