Įkraunama...
Įkraunama...

Jokių košelių :)

QUOTE(Route @ 2013 02 07, 12:40)
bet as tai taip ir supratau kad bent jau pradzioje tai ir reikia duoti labai gerai isvirta darzove, ar neteisingai supratau?


Na aš knygos neskaičiau, tai tikslių rekomendacijų nežinau. Bet man pačiai ramiau būtų duoti virtą daržovę nei obuolį smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Route @ 2013 02 06, 13:18)
Maniskis dar nesedi, todel ir bijau paspringimo... Kol kas pati ji primaitinu darzoviu kosyte, jam labai patinka smile.gif galvoju palaukti kada pats ismoks sedeti ir tada jau duoti netinta maista i rankyte smile.gif Ka manote?

Knygoje raso, kad saugu pradeti tada, kai vaikas pats sedi. Obuoli geriau duoti iskepta ir nulupta pradziai, nes kieta tikrai sunku sukramtyt.
Atsakyti
Sveikutės, mano dukrytei 8 mėn, norėjau pasitarti, ar galima jau duoti pačiulpti sausainiuką nu kad ir pvz. "Gaidelis", ji labai nori, bet man baisu, kad neužspringtų g.gif
Atsakyti
QUOTE(giedruole @ 2013 02 07, 20:13)
Sveikutės, mano dukrytei 8 mėn, norėjau pasitarti, ar galima jau duoti pačiulpti sausainiuką nu kad ir pvz. "Gaidelis", ji labai nori, bet man baisu, kad neužspringtų  g.gif


Aš neduočiau vien todėl, kad tokiam mažam kūdikiui dar tikrai nereikia saldumynų smile.gif Tokie sausainiai ypač dantis gadina, nes apsivelia ir ilgai užsibūna. O dėl noro, na tai tokie vaikai nori visko, ką mato, tikrai niekada neragavus ji nežino, kad jų nori smile.gif Paprastai tokio amžiaus vaikučiui mamos duoda graužti duoniukus ar trapučius. Man su sūneliu tada irgi buvo baisu, nors bendraamžiai ramiausiai sau sučiulpdavo visą duoniuką smile.gif
Atsakyti
Savo mazaja taip primaitinau/primaitinu ir nesigailiu visai, pradzioje buvo visokiu baimiu, neaiskumu, abejoniu bet kai isivaziavome abejoniu neliko thumbup.gif . Ir pagerino visos seimos mitybos iprocius, pvz nesinoredavo garinti darzoviu tik jai, prigarindavau darzoviu puoda visai seimai, dabar visi iprate valgyti tiesiog garintus brokolius, pastarnokus ir pan kaip garnyra, kas seniau tikrai neiprasta buvo. Ir kadangi valgome visi kartu, is meniu dingo visokios picos, keptas maistas ir pan, kas tikrai pliusas. Zodziu, minusu nematau.
Atsakyti
Kai man pirma karta parode si buda, tai pirma reakcija buvo neigiama, nes tiesiog tai visiskai neiprasta. aplinkui ne viena drauge sitaip neprimaitino. taciau kuo daugiau pradejau dometis, tuo labiau mane sis budas "kabina" biggrin.gif jau ebay nusipirkau knyga, laukiu, kada atsius biggrin.gif
Atsakyti
Mano irgi pirmoji reakcija buvo "kas cia per nesamone, vel nauja kvaila mada" biggrin.gif
Atsakyti
O gal galit pasidalint idejom, kuom maitinat, nes man jau fantazijos kartais pritruksta. Maniskiui jau 7+ men ir stai ka mes jau isbandem per 1.5 menesio:
Avokadas, morkos, brokoliai, kalafijoras, saldzios bulves, paprastos bulves, sparagines pupeles, cukinija, moliugas, bananai, melionai, obuoliai, kriauses, aviziniu dribsniu, grikiu ir ryziu koses, ryziu paploteliai, humusas, darzoviu sriubos, ivairus troskiniai (as visokius skystus patiekalus aptepu and ryziu paplotelio), makaronai, orkaitej kepti lesiu blyneliai.
Kazkaip noretusi jam pasiulyt daugiau patiekalu, ne tik atskiru vaisiu ir darzoviu, bet knygoj akcentuojama, kad druska yra labai blogai, o man kazkaip tos druskos maiste truskta... Kepiau lesiu paplotelius, dejau visokiu prieskoniu isskyrus druska ir man nelabai skanu buvo... Tai va, nelabai zinau, kaip ta seimynini maista pritaikyt vaikui. Kad ir su makaronais - vaikui patiekiau be nieko, o sau pasidariau su padazu ir suriu. Ziuriu, uzsienio forumose mamos duoda absoliuciai viska, o as siek tiek prisibijau. Is kitos puses, noriu formuoti kuo geresnius mitybos igudzius.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Jellicle: 23 vasario 2013 - 05:55
Jellicle, oho kiek jus daug spejote jau isbandyti! As tai dejau/dedu labai maza kieki druskos, nematau tame dideles bedos. Duodavau daugiausia atskiru vaisiu ir darzoviu kol dar pati saukstu nekabino maisto, nes taip patogiausia valgyti. O makaronu padaza taipogi galima duoti vaikui, jeigu jis nera koks cheminis, o namuose pagamintas.
Atsakyti
QUOTE(Jellicle @ 2013 02 23, 04:53)
O gal galit pasidalint idejom, kuom maitinat, nes man jau fantazijos kartais pritruksta. Maniskiui jau 7+ men ir stai ka mes jau isbandem per 1.5 menesio:
Avokadas, morkos, brokoliai, kalafijoras, saldzios bulves, paprastos bulves, sparagines pupeles, cukinija, moliugas, bananai, melionai, obuoliai, kriauses, aviziniu dribsniu, grikiu ir ryziu koses, ryziu paploteliai, humusas, darzoviu sriubos, ivairus troskiniai (as visokius skystus patiekalus aptepu and ryziu paplotelio), makaronai, orkaitej kepti lesiu blyneliai.
Kazkaip noretusi jam pasiulyt daugiau patiekalu, ne tik atskiru vaisiu ir darzoviu, bet knygoj akcentuojama, kad druska yra labai blogai, o man kazkaip tos druskos maiste truskta... Kepiau lesiu paplotelius, dejau visokiu prieskoniu isskyrus druska ir man nelabai skanu buvo... Tai va, nelabai zinau, kaip ta seimynini maista pritaikyt vaikui. Kad ir su makaronais - vaikui patiekiau be nieko, o sau pasidariau su padazu ir suriu. Ziuriu, uzsienio forumose mamos duoda absoliuciai viska, o as siek tiek prisibijau. Is kitos puses, noriu formuoti kuo geresnius mitybos igudzius.


Oj, nu sauniai valgot. Man zinokit irgi tas preskas maistas tai nelabai buvo, nepripratau, tai as kai gamindavau, tai druska dedavau tik pacioj pabaigoj, pries tai atidejus dali maisto be druskos maziukei. Kazkaip visai nesudetinga tada. Ir nors sako nuo 1-2metu dar druska priziuret, iki 2g per diena, bet kazkaip ji pas mus dabar valgo viska lygiai su mumis, tik gamindama stengiuos tos druskos nepadaugint ir tiek.

Va musu valgymo kalendorius, gal rasit ka naudingo:
May 31 2012 – carrots
June 2 – parsnip
June 5 – broccoli
June 6 – sweet potato
June 7 – cherry, potato
June 8 – avocado
June 9 – green beans, cucumber
June 13 – banana
June 14 – apple
June 15 – watermelon, cantaloupe
June 16 – pear
June 18 – strawberry
June 20 – courgette
June 22 – toast, butter
June 23 – tortilla wrap, cream cheese
June 24 – nectarine
June 26 – pancake, blueberry, raspberry, chicken
June 27 – cheddar, fish cake
June 28 – wheat pillows, rice cake, houmous, pasta, sour cream, tomato
June 30 – porridge, turkey burger
July 1 – prunes
July 2 – boiled egg, grapes
July 3 – roast turkey, red pepper
July 5 – baked potato, mozarella, chives
July 7 – scrambled egg, grilled salmon, couscous, cauliflower
July 8 – yoghurt, waffle, pita bread, salmon pate
July 9 – plum
July 10 – chicken soup
July 13 – rye bread
July 14 – french toast, apricot
July 15 – battered cod, baby corn, brussel sprouts
July 17 – rusks, chicken/rice soup
July 18 – croissant
July 19 – blueberry muffin
July 20 – biscotti, omlette with potatos
July 21 – apkepas, semolina and apple sauce, potato salad, honey dew melon
Aug 6 – potato cake


Papildyta:
QUOTE(Kristutele @ 2013 02 22, 12:09)
Kai man pirma karta parode si buda, tai pirma reakcija buvo neigiama, nes tiesiog tai visiskai neiprasta. aplinkui ne viena drauge sitaip neprimaitino. taciau kuo daugiau pradejau dometis, tuo labiau mane sis budas "kabina" biggrin.gif jau ebay nusipirkau knyga, laukiu, kada atsius biggrin.gif


Smagaus skaitymo smile.gif Mane ta knyga tai vos ne kaip meiles romanas uzkabino - vienu ypu perskaiciau biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(Route @ 2013 02 07, 10:40)
bet as tai taip ir supratau kad bent jau pradzioje tai ir reikia duoti labai gerai isvirta darzove, ar neteisingai supratau?


Taip, gerai virtos morkos, saldzios bulves, pastarnokai, brokoliai - kuo puikiausiai. Del obuoliuko tai as ji perpjaudavau i 4 dalis ir isvirdavau garuose, tai minkstas toks, purus pasidaro. Mazoji tiesiog dievino garintus obuoliukus. Tik zymiai veliau sviezius pradejo valgyti. Jau metu laiko, o sviezia obuoli tai atsikanda, pakramto, sultis isciulpia ir kas liko - isspjauna biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(vixi13 @ 2013 01 02, 11:39)

Apie 1 mėn valgo daržovės, o nuo kada pereiti prie grūdinių kultūrų? Ir kokia forma duoti ( pilno grūdo, skaldytų ar sublenderiuotu)?
Iš karto mokyti košes savarankiškai valgyti su šaukšteliu?

Butu šaunu, kad daugiau namų, praktikuojančių ši metodą, pasidalintų savo patirtimi.


na, geriausias patarimas mano butu daugeliu klausimu kreiptis i Baby Led Weaning Forum

MEs grudines kulturas pradejom turbut kokios 3 savaites nuo maitinimo pradzios. Pradejom nuo lengvai paskrudintos baltos duonytes su sviestu, supjaustytos "pagaliukais", po to gavo ryziu paploteliu su tepamu suriu, makaronu, blynu, kvietiniu pagalveliu(wheat pillows). Su grudiniais, pieno produktais ir kiausiniais vienintelis dalykas - reikia stebeti ar neturi alergijos, uztai ir rekomenduoja neskubeti man atrodo. Ypac jeigu seimoje yra kas turintis kazkokiu alergiju.

Su sauksteliu tai as patingejau, patingejau... Kazkaip labai nesinorejo sriubu ir jogurtu nuo grindu valyti, tai tik dabar mokomes (1m 2men).
Papildyta:
QUOTE(sena pažįstama @ 2013 01 17, 06:35)
As skaitau, mamos, ir kraupstu unsure.gif Kas parase ta brieda ir kodel jo laikotes? Suprantu, kad norisi, jog kudikis greiciau uzaugtu, greiciau imtu valgyti pats, bet pagal ta teorija jus stumiate pacios vaikus link skrandzio vezio doh.gif
Zmogaus skrandis juk ne suns, kad galetu virskinti nesukramtytus gabaliukus. Visose literaturose rasoma, kad kudikis turi pradeti valgyti skysta maista, t.y. mp ar misini, ar piena, paskui pereiti prie kosiu-darzoviu ar kruopu. Tik kai vaikas turi kokius 10 dantu, galima pradeti duoti gabalini maista, idant vaikas sukramtytu ir sukramtyta kosele prarytu. Pacios jus kazkodel staciu kasniu neryjate, o jei netycia praryjate, jauciate, kad tas kasnis ir sustoja skrandyje. Juk ten dantu tai nera, kad galetu susismulkinti. Visi skrandininkai is daktaru velniu gauna, kad per mazai kramto maista, o cia bedanciui kudikiui is viso paduodama didziausi kasniai ir dziaugiamasi, kad jis ryja staciais kasniais, reikia tik ziureti, kad nepaspringtu doh.gif

Pirmyn, mamos, sekmes. Tik nesusitikim Santariskiu onkologiniam.


Ponia, pirma prasom pasidometi ir susipazinti kas kaip ir kodel su situo maitinimo budu, pasidometi ka mokslas sako, o tik tada pulti. Kaip jus manot, kaip zmonija isgyveno simtus tukstanciu metu, didziaja dali to laiko net be jokiu irankiu ir blenderiu, maisto trintuviu - ir sugebejo isgyventi ir neismirti nuo skrandzio vezio? Gal galvojat kad urviniai zmones vire koseles ir skaptavo saukstukus savo vaikuciams? Gal istorija pasidomekit....
Atsakyti
Super tema.. smile.gif radau nemazai idomios info..reiks ir mums kazka sau prisitaikyt... thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(LasiukeUK @ 2013 02 25, 22:26)
June 23 – tortilla wrap, cream cheese
June 30 – turkey burger
July 8 – waffle, pita bread, salmon pate
July 18 – croissant
July 19 – blueberry muffin
July 20 – biscott

O jus siuos dalykus gaminate pati ar perkate? mes tai ir sau tokiu vengiam pirkti, nes nelabai randam geros sudeties, plius kai kurie nelabai maistingi, del to nenoreciau pratinti (ypac vafliu, keksiuku (muffin)). Ypac necheminiu tortillu nesiseka rast.
Atsakyti