Įkraunama...
Įkraunama...

Kokiais būdais taupote pinigus?

tik problema kad keičiant baltus centus reik mokestį mokėt doh.gif

smile.gif nezinau iš kurio jūs miesto. bet Vilniuje yra speciali kasa-bankomatas, kur galima pasikeisti nemokamai tuos centukus, litukus. lietuvos banko kasa- Žirmūnuose yra. smile.gif
tikrai labai efektyvu iš piniginės išmesti centus biggrin.gif nes kai būna krizinis laikotarpis biggrin.gif tia labai pagelbėja. biggrin.gif
pvz. baltais centais buvau sutaupiusi per maždaug 1 metus - 460lt biggrin.gif
geltonais dar daugiau biggrin.gif susitaupo biggrin.gif periodiškai keičiam geltonus, kas 3 mėn. -apie 300lt 200lt biggrin.gif lotuliukas.gif
sėkmės visoms taupančioms.
šis mėnuo ir mums krizinis. reik išgyventi iki menesio galo uz 300lt blink.gif
Atsakyti
QUOTE(uzsiemusi @ 2012 09 11, 21:59)
O norincioms sutaupyti isleidziamus pinigelius tuoletiniam popieriu siulau va toki sprendima  smile.gif  ( kas yra ir daug higieniskiau nei tuolet. popierius) :

user posted image

nu bet kažin kiek ten susitaupo, vanduo vistik šiltas naudojamas, be to atsiranda papildomas daiktas, kurį reikia nusipirkti, sumontuoti ir paskui valyti. Vadinasi ir priemonių daugiau reikia. Šitus reikalus kažkaip bidetka vadina man rodos, priedas tiem, kas atskiro bide neturi. Nu kažkaip nežinau ar jis labai reikalingas. Svečiai vistik ateina, išaiškink kiekvienam, kad pas tave uodegą prausti reikia biggrin.gif
Man mieliau popierukas kuri nauja paėmei ir išmetei.

o į taupančiųjų temą, tai kažkaip bandžiau galvoti apie tą apsipirkimą kai kasdien po kažkiek pinigų skiri. Šitas reikalas man nesigavo smile.gif

dabar svarstau, kas yra ekonomiškiau. Kažkaip buvo tokia tradicija važinėti kas mėnesį į Lenkiją apsipirkti. Bet dabar galvoju - aš ten perku ne su sąrašiuku, o tiesiog ką randu gera kaina ir žinau, kad naudoju/sunaudosiu. Kita vertus be daugelio tų maisto produktu aš galiu išsiversti ir tiesiog nepirkti, kažką kito ar kitaip pagaminti. Niekad neskaičiavau kiek tiksliai aš sutaupau į tą Lenkiją važiuodama. Dabar kai pradėjau namų buhalteriją vesti nuo 09.01 bandysiu žiūrėti kas be Lenkijos išeina, kitą mėnesį galėsiu palyginti. Bet vėlgi - kaip lyginti jeigu turi užsipirkęs kažkokių dalykų ir jų tiesiog nereikia pirkti...
Na žodžiu čia tokie mano pamąstymai smile.gif

Atsakyti
as vis bandau taupyt, tai pavyksta, tai vel atsipalaiduojam...dabar jau pusantros savaites nebuvom nieko rimto uzsipirkti parduotuveje, tik batonas, pienas ir bananai. Bandau tustinti spinteles, kamera...kol kas pavyksta, ir labai gerai, tikrai is bado nemirstam, labai skaniai valgom, tiesiog reikia ideti kur kas daugiau fantazijos ir darbo ruosiant maista ax.gif tik tiek, dabar mastau, kaip bus, kai reikes penktadieni (tada jau planuoju daryti savaitini uzsipirkima) vaziuoti i parduotuve, speju tada tikrai daug daugiau isleisiu, nei visados, nes net tokie dalykai kaip miltai, kruopos, kuriu pas mane buvo pilnos spinteles, baigiasi...
bet kuriuo atveju pamaciau, kad imanoma skaniai valgyti ir taupant, nereikia kiekviena karta uzsipirkineti pyragaiciu, cipsu, juros gerybiu (be saiko) ir t.t. ir pan.
Dziaugiuosi savimi, tikiuosi taip ir toliau biggrin.gif
Atsakyti
Savory, prieš eidama apsipirkti pasidarykite būtinų prekių sarašą ir neleiskite sau nukrypti nuo jo. Su laiku tai įprantama ir nekyla ranka pirkti ką nors nebūtino.
Atsakyti
QUOTE(Minutėlė @ 2012 09 12, 10:25)
Savory, prieš eidama apsipirkti pasidarykite būtinų prekių sarašą ir neleiskite sau nukrypti nuo jo. Su laiku tai įprantama ir nekyla ranka pirkti ką nors nebūtino.


nezinau, kodel, tikriausiai del savikontroles trukumo, sarasai man nei kiek nepadeda...tiesiog einu su sarasu, kad ko nors nepamirsciau, o prie viso to dar puse vezimo prisikraunu... blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Savory @ 2012 09 12, 11:32)
nezinau, kodel, tikriausiai del savikontroles trukumo, sarasai man nei kiek nepadeda...tiesiog einu su sarasu, kad ko nors nepamirsciau, o prie viso to dar puse vezimo prisikraunu... blush2.gif

Na tada teks ugdyti valią ir gydytis nuo pirkimo manijos mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Minutėlė @ 2012 09 12, 10:33)
Na tada teks ugdyti valią ir gydytis nuo pirkimo manijos mirksiukas.gif


butent ta ir darau, del to baisiausiai savimi didziuojuosi biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Pumasha @ 2012 09 11, 16:23)
puikus str apie tai kaip reikia skalbti.


Jau seniai darau taip - skalbimo milteliu dedu i skalbimo masina ne pilna kauseli del keliu priezasciu: maziau milteliu ir maziau chemijos lieka rubuose. Issiskalbia vienodai gerai! Su indaplovem tas pats!

QUOTE(Gorada @ 2012 09 12, 10:38)
dabar svarstau, kas yra ekonomiškiau. Kažkaip buvo tokia tradicija važinėti kas mėnesį į Lenkiją apsipirkti. Bet dabar galvoju - aš ten perku ne su sąrašiuku, o tiesiog ką randu gera kaina ir žinau, kad naudoju/sunaudosiu. Kita vertus be daugelio tų maisto produktu aš galiu išsiversti ir tiesiog nepirkti, kažką kito ar kitaip pagaminti. Niekad neskaičiavau kiek tiksliai aš sutaupau į tą Lenkiją važiuodama. Dabar kai pradėjau namų buhalteriją vesti nuo 09.01 bandysiu žiūrėti kas be Lenkijos išeina, kitą mėnesį galėsiu palyginti. Bet vėlgi - kaip lyginti jeigu turi užsipirkęs kažkokių dalykų ir jų tiesiog nereikia pirkti...
Na žodžiu čia tokie mano pamąstymai smile.gif


Lenkija anksciau viliojo kainomis, dabar pastebejau - daug kas pabrango, nebeapsimoka del kuro.
Ir is tikro, prisiperki visokiu maistuku, kur puikiai ir be ju issiverstum doh.gif alyvuogiu, marinuotu agurkeliu, pievagrybiu ir pan., visko n kiekiais, nes PIGIAU, bet ar taupiau - kazin schmoll.gif

QUOTE(Savory @ 2012 09 12, 11:15)
as vis bandau taupyt, tai pavyksta, tai vel atsipalaiduojam...dabar jau pusantros savaites nebuvom nieko rimto uzsipirkti parduotuveje, tik batonas, pienas ir bananai. Bandau tustinti spinteles, kamera...kol kas pavyksta, ir labai gerai, tikrai is bado nemirstam, labai skaniai valgom, tiesiog reikia ideti kur kas daugiau fantazijos ir darbo ruosiant maista ax.gif  tik tiek, dabar mastau, kaip bus, kai reikes penktadieni (tada jau planuoju daryti savaitini uzsipirkima) vaziuoti i parduotuve, speju tada tikrai daug daugiau isleisiu, nei visados, nes net tokie dalykai kaip miltai, kruopos, kuriu pas mane buvo pilnos spinteles, baigiasi...
bet kuriuo atveju pamaciau, kad imanoma skaniai valgyti ir taupant, nereikia kiekviena karta uzsipirkineti pyragaiciu, cipsu, juros gerybiu (be saiko) ir t.t. ir pan.
Dziaugiuosi savimi, tikiuosi taip ir toliau biggrin.gif


thumbup.gif Saunuoliai thumbup.gif
Pabandyk i parduotuve pasiimti sarasiuka, primesk kiek kas kainuos, tada pasiimk tik tam skirta suma pinigu smile.gif noredama daugiau neisleisi! Arba vardan kazko teks atsisakyti kazko kito smile.gif bus proga apsvarstyt ko labiau reikia smile.gif
Dar yra budas - skirk nustatyta laika apsipirkimui. Pvz. 20 min, per kurias turi viska ko reikia susideti i krepsi - nebus laiko blaskytis smile.gif
As nebandziau sio budo - nemegstu skubbeti schmoll.gif
Kas man padeda - tai specializuotos mazos parduotuveles / kioskeliai - mesos, darzoviu, duomos ir pan. Nieko papildomo nerasi, nieko ir nenusipirksi thumbup.gif
Atsakyti
aš važiuoju į lenkiją kas mėnesis , man apsimoka, pradžioj kaip jūs rašot, pirkau visko, nes pigiau, dabar turiu savo prekes, kurių reikia.
važiuojam dažniausia 2-4 žmonės, tai kuras kainuoja pirmyn atgal max 25, min 10 lt, mums super, nes važinėjant kasdien į parduotuvę man daugiau išeina. gyvenu užmiestyje, pėsti neprivaikščioju. be to kiekvienas dažnas ėjimas į parduotuvę man reiškia išlaidas , labai dažnai papildomas.
lenkuos perku tai, ką valgom ir nieko daugiau, kas pigiau, perku vaikam rūbus, perku skystą muilą, šuniui maistą, skalbimo priemones ir pan. na man tikrai apsimoka. grįžus stengiamės nevaikščioti į parduotuves, dabar beveik savaitė kaip maistui po lenkiijos lietuvoj išleidus apie 20 lt, nes pirkau kiaušinių, perku naminius, pieno, perku naminį ir smulkmes kažkokias, kurių nereikėjo pirkt
ir dar, stengiuos į apsipirkimus nesivest vyro, nes jis linkęs pirkti tai, kas kartais nereikalinga biggrin.gif
gaminu namie ir daug, net nusibosta
Atsakyti
QUOTE(Savory @ 2012 09 12, 11:15)
Dabar jau pusantros savaites nebuvom nieko rimto uzsipirkti parduotuveje, tik batonas, pienas ir bananai. Bandau tustinti spinteles, kamera...


Mes darom du didziuosius apsipirkimus per menesi - kai jau peles pasikartu saldytuve ir spintelese nelabai kas valgomo rasta biggrin.gif Tik aishku visokias darzoves reik dazniau pirkinet ( duonos daug bent cia nesunaudojam). Saldumynus reiktu tikrai mazint, nes nei organizmui, nei piniginei ne i sveikata biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(barbarise @ 2012 09 12, 10:48)
thumbup.gif Saunuoliai  thumbup.gif
Pabandyk i parduotuve pasiimti sarasiuka, primesk kiek kas kainuos, tada pasiimk tik tam skirta suma pinigu smile.gif


4u.gif bandysiu si varianta, kazkaip niekad nesumasciau, visada kortele atsiskaitineju, tai ir bedos nematau niekad, net neskaiciuoju rinkdama prekes blush2.gif

QUOTE(uzsiemusi @ 2012 09 12, 12:17)
Mes darom du didziuosius apsipirkimus per menesi -  kai jau peles pasikartu saldytuve ir spintelese nelabai kas valgomo rasta  biggrin.gif Tik aishku visokias darzoves reik dazniau pirkinet ( duonos daug bent cia nesunaudojam). Saldumynus reiktu tikrai mazint, nes nei organizmui, nei piniginei ne i sveikata  biggrin.gif


pas mus pele pasikart turetu penktadieni lotuliukas.gif bandysiu grynus nestis i parduotuve ir skaiciuot, kad nei kiek nevirsyciau numatyto biudzeto ax.gif

dar vienas is taupymo budu, gal ir ne taupymo, bet bent jau pajamu ir islaidu kontroliavimui labai padeda. Tai atskira saskaita visiems komunaliniams mokesciams, draudimams, darzeliui ir panasiai apmoketi. Kadangi viska mokame tiesioginiu debetu, tai kas savaite is musu saskaitos, i kuria ateina atlyginimai, nuskaiciuojami pinigeliai i ta mokesciu saskaita. Labai patogu ir galvos sukt nereikia, kiek cia pinigu galim isleist viskam kitam...tiesiog, kiek lieka, tiek ir paskirstom taupymui, maistui, kurui ir pramogoms.
Atsakyti
na, jau kelis metus važinėjame į Lenkiją, turime atsirinkę parduotuves, prekes. Tikrai neperkam "visko", nesugalvoju ką dabar kaip pavyzdį pateikti biggrin.gif tiesiog ten perku gal kiek daugiau dalykų, kad "būtų namie" nes irgi rajone gyvenu, negu kad man tikrai būtinai reikia. Be to paskutiniais mėnesiais kiek nusivylusi buvau tais apsipirkimais, kainos kiek pakilę, kuras taip pat išbrangęs. na bet tema ne apie tai nebesiplėsiu smile.gif

Man iš viso labai gaila pravalgomų pinigų. Turbūt tai didžiausia paskata taupyti.
Atsakyti