Įkraunama...
Įkraunama...

Ar verčiate vaiką užsiimti nemėgstama veikla?

QUOTE(flight @ 2013 07 31, 21:10)
O gal geriau toks optimistinis nusiteikimas, jei išties nesiseka - pasieškoti, kur būtų geriau, vietoje stoiškos kančios visam gyvenimui,  - "jei  jau atėjau  čia, tai privalau pasilikt kas bebūtų"?

Gyvenimas yra judesys ir kaita, sėkmė daugeliu atžvilgių priklauso nuo lankstumo, gebėjimo prisitaikyti prie vis naujų sąlygų, iššūkių. Ką duos toks "atkentėjimas nuo -iki, gyvas ar miręs" šiuolaikiniam žmogui? Kas įvertins tą atkentėjimą? Mama, kurios gal jau ir nebebus?

Žinoma, atkaklumas, užsispyrimas labai svarbu, bet jei nemoki atrast savo vietos, nemoki ieškot, atsirinkt kas tau geriausia - kas iš to?

Tai kas be ko, kad yra visokiu isimciu, grieztai laikytis, to, kad jei jau atejau tai ir privalau lankyt, tai tikrai negali buti. Tiesiog norejau pasakyti, kad per daznas bureliu kaitaliojimas, arba noriu einu, noriu neinu irgi nera gerai.

O jei kalbant konkreciai apie musu situacija, tai mum buna tikrai visko, bet as zinau, kad jam sekasi ir patinka, turim sioki toki tiksla ir jo po truputi siekiam, net jei kartais reikia ir siek tiek paikalbinet .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Giedr@: 01 rugpjūčio 2013 - 07:46
As uz tai, kad vaikas rinktusi burelius pats. Mokslai yra viena, bureliai - kas kita.

Taciau. Dukra po vienu mokslo metu muzikos mokykloje nusprende ja mest - leidau. Bet kai po dvieju metu mokslu nusprende mest dailes mokykla (o persoko per dvi klases, t.y. per du metus baige kaip ir 4 klases - taigi liko tik 3 metai) - neleidau. Del to, kad manau tikrai jai sekasi piesimas ir gaila apleist ir del to, kad daugiau zyzia, negu is tiesu kankinasi. Taigi 3 metai - ne 6, tegu pabaigia, tures diploma, o paskui kaip nores tegu ir daro.
Atsakyti
QUOTE(Atlantida @ 2013 08 02, 17:42)
As uz tai, kad vaikas rinktusi burelius pats. Mokslai yra viena, bureliai - kas kita.

Taciau. Dukra po vienu mokslo metu muzikos mokykloje nusprende ja mest - leidau. Bet kai po dvieju metu mokslu nusprende mest dailes mokykla (o persoko per dvi klases, t.y. per du metus baige kaip ir 4 klases - taigi liko tik 3 metai) - neleidau. Del to, kad manau tikrai jai sekasi piesimas ir gaila apleist ir del to, kad daugiau zyzia, negu is tiesu kankinasi. Taigi 3 metai - ne 6, tegu pabaigia, tures diploma, o paskui kaip nores tegu ir daro.

sutinku su jumis drinks_cheers.gif
Atsakyti
ir as sutinku su Atlantida drinks_cheers.gif Svarbu kiek laiko vaikas lanke bureli ir KODEL nori ji mesti. Nes dazna priezastis gali buti "ai, va drauge/draugas meta, tai ir as kartu".
Atsakyti
Aš tai manau,kad negalima vaiko versti lankyti ko jis nenori. Aš pati vaikystėje lankiau muzikos mokyklą ir kai labai nebenorėjau (tiesiog su ašaromis eidavau į kiekvieną pamoką),man leido mesti ir dėl to nei kiek nesigaliu. Kiek išmokau,tiek man užtenka,be to dabar aš tų žinių vis tiek niekur nepanaudoju,tad jeigu atsukčiau laiką atgal,tikrai būčiau padariusi tą patį.
Beje,mano dukra dabar kol kas nieko nelanko,nes jai praktiškai neužtektų laiko,nes grįžus sėdi vien prie namų darbų visą dieną (o ji nėra moksliukė),tai apie laisvalaikį iš vis kalbos būti negali,tikiuosi,kad šiais metais, taip žiauriai namų darbų neuždavinės (kartais net gaila tikrai jos būna) ir dukra turės laiko ką nors lankyti (o ji nori).
O sūnus tai mokykloje lanko būrelius (sportą ir dailę),kadangi dar mažas,tai už mokyklos ribų nieko dar nelanko. mirksiukas.gif
Papildyta:
Be to,jeigu vaiką versite lankyti tai,ko jis nenori,vaikas net nesistengs sad.gif
Atsakyti
QUOTE(Jacobs***<3 @ 2013 08 13, 17:00)
Aš tai manau,kad negalima vaiko versti lankyti ko jis nenori. Aš pati vaikystėje lankiau muzikos mokyklą ir kai labai nebenorėjau (tiesiog su ašaromis eidavau į kiekvieną pamoką),man leido mesti ir dėl to nei kiek nesigaliu. Kiek išmokau,tiek man užtenka,be to dabar aš tų žinių vis tiek niekur nepanaudoju,tad jeigu atsukčiau laiką atgal,tikrai būčiau padariusi tą patį.
Beje,mano dukra dabar kol kas nieko nelanko,nes jai praktiškai neužtektų laiko,nes grįžus sėdi vien prie namų darbų visą dieną (o ji nėra moksliukė),tai apie laisvalaikį iš vis kalbos būti negali,tikiuosi,kad šiais metais, taip žiauriai namų darbų neuždavinės (kartais net gaila tikrai jos būna) ir dukra turės laiko ką nors lankyti (o ji nori).
O sūnus tai mokykloje lanko būrelius (sportą ir dailę),kadangi dar mažas,tai už mokyklos ribų nieko dar nelanko.  mirksiukas.gif
Papildyta:
Be to,jeigu vaiką versite lankyti tai,ko jis nenori,vaikas net nesistengs sad.gif

sutinku drinks_cheers.gif
as pati nuo pirmos klases lankiau sokiu bureli, tik pirmoj pradejau dar lankyt kita bureli, kuris manes visiskai netrauke, o mama norejo kad lankyciau, su asarom ejau, kol mama leido mest, tikrai nesigailiu, nes kita lankiau iki pat 12klases ax.gif
Atsakyti
Mano nuomone, vaikai užsiimdami kažkokia papildoma ugdymo veikla turi jaustis gerai, tai jiems turi teikti džiaugsmą. Žinoma, tėvai ir gali/turi teisę, jausdami kur jie linksta koreguoti/skatinti vaiką kažką nauja išbandyti, bet vėliau išbandžius vaikas turi pats nuspręsti, ar tai jam patinka ar ne. Daug turime šiais laikais galimybių ir skirtingų pasirinkimų, tad užsiimti tuo, kas neteikia džiaugsmo man rodos nereikia nei patiems, nei vaikus skatinti tai daryti...
Atsakyti
papildoma veikla- tai vis dėl to bendraminčių ratas. Ir jei jau tos bendros mintys baigėsi tai baigėsi. eini kitur kur atsirado kitos mintys, bendras hobis ir taip toliau.
Atsakyti
nemanau, kad vaikui i nauda kazkuo uzsiimti per prievarta. del mokyklos zino, kad cia pareiga ir eina. o burelius ivairius jau yra bandes. patinka - lanko, jei jau mato kad visai nesinori ten eiti, tai neverciu
Atsakyti
QUOTE(GiedrėM @ 2012 09 14, 14:16)
Mano preliminariam sumanymui - būtinas būrelis "kūnui".


idealus variantas mes tą ir turime, galvai - šachmatai , kūnui - plaukimas, buna tokių momentų kaip nesinori spręsti šachmatų uždavinių kasdien, norisi pertraukos, bet motyvacija - pilna siena medalių ir taurių atsivežtų iš šachmatų turnyrų nugali.
Atsakyti
Palyginimui jums: pažįstu dvi merginas (ne gimines tarpusavy), kurios dabar jau viena baigė aukštąją, kita - dar magistrantūroj. Viena vaikystėje lankė muzikinę mokyklą ir šokius, kita pabandė ir metė, mama nevertė. Pirmoji mamai pasakė, kad jos vaikystė buvo sugadinta. Antroji: kodėl neprivertei? Ir vienu, ir kitu atveju mamos liko kaltos biggrin.gif Išvados? Darykit, kaip manot būsia geriau - visvien ačiū nesulauksit! biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(pašnekutė @ 2016 10 18, 18:56)
Palyginimui jums: pažįstu dvi merginas (ne gimines tarpusavy), kurios dabar jau viena baigė aukštąją, kita - dar magistrantūroj. Viena vaikystėje lankė muzikinę mokyklą ir šokius, kita pabandė ir metė, mama nevertė. Pirmoji mamai pasakė, kad jos vaikystė buvo sugadinta. Antroji: kodėl neprivertei? Ir vienu, ir kitu atveju mamos liko kaltos biggrin.gif  Išvados? Darykit, kaip manot būsia geriau - visvien ačiū nesulauksit! biggrin.gif

Kaip pazystama!!! rolleyes.gif gryna tiesa
Atsakyti