QUOTE(Patieška @ 2006 04 29, 22:53)
Sąvokos....
Nežiūrint to,
kai kuriems su tuo tikrai pavyksta "parišt"

Tiems, kurie išmoksta atsisakyt pirmo lašo ... ta prasme žmonės ir pagyja, nežiūrin to, kad nešiojasi savy tą priklausomybę.
Tie "kai kurie" turi būti ypatingai stiprios asmenybės. Išmokti atsisakyt pirmojo lašo po vieno gydymo kurso sugeba tik vienetai.
O kiti ir palūžta. Pasivolioja tame pačiame dugne, iš kurio pakilo, ir vėl gydosi. Blaivybės periodai irgi būna įvairūs - nuo mėnesio iki kelių ir nuo metų iki kelerių.
Bet tam, kad nepalūžtum, reikia tiek daug jėgų, kad mes turbūt net neįsivaizduojame. Mano vienas kolega, neseniai grįžęs iš tokios gydymo įstaigos, pasakojo, jog sykį susitiko su senais bičiuliais, kurie lyg ir žinojo, kad jis gydėsi. Na, susėdo bare, vienas bičas ir klausia, ką gersi. Kai tas atsakė, jog nebegeria, bičiulis nuėjo pire baro, sau nusipirko kažko stipraus, o jam atnešė... vyno

Pamatęs iš nuostabos išsprogusias "blaivininko" akis pats nustebo, sako, gi sakei, kad nebegeri

Tipo, vynas - tai jau ne gėrimas
Tai va, ką norėjau pasakyti. Kad mes iš esmės esame ganėtinai pabaliavojanti tauta. Be tokių, tarkim, sąlyginai rimtų progų, kaip vestuvės, krikštynos, gimtadieniai, dar atsiranda "už pažintį", "prirašymas", "seniai matėmės" ir t.t. Baisiausia, kad mes net neįsivaizduojame, kas tuo meu darosi "pasigydžiusiųjų" viduje, kai visi aplinkui geria, jau ir blūdija kuris pergėręs, o tu esi priverstas būt balta varna visoj kompanijoj. Va, tada ir palūžta žmonės. nes metus gerti, reikia visiškai, iš esmės pakeisti gyvenimo būdą, net draugų ir pažįstamų ratas turi kardinaliai keistis. O tai po gydymo grįžus iš ligoninės nepasikeičia, pareini į tą pačią aplinką iš kurios išėjai.
Ai, galiu čia pezėt ir pezėt, turiu labai daug teorinės ir praktinės patirties šiuo klausimu. Todėl pasakysiu vieną patį esminį dalyką: jei tėvų mes negalime pasirinkti, tai tiek jau to, bet nuo geriančio sutuoktinio reikia nešt kudašių tokiais tempais, kad net dulkės tornadu aplink suktųsi