QUOTE(SkruzdėTauškalė @ 2012 10 24, 12:20)
Na gerai, o jei moteris išsiskyrusi augina vaikus, tai dažniausiai aplinkiniams nekyla klausimų -
o kur vaiko tėvas, kodėl vaikas gyvena su mama ir su jos nauju draugu ar nauju vyru? O jei vyras išsiskyręs su vaikų motina ir augina vaikus, ir jei jis sukūręs naują šeimą, turi naują žmoną, kodėl gi kyla klausimai:
o kur mama? kodėl vaikas auginamas naujoje šeimoje? kodėl vaiką prižiūri tėvo žmona? (Jei teismas priteisė vaikus ne motinai, o tėvui, tai reiškia tam buvo priežastis ir tai reiškia, kad tėvas atsakingas už vaikus, o ne mama, iš jo ir reikalaujama, o ne iš jos.) Štai šitokių klausimų nesuprantu.
Esmė ta, kad aš esu atsakinga už tuos vaikus, lygiai taip pat kaip ir jų tėvas, todėl man rūpi juos tinkamai prižiūrėti ir auklėti.
Matot esme ir yra tame, kad po skyrybu dazniausiai vaikai lieka su mama. Jei priteisia tevui , vadinasi kazkas labai blogai su mama arba ji pati atsisako , o tai irgi labai blogai vaikams. PAs mus dar labai retai butu,kad tevai kovotu per teismus del vaiku. Del to ir klausiam apie ta prieazsty,kodel vaikai ne su mama, jei ji gyva, nes tai turetu buti vaikams skaudus dalykas.
Kad ir kokie geri zmones jais rupintusi(kaip jus) vaikui jo tevai vistiek bus jo tevai ir jei mamos nera , tetis irgi isvazineja daznai, jiems del to sunku ir skaudu, tarsi numesti likimo valiai.
Papildyta:
QUOTE(SkruzdėTauškalė @ 2012 10 24, 12:46)
Suprantate, situacija tokia, kad vaikai šiuo metu palikti man, nes tėvas išvykęs dirbti. Jis ilgiau būna darbe kitoje šalyje, nei namie. Tai kaip pasiūlysite man elgtis - tuo metu, kai tėvo nėra, nekreipti dėmesio į vaiko elgesį, tik būti šalia (tuo pačiu rūpintis jo gerbūviu) ir laukti, kol grįš trumpam tėvas ir pradės auklėti vaiką?
Aš juk esu dabar atsakinga už šį vaiką - už tai, kas jis būtų pailsėjęs, išsimiegojęs, pavalgęs, apskalbtas, prižiūrėtas, sveikas, - t.y. turiu suteikti jam elementarias fizines higienines išgyvenimo sąlygas. Taip pat ne paskutinėj vietoj jo dvasinis, psichologinis komfortas namuose bei žmonėse, taipogi vystymosi, tobulėjimo galimybės, - t.y. kad lankytų būrelius, mokyklą, kad gautų žinias ir gerus pažymius, kad neužvertų sau kelio specialybės įsigijimui ir profesiniam tobulėjimui.
As suprantu, kad jus prisiemete daug atsakomybes ir kiek imanoma stengiates visa tai daryti. Bet kaip jau cia rasiau anksciau, vaikui tai vis tiek jo tevu nera salia, jam vis tiek skaudu, bent jau turetu buti. Cia galima aisku zarstyti patarimais kas, kaip, bet is to vaiko poziciju reikia pazvelgti. Ir taip skaudu,kad seima isiro ir dar kazkokia svetima teta cia dar aiskina kaip gyventi.
Tevas vis tiek juk su sunum bendrauja, yra telefonai skypas? Jus galite aisku apsiimti visa buiti ir visus kitus isipareigojimus. Bet jei vaikas jusu nenores priimti kaip autoriteto auklejant ,tai ir nepriims, del to ir sakau, kad geriausia ka galetumet, tai susidraugauti ir kaip drauge patarti , nesistenkti uzimti tevu vietos, tai gali dar labiau sukelti pasipriesinima. Bent as taip daryciau.
Nezinau gal klystu, siap ar taip jums esant toje situacijoje gal geriau matosi ir rasit kazkokius sprendimus.