Įkraunama...
Įkraunama...

Ar verčiate vaiką užsiimti nemėgstama veikla?

o kokia knyga apie vaikų auklėjimą yra gera/ kas jas parašė? dažniausia tie, kas neturi vaikų ir apie juso žino taip pat tik iš knygų. nemanau, kad remtis vien literatūra auginant vaiką negerai, kadangi šalia teorijos turi eiti praktika, kitaip teorija neduoda rezultato. vien perksiačius knygų, vaikai neužaugs.
Atsakyti
Apie auklėjimą niekados nieko neskaičiau. Dukra yra labai aktyvi, visur jos pilna, eina į muzikos būrelį šiemet pradėjo į šokių, dar bažnyčia prisidėjo rolleyes.gif ir visa tai į gerą, mokytis geriau net pradėjo
Atsakyti
QUOTE(Ernesta123 @ 2012 10 13, 20:28)
Apie auklėjimą niekados nieko neskaičiau. Dukra yra labai aktyvi, visur jos pilna, eina į muzikos būrelį šiemet pradėjo į šokių, dar bažnyčia prisidėjo rolleyes.gif ir visa tai į gerą, mokytis geriau net pradėjo

thumbup.gif
Atsakyti
as tai uz psichologines knygas, nes tos apie vaikus tai is tikro daznai i lankas nukrypsta
Atsakyti
Pati lankiau plaukimą dešimt metų nuo antros klasės, kai su mokykla kartu atvedė į baseiną. Apleidau praktiškai tik paskutiniais mokslo metais. Buvo momentų kai norėjosi viską mesti, nes klasiokės lakstė su draugais, turėjo laisvus savaitgalius, o man po pamokų - treniruotė, savaitgaliais - varžybos... Bet džiaugiuosi dabar, kad tuo momentu, kai pradėjau abejoti, tėvai truputį (buvo ir pykčių), paspaudė ir praėjus metams, mintis, kad šlifuoti šaligatvius su cigarete ir sidro bambaliu yra daug linksmiau, praėjo. Eidavau ne tik į plaukimo treniruotes, bet ir žaisdavau su vaikinais vandensvydį, taip pat ir savaitgaliais. Tačiau pati savo užklasinėje veikloje matau tik pliusus: išsigydžiau astmą, susiradau daug draugų, išmokau gerai plaukti ir nardyti, išmokau planuotis laiką ir t.t. smile.gif
Norėtųsi, kad ir sūnus turėtų kažkokių hobių ir pomėgių. Žinoma, sunkoka dabar kalbėti, kai sveikata neleidžia ilgai lakstyti. Na bet ateitis priešaky ir aš tik visom keturiom už veiklą. Tik manau, kad vaiką reikia sudominti anksti ir bandyti rasti tai, kas vaikui patiktų, o ne nuspręsti už jį patį, kad va jis 7 metus lankys muziką arba jis tikrai bus šokėjas. Manau, kad tiek veikla "kūnui", tiek "galvai" yra lygiai naudinga. ax.gif Ir pati nemanau nuskriaudus savo kūrybiškumą ar protą, skalbdama kūną chloruotam vandenį 6 kartus per savaitę smile.gif
Atsakyti
Maniskis pirmoj klasej lanke visus is eiles, ka pats pasirinko. Nedraudziau. Lai rnekas, taip gi suzinos, kas is tikruju patinka, o ne del to, kad MAN norisi rolleyes.gif O siemet jau turi 2 megstamus burelius, kuriuos noriai lanko ir nereik prasinet, kad "gal nueitum"... biggrin.gif
Atsakyti
neverciu.. smile.gif
Atsakyti
Man tai atrodo nieko ziauriau nera, negu verti vaika uzsiimti nemegstama veikla, realizuoti tevu neissipildziusias vaikystes svajones doh.gif .
Atsakyti
Niekada neverciau vaiko lankyti jokio burelio,lanko tik tuos kas jam patinka mirksiukas.gif prievarta nieko nepasieksi
Atsakyti
Kadangi dukra pastoviai "neturi ką veikti" tai turbūt lankytų visus būrelius iš eilės. Pirmoje klasėje lankė šokius, keramiką, teatrą, buvo dar ir futbolą įsigeidus lankyt. Tada ir pasakiau stop. Problema tame, kad grįžus iš mokyklos juk reikia pavalgyti, pažiūrėti filmuką, grįžus po treniruotės pavalgyti, pažaisti, jei geresnis oras, tai į lauką reikia. Žodžiu pamokoms ruošti nelikdavo laiko. Jau ir taip ją vos ne su lazda prie pamokų varyt reikia, o po būrelių išvis neidavo susikalbėt. Tai tiesiog gražiai paaiškinau, kad matau kaip ji pavargsta, pyksta ir kad visko vienu metu neapžios. Paprašiau išsirinkt 1, max 2 būrelius. Pasirinko šokius. Lanko juos sėkmingai, pykčių dėl pamokų nebūna.
Šiaip niekad jos neverčiau, nenori, tegu nelanko nieko. Jei pasakys, kad pavargo ir nuo šokių, tikrai nepyksiu, neversiu lankyt. Svarbiausia sveikata, o tų būrelių bus ir bus
Atsakyti
QUOTE(labas45 @ 2012 10 06, 17:02)

Vienintelis budas gerai aukleti vaika - perskaityti keleta knygu apie vaiku auklejima, ir tada daryti isvadas jau patiems.
aciu


O kaip tą GERĄ knygą išsirinkti iš tūkstančių? Manau, dauguma auklėja vaiką pagal savo pačių tėvų modelį, jį kažkiek pakoreguodami (nekalbu apie kraštutinumus). Aš irgi diegiu "paveldėtą" bazę, kuri gal vaikystėje, paauglystėje nervindavo, bet laikas parodė, kad buvo teisinga. Tik esu griežtesnė nei mano tėvai, kurie iš manęs NIEKO nereikalavo ir vienintele pareiga laikė mokymąsi.
Atsakyti
QUOTE(RamuneM @ 2012 08 31, 14:24)
Neverčiu ir net taip nesugalvočiau, ypač dėl savo asmeninių kaprizų.


Pritariu. Kaip galima versti... Kad kas jis dar vaikas, bet jis žmogus juk.
Papildyta:

QUOTE(Snieguota_Ela @ 2013 04 15, 18:36)
Man tai atrodo nieko ziauriau nera, negu verti vaika uzsiimti nemegstama veikla, realizuoti tevu neissipildziusias vaikystes svajones  doh.gif .


Pritariu...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *Liepa18*: 29 balandžio 2013 - 11:47