Įkraunama...
Įkraunama...

Duonelės kepėjos renkasi čia

Apklausa: Kodėl valgote duoną (arba nevalgote)? (135 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
QUOTE(Terra2 @ 2013 07 08, 16:13)
na, kad tokia laiminga, tai paskutinis patarimas. Tik labai saugokit, kad raugui netektų nė vienas saulės spindulėlis! Tai jį pražudys. Geriausia jam tamsa.

As rauga dariau stikliniame inde, pilnai visa uzdengusi drobele, tai neturejo patekt manau g.gif zodziu uzvakar t.y. trecia diena jis man visai nekilo ir neporejo, o siandien is po nakties siek tiek pakilo ir skyluciu yra tai uzskaityti kaip pavykusi? biggrin.gif Ar galiu kepti duonele g.gif
Atsakyti
QUOTE(loja5 @ 2013 07 11, 07:56)
As rauga dariau stikliniame inde, pilnai visa uzdengusi drobele, tai neturejo patekt manau g.gif zodziu uzvakar t.y. trecia diena jis man visai nekilo ir neporejo, o siandien is po nakties siek tiek pakilo ir skyluciu yra tai uzskaityti kaip pavykusi? biggrin.gif Ar galiu kepti duonele g.gif

Drąsiai galite kepti! Sėkmės!
Atsakyti
Aciu uz palinkejimus 4u.gif duonele jau iskepta, bet nors ir labai skani bet kazkodel neiskilus g.gif ech...sunku ivaldyt ta mena doh.gif
Atsakyti
Zodziu, visgi pastovejus ilgiau istraukta is orkaites, ji tapo ne tokia sukritus ir slapia, tik ganetinai sunki, bet kadangi kepiau vien is rugiu tai manau geriau ir nereikia noret, o vyras gyre kad labai skani thumbup.gif
Atsakyti
Sveikos, kepejeles.

Norejau patarimo, ka jus manot, ar pirmoj temos zinutej kvietinio raugo pasigaminimo receptas tiktu plikytai duonelei kepti (miltai ten tik kvietinaii dedasi pagal duonos recepta) ? g.gif
As pati tai kepu ta plikyta duonele ir raugo turiu. BRt va drauge uzsieny labai panoro ja issikept ir neturiu kaip raugo perduot verysad.gif .
Kita duona tai esu bandzius ir su paprastom mielem, skonis nesiskyre, kaip ir su raugu kepant. Ar pavyktu, kazin, toki pati skoni gauti ir sitos - plikytos duoneles su mielem g.gif ? Tik teslos laikymas cia visai kitoks - laikyti 2 paras, kad irugtu g.gif , kazin, kaip su tuo laikymu mieles bandant g.gif .
Atsakyti
QUOTE(bumsik @ 2013 06 30, 16:06)
Dar toks smulkus klausimas dėl kepimo duonkepėj. Kai dedate sviestą - ar jį pašildote, kad suminkštėtų? Suabejojau ar gerai dėti šaltą sviestą, tai vis pašildau. Kaip daro patyrusios kepėjos? Ar yra skirtumas šiltą ar šaltą dėti?


Šildiau tik pieną, jei jis įeina į receptą, ir išjungusi įdedu sviesto. O šiaip sviestą tik 1-2 cm kubeliais supjaustau. Mano mėgiamiausia prancuzų "Brioche", gal kas žinot kaip verčiasi? 4u.gif

Kepančioms orkaitėje (aš kepu pagal duonkepės receptą su 1 kiaušiniu) siūlau pabandyti:

http://www.finecooki...ic-brioche.aspx
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Alezee: 21 liepos 2013 - 18:52
Sveikos! Nusipirkau neseniai duonkepę. Taigi, šiandien nusprendžiau duonos išsikepti.. Nusipirkusi buvau mišinį duonai, tai pusę pakelio sumečiau, 370 ml vandens šilto įpyliau ir saulėgrąžų truputį įbėriau. Nustačiau "wholemeal" funkciją ir įjungiau... Per tą laiką nekreipiau dėmesio aš į tą duoną, tvarkiausi kambarius ir t.t.. Nuskambėjus skambčiui pasižiūriu aš į tą savo duoną.. Nei iškepus, nei iškilus.. tokia tešla stovi.. Kas čia įvyko? Juk laikas ėjo, garsai ten kažkokie buvo. Nieko nesupratau, ką man dabar daryti? Išmest visko gi nesinori.. blink.gif doh.gif
Atsakyti
QUOTE(donut @ 2013 07 21, 19:02)
Sveikos! Nusipirkau neseniai duonkepę. Taigi, šiandien nusprendžiau duonos išsikepti.. Nusipirkusi buvau mišinį duonai, tai pusę pakelio sumečiau, 370 ml vandens šilto įpyliau ir saulėgrąžų truputį įbėriau. Nustačiau "wholemeal" funkciją ir įjungiau... Per tą laiką nekreipiau dėmesio aš į tą duoną, tvarkiausi kambarius ir t.t.. Nuskambėjus skambčiui pasižiūriu aš į tą savo duoną.. Nei iškepus, nei iškilus.. tokia tešla stovi.. Kas čia įvyko? Juk laikas ėjo, garsai ten kažkokie buvo. Nieko nesupratau, ką man dabar daryti? Išmest visko gi nesinori..  blink.gif  doh.gif


kitą kartą pažiūrėkit, kas ten vyksta 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(donut @ 2013 07 21, 20:02)
Sveikos! Nusipirkau neseniai duonkepę. Taigi, šiandien nusprendžiau duonos išsikepti.. Nusipirkusi buvau mišinį duonai, tai pusę pakelio sumečiau, 370 ml vandens šilto įpyliau ir saulėgrąžų truputį įbėriau. Nustačiau "wholemeal" funkciją ir įjungiau... Per tą laiką nekreipiau dėmesio aš į tą duoną, tvarkiausi kambarius ir t.t.. Nuskambėjus skambčiui pasižiūriu aš į tą savo duoną.. Nei iškepus, nei iškilus.. tokia tešla stovi.. Kas čia įvyko? Juk laikas ėjo, garsai ten kažkokie buvo. Nieko nesupratau, ką man dabar daryti? Išmest visko gi nesinori..   blink.gif   doh.gif


Per daug vandens įpylėte, jei apie tą patį duonos mišinį kalbame, tai pusei poko reikia tik 250 ml vandens. Duona taip neiškyla, kaip pyragas. Aš dedu daugiau mielių nei būna nurodyta, be to ir skirtingų firmų mielės nevienodai gerai kildina. Išmesti nereikia, ragauti reikia, gal skonis geras, tik išvaizda 'neprekinė" biggrin.gif Kitą kartą pasižiūrėkite kai vyksta maišymas, jei atrodo, kad tešla per skysta - įdėkit papildomai miltų.

Ir produktus neteisinga seka sudėjote: pirma pilame skysčius, tada miltus, mielės - paskutinės.
Papildyta:
QUOTE(Alezee @ 2013 07 21, 19:49)
prancuzų "Brioche", gal kas žinot kaip verčiasi?  4u.gif


mano duonkepės instrukcijoj išversta "prancūziškas batonas" biggrin.gif

paaiškinkite man kas nors kuo skiriasi activated dried yeast nuo paprastų mielių?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bumsik: 24 liepos 2013 - 19:43
QUOTE(bumsik @ 2013 07 24, 19:47)
Ir produktus neteisinga seka sudėjote: pirma pilame skysčius, tada miltus, mielės - paskutinės.



eiliškumas priklauso nuo duonkepės. Vienose pirmiau reik pilt skysčius tada birius produktus, kitose - atvirkščiai
Atsakyti
Tema uždaryta pasiekus maksimalų leidžiamą puslapių skaičių.
Atsakyti