Įkraunama...
Įkraunama...

Jokių košelių :)

maziu jau maitinu pagal BLW. pradejau, kai buvo gal savaite iki 6men 'gimtadienio' like. per savaite susiprato, kas per dalykas yra maistas, ir kad kisti reikia i burna biggrin.gif tikejausi daug springimu, daug valymo, daug netvarkos ir nepatogumo- kol kas nieko panasaus nera. kiekviena savaite vis tvarkingiau valgo, ypac maista, kuri gerai pazista ir jau n-taji karta gauna, pvz orkaitej keptu bulviu gabaliukus. nematyta-neragauta maista megsta 'patyrineti', sutrinti rankomis i kose ir ismozoti visa kedutes padekla biggrin.gif kol kas nelabai ka nuryja, nors pampersuose jau buvau radus morku. jei kazkas nepatinka/neskanu ar jau baige valgyt- maisto likucius sveicia nuo padeklo zemen. kol kas esu patenkinta situo metodu, ziuresiu, kaip bus toliau smile.gif
Atsakyti
Bandau as duoti gabaliukais, bet ji ziaukcioja! Ir man baisu, kad pasprings... Duodu moliuga, cukinija. Ir kokio dydzio gabaleliai turi buti?
Atsakyti
maniškė jau keletas dienų įsigudrino delnuose sutrinti daržoves doh.gif lotuliukas.gif

aš pateikiu supjaustytas lazdelėmis. Obuolį- į skilteles.

daviau ir triušienos (bet iš rankų) gabaliuką, tai gan skaniai apčiulpė biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Gintar!aa @ 2013 12 13, 18:48)
Bandau as duoti gabaliukais, bet ji ziaukcioja! Ir man baisu, kad pasprings... Duodu moliuga, cukinija. Ir kokio dydzio gabaleliai turi buti?



Nu tai normalu, atsikanda gabaliuką, pakramto, jei per giliai į gerklę nuslenka per didelis - pažiaukčioja, atryja, kramto toliau biggrin.gif Ramiai, viskas taip ir turi būti, nepasprings - tam ir žiaugčioja, kad nepaspringtų.
O gabaliukus duodu tokius, kad patogu laikyti būtų, tai taip, panašaus dydžio kaip obuolio skiltelė.
Atsakyti
QUOTE(manjana @ 2013 12 13, 20:07)
Nu tai normalu, atsikanda gabaliuką, pakramto, jei per giliai į gerklę nuslenka per didelis - pažiaukčioja, atryja, kramto toliau biggrin.gif Ramiai, viskas taip ir turi būti, nepasprings - tam ir žiaugčioja, kad nepaspringtų.
O gabaliukus duodu tokius, kad patogu laikyti būtų, tai taip, panašaus dydžio kaip obuolio skiltelė.

drinks_cheers.gif
Atsakyti
Labas mamos 4u.gif
Dukrytei jau 6 mėnesiai su trupučiu, maitinasi mp ir nejaučiu poreikio primaitinimui. Nors naktį paskutiniu metu reikia keltis vos ne kas valandą, bet man nesunku, mes pietų karu nusnaudžiame. Turim du dantukus, bet pati tvirtai nesėdi. Šįryt daviau agurko gabalėlį, labai susidomejus jį čiulpė, tvirtai laikė, aišku atkando, gabalėlis nuslinko link gerklytės, tada atkosėjo ir išspjovė. Taip elgiasi su visais radautais maisteliais. Vakar bananą graužė, tyrelė gavos, bet vis tiek spjovė, na kai visą pradėjo kišti jau atėmiau, pirmam kartui ir tai gana. Ragavo brokolio, morkytės virtų, purtosi palietusi, susiraukus kiša į burną, bet vis tiek nepaleidžia, taip pat reaguoja į bananą ar obuolį, tad suprantu, kad čia dar nereiškia, kad nepatinka. Nuskustas obuoliukas gerai masažuoja dantukus.
Po kol kas taip ir žaidžiame. wub.gif
tai tiek apie mus. Džiaugiuosi radus temą 4u.gif
Atsakyti
Sveikos,

ar buvo pas kažką, kad vaikas nesidėtų maisto į burną? Maniškis griebia viską, bet į burną nieko nesideda (ne tik apie maistą kalba eina).
Apskirtai jis jokios konsistencijos maisto nevalgo ir nerodo susidomėjimo.
Atsakyti
QUOTE(~Astartė~ @ 2014 01 07, 12:32)
Sveikos,

ar buvo pas kažką, kad vaikas nesidėtų maisto į burną? Maniškis griebia viską, bet į burną nieko nesideda (ne tik apie maistą kalba eina).
Apskirtai jis jokios konsistencijos maisto nevalgo ir nerodo susidomėjimo.


Asmeniskai nebuvo, bet Baby-Led Weaning knygoje parasyta, kad kai kurie vaikai kuri laika tik zaidzia su maistu, kol isidrasina/sugalvoja paragaut. Laiko klausimas.
Papildyta:
Naujas straipsnis (anglu k), tyrelemis maitinami vaikai uzauge yra labiau linke i virsvori.

Spoon-fed babies are more likely to become obese
Atsakyti
QUOTE(~Astartė~ @ 2014 01 07, 12:32)
Sveikos,

ar buvo pas kažką, kad vaikas nesidėtų maisto į burną? Maniškis griebia viską, bet į burną nieko nesideda (ne tik apie maistą kalba eina).
Apskirtai jis jokios konsistencijos maisto nevalgo ir nerodo susidomėjimo.


Bent jau šiandien nieko, ką padėjau ant jos staliuko, net paliesti nenorėjo, bet iš mano lėkštės čiupo. Tad ryt reiks pietus valgyti kartu smile.gif
Papildyta:
QUOTE(LasiukeUK @ 2014 01 07, 19:32)
Naujas straipsnis (anglu k), tyrelemis maitinami vaikai uzauge yra labiau linke i virsvori.

Spoon-fed babies are more likely to become obese

Skaitant knygą labiausiai užkliūdavo įtikinėjimai, kurie kartojasi per tą patį, kaip džiaugėsi pradėję blw ir dar labiau nepatiko, kad vis pabrėždavo kokia klaida darė ir koks baisus dalykas net šlykštus yra košių virimas, maitinimas ir vaikui trauma nuo to. Tad straipsniai kurie skatina BLW man patinka, bet kurie supriešina ir peikia košeles tai kažkokia propoganda kvepia. Šiandien straipsnis pasirodė kaip mokytojas tris mėnesius valgė McDonalds maistą ir sukūdo bei sumažėjo cholesterolio kiekis kraujyje, tad ne viskas vien balta ar juoda ax.gif
Atsakyti
QUOTE(~Astartė~ @ 2014 01 07, 14:32)
Sveikos,

ar buvo pas kažką, kad vaikas nesidėtų maisto į burną? Maniškis griebia viską, bet į burną nieko nesideda (ne tik apie maistą kalba eina).
Apskirtai jis jokios konsistencijos maisto nevalgo ir nerodo susidomėjimo.

ezinau kiek jus mazuliukuimetu bet manasis iki 1m apsoliuciai jokiu maisto nevalge , tik m.p wub.gif manau nieko baisaus smile.gif
Atsakyti
Šiaip jau BLW metodas nereiškia "jokių košelių". Tai reiškia, kad nuo pat primaitinimo kietu maistu pradžios sodinate kūdikį prie bendro stalo visada kai valgote ir dalinates su juo savo maistu (nepriklausomai nuo to, ar kūdikis jau išgėrė savo pienuką, ar dar ne). Su maistu iš pradžių jis tik susipažįsta, o vėliau ims daugiau jo valgyti ir automatiškai mažiau gerti pieno. Tai reiškia, kad visa šeima turi sveikai maitintis - gaminant nenaudoti druskos, cukraus, nes kūdikis sėdi kartu prie stalo ir pasiima valgyti ką nori ir kiek nori (neskaičiuojate jokių gramų). Tik žinoma reikia prisitaikyti prie kūdikio ta prasme, kad atsargiai susipažintų su galimais alergenais - kiaušiniais, žuvimi, pienu ir pan... Aišku ir daržoves atitinkamais gabaliukais supjaustyti, kad galėtų į ranką paimti, mėsą paruošti tinkamai (gerai ištroškinti, ar kokius kukuliukus minkštus daryti).

Bulvių košę juk ir jūs valgot, o pagal temos pavadinimą toks vaizdas, kad jeigu duodi bulvių košę, tai ne BLW vadovaujies biggrin.gif

Aš pilnai šiuo metodu pradėjau vadovautis tik nuo metukų, nieko nebegaminu atskirai, o tiksliau gaminu taip, kad mažasis galėtų valgyti, o mes valgome tą patį. Būčiau apie tai sužinojus anksčiau - būčiau [radėjus nuo pat 6 mėn.

Viskas taip supaprastėja, kai valgai su vaiku kartu ir nebesuki galvos, ką išvirti sau ir vyrui, o ką vaikui... smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Skraido: 08 sausio 2014 - 13:44
Taip taip, pavadinimas gal nėra tikslus, nes košes juk valgo ir visa šeima smile.gif Na bet čia potekstė aiški - nieko netrini specialiai atskirai vaikui. Jokių tyrelių gal aiškiau būtų biggrin.gif Nors žiemą aš ir vaisių tyrelių nuperku ekologiškų, nes šviežių vaisių pasirinkimas nekoks.
Atsakyti