Įkraunama...
Įkraunama...

Pomidorai

QUOTE(diuni @ 2012 05 31, 07:50)
g.gif aš ir vienaip ir kitaip galvoju...tai tada išeina vistiek , kad sėklos sumaišytos pokelyje... rolleyes.gif kitaip nesuprantu g.gif
Papildyta:
tai šiemet pasėjau ir vienų ,ir kitų  (pasirinkus sėklų).  Auga gražiai, bus vietoj vienos veislės - dvi, svarbu skanūs ir derlingi mirksiukas.gif
g.gif minus du...nieko sau...o pomidorai gyvi unsure.gif

Atsakyti
dzukijoj skutom masinu langus, bet pomidoram ne i galva smile.gif
Atsakyti
QUOTE(diuni @ 2012 05 31, 07:50)
g.gif aš ir vienaip ir kitaip galvoju...tai tada išeina vistiek , kad sėklos sumaišytos pokelyje... rolleyes.gif kitaip nesuprantu g.gif
Papildyta:

g.gif minus du...nieko sau...o pomidorai gyvi unsure.gif

ne ten surašiau, sory ax.gif
Atsakyti
QUOTE(diuni @ 2012 05 31, 07:57)
g.gif tai vistiek mažai...kažkaip gal nelabai ta medžiaga šiltnamio laiko šilumą g.gif aš savo anksti nemačiau , nes mama atidarinėjo , bet nieko nesakė , tai , matyt , buvo kaip visada...be extrymumų g.gif

8 ryto ir jame buvo 20, kada tas 2 buvo nezinau, termometras rodo min max temperatura
Atsakyti
QUOTE(tany @ 2012 05 31, 09:08)
8 ryto ir jame buvo 20, kada tas 2 buvo nezinau, termometras rodo min max temperatura

aišku...tai gal termometras grybauja...iš tiesų tai ir man įdomu , kaip ten naktį veiksmas vyksta su ta temperatūra...alia negi ten naktį sėdėsi biggrin.gif
Atsakyti
Labas rytas 4u.gif Jūs čia apie pavadinimus rašot, tai aš vakar irgi su lapuku nulėkiau į šiltnamį ir nurašiau ką auginu, žinoma didesnė dalis be pavadinimų, bet labai domina, kas tas Thiramu ar kažkaip kitaip g.gif Taifun, kriaušiniai, Juodasis princas, Red chery, visas tuntas geltonų, dukrytės užsakymu essen.gif
Tai mane, visišką profanę, pomidorų auginime blush2.gif domina ar visiems reikia pažasčiukes išskabyt, atsiprašau, ko gero jau rašėt, bet vistiek, jau paklausiau, o supratimo tai schmoll.gif
Atsakyti
ax.gif dar tokį konspektą savo radau...gal kam pravers irgi

Skruzdės išsilaksto nuo pašvinkusios žuvies
Žinoma, jog išbandytas kovos su spragšio lervomis būdas - rudeninis dirvos perkasimas, o kaip su šiais kenkėjais kovoti vasaros viduryje? Ogi palaistyti augalus (bulves, morkas, burokėlius) žolių nuoviru! 500 g dilgėlių, 200 g šalpusnių, 100 g ugniažolės, 200 g kiaulpienės lapų užpilti vandeniu ir, pamirkius 3 dienas, gauta ištrauka laistyti daržoves kartą per savaitę.
Medžius ir krūmus nuo vikšrų galima apsaugoti apipurškus juos pelyno nuoviru: pusę kibiro sutrintų pelyno (kitaip vadinamo metėle) lapų užpilti 10 litrų karšto vandens, parą palikti nusistovėti, tada pusvalandį pavirinti, perkošti ir atskiesti vandeniu santykiu 1:1.
O štai kovojant su sodinėmis skruzdėmis, kaip žinia, nepadeda jokios priemonės, išskyrus vieną. Skruzdžių susibūrimo vietoje užkaskite pašvinkusią žuvį. Na, blogiausiu atveju, šviežią - po poros dienų ji pašvinks, ir skruzdės paliks savo skruzdėlyną. Budrumo reikia nepamesti: šie vabzdžiai po kurio laiko susiras sau kitą vietelę. Bet galiausiai atkaklumas ir pašvinkusi žuvis išvilios skruzdėlytes už daržo ar sodo ribų.
Nuodijimas pipirais
Nuo amarų gelbsti seniai žinoma žolė - paprastoji bitkrėslė, pražystanti kaip tik liepos mėnesį. Du kilogramus šios žolės užpilti 10 litrų verdančio vandens ir palikti parai. Paskui užpilą pavirinti pusvalandį, perkošti ir pripilti dar 10 litrų vandens. Gautu tirpalu apipurkšti augalus.
Didesniam poveikiui gauti galima į tirpalą pridėti ūkiško muilo. Pirma, toks tirpalas purškiamas geriau prilips prie augalų, o antra - amarai nuo muilo išgaišta. O proporcijos tokios: 40 g ūkiško muilo ištirpinti 10 litrų vandens. Tačiau purškiant muilo tirpalą reikia saugoti, kad jis nepatektų ant žiedų.
Amarus naikinti galima ir svogūnų lukštų nuoviru, paruoštu taip pat, kaip bitkrėslės nuoviras. O dar amarai nemėgsta medžio pelenų: 2 stiklines pelenų išmaišyti kibire vandens ir pridėti 50 g tirpinto ūkiško muilo.
Naikinti amarus galima ir pelynu: 2 kg šios žolės užpilti 2 litrais karšto vandens ir palikti parai. Paskui perkošti ir supilti į 8 litrus vandens.
Galite 10 litrų vandens užpilti ir leisti prisitraukti 400 g maltos kiaulpienių žolės arba 600 g serenčių.
Vaisėdžiams naikinti ruošiamas aštrių raudonųjų pipirų nuoviras. 200 g maltų raudonųjų pipirų užpilkite 2 litrais vandens, kaitinkite iki užvirimo ir nukelkite nuo ugnies. Palikite parai, po to - perkoškite. Į kibirą vandens įpilkite stiklinę nuoviro ir apipukškite augalus prieš žydėjimą
Kova su spragėmis
Ridikėlius, ropes, ridikus nuo spragių gelbėkite apibarstydami juos pelenais. Arba lapus galite apibarstyti sutrintos džiovintos ugniažolės milteliais - tokio "nuodo" nepakenčia visi vabzdžiai.
Tačiau toks "sausas" metodas efektyvus tik iki pirmo palaistymo arba lietaus. Kaip tik dėl to daržininkai mieliau renkasi kitą kovos su spragėmis metodą. Dar prieš sodinimą kopūstų ir ropių sėklas užmerkite į raugintų kopūstų sultis, ir sudygę augalai augs visiškai nepritraukdami kenkėjų. Jei nesuspėjote to padaryti ir pasėjote nemirkytas sėklas, vertėtų paruošti acto rūgšties tirpalą (valgomąjį šaukštą 70 proc. acto esencijos ištirpinti 10 litrų vandens) ir juo palaistyti kopūstų, ropių, ridikėlių vageles. Jokia spragė jūsų augalų nepalies!
Kova dėl kopūstų
Kopūstas - daržovė, dėl kurios tarp daržininkų ir vabzdžių vyksta tikrų tikriausia kova. Vos kopūstai sudygsta - skanių jo lapelių kaip mat įsigeidžia kopūstinė kandis, musė, kopūstinis baltukas ir kiti kenkėjai.
Todėl dabar pats laikas atkreipti dėmesį į besiformuojantį kopūstkotį, gūžę, stiebiavaisius. Apiplaukite juos pavirtu druskos tirpalu (stiklinė druskos 10 litrų vandens) ir juo dar paliekite žemę aplink augalą. Taip apsaugosite augalą nuo kopūstinės kandies kiaušinėlių.
Jei jau pastebėjote vikšrus, tai ne tik juos nurinkite, bet ir periodiškai aplaistykite lapus acto tirpalu (valgomasis šaukštas esencijos 10 litrų vandens).
Dar galite vikšrus naikinti apipurkšdami kopūstus varnalėšos ištrauka: smulkiai supjaustoma trečdalis kibiro lapų, užpilama šiltu vandeniu ir laikoma nuo 3 dienų iki 2 savaičių - kuo ilgiau, tuo geriau.
Jei po ranka neturite varnalėšos, pagal tą patį receptą galima gaminti ištrauką iš bet kokių išravėtų piktžoles. Pasak užkietėjusių daržininkų, tik 8 piktžolės yra tikrai efektyvios: dilgėlė, varnalėša, kiaulpienė, kraujažolė, garšva, gyslotis, arkliarūgštė ir šiurkštusis asiūklis.
Taip pat tinka ištraukos iš spyglių, bulvių ar pomidorų lapų. Sufermentuotų, suraugintų augalų ištraukos ne tik išnuodys vikšrus, bet ir savo kvapu atbaidys vabzdžius kenkėjus. O kartu "pamaitins" kopūstus azotu, kuris jiems taip reikalingas brendimo metu.
Atsakyti
QUOTE(GIZZI5 @ 2012 05 31, 09:15)
kas tas Thiramu ar kažkaip kitaip g.gif

beicas, o ne pomidorų pavadinimas mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Gaudvilė @ 2012 05 31, 10:39)
beicas, o ne pomidorų pavadinimas  mirksiukas.gif

Na, apie ką aš sakiau mirksiukas.gif specas lotuliukas.gif , o kaip su tuo skabymu.
Atsakyti
sveikos merginos,
patarkite pirmokei daržininkei smile.gif. Pasodinau šiltnamyje vynuoginių pomidorų ir kažkur skaičiau, kad jiems "pažastukų" nereikia skabyti. Kaip iš tikrųjų reikia ar ne? blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mamiukas: 31 gegužės 2012 - 09:18
QUOTE(GIZZI5 @ 2012 05 31, 09:57)
Na, apie ką aš sakiau mirksiukas.gif specas lotuliukas.gif , o kaip su tuo skabymu.

Žr. į 1 psl.
Atsakyti
buvo dzukijoj salnos. pomidorams dzin, bet darze dideliu moliugu neuzdengiau, tai kai kuriu po lapa nusalusiu yra . bet atsigaus dar. gi lapas, tai dar ne visas augalas. kad jas kur galas tas salnas schmoll.gif
Atsakyti