Įkraunama...
Įkraunama...

Mūsų turtingas ir nuostabus daržas - 13

QUOTE(be rėmų @ 2012 05 28, 08:53)
Aš daug metų auginu žieminius ir po daug, tai galiu pasakyti, kad šiuo metu jau pradeda gelsti jų lapai, bet taip būna kasmet, niekuo specialiai netręšiu, galvos būna nemažos. Neužilgus pradės leisti žiedynus, juos reiks išskinti, ir kuo anksčiau, nes jei paliksit augti, neužaugs šaknys.

Ačiū už pamokymą 4u.gif Gal tikrai ten ne bėda, o taip turi būt. Ryt vykstu ir apžiūrėsiu juos.
Atsakyti
QUOTE(SaVi @ 2012 05 28, 10:02)
O kada risa ju lapus ?Ir del ko ?

Aš niekada nerišu, sako, kad galvos būna didesnės, viena bobutė sakydavo, kad drauge smagiau auga biggrin.gif pas mane jie retai susodinti, tai nelabai ir būtų įmanoma surišti. Manau, pakanka anksti išskabyti žiedynus.
paskui pafotkinsiu ir įkelsiu nuotrauką, pamatysit, kaip atrodo maniškiai. Tik drėgmės pas mus labai trūksta, lietus būtų pačiu laiku.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo be rėmų: 28 gegužės 2012 - 08:09
Pas mane žieminiai česnakai auga dviejose pakeltose lysvėse tarp braškių. Vienoje lysvėje gelsta, kitoje ne... g.gif
Atsakyti
QUOTE(jolituxxx @ 2012 05 28, 01:12)
Aš tikriausiai tuoj pati pradėsiu rukyt, kad būtų tų nuorukų jei taip toliau grambuolių lervos siautės  doh.gif Nu kažkoks siaubas, jau didžiąją dalį serenčių nutarkavo, pradėjo kramsnot jurginų jaunesnius daigus  blink.gif Atrodo kuo daugiau juos traiškau tuo daugiau jų veisias, vietoj vieno atauga kokie trys  aggressive.gif Jei anksčiau atkapsčiusi po nuėstu serenčiu rasdavau po vieną ėdrūną, tai dabar būna, jog randu 4 blink.gif jei dar didieji šliužai įsijungs į puotą, tai amen viskam darže bus  verysad.gif

Taigi galima ir siaip tabako nusipirkt, nebutina nuorukos. Tik pas mus ju yra, dar pazistami nemete ir pasirinkau. Manau, kad netgi savo galima uzsiaugint . juk anksciau tai tikrai ir ruke, ir augino.
Gal metai tokie simet, su tai grambuoliais. Vakare tai masiskai skraido, tai ir kiausius vel deda.Ar kaip jie ten veisiasi.
Anksciau ir miskus purksdavo, ir pievas , dabar niekas. Kuo labiau be chemijos stengiasi apseiti. Erke pasigauti gali net mieste, suni vedziodama. Tai ka jau apie laukus kalbet.
Atsakyti
Kai gelsta cesnakai galima palaistyti kalio permanganato tirpalu-gali buti, kad kirminai isiveise. Bet nebutinai...
Atsakyti
česnakai šiuo metu gelsti dar neturėtų, kažko trūksta g.gif
po Joninių, kai jau išpjauti žiedynstiebiai, lapus surišu mazgu kiekvienam česnakui, tada jie nebeauga į lapus, o auginas gumbą( taip darė mano bobulytės ir aš taip pat). Vienais metais nukirptus žiedynstiebius bandžiau pamarinuot, bet nesigavo kaip turguj, išpyliau verysad.gif o anyta juos susimala mėsmale ir tepas kepamus kepsnius, bet čia reik mėgėju būt, man nelabai, o diedui pas tas mirksiukas.gif
Atsakyti
O aš nemoku dar draugaut su česnakais, net nežinnau, kaip ir kada juos sodint doh.gif ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Ambro @ 2012 05 28, 08:49)
O aš nemoku dar draugaut su česnakais, net nežinnau, kaip ir kada juos sodint  doh.gif  ax.gif


irnesakyk.gif issmoksi... zieminiai sodinami rudeni smile.gif Vasariniai kuo anksciau pavasari smile.gif
Atsakyti
Žieminiai sodinami rugsėjo-spalio mėn., 15cm gylyje, vasariniai - pavasarį.

Maksiminiai auga non-stop'u tarp braškių ir pomidorų/paprikų - kai auginami apsaugai, tai bele kada įkišu ir jokių problemų. Tiesa, šį sezoną lelijinis lapgraužis vis kėsinasi, bet tai renku vabalus nuo lelijų ir tuo pačiu nuo česnakų.
Atsakyti
O kas galetu buti toks nedidelis agurko seklos formos zalsvas permatomas gyvis? Pradzioj maniau, kad prispjaudyta ant braskiu koteliu, bet is arciau apziurejus pamaciau, kad ten kazkoks gyvis tose "seilese" juda blink.gif
Jei lietutis nenuplove eisiu pabandysiu dar surast ir nufotografuoti.
Atsakyti
QUOTE(Ambro @ 2012 05 28, 08:49)
O aš nemoku dar draugaut su česnakais, net nežinnau, kaip ir kada juos sodint  doh.gif  ax.gif


o aš kad ir žinau, kada sodint, vistiek česnakų derlius pas mane š... būna. Neauga, ir tiek. Rudenį tiek daug sodinau, o šiemet vos desėtkas normaliau atrodančių, kiti tokie nusmurgę, jog neapsikentus turbūt tą plotelį sukultivuosiu doh.gif
Nutariau, kad žemė nepatinka. Bandysiu kitais metais durpėj sodint žieminius.
Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2012 05 28, 10:19)
o aš kad ir žinau, kada sodint, vistiek česnakų derlius pas mane š... būna. Neauga, ir tiek. Rudenį tiek daug sodinau, o šiemet vos desėtkas normaliau atrodančių, kiti tokie nusmurgę, jog neapsikentus turbūt tą plotelį sukultivuosiu  doh.gif 
Nutariau, kad žemė nepatinka. Bandysiu kitais metais durpėj sodint žieminius.

Pas mane durpej jie prasti buna, zinok g.gif Pastebejau,kad jiems labiau patinka toks priemolis g.gif Durpej laiskai grazus buna, bet tik tiek... O svogunams, tai visur gerai smile.gif
Atsakyti