Įkraunama...
Įkraunama...

Lazdynai: Giraitė

QUOTE(Arvena @ 2012 09 05, 08:53)
pagal visus nuostatus turėtų būt maximum 15 vaikų.....Ir taip kokiais 4 ar 5 per daug...

tai gi, negi ir kituose lopšiukuose po 20 vaikų, ar čia tik Giraitėj taip doh.gif
LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO
ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS HIGIENOS NORMOS HN 75:2010 "ĮSTAIGA, VYKDANTI
IKIMOKYKLINIO IR (AR) PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO PROGRAMĄ. BENDRIEJI
SVEIKATOS SAUGOS REIKALAVIMAI" PATVIRTINIMO

| 9. 2010 m. balandžio 22 d. Nr. V-313
Ugdymo grupės formuojamos iš to paties arba skirtingo
amžiaus vaikų, užtikrinant vaiko dienos ir ugdymo režimo
fiziologinius ir amžiaus ypatumus: grupėse iki 1 metų amžiaus
gali būti ne daugiau kaip 6 vaikai, nuo 1 iki 1,5 metų - ne
daugiau kaip 10 vaikų, nuo 1,5 iki 3 metų - ne daugiau kaip 15
vaikų, nuo 3 iki 7 metų - ne daugiau kaip 20 vaikų.

Papildyta:
QUOTE(aistuxd @ 2012 09 06, 11:37)
Jo, nes po pirmos dienos pasibuvimo daržiuke ir tai tik 1.3 h manoji pradėjo čiaudėti, kas vėliau mums pereina į slogytę ... O va nuo slogytės dabar jau turim kosuliuką ir net temperetūros .... cray.gif 
Matyt maniškei reiks laiko adaptuotis "bakterijų" pasaulyje  biggrin.gif, o mamai apsišarvuoti kantrybe nuo būsimų ligų  smile.gif

Su laukeliu, tai man kiek liūdna .... Nes mes daržiuką lankome jau nuo praėjusio antradienio ir dienos metu vaikai dar ne karto nebuvo vedami į laukelį .... Tai tokios gražios dienos buvo ... Sakė ves kiek vėliau į laukelį, nes dabar dar vis pratinami vaikai prie daržiuko ir nėra galimybės dėl to ....

Mes irgi iš Boružėlių grįžom su sloga... Nevedžiau jo šiandien... Gaila auklėtojų, sušilę, pavargę, nespėja jos dvi su tiek vaikų mažučių... Apie ėjimą į lauką, kaip supratau, vaikai tik pasvajoti galės verysad.gif Įdomu, ar vadovybei nekyla idėja pagalbą iš kitų grupių atsiųsti, nors valgymų metu, bent po porą valandų.
Gal studentės kokios nori praktiką atlikti...
Nežinau, jei jau suformavo šitokias gausias grupes, tai reikia kažkokią pagalbą auklėtojoms suteikti, gal turite kokių minčių, nes ši situacija baisokai man atrodo...

Papildyta:
QUOTE(aistuxd @ 2012 09 06, 12:26)
Aš taip pat tokios nuomonės, tik va, kad tie mūsų norai ir nuomonės auklėtojoms į ausį  rolleyes.gif 
O gal jei daugiau tėvelių to prašytų, tai gal ir auklėtojos nuomonę pakeistų?  blush2.gif

Jūs įsivaizduokit, vienai auklėtojai (auklytei) tenka po 9-10 vaikų, per kiek laiko jos turėtų tokį kiekį vaikų aprengti, išvesti į lauką, sužiūrėti lakstančius, nuraminti verkiančius? O jei dar kas užsimanys į tualetą, palydėti, kitus palikusi lauke? Pagalvokim geriau drauge, ką galime pasiūlyti esant tokiai situacijai... Gal surašom prašymą direktorei priimti dar vieną padėjėją?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lady River: 07 rugsėjo 2012 - 09:11
QUOTE(Lady River @ 2012 09 07, 10:10)
1.tai gi, negi ir kituose lopšiukuose po 20 vaikų, ar čia tik Giraitėj taip doh.gif

2.Jūs įsivaizduokit, vienai auklėtojai (auklytei) tenka po 9-10 vaikų, per kiek laiko jos turėtų tokį kiekį vaikų aprengti, išvesti į lauką, sužiūrėti lakstančius, nuraminti verkiančius? O jei dar kas užsimanys į tualetą, palydėti, kitus palikusi lauke? Pagalvokim geriau drauge, ką galime pasiūlyti esant tokiai situacijai...
3.Gal surašom prašymą direktorei priimti dar vieną padėjėją?

1. manau daug kur verysad.gif nebetelpa vaikai į darželius...Bet tai pati savivaldybė atsiunčia vaikus papildomus...mano vidurinėlio grupei (2008 metų vaikai) -dar du papildomus įkišo..Buvo 22 vaikai, dabar 24 .... patys leidžia įstatymus - ir patys jų nepaiso...

2. drinks_cheers.gif
3. abejoju, kad paskirtų.... Gi ir taip yra Marytė padėjėja...
Atsakyti
QUOTE(Arvena @ 2012 09 07, 12:51)
1. manau daug kur  verysad.gif  nebetelpa vaikai į darželius...Bet tai pati savivaldybė atsiunčia vaikus papildomus...mano vidurinėlio grupei (2008 metų vaikai) -dar du papildomus įkišo..Buvo 22 vaikai, dabar 24 .... patys leidžia įstatymus - ir patys jų nepaiso...

2. drinks_cheers.gif
3. abejoju, kad paskirtų.... Gi ir taip yra Marytė padėjėja...


visur darželiuose per daug vaikų, čia lazdynuose išvis lobis yra darželių kiekis, o pvz perkūnkiemio vaikai eina kur? to didelio skaičiaus ypač lopšiukuose nelabai pajaus manau nei vaikai nei auklėtojos, pirmą savaitę taip,pasku pradeda vaikai kaip lapeliai kristi su ligelėm verysad.gif , žiemą buvo momentas kad išvis tik du vaikai ėjo. dėl lauko , manau irgi mamos nepanikuokit anksčiau laiko, pirmą savaitę nevedė, gal todėl kad buvo sunkiai besiadaptuojančių daug, mano pana boružėlėse lankė ir į lauką tikrai ėjo, nevedė tik žiemą, po kurio laiko viskas stosis į savo vėžes, juk būna ir tokių orų, kai pačios nenorėtumėt jog laukan vaikus vestų 4u.gif
dėl padėjėjos irgi manau nieko verta mintis, nes visos kitos auklėtojos turi savo grupes ir su savo vaikais dirba, yra padėjėja susitvarko jos pačios, nerašykit mamos į forumus, o bendraukite su auklėtojomis, kalbėkite tarpusavy tėvai, o slogos - žiauriai pasakysiu, bet pirmais metais tikrai bus jų ir gana dažnai, sunku bet teks susitaikyti, ir čia nepriklauso nuo to ves vaikus laukan ar neves...bus ir slogos ir kitos ligos, vaikai nauji, adaptacijos periodas, čia yra kolektyvo bėda verysad.gif
stiprybės mamoms 4u.gif stipresnės sveikatos vaikams 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mindaiva: 07 rugsėjo 2012 - 13:05
Praejo pora savaiteliu,kaip jusu maziai adaptavosi darzelyje?Kadangi maniskis lopselinukas,tai grupeje sekasi gerai,miega,valgo,neblogai ir ryte be dideliu asaru palieka vyras(psu,psu,psu), bet grizus i namus,oi oi oi... doh.gif Nervai baisus,geda ir sakyti,bet nebesusitvarkom,zviegia,krenta ant zemes,del menkiausiu dalyku,pvz. atsigerti daviau ne is puoduko,o is stiklines.Anksciau tokiu dalyku nebuvo,o antra savaite kazkas baisaus,lyg ir jau gereja,bent naktimis nesikelia ir neverkia,bet ozius dar turim didelius. Nebaram,,stengiames suprasti,kad sunku jam,bet kaip toliau,negi taip ir leisti nervuotis.

Beje, ar bus Giraites koks bendras tevu susirinkimas,ne tik grupeje?
Atsakyti
QUOTE(*Karamelia* @ 2012 09 17, 13:18)
Praejo pora savaiteliu,kaip jusu maziai adaptavosi darzelyje?Kadangi maniskis lopselinukas,tai grupeje sekasi gerai,miega,valgo,neblogai ir ryte be dideliu asaru palieka vyras(psu,psu,psu), bet grizus i namus,oi oi oi... doh.gif Nervai baisus,geda ir sakyti,bet nebesusitvarkom,zviegia,krenta ant zemes,del menkiausiu dalyku,pvz. atsigerti daviau ne is puoduko,o is stiklines.Anksciau tokiu dalyku nebuvo,o antra savaite kazkas baisaus,lyg ir jau gereja,bent naktimis nesikelia ir neverkia,bet ozius dar turim didelius. Nebaram,,stengiames suprasti,kad sunku jam,bet kaip toliau,negi taip ir leisti nervuotis.

Beje, ar bus Giraites koks bendras tevu susirinkimas,ne tik grupeje?

Pas mus tas pats blush2.gif mes i gandriukus einam. Man viena aukletoja labai nepatinka sad.gif
Atsakyti
QUOTE(Lionesss @ 2012 09 17, 13:34)
Pas mus tas pats  blush2.gif  mes i gandriukus einam. Man viena aukletoja labai nepatinka sad.gif

Planavom i privatu leist nuo Spalio, bet paskaiciau, kad ten ne geresne vaiku adaptacija
blush2.gif tai net nezinau, ar verta cia blaskytis
Atsakyti
QUOTE(Lionesss @ 2012 09 17, 14:34)
Pas mus tas pats  blush2.gif  mes i gandriukus einam. Man viena aukletoja labai nepatinka sad.gif

o kas konkreciia nepatinka,elgesys su vaikais?
As tai patenkinta Kiskeliu aukletojomis.Nors aisku dar tik trecia savaitele eina,bet man niekas neuzkliuvo,kad maniskiui darzelyje neblogai einasi,tik namie kosmaras doh.gif o pas jus namie irgi oziai,nervai ir pan.?kaip sprendziat,nurasote darzelio adaptacijai ar barat,auklejat?

QUOTE(Lionesss @ 2012 09 17, 15:54)
Planavom i privatu leist nuo Spalio, bet paskaiciau, kad ten ne geresne vaiku adaptacija
blush2.gif  tai net nezinau, ar verta cia blaskytis

manau darzelis cia ne pagrindini vaidmeni vaidina,adaptacija bus ir ten, ir ten,tai labiau nuo vaikucio budo priklauso,aisku svarbus ir aukletoju vaidmuo, bet adaptacijos ir reakcijos i nauja aplinka neisvengsime.
Atsakyti
QUOTE(*Karamelia* @ 2012 09 17, 18:53)
o kas konkreciia nepatinka,elgesys su vaikais?
As tai patenkinta Kiskeliu aukletojomis.Nors aisku dar tik trecia savaitele eina,bet man niekas neuzkliuvo,kad maniskiui darzelyje neblogai einasi,tik namie kosmaras doh.gif o pas jus namie irgi oziai,nervai ir pan.?kaip sprendziat,nurasote darzelio adaptacijai ar barat,auklejat?


Oj ne, nemanau, kad cia darzelis kaltas biggrin.gif tiesiog,toks adaptacinis periodas, manau, kad beveik niekas jo neisvengia. Niekaip neauklejam, stengiames nerodyt pykcio, agresijos, nes vaikiukui ir taip labai sunku, nesuvokia jis, jog paliekam laikinai. O aukletoja gal per anksti nurasiau, bet nepatiko jos bendravimas, manieros, gal biolaukai nesutapo tiesiog, laikas parodys 4u.gif
Atsakyti
Mano mažiulei palyginus su pirma savaite sekasi gerai.... Auklėtojos nuostabios...aciu joms 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Mitita @ 2012 08 28, 08:27)
Gal galėtų kuri mamytė papasakoti apie auklėtojas Danguolę ir Eglę, galima ir į AŽ, ačiū 4u.gif

mums irgi gal galima ką nors sužinoti, iš Lazdynėlio gr. jau susipažinom su Eglę, bet Danguolės dar nėra smile.gif
Atsakyti
Lankom mes Riešutėlių grupę. Susipažinom su visom auklėtojom. Ar mums taip sekasi, bet auklėtojos abi geros, kiek griežtokos, bet manau mano ožiukui tai tik i naudą. Daug ką turiu išmokti ir aš, pvz.: duoti vaikui daugiau savarankiškumo. Mes patys jauniausi grupėje, bet jau mano vaiko sugebėjimas sugraundinti totalus doh.gif Iš esmės gal pasikartosiu, visada maniau, kad ne mamom turi auklėtojos patikti, o vaikams. Maniškis jaučiasi gerai būdamas šalia abieju auklėtoju. Jis noriai eina į darželį, pasiimu jį atgal laimingą. Tik vieną kartą nu jau visai auklėtojos Danguolės paleist nenorėjo. Ir svarbiausia matau kaip jis tobulėja. Džiaugiuosi, kad šalia mano vaiko yra tokie nuostabūs žmonės.
Atsakyti
O kazka daro lopselinukai,ta prasme kokius darbelius dar kazka mokinasi?idomu kaip kuriose grupese vyksta uzsiemimai:)
Atsakyti