Įkraunama...
Įkraunama...

HIPOalerginės mitybos receptai

Sveikos mamytės ir ne tik smile.gif
Visai atsitiktinai radau šitą temą ir labai džiaugiuosi radusi keletą labai gerų nuorodų.

Aš pati dar ne mama, bet jau 17 metų gyvenu su didžiulėm alergijom: pelynas, kviečiai, rugiai, saulėgrąža, kava, kiaušiniai, riešutai ir t.t.

Atsakyti
Sveiki, jungiuosi prie šios temelės, nes abu mano vaikučiai alergiški glitimui, pieno produktams ir kiaušiniams...
Radau tokį va puslapiuką su keliais receptais, tai pabandžiau prisitaikyti, kad tiktų mano vaikučiams, čia nuoroda į originalų receptą: My Webpage
O čia mano bandyto obuolių pyrago receptas, išėjo visai neblogas, tik soda truputį jautėsi, gal per daug įdėjau..
apie 100-120 g Delma Light margarino (ėmiau iš akies, tai tiksliai negaliu parašyti), aišku kas turi galėtų naudoti palmių sviestą, tai būtų tikrai sveikiau smile.gif
200 g rudojo cukraus, gavosi saldokas, tai galima dėti ir žymiai mažiau...
Šiuos kartu išplakiau su elektriniu plaktuvu iki vientisos masės, gavosi panašiai kaip rududu masė... galima būtų net gal tortuko pertepimui panaudoti smile.gif
Dėjau po to kiaušinių pakaitalo 3 šaukštelius išplakiau su 6 šaukštais vandens, o kas gali kiaušinius valgyti, gali dėti kiaušinius.
Šaukštelį sodos nugesinau su acto šlakeliu ir sudėjau į masę.
Po to dėjau persijotus miltus: 100g. ryžių miltų ir 100g. sojos miltų ir dar dadėjau išmaišius šaukštą ryžių miltų nes pasirodė skystoka tešla. Tada supyliau į kepimo formą maždaug 26 cm. Supjausčiau 4 obuolius, nedidelėm skiltelėm, pabarsčiau juos cukrumi ir cinamonu ir užpyliau ant viršaus. Kepiau 190 laipsnių orkaitėje apie 50min....
Atsakyti
Sorų apkepas su obuoliais

Išvirti sorų košės: Nuplikome soras verdančiu vandeniu (1 porcijai apie 3 kupini šaukštai kruopų). Nukošiame. Pilame vėl verdančio vandens ir verdame. Įdedu druskos apie pusę šaukštuko ir cukraus 2 a.š. Vandens dapilu, jei matau kad labai sumažėjo. Košę virti geriau šlapesnę. Į išvirusią košę dosniai įdėjau sviesto Ghi. (tikriausiai galima keisti kitokiais jums galimais riebalais)
Ta koše išklojau formos dugną. Ant košės dėjau obuolius, nuluptus, supjaustytus kubeliais, su cukrumi ir cinamonu. Maždaug tokį pat sluoksnį kaip košės. Ant viršaus pabėriau šaldytų mėlynių.
Kepti orkaitėje kol truputį paskrus.

Labai skanu rolleyes.gif (net rytojaus dieną)
Atsakyti
Sveikos mamytės 4u.gif
Gal kuri yra bandžiusi kepti paprastą pyragą / batoną ar bandeles be gliuteno? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Inge1 @ 2013 04 12, 11:58)
Sveikos mamytės  4u.gif
Gal kuri yra bandžiusi kepti paprastą pyragą / batoną ar bandeles be gliuteno?  ax.gif

O konkrečiai ko reikia? Paprastos duonos (reikės kiaušinių) ar saldaus pyrago (užteks kiaušinio pakaitalo)
Atsakyti
QUOTE(Donalita @ 2013 04 13, 01:43)
O konkrečiai ko reikia? Paprastos duonos (reikės kiaušinių) ar saldaus pyrago (užteks kiaušinio pakaitalo)


Nesvarbu, mums tinka ir kiaušiniai, ir pienas, svarbu kad tik nebūtų kviečių, rugių ir miežių. Duonytę bandžiau kepti, bet neiškilo, viduj liko šlapia, neiškepę... Galbūt receptas nevykes arba kepeja prasta smile.gif
Labai noretume ir pyragelio, iš akies nesinori bandyt, gal kas turi kokį receptėlį, pyrago arba kad ir duonos... 4u.gif
Atsakyti
Vakar isbandziau kukuruzu duonele. Pavyko, todel skubu su jumis dalintis receptu:
Skrudinta kukuruzu duonele
Atsakyti
QUOTE(fufute @ 2013 04 13, 14:12)
Vakar isbandziau kukuruzu duonele. Pavyko, todel skubu su jumis dalintis receptu:
Skrudinta kukuruzu duonele


Šios duonelės dar nesu kepus, bet būtinai reikės išbandyti 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Inge1 @ 2013 04 13, 15:24)
Šios duonelės dar nesu kepus, bet būtinai reikės išbandyti  4u.gif


Va jum ir pyragas:
Kukuruzu miltu ir aguonu keksas

O Cia rasit ir duonos misiniu, ir miltu, ir receptu 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo fufute: 13 balandžio 2013 - 15:40
QUOTE(fufute @ 2013 04 13, 15:12)
Vakar isbandziau kukuruzu duonele. Pavyko, todel skubu su jumis dalintis receptu:
Skrudinta kukuruzu duonele

Si recepta esu bandziusi, bet skanu tik svieziai paskrudinta - bent jau man blush2.gif Kepiau, gaila, musu gimtadieniui is vakaro, tai nebebuvo taip skanu... Tai mano nuomone, kepti tik pries pat vartojima 4u.gif
Atsakyti
Žemaitiški blynai (hipoalerginiai) (Be Kv, K, P, S, C, G)

user posted image

20 vidutinio dydžio bulvių
3 a.š. kiaušinių pakaitalo "No egg" sumaišyti su 6 v.š. vandens
truputi druskos
8 šaukštai bulvių krakmolo (su dideliu kaupu)

Įdarui :

500gr. kiaulienos-jautienos faršo
svogūnas
druskos, pipirų


Išvirtas pasūdytas cielas bulves sumalti, įdėti kiaušinio pakaitalo, suberti druską ir krakmolą. Gerai išminkyti tešlą. Padalinti vienodais gabalėliais.
Kol verda bulvės smulkiai susmulkintą svogūną pakepti ant aliejaus iki minkštumo, tada sudėti faršą, kepti kol iškeps, tada pabarstyti pipirais ir druska.
Formuoti kaip cepelinus, paskui suploti, dėti į įkaitintą keptuvę ir nedaug apkepti, kad gražiai atrodytų. Kadangi jie bekepdami mėgsta lipti viens prie kito, tai iškloju skardą kepimo popieriumi, sudedu juos vienas prie kito, sandariai ant viršaus uždengiu folija ir kepu 200C 30 min.

Kadangi negaliu grietinės, tai valgau juos užsigeriant su stikline skiestų obuolių sulčių, man taip skanu smile.gif

Išeiga 21 blynas.
Atsakyti
Keksas su sūriu ir daržovėmis - skanumėlis! Kad būtų be glitimo, kvietinius miltus keičiau kukurūzų ir avižinių miltų mišiniu. Iš daržovių dėjau apkeptą svogūną, ne tarkuotą, o kubeliais pjaustytą cukiniją, morkas. Vietoj jogurto - jogurtinė grietinė, aliejaus pyliau mažiau. Sūris - puskietis. Ir kepiau pailgoj kekso formoj 35 min essen.gif
user posted image
Atsakyti