Įkraunama...
Įkraunama...

HIPOalerginės mitybos receptai

QUOTE(~Serpentine~ @ 2013 01 04, 08:54)
Fifux'ą, ar tu pati bandei šį receptą? g.gif  Aš kiek bandžiau ką daryti iš kukurūzų miltų, man niekaip nesigauna kočiojama tešla doh.gif O būtų gerai jei išeitų, tada ir virtinukų būtų galima pasidaryti bigsmile.gif


Aš bandžiau tortilijas, iš kukurūzų miltų, tik pagal kitą receptą, ten dėjosi dar šaukštas kvietinių miltų, tai aš dėjau speltą. Ir gavosi visai neblogi blynukai. Ir kočiot nereikėjo, kaip blynus iškepiau, jei kam reiks, galėsiu įdėti receptą. Gal ir be speltos gautųsi. g.gif Ryte vietoj duonos, sumuštiniams tiko smile.gif
O jei norite virtinukų iš kukurūzų miltų, teks naudoti glitimo pakaitalą, kitaip nesigaus. Irgi gaminau, gavosi.
Atsakyti
QUOTE(~Serpentine~ @ 2013 01 04, 08:54)
Fifux'ą, ar tu pati bandei šį receptą? g.gif  Aš kiek bandžiau ką daryti iš kukurūzų miltų, man niekaip nesigauna kočiojama tešla doh.gif O būtų gerai jei išeitų, tada ir virtinukų būtų galima pasidaryti bigsmile.gif

sito recepto nemeginau,tik radau ir ikeliau. bet manau turetu gautis,nes esu kepusi kazka panasuas,tik saldaus,irgi be aliejaus,gaunasi stangtus,kietoki. tai cia ir turetu gautis manau.
Atsakyti
la...mes ir pradėjome gyvenimą be giuteno ir pienuko....

gal kas parekomenduosit skanius miltinius kokius blynukus..man neišeina schmoll.gif
kiek skaitau, naudojat speltos miltus....o jie be gliuteno? g.gif
Atsakyti
QUOTE(neringuskinas @ 2013 01 05, 18:58)
la...mes ir pradėjome gyvenimą be giuteno ir pienuko....

gal kas parekomenduosit skanius miltinius kokius blynukus..man neišeina schmoll.gif
kiek skaitau, naudojat speltos miltus....o jie be gliuteno? g.gif


Su gliutenu. Speltos miltai savo savybemis siek tiek panasus i kvietinius. Tie, kurie alergiski kvieciams, gali bandyti naudoti spelta. O gliuteno netoleravimas jau visai kas kita.
Atsakyti
QUOTE(neringuskinas @ 2013 01 05, 20:58)
la...mes ir pradėjome gyvenimą be giuteno ir pienuko....

gal kas parekomenduosit skanius miltinius kokius blynukus..man neišeina schmoll.gif
kiek skaitau, naudojat speltos miltus....o jie be gliuteno? g.gif

aš kepu iš kukurūzų miltų. Sulipinimui naudoju bananą arba obuolį. Labai skanūs gaunasi. thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(~Serpentine~ @ 2013 01 06, 11:00)
aš kepu iš kukurūzų miltų. Sulipinimui naudoju bananą arba obuolį. Labai skanūs gaunasi. thumbup.gif

o ka dedate? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(neringuskinas @ 2013 01 06, 11:49)
o ka dedate? ax.gif

o ka jus galit ta dekit,tik reikia deti sulipinamaja mase,kad gautusi blynas,o ne traputis mirksiukas.gif pirmam psl yra ivairiu variantu sudeta lipinimui,paskaityk wink.gif
Atsakyti
Pasidalinsiu, koki receptuka radau ir isbandziau:
Cukruotos spanguoles
Viska dariau pagal nurodyta recepta, bet naudojau saldytas spanguoles apie 300 g. (cia nurodyta 1 kg, bet man vos vos sirupo pilnai uzteko tokiam kiekiui uzmerkti). Laaabai skanios!!! Paprastas ir sveikas saldumynas, o spanguoles vienos is maziauisiai alergizuojanciu uogu mirksiukas.gif
Musu uogytes:
user posted image
Atsakyti
Aciu mamytei uzvedusiai sia tema ir aciu visoms mamytems pasidalinusioms receptais 4u.gif

Labai norejau kazko saldaus, o galiu valgyti maisto produktu minim. Stai is ko man kilo ideja iskepti sausainius thumbup.gif Proporciju nesurasysiu visu tiksliu, nes viska dariau is akies biggrin.gif
Sausainiai su bananais (be glitimo, pieno ir kiausiniu)
Emiau 2 bulves, jas sutarkavau bulvine tarka ir nusunkiau (tik nenusunkti per daug). Leidau nusistoveti krakmolui.
I tarkius idejau:
2 v.s. aliejaus
1,5 v.s. bulviu krakmolo
1 prinokusi sutrinta sakute banana;
Cukraus
ziupsneli druskos
Sodos (kitakart bandysiu kepti be jos, nes sausainukai nepakilo)
Kukuruzu miltu
Ir nusistovejusi krakmola.

Tesla gavosi minksta. Is jos formavau rutuliukus, dejau juos i kepimo popieriui istiesta skarda ir sakutes pagalba suformavau sausainukus.
Kepiau 25min, 190 laipsniu temperaturoje.

Bananus galima pakeisti obuoliais, gal net ir uogiene. Pati didziuojuos savim sugalvojus si recepta blush2.gif
Atsakyti
Radau puikiu receptuku puslapi, dalinuosi:
Irena Strazdiene/Lekstes dugne
4u.gif
Atsakyti
QUOTE(NaujokeBN @ 2013 02 24, 21:34)
Radau puikiu receptuku puslapi, dalinuosi:
Irena Strazdiene/Lekstes dugne
4u.gif


Kaip tik "atejau" ideti butent sia nuoroda biggrin.gif
receptai thumbup.gif
Atsakyti
Vaisių rolls‘ai (fruit leather arba fruit rolls), jie labai populiarūs užsienyje, bet neradau jokiame lietuviškame tinklalapyje aprašytų, gal neatitaikau pavadinimo, nežinau kaip tiksliai išversti ar pavadinti juos. Jie gali būti gaminami iš daugumos uogų ir vaisių, tagi, gal pritaikysite ir sau. Vienam receptuke radau, kad gamina net iš džiovintų abrikosų, persikų, gal pavyktų ir iš džiovintų spanguolių. Ką nepadarysi dėl vaikų – išmėginau ir likau patenkinta, patariu pasidomėti jų receptukais.
Taigi, reikia turėti kokių nors uogų arba vaisių ir jums galima vartoti saldiklio: agavos, medaus, cukraus ir t.t.
Aš dariau su mėlynėmis ir melionu.
Turėjau apie 1 litrą šaldytų mėlynių, jas atlaidinau, subėriau i puodą ir kaitinau, kol užvirė, bėriau cukraus 3 šaukštus (reikia ragauti jau pagal savo skonį). Tada nukėliau nuo ugnies leidau atvėsti ir sublenderiavau. Po to mėlynes pertryniau per sietelį, kad neliktų jokių žievelių ir sėklyčių. O pertrintą tyrę paskleidžiau ant kepimo popieriumiu išklotos skardos. Reikia gražiai paskleisti po visą skardą, kad neliktų jokių tarpelių ir skylių. Ir kad nebūtų per storai, gal iki 3 mm. Iš to kiekio man išėjo 1,5 standartinės orkaitės skardos.
user posted image
Dar turėjau pusę meliono, tad jį nulupau, supjauščiau gabaliukais ir taip pat pakaitinau ant ugnies, kol vaisius paminkštėjo ir nukėlusi nuo ugnies taip pat sublenderiavau. Melionas labai vandeningas, tad jį jau pyliau per sietelį tam, kad nupilti nereikalingą skystį, nes mums reikia tirštos tyrės. Melionas labai saldus, jei galite naudoti, galite įlašinti citrinos sulčių skoniui pagyvinti, o saldiklio čia jau tikrai nereikia. Tada tyrę paskleisti kepimo popieriumi išklotoje skardoje. Iš pusės meliono man išėjo pusė skardos.
user posted image
Orkaitę įkaitinti iki 65°C. Dėti į orkaitę ir džiovinti joje gali tekti net 8 val. Tiesiog žiūrėti, kad jokioj vietoje tyrelė nebebūtų tąsi. Kai matot, kad vaisiai išdžiūvo, išimkit iš orkaitės, leiskit šiek tiek atvėsti.
user posted image
Tada uždėti ant viršaus naują kepimo popieriaus lapą, apversti ir atsargiai nulupti tą kepimo popierių, su kuriuo buvo orkaitėje. Susukti su visu popieriumi į ruloniuką ir sukarpyti norimo pločio juostelėmis, maždaug taip:
user posted image
Laikyti sandariame indelyje, galima laikyti iki mėnesio. Mano alergiukei laaabai patiko, sveikas užkandis kiekvienam!!! thumbup.gif
Tik kitą kartą džiovinčiau vienu metu tik vieną skardą, manau būtų greičiau ir tolygiau džiūtų.
Atsakyti